Şimdi Ara

Sihirli Sayı 90.000 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: errddm

quote:

Orijinalden alıntı: >AviatoR<

quote:

Malesef türkiye de her konuda oldugu gibi ,bu konudada sahtekarlıklar cok fazla görunuyor..Bu durumda kurunun yanında yaşta yanıyor..Bunlardan biride benim gecen hafta aracımı satılıga cıkardım ,sahibinden.com dan..Arac 2000 model ve gercekten 89.000 km de..Gelen telefonların ve msjların cogu km sı gercek mı diye bir soruyla baslıyor..

bu araba izmirde mi?

Hayır İstanbul/ataşehir de..

herhalde bu arabadır
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-bora-90-000-km-de-2000-model-bora-otomatik-ilk-sahibinden-satilik-31485305/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: raifkokten

quote:

quote:

quote:

Malesef türkiye de her konuda oldugu gibi ,bu konudada sahtekarlıklar cok fazla görunuyor..Bu durumda kurunun yanında yaşta yanıyor..Bunlardan biride benim gecen hafta aracımı satılıga cıkardım ,sahibinden.com dan..Arac 2000 model ve gercekten 89.000 km de..Gelen telefonların ve msjların cogu km sı gercek mı diye bir soruyla baslıyor..

bu araba izmirde mi?

herhalde bu arabadır
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-bora-90-000-km-de-2000-model-bora-otomatik-ilk-sahibinden-satilik-31485305/detay

Ben vermeyim dedim linkini , reklam olmasın diye ama siz buldunuz

• quote:

quote:

quote:

quote:

bu araba izmirde mi?

herhalde bu arabadır

Km orjinal mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: seizure

quote:

quote:

quote:

quote:

bu araba izmirde mi?

herhalde bu arabadır

Km orjinal mi acaba

Siz yabancı değilsiniz..Gerceği burda söleyebilirim, ama aramızda kalsın ,aslında 6.893.929 km de

• Hocam biz yandik o zaman 2005 te sifir aldim her gun kullaniyorum 26binde arac satarken km yi dusurdunmu muhabbeti cekerlerse ugras dur. arkadaslardan cok almak isteyen var bildikleri icin araci })
  • quote:

Orijinalden alıntı: enforacle

Hocam biz yandik o zaman 2005 te sifir aldim her gun kullaniyorum 26binde arac satarken km yi dusurdunmu muhabbeti cekerlerse ugras dur. arkadaslardan cok almak isteyen var bildikleri icin araci })

servis kayıtlarını gösterebilirsiniz zaten gerçek kmsindeki araç kendini gösterir
  • Yaklaşık 8 sene önce 2.el yanlış hatırlamıyorsam 2000 model 48000 km de (Aslında 90 bin küsür) Ford Focus 1.6 Ambiente almıştık. Babam aracı alırken Ford'un yetkili servislerinden birine götürüp kontrol ettirip almıştı. Lakin daha sonra aracın pert olduğu ortaya çıktı. Ford yetkili servisi bize araç temiz deyipte pert çıktığı için Ford a bunu bildirdik aracı bizden satın aldılar yanlış hatırlamıyorsam 1000 lira zarar ettik. Sonra Ford aracı tamir ettirip başkasına satmış. Araç yolda geziniyordu.
  • 90.000 km üstü Megane kullanıp şikayetlerini buraya yazabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

Şeytan diyor git bu dalavericiler yüzünden biraz sık dişini sıfır bir araba al

+1000

araç satarken km si ile onamak cok büyük ar sızlıktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzy75

90.000 km üstü Megane kullanıp şikayetlerini buraya yazabilecek var mı?

2004 model 102.000 kmde şuan şikayetim yok . ben internete falan vermiycem dangalak çok satıyorum desem alıcısı hazır zaten. bence internette hiç bakmayın megane gibi çok bulunan araçlar için
  • 80-100000 km aralığı bence kritik,

bugüne kadar çevremde ne kadar sıfır araç varsa bu civarda arıza vermeye başladılar,
    astra elektrik problemleri çıkardı,
    renault soğutma sistemi arızası verdi,
    mazda vardı o biraz uzun dayandı, 120 civarında elektrik sorunları baş göstermeye başladı...
    bunlar hatırlayabildiklerim...

bence 100000 km üzerinde araç alınıyorsa çıkabilecek arızalara hazırlıklı olmak gerekli.

bu durum zaten araçların garanti verdikleri km'lerden de anlaşılabilir, son dönemde uzun garantisi olan bir kaç marka dışında çoğu kaporta dışında 100000km civarı garanti vermekteler...
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abavf -- 22 Eylül 2010; 16:27:38 >
  • Tabi düzenli olarak servise girmiş arabalar bariz bir şekilde sıyrılacaktır aradan, yanılıyor muyum?
  • Bir de şöyle bir durum var. Bir araba düzenli olarak yetkili servise gidiyordur. Sözgelimi en son 80.000 km de servise gitsin. Sonra 3 sene boyunca bakımlarını sanayide yaptırsınlar ,dağda bayırda anasını ağlatsınlar ve 3 senede 150.000 km yaptırsınlar. Ettimi toplamda 230.000 km. Gidip bir üçkağıtçının elinde o arabanın km sini 120.000 e düşürüp bir de yetkili serviste yağını suyunu değiştirsinler. Alın size yetkili servis onaylı gerçekte 230.000 km olup da görünürde 120.000 km lik araç.
  • O kadar garip insanlar var ki... O kadar cingözler var ki... O kadar dolandırıcılar var ki...

Her 10.000'de bakıma girmesi gereken bir araç

10.000 bakımı yetkili serviste
    20.000 bakımı yağ, filtre değişikliği ile sanayide
    30.000'e gelince km 20.000'e düşürülüyor ve yetkili servise bakıma gidiliyor.
    40.000 bakımı sanayide

bu şekilde devam ediliyor, her 20.000 km'de aracın km'si 10.000 düşürülüyor.

5 sene sonra satarken araç daha 80.000 km'de bütün bakımları yetkili serviste çıkıyor. Halbuki araç 160.000 km'de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: @levent@

Bir de şöyle bir durum var. Bir araba düzenli olarak yetkili servise gidiyordur. Sözgelimi en son 80.000 km de servise gitsin. Sonra 3 sene boyunca bakımlarını sanayide yaptırsınlar ,dağda bayırda anasını ağlatsınlar ve 3 senede 150.000 km yaptırsınlar. Ettimi toplamda 230.000 km. Gidip bir üçkağıtçının elinde o arabanın km sini 120.000 e düşürüp bir de yetkili serviste yağını suyunu değiştirsinler. Alın size yetkili servis onaylı gerçekte 230.000 km olup da görünürde 120.000 km lik araç.

Bu kolay anlaşılır ama,

servis giriş zamanları kendisini belli eder. 80000 km ye kadar geldiği servislerin belli bir düzeni vardır, örneğin 10 ayda bir gelmiş olsun servise, sonra 120000 km bakımına (senin yazdığın gibi) 3 sene sonra gelirse arada bir sorun olduğu anlaşılır, en azından soru işareti olur...

• O kilometreler sıfırlanabiliyor 1965 model vosvos var bizim pederde hala tık demedi 20 yıldır kullanıcıyla ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

Şeytan diyor git bu dalavericiler yüzünden biraz sık dişini sıfır bir araba al

Aynen hocam ya neler duyuyoruz, insanı 2. elden soğutuyorlar.
  • 2001 model Clio symbol 40000km aracımız var heralde satmaya kalksak kimse inanmayacak...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.