Şimdi Ara

Sigorta Şirketi yada Servis Rezaleti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün aracımı hasar sebebi ile yetkili servis olan Odak'a götürdüm.

Aracıma ben kırmızı ışıkta durduktan sonra arkadan çarpmışlar yalnızca tampon kırılmıştı. Serviste aracımın hasarının karşı tarafın sigortasından yapılmasını talep ettim yalnız aldığım yanıt inanılmazdı.

1- Karşı tarafın sigortasından aracı yaptırmak isterseniz 3 hafta kadar beklemeniz gerekir.

2- Karşı tarafın sigortasından aracı yaptırmak isterseniz Axa Oyak'la anlaşmalı olmamıza rağmen orjinal tampon takamıyoruz. Sigorta yan sanayi yani müdahil parça bedelini öder. Ne yazık ki bizde mudahil parça (yan sanayi parça) bulunmamakta. Sigortadan müdahil parça fiyatını alır, orjinal parça ile arasındakini fiyat farkını sizden talep ederiz.

Kısacası fark ödemezseniz karşı tarafın sigortası ile bu onarımı yetkili servislerde yaptıramazsınız. Tahmini onarım bedeli ise 1.000 TL'dir.

Böyle saçma bir uygulama ilk kez duydum ilk kez gördüm. Henüz hiç bir araştırma yapmadığım içinde yorum yapmaktan kaçınıyorum. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarım varmıdır?

• aslında siğorta işlerinden anlayan birisine sormakta fayda var. kaskoyu karıştırmadan trafik siğortası ile durumu
    halletme yoluna gidildiğinde böyle bir sonuç alınıyor olabilir. siğorta şirketiniz ile görüşüp detay bilgi almanız daha iyi olur.

ayrıca tampon+boya+işçilik 1.000TL bana biraz pahalı geldi. başka servis ile tekrar görüşüp fiyat ve bilgi alabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: coverdale

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: coverdale
     Sigorta Şirketi yada Servis Rezaleti

bu tamponu 24 saat sonra yenisi gibi teslim aldım sanayiden

iyiymiş...

tamir ve boya için kaç para aldılar.

valla bedava hem de
    kaskocu arkadaşı çağırdım, orjinalliğini bozma değiştirmeyelim sanayide benim kaportacı iki dakkada halleder bunu, beğenmezsen değiştiririz deyip ikna etti beni. ertesi gün geldi araba, bu sefer değişmeyip, tamir olduğuna ikna etmeye çalıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 2 Ağustos 2012; 12:39:01 >

• Dediğiniz gibi sigortacımı aradım ve "olur mu öyle şey dedi sen başka bir servise git" yanıtını verdi. "%100 kusursuz gözüküyorsun, kaskonu kullanırsan kasko onun parasını karşı tarafın sigortasından muhakkak ki alır ve serviste bunu bildiği için parayı erken almak amacıyla kaskoyu işin içine sokmaya çalışıyor ama riskli. Belkide %100 haklı olmayacak hasarsızlığın bozulacak." dedi.

Bugün başka bir yetkili servise gideceğim bakalım ne yanıt alacağım. Buradan yine bildiriririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disclosure -- 2 Ağustos 2012; 13:31:09 >
  • Bu konuyu daha fazla yardım alırım diyerek burada da açtım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_64040022/mpage_1/f_/key_//tm.htm

İşlerim dolayısı ile bugün başka bir servise gidemedim ama gider gitmez bilgilendireceğim.

Sanırım bu konu bir çoğumuzu ilgilendiriyor. Böyle bir şey gerçekse kaza yapan herkes suçlu olandan orjinal parça istiyorsa para talep etmek durumunda kalacak. Umarım kavgalara neden olmaz.
  • chevroletten ve servislerinden uzak durun bence.ben bin pişmanın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.