Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neommy

quote:

Orijinalden alıntı: Boomerang35
    Merhaba arkadaşlar. 42 yasındayım ve 20 yıldır sigara içiyorum. Artık bırakmak istiyorum. Bu ilacı satın almıs olanlara birkaç sorum var yardımı olursanız sevinirim.1 aylık deneme paketini eczacımdan sipariş ettim akşama alacagım.ilk 1 aylık paketin bedeli 182 tl. ama aklıma takılan bişey var. 2 aylık devam paketinin muhteviyatı veya kullanım sıklıgı ilk 1 aylıkla aynımı. Yani devam paketi ile ilk başlangıç paketlerinin içinde aynı sayıdamı ilaç var. ilk 1 ay günde 1 adet ve devam eden günlerdede gene 1 adet olarak mı kullanılacak bu ilaç. Yada devam paketinin miligramları farklımı. Yardımı olursanız sevinirim.

Merhaba,

İlaç günde 2 defa kullanılıyor, sabah ve akşam, her iki pakette de. Başlangıç paketinde ilk 7-8 gün için 0.5 gramlık yanlış hatırlamıyorsam 7-8 günlük tablet var, bunları sabah ve akşam alıyorsunuz. 7. veya 8. günden sonra sabah ve akşam 1' er gramlık 2 tabletle devam ediyor paket. Büyük Devam paketinde de 2 aya yakın yetecek kadar yalnızca 1'er gramlık tablet var ( yani devam paketinde 0.5 gramlık tablet hiç yok! ) ve bunlarda birer adet sabah-akşam alınıyorlar. Önceki sayfalarıda dikkatli okursanız yardımı olur. İyi şanslar, bırakmayı ciddi düşünüyorsanız Champix gerçekten çok işe yarıyor.

neommy hocam cevabın için teşekkür ederim. Champix i aldım.3 aylık tedavi süresini bitirmek istiyorum
    Bu gün itibariyla 5 gündeyim. 2*0,5 mg lıklara dün geciş yaptım. Yalnız ilk yorumlarımı yapmak istiyorum. İlaca başladıgım bu ilk 5 günlük periyotta sigara tadının cok hafif degiştigini gözlemledim, mide bulantısı sıkıntısı yasamadım, bir kaç gece gerçekten cok net rüyalar gördüm.Birazda sinirlilik hali başladı. Stresli bir işim var. . Ancak can alıcı yorumuma gelirsek bende hala sigara içmeme istegi başlamadı .. Hala 1,5 pakete yakın tüketimim var..Umuyorumki 1 mg lık lara gectiğimde bu sorun düzelir. Sizden yorum bekliyorum . Teşekkürler , saygılarımla.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: neommy
    quote:

Merhaba arkadaşlar. 42 yasındayım ve 20 yıldır sigara içiyorum. Artık bırakmak istiyorum. Bu ilacı satın almıs olanlara birkaç sorum var yardımı olursanız sevinirim.1 aylık deneme paketini eczacımdan sipariş ettim akşama alacagım.ilk 1 aylık paketin bedeli 182 tl. ama aklıma takılan bişey var. 2 aylık devam paketinin muhteviyatı veya kullanım sıklıgı ilk 1 aylıkla aynımı. Yani devam paketi ile ilk başlangıç paketlerinin içinde aynı sayıdamı ilaç var. ilk 1 ay günde 1 adet ve devam eden günlerdede gene 1 adet olarak mı kullanılacak bu ilaç. Yada devam paketinin miligramları farklımı. Yardımı olursanız sevinirim.

Merhaba,
    İlaç günde 2 defa kullanılıyor, sabah ve akşam, her iki pakette de. Başlangıç paketinde ilk 7-8 gün için 0.5 gramlık yanlış hatırlamıyorsam 7-8 günlük tablet var, bunları sabah ve akşam alıyorsunuz. 7. veya 8. günden sonra sabah ve akşam 1' er gramlık 2 tabletle devam ediyor paket. Büyük Devam paketinde de 2 aya yakın yetecek kadar yalnızca 1'er gramlık tablet var ( yani devam paketinde 0.5 gramlık tablet hiç yok! ) ve bunlarda birer adet sabah-akşam alınıyorlar. Önceki sayfalarıda dikkatli okursanız yardımı olur. İyi şanslar, bırakmayı ciddi düşünüyorsanız Champix gerçekten çok işe yarıyor.

neommy hocam cevabın için teşekkür ederim. Champix i aldım.3 aylık tedavi süresini bitirmek istiyorum
    Bu gün itibariyla 5 gündeyim. 2*0,5 mg lıklara dün geciş yaptım. Yalnız ilk yorumlarımı yapmak istiyorum. İlaca başladıgım bu ilk 5 günlük periyotta sigara tadının cok hafif degiştigini gözlemledim, mide bulantısı sıkıntısı yasamadım, bir kaç gece gerçekten cok net rüyalar gördüm.Birazda sinirlilik hali başladı. Stresli bir işim var. . Ancak can alıcı yorumuma gelirsek bende hala sigara içmeme istegi başlamadı .. Hala 1,5 pakete yakın tüketimim var..Umuyorumki 1 mg lık lara gectiğimde bu sorun düzelir. Sizden yorum bekliyorum . Teşekkürler , saygılarımla.

Sigara içmeme isteği başlamıyorki! Yani öyle sigarayı istememe, şiddetli bir sigaradan iğrenme-tiksinme gibi birşey söz konusu değil ilaçta zaten! Ama şöyle söyleyim; 1.5 paket kullanıyorsanız ve ilaç alırken yarın " ben bugün 1 pakete düşeceğim " derseniz bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Böyle yapmanızı da tavsiye ederim. Yani kesin bırakacağınız günü belirlemişsinizdir sanırım; Ama o günden önce kademeli olarak düşürün, tam bırakmak çok daha rahat oluyor. 7. veya 8. gündü galiba ilaçta günde 2 adetlik 1000 mg. doza başlıyorsunuz ve o zaman etkisini iyice hissedersiniz, 8. günde dahi, şayet günde 1.5 paket içtiğinizi gözönüne alırsak " ben bugün 15 tane içeceğim" derseniz sıkıntısız azaltabildiğinizi göreceksiniz! Kesin bırakma günü belirleyin mutlaka ve o günde bırakın, sıkıntı çekmeyeceğinizi göreceksiniz. Ama önceden azaltırsanız kesin bırakma gününde hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Bende kendime pek güvenemediğimden kesin bırakma gününü geç belirlemiştim, ama önceden biraz azaltınca sigarayı çok rahat oldu bırakmak.
    İlacın işe yaraması tamamen sizin bırakmak istiyorum demenize bağlı! gerisini size hiçbir sıkıntı bırakmadan ilaç hallediyor zaten!

• Sigarayı bırakalı 2 ay, sigaraya başlayalı 1 hafta oldu.

Bıraktıktan sonra kokusundan iğrendiğim bu lanet şeyi şimdi gayet zevkle tüttürüyorum. Moral bozukluğu, geçmiş kötü günlerimi anımsatan birkaç durumdan sonra girdiğim depresyonda, "Bugün intihar ederek öleceğime, yarın kanserden ölürüm daha iyi" diye düşünmem ve o an yanımda kafamı dağıtabileceğim bir arkadaş bulamamam sebebiyle 1 hafta önce tekrar sigaraya başladım. Bugün bırakmayı denedim ama yarım gün içmemek bile sinirlerimi altüst etti. Önceden olduğu gibi sigara içtikçe kendimi rahatlamış ve hafiflemiş hissediyorum. Ama sabah yorgunluğu, ağız kuruluğu ve leş gibi kokudan nefret ediyorum. Yine de içmeden duramıyorum.

Champixi denemiş birisi olarak ilaca güvenim tam. Tekrar gidip 180TL bayılacağım ve başlangıç paketini tekrar alacağım. Sonra yine tekrar bırakacağım. En azından sigarasız da zorlanmadan 2 ay geçirebildiğimi gördüm.

• @computeus;

Belki hayatınızın kötü anılarını daha az hatırlayacağınız bir döneminde ilacı tekrar denemek daha uygun olabilir?
  • Acaba eczaneye gitsek reçetesiz alabilirmiyiz bu ilacı.Reçetesiz alan oldumu aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydream222

Acaba eczaneye gitsek reçetesiz alabilirmiyiz bu ilacı.Reçetesiz alan oldumu aranızda?

Alabilirsiniz. İlaç reçetesiz de satılıyor.
  • Teşekkür ederim Computeus...
  • Arkadaşlar umarım bende bırakırım bu ilaç sayesinde.Bir kaç kez Alen Carr denedim ama hani bi noktadan sonra pes edebiliosun veya devamlı bu konuda zihnin uyarıosun.Bi savaş içerisinde oluyorsun.Öyleki ilk gunler sakız çiğnemekten çenemin ağrıdığını hatırlıyorum.Umarım bu ilaç kurtarır bu beladan beni...Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...
  • quote:

Arkadaşlar umarım bende bırakırım bu ilaç sayesinde.Bir kaç kez Alen Carr denedim ama hani bi noktadan sonra pes edebiliosun veya devamlı bu konuda zihnin uyarıosun.Bi savaş içerisinde oluyorsun.Öyleki ilk gunler sakız çiğnemekten çenemin ağrıdığını hatırlıyorum.Umarım bu ilaç kurtarır bu beladan beni...Deneyimi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

Gerçekten sigarayı bırakmak istediğiniz bir zaman ilacı alın. İlaca başladıktan 15 gün sonra sigarayı bırakmış olacaksınız.
  • kesinlikle karakter ve kisilikle ilgili bi olay. zor gibi gorunse de birakilabiliyo biliyorum cunki babam ki adamin hayati sigara hasta yatakteyken kokusundan iirendi diye 3 senedir aazina koymuyo
    o adamida takdir ediyom bu hareketinden oturu ama sakin benden yapmami istemeyin... hayatta hicbiseyi birakmamak gerektiine inanan bi insanim
  • Teşekkur ederim arkadaşlar cevaplarınız için.Bu konuda oldukça istekliyim.Sigarasız gunler gelsin artık istiyorum:)
  • Bende 14. gününe giren sigara bırakma maceramı bu ilacı kullanarak sigarayı bırakmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak için yazmak istiyorum. 42 yasındayım ve 1.5 paket sigara kullanıyordum. 22 yıldır da içiyorum.

Doğal yollarla yardım almadan sigara bırakma deneyimlerim oldu ama basarılı olamadım. Öncelikle sigarayı gerçekten bırakmayı istemek bu işin sırrı.. Gerisi biraz irade birazda ilaç yardımıyla kendiliğinden gelişiyor.. İlaca başladıgım ilk 1 hafta sigara tüketimim hala aynı seviyelerdeydi.. Bir ara bu foruma yazarak neomy nickli arkadasa danıstım bu yüzden. 8. günde 1 mg lıklara başladıgımda birazda iradeyle 8. gün 6 adet sigara ya cok rahat düşebildim. Takip eden günlerde 14. ncü yani bırakmaya tam olarak karar verdiğim güne kadar 2-3 adete kadar düştüm. Ama en cok korktugum 14 üncü gün idi. Çünkü sigaradan en cok zevk aldıgım anlar sabah kahvaltısından sonra bir bardak çay ile içtigim sigaranın zevki idi. Bunu nasıl aşacagımı düşünüyordum . Neyse dün gece 12 gibi işten eve döndüğümde eşime bir fincan türk kahvesi yapmasını rica ettim. Kahvem geldikten sonra eşimden 1 adet sigara istedim, 22 yıl bana acı ve tatlı günümde eşlik etmiş o sigaraya bir kez baktım ve yaktım. Kahvemi yudumlarken sanki bir daha göremeyeceginiz bir arkadasınız yada sevgilinizin kokusunu içinize cekersiniz ya işte onun gibi son sigaramın tadına vara vara kokusunu sindire sindire içtim ve bitti. Şu an bunları yazarken kahvaltı ile arasından tam 4 saat gecti. Korktugum kadar kahvaltı sonrası sigarasını aramadım. Şu an cok rahatım ve ben bu sigarayı bırakacagım arkadaslar. Nasipse 3 aylık tedavi süresini yarım bırakmadan tamamlamak istiyorum. Herkeze sigarasız günler diliyorum.

• İçmeyelim şu zıkkımı.İlacı kullanan arkadaşlardan nedense pek bir haber yok son zamanlarda.En büyük korkum bu ilacında bir çare olmaması.Elbette irade de önemli ama hani bu ilaç sayesinde ben aylardır sigarayı unuttum diyebilenler bize cesaret verse çok makbul olur...:)
  • bu konu pek kimsenin ilgisini çekmiyor sanırım:(
  • quote:

İçmeyelim şu zıkkımı.İlacı kullanan arkadaşlardan nedense pek bir haber yok son zamanlarda.En büyük korkum bu ilacında bir çare olmaması.Elbette irade de önemli ama hani bu ilaç sayesinde ben aylardır sigarayı unuttum diyebilenler bize cesaret verse çok makbul olur...:)

İlacı kullanmaya başladıktan 15 gün sonra sigarayı bıraktım. eskiden günde bir paket sigarayı zevkle içerdim. Şimdi sigarayı bırakalı 29 gün olmuş. üstelik bırakmak gibi bir niyetim de yokken. hala champix kullanmaya devam ediyorum. çünkü gerçekten etkili oluyor. Sigaraya verdiğim onca para ve karşılığında kaybettiğim sağlığım için kendimi enayi gibi hissediyorum. sigarasız hayat o kadar güzel ki aldığım nefeste bile bunu farkediyorum. Sigarayı bırakmak isteyenelere şu tavsiyelerde bulunabilirim.
    1- Sigara irade işi değil bence o yüzden bu ilacı kesinlikle kullanın. tamam bu ilac mucize değil ama gerçekten çok etkili. siz sadece sigaranın zararlı bir şey olduğuna inanın yeter.
    2- sigarayı bırakmak istediğiniz gün Allen Carr'ın kitabını mutlaka okuyun (ben çok etkisini gördüm)
    3- Sigarayı bıraktıktan sonra her gün 1 lt süt alın ve afiyetle için. ayrıca yarım saatten az olmamak kaydıyla yürüyüş yapın. Allen Carr'ın bir de videosu var onu da izlemenizi tavsiye ederim.
    4- En önemlilerinden biri de sürekli sigarayı bırakanlar ile bırakamayanların yorumlarını internette okuyun. bu insanı çok motive ediyor.
    6- Spor bence sigaranın düşmanı. spor yaptıktan sonra sigarayı canım hiç istemiyor. bu yüzden spor egzersizleri yapın.
    5- Ne yapsanızda ilk bir ay canınız sigara isteyecek ama bu istek çabuk geçecek. kriz falan asla olmayacak. o yüzden canınız sigara istediğinde isteğin geçici olduğunu bilerek kendinize hakim olmaya çalışın. düşünsenize bu sigara baronları sigara kullanmıyorlar. en çok sigarayı gelişmemiş ülkeler tüketiyor. bence bir an evvel bırakmak için bir adım atın.

• Değerli yorumların için çok teşekkur ederim antispider.Tavsiyelerini dikkate alacağım.
  • Şubat ayında bıraktım ben de sigarayı...Champix hakkında çok olumlu yorumlar okumuştum ama kullanmadan bıraktım...

İlk zamanlar biraz zordu...Ama bir süre geçtikten sonra vücudumdaki iyileşmelere konsantre olmaya çalıştım...Uyku verimliliğim arttı...Sabahları boğazım ağrımadan ve öksürmeden uyanmaya başladım...Sigaranın o iğrenç kokusu yoktu artık üzerimde...Bir süredir görüşmediğim kişiler yüzüme renk geldiğini söylediler. Maddi açıdan da oldukça faydalı oldu vs vs...

Artık kokusu da çok rahatsız ediyor zaten...Keşke daha önce bıraksaymışım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sum 41

Şubat ayında bıraktım ben de sigarayı...Champix hakkında çok olumlu yorumlar okumuştum ama kullanmadan bıraktım...

İlk zamanlar biraz zordu...Ama bir süre geçtikten sonra vücudumdaki iyileşmelere konsantre olmaya çalıştım...Uyku verimliliğim arttı...Sabahları boğazım ağrımadan ve öksürmeden uyanmaya başladım...Sigaranın o iğrenç kokusu yoktu artık üzerimde...Bir süredir görüşmediğim kişiler yüzüme renk geldiğini söylediler. Maddi açıdan da oldukça faydalı oldu vs vs...

Artık kokusu da çok rahatsız ediyor zaten...Keşke daha önce bıraksaymışım...

Ben de sigarayı bıraktıktan sonra aynı duyguları yaşadım. sigarayı bıraktıktan 10 gün sonra beni görenler elin yüzün açılmış demeye başladılar. üstelik sigarayı bıraktığımı da söylememiştim. aynaya baktığımda kendimi daha yakışıklı hissediyorum. gerçi çok hoşlandığım ve kendisine de söylediğim bir kız bana başka birine aşık olduğunu ama bu kişinin de bir başkasıyla sözlü olduğunu söyledi. üstüne de uzak diyarlarda evli barklı şarkısını mırıldandı. ben de ne diyeceğimi bilemedim. bir sigara içesim geldi döndüm dolaştım sonra düşündüm ve kendime bir iyilik yaptım o sigarayı içmedim. ama ben de bir şarkı mırıldanmak istiyorum da bulamıyorum

• herkese merhaba burda tüm yorumları okuduktan sonra bende champıx kullanmaya başladım henüz 3.günümdeyim tek fark yok ne bi yan etki nede olumlu bi etki yokhala harıl harıl püfürdetiyorumancak bu ilacında yardım ile bu işi bu sefer kökten çözeceğime inanıyorum
  • MERHABA, BEN 39 YAŞINDA GÜNDE YAKLAŞIK 15 ADET - 1 PK. OLMAK ÜZERE 16 YILLIK İÇİCİYİM. BU 16 YILIN 4 YILINI KENDİ İSTEĞİM İLE HİÇ BİR İLAÇ HİÇBİR YARDIMCI MADDE KULLANMADAN BIRAKTIM. TABİKİ ZOR GÜNLERİM OLDU. AMA YAKLAŞIK 3 YIL ÖNCE TEKRAR BAŞLADIM. KAMU KURUMUNDA MUHASEBECİ OLARAK GÖREV YAPIYORUM. ETRAFINIZA DİKKAT EDİN HESAP KİTAPLA UĞRAŞANLARIN %99 SİGARA KULLANIR(TABİKİ BEN ÖYLE GÖRMEK İSTİYORUM) KISACASI SIKICI BUNALTICI BİR İŞİM VE BİRAZDA STRESLİ BİR HAYATIM VAR. GEÇE HAFTA SİGARAYI BIRAKMAYI KAFAMA KOYDUM VE ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM. PİYASADA SATILAN BİTKİSEL SİGARA BIRAKTIRICILARINI ARAŞTIRIRKEN ECZACI ARKADAŞIM BANA CHAMPİX DİYE BİR İLAÇ OLDUĞUNU SÖYLEDİ. KENDİSİNİN TAM BİR BİLGİSİ OLMADIĞI YANİ BENİ TATMİN EDECEK DÜZEYDE, KENDİM ARAŞTIRDIM TESADÜF OLARAK BU SİTEDE ARKADAŞLARIN YAŞADIKLARI, DENEYİMLERİNİ OKUDUKÇA İNANIN SİGARA BIRAKMA İSTEĞİM BİRAZ DAHA ARTTI. HEMEN İLACI SATIN ALDIM. BU GÜN İTİBARİYLE 3 GÜN OLDU YARIN 0,5 MG LERİ SABAH VE AKŞAM ALMAYA BAŞLACAĞIM. SİGARAYI BIRAKMA TARİHİNDEN ÖNCE BIRAKACAĞIM DİYE 2 GÜNDÜR EN FAZLA 5 ADET/GÜN SİGARA İÇMEYE ÇALIŞIYORUM ZOR OLUYOR AMA BIRAKMA GÜNÜ GELMEDEN BIRAKACAĞIM. İNŞALLAH BU SİGARA İLLETİNDEN MİLLETÇE KURTULURUZ. BEN MADDİ ANLAMDA KABA BİR HESAP YAPTIM ŞÖYLE Kİ BENİM İÇTİĞİM SİGARA PAKETİ 5,5X30X12+ÇAKMAK KİBRİT FALAN = KABACA 2.000,00 TL. BİR YILLIK SAĞLIK KAZANCINI HESABA BİLE KATMIYORUM. EĞER SIKINTISIZ BİR ŞEKİLDE SİGARADAN KURTULURSAM İLK OLARAK ARKADAŞLARIM BAŞTA OLMAK ÜZERE ÇEVREMDEKİLERİDE BU KONUDA İKNA ETMEYE ÇALIŞACAĞIM. DURUMUM HAKKINDA İLERİKİ MESAJLARDA BİLGİ VERİRİM BELKİ BIRAKMAYA ÇALIŞAN BİR ARKADAŞIM FAYDALANIR.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.