Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.579
Cevap
167
Favori
1.419.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar bu gun sigarasiz 10. gunum. Hala kriz yok hala yoksunluk hissi yok. Acaba ileriki gunlerde cok siddetlisimi olacak korkmaya basladim valla. Cunku ben gercek bir tiryakiydim. Esim beni birakirsin sigarayi birakamazsin derdi. Sigarayi biraktigimi duyanlar inanmiyo sen baslarsin bi kac gune diyor. Bi hafta oldu dedigimde soka giriyolar mesela. Bu arada agzimda yara kalmadi baska birseydendi galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ilac bana agir geliyor aceba doz oranini ben ayarlasam olur mu. Yani 10 gün 0.5mg sonra 1mg gibi gece almak istemiyorum gercekten zorluyor ilac beni ayrica sigara direk azaldi 1 paketten 7 yahut 8 adet gibi. Sigaradan da nefret ediyorum ama ilac inanin perişan etti etkisi azalir mi zamanla. Cok tsk sevgili forum üyeleri

• 20 ocak 2015 den beri icmiyorum champix sayesinde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: metamfetamin

20 ocak 2015 den beri icmiyorum champix sayesinde :)

Tebrikler. Ilac sizde ne gibi yan etkiler yapti

• quote:

Orijinalden alıntı: hhy58

Ilac bana agir geliyor aceba doz oranini ben ayarlasam olur mu. Yani 10 gün 0.5mg sonra 1mg gibi gece almak istemiyorum gercekten zorluyor ilac beni ayrica sigara direk azaldi 1 paketten 7 yahut 8 adet gibi. Sigaradan da nefret ediyorum ama ilac inanin perişan etti etkisi azalir mi zamanla. Cok tsk sevgili forum üyeleri

Karnını iyice doyurup bol suyla iç. Bu sıkıntı geçici. 0.5 mg çok hafif gelecektir. Bana 1mg+1mg bile hafif geliyo elimde olsa araya 1 mg daha atacam çünki akşam ilacına yakın sigara isteği çok yoğun oluyor. Gerçekten çıldıracakgibi oluyorum. Hayatım bu seri katilin hasretiylemi geçeçcek derken ilaç zamanı gelmiş ilaccımı içmişim 1 saat sonra herşey bitmiş sigarayı bırakışımdan zevk almaya başlamışım.
  • 30 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır günde bir paket sigara içiyordum. bu gün sigarasız geçen 11. günüm fakat ciddi rahatsızlıklarım var özellikle geceleri olan ölüm korkularım deprem hırsız vs vs . bazen kalp ritmimde değişiklik farkediyorum tak tak tak vuruyor tırsıyorum . 3 gündür akşam ilaç almadan yattım iyiydim bu akşam içtim ahanda uyuyamıyorum adam yattı çocuk yattı ben kalp krizi geçirecem diye bekliyorum panik atak oldum valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz0618

quote:

Ilac bana agir geliyor aceba doz oranini ben ayarlasam olur mu. Yani 10 gün 0.5mg sonra 1mg gibi gece almak istemiyorum gercekten zorluyor ilac beni ayrica sigara direk azaldi 1 paketten 7 yahut 8 adet gibi. Sigaradan da nefret ediyorum ama ilac inanin perişan etti etkisi azalir mi zamanla. Cok tsk sevgili forum üyeleri

Karnını iyice doyurup bol suyla iç. Bu sıkıntı geçici. 0.5 mg çok hafif gelecektir. Bana 1mg+1mg bile hafif geliyo elimde olsa araya 1 mg daha atacam çünki akşam ilacına yakın sigara isteği çok yoğun oluyor. Gerçekten çıldıracakgibi oluyorum. Hayatım bu seri katilin hasretiylemi geçeçcek derken ilaç zamanı gelmiş ilaccımı içmişim 1 saat sonra herşey bitmiş sigarayı bırakışımdan zevk almaya başlamışım.

Yakamoz ben com erken saatte ac karnina ictm oyuzden oldu sanirim. Bugun 3. Günüm ve dun hastalandim serum vs yedim soguk alginligi. Ilactan korktugum icin ilaci almadim ama 2 tanede sigara ictim. Bugun ise cigerlerim ve bogszim agriyor sanirim hic sigara icmem . Soru 3. Gun ilacimi alayim mi yoksa antibiyotik lerimin bitmesini bekleyip oyle mi başlayayım. Forum iyiki varsiniz

• Sabah 7 gibi kalktım ve hala ic sigara icmedim. Yoksunlukta hIssetmedim. Dun ilac alamadim bugun 0.5 mg ikinci ilacimi aldim. Yan etkilerde kayboldu sanirim. Umarim herkes kurtulur su illetten. Iyi forumlar

• hhy58 H kullanıcısına yanıt
    İlaca en uygun zamanda başlamalısın, önece antibiyotiklerini kullan iyileş sonra ilacına başla. Zaten önerilen de öyle yapılması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubo

30 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır günde bir paket sigara içiyordum. bu gün sigarasız geçen 11. günüm fakat ciddi rahatsızlıklarım var özellikle geceleri olan ölüm korkularım deprem hırsız vs vs . bazen kalp ritmimde değişiklik farkediyorum tak tak tak vuruyor tırsıyorum . 3 gündür akşam ilaç almadan yattım iyiydim bu akşam içtim ahanda uyuyamıyorum adam yattı çocuk yattı ben kalp krizi geçirecem diye bekliyorum panik atak oldum valla

Sayın ubo sizinle aynı gün bırakmışız benimde11. gün. Allahım bugün bi zorlandım anlatamam. Bende şöyle bişey var bir gün rahatsam diğer gün çıldırıyorum resmen. Sigarayı aramadan geçireceğim günleri iple çekiyorum. Öyle bir gün olduğunada inancım pek kalmadı artık gerçi. Diğer forumlarda 2 sene sonra bile aklına hala sigara gelenleri öğrendikten sonra bütün şevkim yıkılsada ölene kadar aklımdan çımasada allahın izni ile bu zehirin elinden ölmek istemiyorum.Onun için asla başlamıcaz. İlacın etkisimi nikotinsizlikmi emin deyilim ama dünya umuruda deyil herşey tınnn, afedersiniz mal gibi işe gidip geliyorum. Sorsalar bugün neler yaptın iyice bi düşünürüm cevep vermek için çünki akşam hatırlamıyorum. Ama işimdede hata yapmıyorum yapsam şikayet gelirdi heralde . Ben 40 gün uğuruna inananlardanım. 40 gün sonra herşey düzelecek inşallah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ubo

30 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır günde bir paket sigara içiyordum. bu gün sigarasız geçen 11. günüm fakat ciddi rahatsızlıklarım var özellikle geceleri olan ölüm korkularım deprem hırsız vs vs . bazen kalp ritmimde değişiklik farkediyorum tak tak tak vuruyor tırsıyorum . 3 gündür akşam ilaç almadan yattım iyiydim bu akşam içtim ahanda uyuyamıyorum adam yattı çocuk yattı ben kalp krizi geçirecem diye bekliyorum panik atak oldum valla

Sayın ubo sizinle aynı gün bırakmışız benimde11. gün. Allahım bugün bi zorlandım anlatamam. Bende şöyle bişey var bir gün rahatsam diğer gün çıldırıyorum resmen. Sigarayı aramadan geçireceğim günleri iple çekiyorum. Öyle bir gün olduğunada inancım pek kalmadı artık gerçi. Diğer forumlarda 2 sene sonra bile aklına hala sigara gelenleri öğrendikten sonra bütün şevkim yıkılsada ölene kadar aklımdan çımasada allahın izni ile bu zehirin elinden ölmek istemiyorum.Onun için asla başlamıcaz. İlacın etkisimi nikotinsizlikmi emin deyilim ama dünya umuruda deyil herşey tınnn, afedersiniz mal gibi işe gidip geliyorum. Sorsalar bugün neler yaptın iyice bi düşünürüm cevep vermek için çünki akşam hatırlamıyorum. Ama işimdede hata yapmıyorum yapsam şikayet gelirdi heralde . Ben 40 gün uğuruna inananlardanım. 40 gün sonra herşey düzelecek inşallah.

Tsk ederim ama antibiyotik sogul alginligi kas gevsetici agri kesici oral sprey uyku ilaci viks ve champix alıyorum: ) sigara aklima bile gelmiyor a bu arada karabiber bal karışımından da soz etmesem ayip olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metamfetamin

20 ocak 2015 den beri icmiyorum champix sayesinde :)

Tebrikler. Ilac sizde ne gibi yan etkiler yapti

Mide bulantisi, sinir, uyku bozuklugu, ruyali geceler ve kabizlik...

• Bu etkiler ne kadar surdu. Ve seyri giderek azaldimi arttimi saygilar

• Sayın forum üyeleri bu ilacı günde 3 tane alanınız oldumu acaba 2 tane beni kesmiyo İki ilaç arası baya zorlanıyorum.
  • bence alma

• Bu ilacı kullanıp da hala canınız nasıl sigara çekiyor? Bu bana çok ilginç geliyor gerçekten. Ben sigara içiyorum ve bu ilacı hiç kullanmadım (Kullanmayı düşünüyorum) ama benim bildiğim bu ilacın nikotini alan reseptörlere yapışması, orayı işgal etmesi, nikotinin o reseptörlere bağlanmasını engellemesi lazım. Yani aslında ilaç içerken sigara içilse bile sigaranın içindeki nikotin reseptörlere tutunamıyor... Yani ilacı belli bir süre 8-9 gün kullandıktan sonra zaten sigara içilse bile bunun bir anlamının kalmaması gerekiyor. Yani yapışması gereken yere yapışamayan sigarayı (nikotini) içsen ne olur içmesen ne olur? O noktada sigara zaten senin için samandır.. (Pfizer videolarda yaklaşık bu şekilde tarif ediyor) Yani eğer canınız sigara istiyorsa içseniz bile nikotin ilgili yerlere ulaşamayacak.. Dolayısıyla etki edemeyecek.. Öyleyse etkisiz birşeyi içsen bile, canın gerçekten istiyor olsa bile içince rahatlayamayacaksın içindeki nikotinden zaten istifade edemiyorsun gibi bir sonuç çıkıyor bundan.. (Eğer gerçekten nikotinin bağlanmasını tamamen engelliyorsa tabii) Bence ya ilacı düzgün kullanmıyorsunuz (Saatlerine dikkat etmiyorsunuz, dozları atlıyorsunuz) ya da psikolojik bağımlılığınız devam ediyor olabilir siz sigara içme isteğiyle karıştırıyorsunuz bence.. Ben alıp kullanacağım bakalım bende etkisi ne olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 29 Mart 2015; 10:59:00 >

• super aciklama

• quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

Bu ilacı kullanıp da hala canınız nasıl sigara çekiyor? Bu bana çok ilginç geliyor gerçekten. Ben sigara içiyorum ve bu ilacı hiç kullanmadım (Kullanmayı düşünüyorum) ama benim bildiğim bu ilacın nikotini alan reseptörlere yapışması, orayı işgal etmesi, nikotinin o reseptörlere bağlanmasını engellemesi lazım. Yani aslında ilaç içerken sigara içilse bile sigaranın içindeki nikotin reseptörlere tutunamıyor... Yani ilacı belli bir süre 8-9 gün kullandıktan sonra zaten sigara içilse bile bunun bir anlamının kalmaması gerekiyor. Yani yapışması gereken yere yapışamayan sigarayı (nikotini) içsen ne olur içmesen ne olur? O noktada sigara zaten senin için samandır.. (Pfizer videolarda yaklaşık bu şekilde tarif ediyor) Yani eğer canınız sigara istiyorsa içseniz bile nikotin ilgili yerlere ulaşamayacak.. Dolayısıyla etki edemeyecek.. Öyleyse etkisiz birşeyi içsen bile, canın gerçekten istiyor olsa bile içince rahatlayamayacaksın içindeki nikotinden zaten istifade edemiyorsun gibi bir sonuç çıkıyor bundan.. (Eğer gerçekten nikotinin bağlanmasını tamamen engelliyorsa tabii) Bence ya ilacı düzgün kullanmıyorsunuz (Saatlerine dikkat etmiyorsunuz, dozları atlıyorsunuz) ya da psikolojik bağımlılığınız devam ediyor olabilir siz sigara içme isteğiyle karıştırıyorsunuz bence.. Ben alıp kullanacağım bakalım bende etkisi ne olacak...

İlacı kullanmadan böyle bir yorum nasıl yapabiliyosun anlamış deyilim. İlacı kullananların %70 i sigaradan çokta tiksinmeden bırakıyo. Bu kişiye göre değişen bişey. Bu ilaca başlamadan 25 30 sene içipte bu ilacı içenlerin yorumunu oku ondan sonra ilaca başla tabi bizim gibi bir bağımlı olmadığın belli. İlacın asıl görevi sigarayı bıraktıktan sonra nikotini taklit etmesi. Sen bu zıkkımı 3 ayda unutursun ama bizim gibi uzun dönem bağımlılar 3 sene uğraşabiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

Bu ilacı kullanıp da hala canınız nasıl sigara çekiyor? Bu bana çok ilginç geliyor gerçekten. Ben sigara içiyorum ve bu ilacı hiç kullanmadım (Kullanmayı düşünüyorum) ama benim bildiğim bu ilacın nikotini alan reseptörlere yapışması, orayı işgal etmesi, nikotinin o reseptörlere bağlanmasını engellemesi lazım. Yani aslında ilaç içerken sigara içilse bile sigaranın içindeki nikotin reseptörlere tutunamıyor... Yani ilacı belli bir süre 8-9 gün kullandıktan sonra zaten sigara içilse bile bunun bir anlamının kalmaması gerekiyor. Yani yapışması gereken yere yapışamayan sigarayı (nikotini) içsen ne olur içmesen ne olur? O noktada sigara zaten senin için samandır.. (Pfizer videolarda yaklaşık bu şekilde tarif ediyor) Yani eğer canınız sigara istiyorsa içseniz bile nikotin ilgili yerlere ulaşamayacak.. Dolayısıyla etki edemeyecek.. Öyleyse etkisiz birşeyi içsen bile, canın gerçekten istiyor olsa bile içince rahatlayamayacaksın içindeki nikotinden zaten istifade edemiyorsun gibi bir sonuç çıkıyor bundan.. (Eğer gerçekten nikotinin bağlanmasını tamamen engelliyorsa tabii) Bence ya ilacı düzgün kullanmıyorsunuz (Saatlerine dikkat etmiyorsunuz, dozları atlıyorsunuz) ya da psikolojik bağımlılığınız devam ediyor olabilir siz sigara içme isteğiyle karıştırıyorsunuz bence.. Ben alıp kullanacağım bakalım bende etkisi ne olacak...

İlacı kullanmadan böyle bir yorum nasıl yapabiliyosun anlamış deyilim. İlacı kullananların %70 i sigaradan çokta tiksinmeden bırakıyo. Bu kişiye göre değişen bişey. Bu ilaca başlamadan 25 30 sene içipte bu ilacı içenlerin yorumunu oku ondan sonra ilaca başla tabi bizim gibi bir bağımlı olmadığın belli. İlacın asıl görevi sigarayı bıraktıktan sonra nikotini taklit etmesi. Sen bu zıkkımı 3 ayda unutursun ama bizim gibi uzun dönem bağımlılar 3 sene uğraşabiliyor.

Mutlaka ilacı kullanmama gerek yok. Firmanın açıklamasını izle. Firmanın kendisi halka yönelik basitçe örnekler vererek anlatıyor.. böyle diyor.. İlacın reseptöre nikotinden önce yapıştığını ve sigaranın nikotininin bağlanmasını engellediğini iddia ediyorlar.. Bu ilaç varken sigara içsen de yok demek.. Çünkü nikotin bağlanamıyorsa yoktur.. Yani bu kadar basit.. Ne doktor olmak gerekir, ne ilacı kullanmak gerekir.. Ha ama biri çıkıp derse ki, "sen yanlış biliyorsun şu şu şu nedenden şöyle oluyor, ben doktorum mekanizmasını biliyorum senin dediğin gibi değil, sen eksik anlamışsın ya da yanlış anlamışsın veya adamın canını çektirecek başka etkenler de var onu bilmedigin için hesaba katmamıssın" derse o zaman yanılılıyorumdur.. O konuda lafım olmaz tabii... Ayrıca şunu da söyleyeyim sigara bırakma işini küçümsüyor değilim. Ben kendimi bildim bileli içerim.. Fakat babam 1970 küsürden beri annem de o tarihlerden beri içiyordu. Yani 35 + senelik tiryakiydi ikiside.. Bunların ikisi de benim gözümün önünde hiç ilaç kullanmadan, yardımcı destek almadan pat diye bıraktılar ve tam 8 senedir 1 tane bile sigara içmediler.. Ve işin ilginç tarafı, benim internette rastladığım yazılar gibi "ellerim ayaklarım titriyor, mahvoluyorum, dayanamayacağım ay yakacağım" tarzı hiç ağlamaları olmadı... Ha ben onlardan daha kısa süre içmiş olmama rağmen o iradeyi gösteremiyorum fakat bazen internette denk geliyorum, ya da ilaç aldığı halde çok zorlananları görüyorum, mesela tiryakilerin sigarayı kendi kendilerine yardımsız ilaçsız bırakmaları %1 olasılık bile değil diyorlar.. Hemde bunu altında doktor imzası olan kişiler yazıyorlar.. Ben böyle yazılara inanmıyorum. Çünkü gözümün önünde iki tane canlı örneği var.. %1 lik bir durum gelip benim ailemi bulacak olsaydı bana sayıldan 6 lı çıkardı.. Sigara bırakmak zor olabilir (Ben hala bırakamadım kolay olsa ben şimdiye kadar bırakırdım) ama bence imkansız olmamaı... Kaldı ki siz ilaç desteği alıyorsunuz.. Yani ben ilacı kullanmamış olmama rağmen (birkaç güne kadar başlayacağım) bırakma işinin bu kadar abartı zor olacağına şimdiden inanmıyorum. Gerçi ben ilaca başlayayım belki o zaman fikrim değişir.. Yani bakalım göreceğiz dediğiniz kadar zor mu olacak... Zaten gelişmelerden haberdar ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 29 Mart 2015; 23:56:53 >

• xtreme4495 kardeşim çok güzel izah etmiş ama insanları asıl zorlayan psikolojik bağımlılık ve el alışkanlığı.

ilaç %80 görevini yapıyor o kesin.%20 de bize düşüyor.8 ay oldu bırakalı ama hala sabah kahvaltısından sonra aklıma geliyor.

çok çok rahatladım ama tam bıraktım demek için 1 yıl geçmeli bence.yoksunluk çeken arkadaşlar tekrar söylüyorum.

bulantı ve ağrı yapmıyorsa yemekten 3-5 saat sonra için.3-5 ay dumanaltı olmayın ve patlıcan yemeyin.

ben şimdi başlarsam ilacın değil benim hatam olur.ve burada da tekrar başlayanların tekrar bu ilaçla tamamen bıraktığına şahit olduk.
    sigarasız 252.gün
  • 
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.