Şimdi Ara

Sigara kullanımı ve vücut geliştirme?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
7.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 2 aydır yapıyorum bu sporu günde en fazla 2 3 dal içerim bazen günde 1 hatta bazı günler içmem bile biliyorum ne kadar içsem de her turlu türlü zararlı bi illet ama vücut geliştirmeye direkt etkisi var mı salondan çıkınca bi tane yakıyorum genelde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tanıştığım veya gördüğüm ağır siklet vücutçuların belki %70-80 i sigara içiyordu.Profesyonel vücut geliştirmeyi dürüst olarak yorumlarsak sağlıklı hiçbir tarafı olmadığı için sigara göze batmıyor.Katabolik olduğu kanıtlanmış olsaydı bahsettiğim kişiler muhtemelen kullanmıyor oluyordu.Ama katabolik olmaması performansı etkilemeyeceği anlamına gelmez tabi.Kondisyon açısından kesinlikle olumsuz etkisi vardır.Ama direkt olumsuz etkiler mi diye sorarsan tartışılır.
  • Bilimsel açıklamalara bakarsak olumsuz etkisi çok ama çok insanlar tanıdım salondan çıkıp sigara yakan vücutlarıda yerindeydi :) bence gelişimi yavaşlatabilir performansı etkileyeceği kesin kardiyo vs yaparken ama madem bu kadar az içiyorsun tamamen bırakmaya çalış :)
  • Herhangi bir spor öncesi sigara içmenin kalp krizi riskini arttırdığını gösteren araştırmalar var.
  • KONDİSYON KASMIYORSAN ETKİSİ OLMAZ.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Prezidente

KONDİSYON KASMIYORSAN ETKİSİ OLMAZ.

Yok hocam sadece amacım kas kütlesi kazanmak

• vucut geliştirmeyi bırak
    sağlığa zararı var.

bu büyük bir sorun herhalde
  • Sigara kullanımı ve vücut geliştirme?

1. resimde sigara içerek 4 ay antreman yaptım.2. resim sigarayı bırakarak 3 ay.Şöyle söyleyeyim bıraktıktan sonra içiyorkenki halime göre steroid almış gibi geliştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehlülBey

Sigara kullanımı ve vücut geliştirme?

1. resimde sigara içerek 4 ay antreman yaptım.2. resim sigarayı bırakarak 3 ay.Şöyle söyleyeyim bıraktıktan sonra içiyorkenki halime göre steroid almış gibi geliştim

Hayda

• Nice troll

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amroth. kullanıcısına yanıt
    denemesi bedava eğer içiyorsan bırak bakayım farkı görmezsen gel yüzüme tükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A0FF2924 -- 9 Ocak 2018; 12:3:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentollü Kurşun

quote:

bırak sigarayı farkı görmezsen kas gelişiminde gel yüzüme tükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehlülBey

quote:

Orijinalden alıntı: Mentollü Kurşun

quote:

bırak sigarayı farkı görmezsen kas gelişiminde gel yüzüme tükür

Üstad benim gibi içinlerde öyle bi fark olacağını sanmam şimdi adam günde bir paket içiyor o bıraksa eyv bence de fark olur ama benim içme sıklığımı ilk mesajda yazdım yani bilemiyorum

• Sigaranin Kas gelişimine direkt olarak bir engeli yok ama kondisyonu ciddi anlamda etkilediği için antremanlarda daha çabuk tikanirsiniz. Buda uzun vadede fark yaratabilir. Yaratmayadabilir.

• Sigara icip antremana hemen girmeyin hele benche felan yatmayin bence 40 dk once icin bende iciyorum sigara sadece kondisyon etkiler dedigi gibi tam guc sikintisi olabiliyor onun icin antremandan sonra icin iciyorsaniz

• Alınan duman tansiyonu bir nebzede olsa etkiliyordur. Kanda taşınan oksijen miktarını da etkiliyordur. Buna bağlı olarak birşeyler olabilir. Ama bunun haricinde bilmiyorum olur mu. Ben basketbol oynarken de içiyordum lise 2-3-4’te, hoca sırf takımda 3-4 adam sigara içiyor diye arabayı 1 saat erken kaldırıyordu müsabakanın olduğu yerde transit in arkasında onun nezaretinde içip ısınmaya gidiyorduk çokta fark etmiyordu sporda. Benim peder asker bikaç tane emekli dzkk sat devresi var onlarla da muhabbeti geçmişti valla işin biyolojik kısmını bilmiyorum ama baban şahit ben 25 sene sigara içtim halen sıkıntı yok demişti(emekli oldu tatil yörelerinden birinde turistler için dalgıçlık şirketi kurdu tekneyle açılıyorlar dalıyorlar bu da mercan cart curt gösteriyor denizin dibinde, yaşı 50)

Çok değişik bişey bu spor işi, misal benim dede 70 yaşında 13 yaşından 60’ına kadar sigara alkol gırla, sonra şak diye bırakıyor. 2 hafta önce gidemedim işten güçten geçen hafta gittim bi baktım 3 ton kömürü aftarmış depodan kömürlüğe. Dedim bunu kim taşıdı? Ben taşıdım dedi. 70 yaşında adam çuvalı 20-25 kg totalde 3 tonluk kömürü 25 metre taşıyor taşıdığı yerde de diziyor vs. Ben köyde iş olduğu zaman cuma antreman yapmıyorum mesela lol

• Buck* kullanıcısına yanıt
    anlam veremediğim şekilde sigara içenlerin akciğer kapasitesi çok fazla oluyor ya

bana mı öyle denk geldi bilmem..
  • PhiLum P kullanıcısına yanıt
    Bende kullanıyorum ve sıkıntı çekmedim bugüne kadar.

• Buck* kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakiyyyy -- 24 Ocak 2018; 2:8:0 >
  • Oldu olacak sigara sağlığa faydalı diyecekler pes yani..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.