Şimdi Ara

Sifir Clio Icon dci 1.5 edc alinir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba araba donanim vs konusunda bilgim yok denecek kadar az arabayi ablam almayi dusunuyor oncelikli tercihi otomatik olmasi ve mumkun oldugu kadar az yakmasi ikinci ele cok sicak bakmiyor sanirim 100.000 tl gibi bir fiyat vermisler bu araca bu fiyat nasildir ? Veya bu fiyata ne gibi baska modeller tercih edilebilir.
    Tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisu48 -- 9 Kasım 2018; 21:37:41 >

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Moueson demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Tabi ki alınır DCI şuan dünyanın en ekonomik motoru , EDC de en sorunsuz şanzımandır. Ablan doğru bir tercih yapmış. Yalnız renaultun hangi araçı ?
    Ya troll yapacam diye milleti bari yanıltma. Bizzat kendi megane aracımda edc arızası yaşadım, burda da konu açtım. 20 bin tl ye şanzıman değişti o zamanın parasıyla.
  • Tabi ki alınır DCI şuan dünyanın en ekonomik motoru , EDC de en sorunsuz şanzımandır. Ablan doğru bir tercih yapmış. Yalnız renaultun hangi araçı ?
  • quote:

Tabi ki alınır DCI şuan dünyanın en ekonomik motoru , EDC de en sorunsuz şanzımandır. Ablan doğru bir tercih yapmış. Yalnız renaultun hangi araçı ?
    Clio
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavisu48

Clio

Alıntıları Göster
    Clio gayet yakışıklı bir araç . 100 bin TL b sınıfı bir araç için bence ideal , polonun falan 150 bine satıldığı bu devirde f/p bir araç . Ayrıca bir bayanın kullanımına çok uygun bir araç bence. Özellikle kırmızı renk bir Clio ablanızı fazlasıyla memnun edecektir
  • quote:

Ya troll yapacam diye milleti bari yanıltma. Bizzat kendi megane aracımda edc arızası yaşadım, burda da konu açtım. 20 bin tl ye şanzıman değişti o zamanın parasıyla.
  • Antalya kullanıcısına yanıt
    Cevap veremiyorsunuz sonra admin de admin diyorsunuz. Tekrar söylüyorum aracınızda bir problem yaşamış olabilirsiniz ama bunu üretilen tüm modellere genelleyemezsiniz . Size göre Renaultun tüm modellerinin EDC şanzımanı sorunlu , ozaman neden diğer modellerde de aynı problemler ortaya çıkmadı .Lütfen daha fazla konuyu kirletmeyin konuyu büyütmeye gerek yok .
  • Muadillerine göre fiyat uygunsa gayet güzel alınır binilir.
  • quote:

Cevap veremiyorsunuz sonra admin de admin diyorsunuz. Tekrar söylüyorum aracınızda bir problem yaşamış olabilirsiniz ama bunu üretilen tüm modellere genelleyemezsiniz . Size göre Renaultun tüm modellerinin EDC şanzımanı sorunlu , ozaman neden diğer modellerde de aynı problemler ortaya çıkmadı .Lütfen daha fazla konuyu kirletmeyin konuyu büyütmeye gerek yok .
    Benim kaçıncı otomatik arabam ve tek sorun çıkaran edc.

https://www.sikayetvar.com/edc/kronik

Bak senin renault benim yazdıkarımı bile sildirtmiş

https://forum.donanimhaber.com/garanti-kapsamindaki-edc-de-sorun-cozuldu--114089595

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Benim kaçıncı otomatik arabam ve tek sorun çıkaran edc.

https://www.sikayetvar.com/edc/kronik

Bak senin renault benim yazdıkarımı bile sildirtmiş

https://forum.donanimhaber.com/garanti-kapsamindaki-edc-de-sorun-cozuldu--114089595

Alıntıları Göster
    Yaşadıklarınız için gerçekten çok üzüldüm ama en azından Renault sizin arkanızda durmuş . Ayrıca araç 2012 model di sanırım şu an üretilen hiç model de böyle kronik bir şanzıman arızası yok olamazda zaten. Günümüzde markası ne olursa olsun her bir araç ayrıntılı bir şekilde güvenlik , deneme , arıza testlerinden geçer . Sizi güvence verebilirim ki şu anki EDC şanzıman gayet sorunsuz ( diğer şanzımanlara göre). Hatta bu konuda güncel Renault kullanan üyelerden de bilgi alabilirsiniz.

• Tavsiye veren moueson kullanıcı adlı arkadaşı kale almayın zira kendisi çok şiddetli bir Renault severdir.

Touch orta pakettir, İcon en dolusu, Joy ise boş donanım. Motor harika az yakar sorunsuzdur her yerde ustası var ama şanzıman sıkıntılı sayılır. Çok sıkışık trafikte bizi yolda bırakmıştı 10.000 kilometredeki yeni megane'la.

Clio yedek parça, servis, yürütme maliyeti ve ikinci eli düşünüldüğünde güzel araç. Ama 100 bin Tl'yi hak etmez diye düşünüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2018-hatasiz-boyasiz-bakimi-yapilmis-609639992/detay

Ayrıca linkteki araç 2018 model hatasız otomatik, 81,500 tl. Malum sitede her şehirde bu fiyatlara çok rahat hatasız 2018 model düşük kilometre bulunabilir. İlan örnektir.

• armutsever A kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler,sanziman sıkıntisi cikma ihtimali mi var ? Yoksa kronik mi? Internette arastirdigim kadariyla genelde 2012-2015 araclarinda bu problem varmis tabiki bunlarda da olabilir iyi arastirmak lazim.Ayrica araci aldik diyelim sifir olarak bu sanziman sikintisi ne kadar buyuk bir problem olur masrafli mi vs?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisu48 -- 8 Kasım 2018; 19:44:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavisu48

Tesekkurler,sanziman sıkıntisi cikma ihtimali mi var ? Yoksa kronik mi? Internette arastirdigim kadariyla genelde 2012-2015 araclarinda bu problem varmis tabiki bunlarda da olabilir iyi arastirmak lazim.Ayrica araci aldik diyelim sifir olarak bu sanziman sikintisi ne kadar buyuk bir problem olur masrafli mi vs?
    2017den beri wv de reno da geliştirmeler yaptı. Reno bu sıralar çok kaliteli satış sonrası hizmet veriyor. Garantiyi +2 yıl uzatirsaniz alırken reno arkasında durur sadece en ufak sorun için bile servise gidin çünkü Tek tek bakıyorlar bütün kayıtlara. Tam otomatik hariç yoğun dur kalk trafikte ısınmayan şanzıman pek yok. Onlarda fazla yakıyor. Clio da sıkıntı şanzıman değil de görüş açısı. Kor noktası biraz fazla aracın. Megane hb baksa bence daha iyi olur. Touch paket dizel otomatik bulabilir o civarların biraz üstüne 130'a icon paket veriyorlardi en son. Veya eğer boyutu dert etmezseniz Civic tüplü bakın. Oda şuan LPG fiyatı düşük olduğu için oldukça az yakıyor.

• mavisu48 kullanıcısına yanıt
    Clio'da kuru tip çift kavrama robotize manuel otomatikleştirilmiş bir şanzıman var. Fiesta ve Focus'daki eski nesil powershiftlerle aynı diye biliyorum ama yanlışım varsa forumdaki arkadaşlar düzeltir. Genel olarak şanzıman hızlanırken güzel ama gazdan ayağınızı çektiğinizde ya da fren yaparken kararsızlık yaşıyor gibi bir durumu var. Bununla birlikte istisnai olarak sarsıntılı çalışma gibi problemleri de oluyor ki yoğun trafik dur kalklı güzergahta bol kullanılacaksa bu saydığım problemlerle karşılaşma ihtimaliniz artacaktır. Yani sıkıntı çıkma ihtimali var, ama yüksek değil. Aracın bence diğer problemi de konforsuzluğu. C segment otomatik bulabilirsiniz eğer araştırırsanız, benim tavsiyem bu yönde olur. İlla B segmenti ise konfor için Polo, genişliği içinde Jazz bakardım.
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Yeter lan yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.Her konuda megan megan

Meganında mk clionunda yeter artık biri engellesin şunu
  • aynı araca sahibim 1 yılı geçti nazar değmesin hiçbir sorun yaşamadım. iyi ki almışım diyorum her bindiğimde. fiyatına göre diğer araçlardan çok daha donanımlı ve az yakan bir tercih oldu.

anlamadım ama hem icon hem touch demişsiniz başlıkta. karar verin hangisi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.