Şimdi Ara

Sıfır civic ve işçilik... (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
2
Favori
33.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Celica dediğin araba tüm parçalarıyla beraber bir corolladır. Youtube un ünlü otomobil tamircisi ve toyota sevdalısı ScottyKilmer ın da celicası vardır ve bunu defalarca söylemiştir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    Hata eksik savunulduğu yok.. Aracı kötüleme var burada. Senin yaptığın bu.. Samimi olsan saygı duyarım ama samimi değilsin amacın belli.
  • Civic Eski Civic değil çok bozdu araçta Gram Özenme yok.
  • Tekilas T kullanıcısına yanıt
    yagmur sensoru herkeste kafasina gore calisiyor. yuzlerce kisi yaziyor bunu 1 kisi degil.

bu sorun degil mi?

adam diyor ki sensor havanin renginden etkileniyor :) savunucam diye herkesi kendine gulduruyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AFV

Celica dediğin araba tüm parçalarıyla beraber bir corolladır. Youtube un ünlü otomobil tamircisi ve toyota sevdalısı ScottyKilmer ın da celicası vardır ve bunu defalarca söylemiştir.
    Vvti 140hp olan versiyon evet fakat 2zz kodlu vvtli makineli celicalarda motor ve şanzıman farklı.KKTC'de yaşıyorum.Burda çok az var normal vvti motorlu celicalar.Avrupa da belki fazladır bilgim yok o konuda.Benim aracım 8500 devir çeviriyordu,fabrika çıkışlı 192 HP ve VTEC teknolojisine sahipti.Belki alt takım falan ortaktır,o konuda bilgim yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhani

Aynen. Sanki Honda CEO'sunun oğlu gibi savunuyorlar

Alıntıları Göster
    ama yapmaları lazım sonra arabalarının piyasa değeri düşüyor. yoksa nasıl 2005 civic'e 60 bin tl yazacaklar?

hepimizin civic'i övmesi lazım.

• Şu Honda lara Japonya bu kadar sahip çıkmadı. Bizde ki Honda kullanıcıları toz kondurmuyor araçlarına. Piyasa fiyatları zaten malumunuz.

• Tüm araba markalarında kalite düşüşü var, rekabetçi fiyat sunabilmek için. Fabrikaların neredeyse hepsi de ucu ucuna ayakta duruyor zaten.

Bizim ülkeye has olan ise bizdeki gelir gelişmiş ülkelere göre çok düşük. Arkadaşın söylediği gibi bu araba nerdeyse 200 asgari ücret.

Amerikada 200 asgari ücrete neredeyse ferrari alıyorlar. Sıfır km audi A8L quattronun harbi full olanı 40-45 asgari ücret abdde.

Burada da misal şu honda, corolla, megane, jettalar 40 bin lira olsa kimse bişey demezdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: willyyyyy

golf türkiye'de üretilmeye başlarsa onda da görürüz artık bu manzaraları
    Ne alakası var fitili kalın getiriyorlar da işçi mi takmıyor. Sacini düzgün kalınlıkta taktilarda işçiler mi itiraz etti. Arka bagaji kapadılar da işçiler hayır kaplamayiz mi dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

Benimde dikkatimi çekti showroomda . Bagaj üstündeki metal aksam. Bagajı açinca göze çarpıyor.. hoperlorlerin kablo uçlari vs.

Yeni Toyota corolla da aynı boyle..corollanın bagajıni açar açmaz şaşırdım. İlk tepkim corollaya oldu, insan siyah bir halı kaplar oraya..toyota yetkilierine sesleniyorum
    ford focus 3 te hiç dikkatimi çekmemişti ama.biraz eğlince focusta da.metal aksam gözüküyor..
    Toyota hangi motor hangi paket?

• quote:

Orijinalden alıntı: ntr34

Toyota hangi motor hangi paket?

Alıntıları Göster
    ben ilk toyota corolla dream paket alacaktım. Sonra civic almıştım. malesef toyotadada durum aynıydı. maliyeti düşürmek için tüm markalar bunu yapıyor artık.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Dedigin kaplamalar ses izolasyonu icin takilir. Ikinci onceligide aracin luksluk sinufina gore.

Civic sessiz bir araç. Ses nedeniyle takmaya gerek yok. Luksluk seviyesine bakinca lukste degil (turkiye gibi geri kalmis ulkelerde luks gelebilir insanlara. Ama degil :) )

Parca 5 euro desen, iscilik lojistik vs 1 euro eklesen 6 euro. Yilda 15000 arac uretse 1 milyon yaklasik olarak.

Bunu takmamak 1 milyondan fazla pazar kaybettirecekse takarlar. Kaybettirmeyecekse takmazlar

Kisaca boyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ntr34 kullanıcısına yanıt
    Walla ankara toyan plazaya gittim orada gördüm.. zaten shiwroomlarda baz donanım olmuyor.. bunlar üst paket araçlar

Size şöyle söyleyebilirim.. 2012 model focus 3 ile 2019 model focusun malzeme kalitesini karşılaştırirsak 2012 focus derim.. trendx alın stlye paket alın. Ama eski alın malzeme plastik kaiteleri bu yıllarda çok düşük...

Üstüne üslük yeni araba aldığınizda 3yıl boyunca 1700 tl lik mtv masrafı sizi bekliyor..
    Bir dğer yandan araç alırken paranız yetmeyeceği için kredi çekip borca girmek de cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 28 Aralık 2019; 22:0:2 >
  • Hem ucuz olsun hem kaliteli olsun
    Hem sessiz olsun hem hizli gitsin
    Dizel olsun ama motordan ses cikmasin
    Benzinlinolsun ama az yaksin
    Ne istiyorsunuz kardesim siz..
    Yurtdisinda 3 kurusa satilan arabadan mercedes bmw 7 serisi kalite mi bekliyorsunuz..
    Arizasiz motor sanziman al bin iste alabiliyorsan tabi
    Japonlar der ki bozulmuyorsa degistirme:)

• Yerli üretim araçlarda bariz olarak kalite farkı bir tık daha düşüyor.

Fiyatı ucuz olduktan sonra benim için sorun yok ben corollayı alırken hataları gördüm ama ucuzdu aldım.

Birbirinizi yemenizin bir manası yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 28 Aralık 2019; 21:20:48 >
  • o koca koca kaynaklar malesef qashqaide de var
    sanayideki çırağa versen o öyle yapmaz üstünden taşlama ile geçer belli belirsiz yapar
    üç kuruş nasıl kırparız şundan bundan derdindeler
    2005 teki aracın konforunu bulamadım mesela ben kendi aracımda
    5 katı para verdik bir de
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

yagmur sensoru herkeste kafasina gore calisiyor. yuzlerce kisi yaziyor bunu 1 kisi degil.

bu sorun degil mi?

adam diyor ki sensor havanin renginden etkileniyor :) savunucam diye herkesi kendine gulduruyor :)
    Şen miş mışla konusursun ben gördüğümü yazarım.. Benim aracım 2019.. Senin bahsettiğin olay yok.. Ne yapalım şimdi miş mışla konuşanamı inanayım kendimemi.

Sorunları yokmu var.. Trim sesi var mesela.. Aklıma gelmeyen sorunlarda var ancak bir tane araç söylesene sorunsuz.. Sayayımmı çok sevdiğin VW nin kronik sorunlarını..

Hadi diyelimki sensör sorunlu olsun.. Milletin arabası 1000 km de şanzıman dağıtıyor... Hafif yoğun trafikte yana çek ısındım soğut beni diyor:))

Boş yazıyorsun artniyetli yazıyorsun.
  • spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam, rakipleri de takmıyor nasıl olsa. Hava hoş onlara

• Ülkemizde markaların,distribütörler, hiç avukat felan tutmalarına gerek yok,toplasınlar burdan 10-15 tane fan ücret vermelerine de gerek yok,göüllü yaparlar bu işi zaten yeter ki kendi kullandıkları araba ile ilgili hatalar olsun...

arabada kaynak izi mi var,kaynaklar ulu ortada.işçilik sıfır verecen söz hakkını bunlara...

Ne var ya sanki kaç para veriyon,al git adamın asabını da bozma desinler...

Araba boyalı mı çıktı...

Ver sözü bunlara...

Ne var ya günde kaç araç boyanıyor biliyon mu,tabi bazen hatalar olacak desinler...

Arabada düzeltme felan mı var,belli işlem görmüş...

ver sözü bunlara..

ne olmuş yav,arabalar taşınırken kaç kere indir bindir yapılıyor,tırlarla geliyor,napalım yani,al git napalım yani kaza bu alala hiç mi anlayışın yok desinler...

he canlarım he zaten bedava alıyoruz,adamlar da amme hizmeti yapıyor,zararına satıyor zaten bizim işimiz görülsün diye...

Bizden bi POK olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkenarjen -- 28 Aralık 2019; 22:16:23 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.