Şimdi Ara

Sıfır araç teslim alma raconu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
2
Favori
29.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah.

Aracı teslim alırken anahtarı teslim eden kişi genelde anahtar gitmiyor, anahtar gelmiyor vs bir şeyler deyip isteyenin bir yüzü kara hesabı zarf atıyor.
  • Goudelock kullanıcısına yanıt
    Çocuklara çikolata dağıtmak falan hele hele şu zamanda. Tecavüzcü ilan edilirsin hocam. O eskidendi.
  • Aracınız hayırlı olsun güzel günlerde kazasız belasız günlerde binin inş.
    Bahşişten ziyade sadaka vermenizi tavsiye ederim.
    Unutmayın az sadaka büyük belalara kefarettir.
  • nasıl doktora muayene etti diye bahşiş atmıyorsak bayi çalışanına da işim olmaz nasıla primini alıyor. pompacıya sana kalmış
  • 2 defa sıfır araç aldım İzmir'de, kimse bir şey istemedi, kimseye de vermedim. Dilencilerin yaptığı gibi insanların dini duygularına hitap edip bir şeyler koparmaya çalışıyorlar anladığım kadarı ile. Hayırlı olsun diyenlere de "sağolasın" dedim; bahşiş vermediğim için başıma da hiç bir şey gelmedi. Allah zaten güçlü, akıllı ve tedbirli olanın yanındadır her zaman; garibana başınıza bir şey gelmesin diye para vermek veya türbelere gidip Allah'tan bir şeyler istemenin bir faydası olmaz.Olsa idi gelişmiş hristiyan hatta dinsiz toplumlara böyle bol rızık, uzun ömür, bol para ve gelecek güvencesi vermek yerine bol bol dua eden Müslüman toplumlarına bunları verirdi.
  • Oğlum babana anana amcana sorsana üşenmeyip bu kadar boş beleş konu açıyorsun gelip.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AFV

Oğlum babana anana amcana sorsana üşenmeyip bu kadar boş beleş konu açıyorsun gelip.
    +1111

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinlik için tavsiyem şirket aracı yeni geldi diyip geçin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1D7DE7A30

Bahşiş kadar saçma bir şey yok,vermem verdirmem,bahşiş bekleyen kişi maaş almıyor mu işini yapmak için. 0 araba aldın diye milletin cebine para koymak zorunda değilsin duymazdan geleceksin geçip gideceksin.
    Sıfır araç teslim alma raconu

• Olaylara fazla yüzeysel bakmamak lazım. Yok hepsi maaşlı çalışan bahşiş vermem demekte bana tuhaf geliyor mesela.

Sıfır araba almışsın aldığın zaman üç beş bahşiş vermekle cebin bosalmaz. Satış temsilcisine ve pompaciya ver bahsisini devam et. Allah da kaza bela vermesin hocam.

• Bazı bayiler prensip geregi asla kabul etmiyorlar bahsis. Biz isimizi yapiyoruz hayirli olssun deyip araciniza binip gitmeniz icin ugurluyorlar dizi.

Zaten bu bahsis olayi mantiken sacma birsey. Berberde bahsisle calisan cırak degilki bayi calisanlari. Hepsi maasini aliyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 22 Kasım 2019; 13:5:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Olaylara fazla yüzeysel bakmamak lazım. Yok hepsi maaşlı çalışan bahşiş vermem demekte bana tuhaf geliyor mesela.

Sıfır araba almışsın aldığın zaman üç beş bahşiş vermekle cebin bosalmaz. Satış temsilcisine ve pompaciya ver bahsisini devam et. Allah da kaza bela vermesin hocam.
    Satis mudurune temsilcisine falan bahsis vermeyi birakin teklif dahi etmek sacma. Araci tanitan teslimatciya vermek hadi neyse de, satis temsilcisine bahsis sunmak ayıptır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Satis mudurune temsilcisine falan bahsis vermeyi birakin teklif dahi etmek sacma. Araci tanitan teslimatciya vermek hadi neyse de, satis temsilcisine bahsis sunmak ayıptır.

Alıntıları Göster
    Teslimatçı hocam. Telefon kendi kendine düzeltmiş.

• kardeş 90-100 bin verip araç almışsın karda kışta soğukta pompacılık yapan adama bi 20 lira atsan bişey olmaz başının gözünün sadakası olsun adam da bi hayırlı olsun allah kaza bela vermesin der geçer gidersin
  • Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Yıllarca binilecek bir araç için bahşiş vermekten kaçılmasını doğru bulmuyorum. Bayiden bir kişiye ve pompacıya istediği taktirde fazla olmamak kaydıyla verilebilir.

Aracı teslim aldıktan sonra ise boya değişen kontrolü yaptırmakta da fayda var.
  • Şasi numarasını kontrol edin, faturadaki numara ile size teslim edilen aracın numarası aynı mı diye.
  • Ne aldınız hocam?
    Kimseye ikram falan vermeyin. Araba alınca para ver, pompacıya ver, düğünde yol kesenlere ver. Şöyle saçma adetleri farz edinmeyin ya kendinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 22 Kasım 2019; 13:56:49 >
  • Aracınızı teslim alırken, satış temsilcisine bir şey verilmez. Ancak aracınızı temizleyen, hazırlayan bir görevli var ise gönlünüzden koparsa bir şey verebilirsiniz. İlk aracımda verdim. Ancak ikinci arabamda boyle bir ortam oluşmadığı icin bahşiş bekleyen de yoktu :)

Benzincide ki pompacı ise 3 km öteden yeni olduğunu anlar :) . İnsanların gözü kalacağına ufak bir şey verin. Baktınız utanmadan verdiğiniz parayı az bulan ifadelerde bulunursa, ev yakın üstümde nakit yok, bir sonraki gelişte gibisinden topu taca atın gittin.

Aracınızı teslim alırken, sağına soluna bakın. Hatta boyanın mikron değerini 2-3 dakikada ölçtürebilirsiniz.

Hayırlı olsun :) .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 22 Kasım 2019; 14:28:50 >
  • ilk arabamda da ikinci arabamda da bahşiş vermedim. ne satıcıya ne pompacıya. ancak ikinci arabamı da aynı kişiden alınca bir kutu kuru pasta götürdüm. en azından çay molasında yesinler diye. çok hoşlarına gitmiş. memnun oldum. ama benzinlikte yeni plakadan ziyada "abi araba yeni mi" diye soruyorlar hep. muhabbet etme çabaları falan. plakaları hep özel plaka aldığımdan belki de plakadan yeni araç olduğunu anlayamazlar. ama dış görünüşü belli ediyor tabiki.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.