Şimdi Ara

sıfır araç balata garanti kapsamı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
8.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 hafta önce aldığım 2008 opel combo city plus aracım ile dün 30 derece eğimli bir yokuştan çıkamadım.Ve bir anda balatalardan duman çıkmaya başladı aracı stop ettirdim ve soğumasını bekledim.1 saat sonra tekrar deneyeyim derken debriyaj boşalmıştı.
    Sıfır aracın balatasının bukadar çabuk tükenmesi normal midir?
    5000km ye kadar balata garantisi var denmişti servis para ister mi?
    Daha önce aynı sorunu yaşayan var mı?
    Araç daha 300 km de acaba combo almakla yanlış mı yaptım.... :(

• servise götür çabuk
  • hemen servise...

quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

servise götür çabuk

• Bence siz de kaçırmış olabilirsiniz.
    Sonuçta oldukça dik bir rampaya çıkıyorsunuz
  • servise götürdüm pzt bakacaklar ama daha 300km de sorun çıkarması moralimi bozdu. Birde kullanıcı hatası falan garanti kapsamı dışı diyolar. 5 yıldır araç kullanıyom benm böyle bir olay yaşamadım. Moralim bozuldu pzt gidip para mara isterlerse dalacam adamlara.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K@K@

servise götürdüm pzt bakacaklar ama daha 300km de sorun çıkarması moralimi bozdu. Birde kullanıcı hatası falan garanti kapsamı dışı diyolar. 5 yıldır araç kullanıyom benm böyle bir olay yaşamadım. Moralim bozuldu pzt gidip para mara isterlerse dalacam adamlara.

Geçmiş olsun. Ne yani kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkmak olurmu. Kullanıcı insan sonuçta. Firmanın sattığı aracın arkasında durması lazım değilmi. İnanılır gibi değil. Satana kadar ne iyi davranmışlardır oysa. Ülkemin hali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan1095 -- 10 Ağustos 2008; 13:57:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Screamer

Bence siz de kaçırmış olabilirsiniz.
    Sonuçta oldukça dik bir rampaya çıkıyorsunuz

o zaman arabaya bir eğim sensörü koysunlar ; yol bilgisayarında ( bu yokuş bana çok dik ben çıkamam sayın sahibim" gibisinden bir mesaj versin.

öbür türlü sürücü nereden bilecek aracın nereye çıkıp nereye çıkarken baskı balata yakacağını?

bence para almamaları lazım ama alacaklarmış gibime geliyor.

geçmiş olsun

hayırlı günler.

• Acaba sıfır aracın balataları daha mı hassas oluyo :)
    yani bisürü farklı model araba kullandım ilk defa böyle bişey başıma geliyo. Dha önce aynı olayı yaşayan varmı acaba? Aracı maltepe OPEL ERPAŞ' tan aldım umarım kıllık yapmazlar.
  • Para almamaları lazım.
  • servise gidin ve garantiden değiştirmeleri lazım 300km de araba ama onlar kesin bir şey bulup size suçu atmaya çalışırlar ona göre gidin geçmiş olsun bu arada
  • o zaman bu araç düz yol için üretilmiştir ibaresi koysunlar.

aracın reklamını yaparken her türlü yol ve hava koşulunda milyonlarca km test edilmiş demesinler.ikincisi bu araç ticari bir araç her türlü mekanik aksamının sağlam olması lazım sonuçta ağır yük taşıyacak falan birçok kriter var.

yanlış anlamayın bizde 91 kartal var 14 senedir bizde her türlü dağa bayıra çıktık hemde tahmin edemeyceğiniz yüklerle ve acemi şöförlerle (kendimden kastediyorum)hiç böyle olmadı.

ayrıca combo bu sınıfta en çok beğendiğim ve almak istediğimiz araç ancak bu bizi düşündürmedi değil.
  • up!
  • 300 km ayak debriyajda gitsen yine kaçırmaması lazım bunun yaa.Bence fabrikasyon hata olabilir,servisin garanti kapsamında değiştirmesi lazım.Çünkü araç daha 300 kmde
  • opelin servisleri ne kadar çok çok iç açıcı olmasalarda bu tür durumlarda en iyi tepkiyi alacağınız servislerin başında gelirler.yada benim çevremdekilerde hep böyle oldu.garanti kapsamında opel servisleri esnektirler diğerleri gibi kırk dereden su getirmezler
    hemen servise gidin bakın görün para falan istemeyeceklerdir.
    durumu izah edin (ama kararlı bir şekilde) garanti kapsamında değiştirirler diye düşünüyorum.
    ve ilk defa duyuyorum bir opelde balata problemini.

ve neler olduğunuda buradan paylaşmaya devam edin lütfen.
  • yok artik ne parasi. tüketici haklarina bile verirsin gerekirse 300 km nedemek yaw
  • Yepyeni balata yani. 300 km. yapmış bir balata. Kullanıcı hatası olmamalı. Hani dersin ki 30-50 bin km.'lik balata bir nebze. Garantiden değiştirmeli bence. Geçmiş olsun, sıkma canını. Olumsuz cevap alırsan bütün haklarını ara. Tüketiciyi koruma gibi yerler var. Oralara söyle, izah et durumu.
  • yokuşta kalkış yaparken her zaman el freni ile kalkarım.ilk hareketi aldığı anda bırakırım arabanın kalkışına çok yardımcı olmakla beraber bu tip parçaların ömrünün uzun olmasına yardımcı olur.
  • Bu şekilde olmasını kesinlikle doğru bulmuyorum ama,

Araba firmaları baskı balata konusunda çok hassas davranıyorlar kullanıcı hatasına çok açık bir konu olduğu için (burada olay kullanıcı hatası demiyorum kesinlikle) genellikle garantiye sokmuyorlar.

Eğer para almadan yaparlarsa bile üstüne basa basa iyi niyet garantisinden yaptık aslında garanti kapsamında değil diyede söylüyorlar.

Sadece opel için değil bu baskı balata konusu bir sürü araç için sıkıntı oluyor.

Sanırım asbest kullanımından vazgeçen firmalarda (çevre sağlığı için) bu sıkıntı sıkça yaşanıyor.

Umarım bir şekilde garantiden halledilir bu kadar az km de çıkan arıza için para vermezsin.
  • baskı balata işinde kedhy dediğin tamamen doğru marka ismi vermeyeceğim (herkes biliyordur zaten) başka markalarda kesinlikle garantiye sokmuyorlar. ancak şimdiye kadarki tecrübelerimden opelde bunun olmayacağını tahmin ediyorum.
    bakalım arkadaş yazsın göreceğiz.
  • Başınıza gelen olayı %99 kullanıcı hatası olarak işleme koyarlar ve sizden yüklü bir mebla talep ederler .Bir çok başınıza gelen gibi olaya rastladım fakat opelin bu parça için garantiyi işlettiğini görmedim geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.