Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ ALMAYIN - ALMAYI DÜŞÜNENLER DE OKUSUN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
9.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yaşında arabaya 70-80.000 isteyenler yüzünden 0 km Egea aldım geçtim. Kafam rahat 5 yıl garantili. 70-80.000 verip 100.000 kmlerde kafamı yoracağım bir aracım olmayacak. Sürekli artış gösteren araç fiyatları sebebiyle modelli arabada kar daha fazla oluyor.
  • Her zaman savunduğum ve olmasını canı gönülden istediğim bir görüşüm var, o da şudur,
    Kota ve sıfır ÖTV, Şöyle ki,
    Her aileye 1 adet araç KOTA'sı ile her 5 yada 10 yılda bir ÖTV'siz sıfır araç alma imkanı getirilmesi.
  • Otomobil forumuna da araç almayın diye yazmak.. Birileri burada takılıyorsa otomobiller üzerine özel bir ilgisi vardır. İllaki bir araba alacak. Sıfır almayalım da sıfır fiyatına satılan ne idüğü belirsiz 2. elleri mi alalım?
  • Kardeşim bankada parası olan araba alabilsin. Kredi ile araba almayı kaldırın ötv yi de kaldırın. İnsanlar biriktirdiği para ile araba alsın. Banka da mevduattan kazansın, vatandaşta araba alırken 3 araba parası ödemesin. Yeter artık bu ötv çilesi ya. Ayıp ya. Yurt dışındaki akrabalara arabaların fiyatalrını söylerken utanıyorum ya. Bu utancı bu millete neden yaşatıyorsunuz yeter artık. Aynı paraya biz 2016 i20 alabilirken yurt dışındaki kardeşim 2012 mercedes cabrio e350 dizel alıyor. Bu ne kardeşim? Paramızla neden rezil ediyorsunuz bizi? Parası olan araba alır olmayanda almaz. Kaldırın şu kredileri, ÖTv yi
  • Hesbını bilen için çok güzel bir kredi kampanyası. Ben aldım sıfır Toyota Corolla. Hem eylül ayının sonunda aldığım fiyata devletin desteklediği kredi faiz oranından, hem de bankanın saçma ürünlerini almaksızın. Bu süreçte Hondanın yaptığını gördükten sonra seçimimi Toyotadan yana kullandım.
    Yerli üretimdeki kredi kampanyası ile ilgili bu kadar yazdığınıza göre kamu bankasında çalışıyorsunuz ve bu krediyi kullanmayın mı diyorsunuz!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Madem yerli ve milli, o halde devlet bu ülkede üretilen veya montajlanan ürünlerdeki gereksiz vergileri kaldırsın. Tamam ithal olarak gelene vergi bindiriyorsun, ulan bari ülkemizde üretilen veya montajlananlardan aşırı vergi alma. Yerli ve milli ya, hadi bakalım.
    24 kişi beğenmiş bir tane bilinçli biri çıkıpta gümrük birliği diye bir şey var dememiş. Anlaşmaya göre senin ülkende ürettiğin ürüne ne kadar vergi koyuyorsan ithal ürüne de aynı vergiyi koyacaksın. Zaten Türkiye'de ürettğin araca vergi koymasan kimse gidipte iki kat pahalı ithal aracı almaz. Sadece teşvik yapabilirsin. Volkswagen ülkeye fabrika kursun diye 400milyon € hibe ve belli sayıda alım garantisi verdi hükümet, buna karşın diğer yerli firmalara haksızlık olmasın diye de bu faiz indirimi teşviği verildi.
    Ayrıca her dönemde çıkar böyle söylemler yok sıfır araç alımaz, yok bu fiyata alınmaz, yok ikinci el alınmaz size ne oluyor anlamıyorum parası olan basar tomarları alır arabasını. Eski bir konu vardı hatırlarsınız "dolar 1.70 oldu daha elektronik alınmaz" diye ne oldu. Bu fiyatlara da alışırsınız. Maaşlar tl bazında artsada € bazında sabit yani yurt dışından gelen ürün yine aynı asgari ücrete alınıyor.

• iaaynaci kullanıcısına yanıt
    Başka aile üzerine araç alınır ve satılır.
    Boş fikirler bunlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu vergiler ile bu kur ile araba almak için zengin olmak gerekir. ÖTV indirimi gelmeden ben araba almam net

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gereksiz araç değiştirmek akıl karı değil diyoruz ama sıfır araç alımı çok düşünce bu defa 2.el araçlara nur yağıyor
    tabi böyle olunca bu defa da 2. el araçlar çok pahalı deniyor

zaten bu ülkede indirimler her zaman firmalara ve satıcılara yaramıştır

dengeler bozulduktan sonra yamalar fazla işe yaramıyor
  • Adanada 2018 de honda civic excutve eco için 107 RS içinde 110 fiyat almış olduğumuz araç için şuan 200 bin fiyat çekiyorlar bunların alayı sahtekarlar 1 yılda ne olduda 100%100 zam oldu ağzıma öyle laflar geliyorki anlatamam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

10 yaşında arabaya 70-80.000 isteyenler yüzünden 0 km Egea aldım geçtim. Kafam rahat 5 yıl garantili. 70-80.000 verip 100.000 kmlerde kafamı yoracağım bir aracım olmayacak. Sürekli artış gösteren araç fiyatları sebebiyle modelli arabada kar daha fazla oluyor.
    1.4 olan benzinlide yağ yakma var diyorlar şikayetvarda da var, senin model nedir sorun yaşadınmı
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    Kaliteli yağ değişimi ile çözülebiliyor. Ben aracı almadım daha gelmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: iaaynaci

Her zaman savunduğum ve olmasını canı gönülden istediğim bir görüşüm var, o da şudur,
    Kota ve sıfır ÖTV, Şöyle ki,
    Her aileye 1 adet araç KOTA'sı ile her 5 yada 10 yılda bir ÖTV'siz sıfır araç alma imkanı getirilmesi.
    Ha ha ha ha ha
    Şehit ailesine bile sadece eşine ötv indirimli araç satışı yapılmasına izin veriliyor öz kardeşi bile ötv indirimli alamıyor

Her aileye indirimi çook beklersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Kardeşim bankada parası olan araba alabilsin. Kredi ile araba almayı kaldırın ötv yi de kaldırın. İnsanlar biriktirdiği para ile araba alsın. Banka da mevduattan kazansın, vatandaşta araba alırken 3 araba parası ödemesin. Yeter artık bu ötv çilesi ya. Ayıp ya. Yurt dışındaki akrabalara arabaların fiyatalrını söylerken utanıyorum ya. Bu utancı bu millete neden yaşatıyorsunuz yeter artık. Aynı paraya biz 2016 i20 alabilirken yurt dışındaki kardeşim 2012 mercedes cabrio e350 dizel alıyor. Bu ne kardeşim? Paramızla neden rezil ediyorsunuz bizi? Parası olan araba alır olmayanda almaz. Kaldırın şu kredileri, ÖTv yi
    Sanal bir mutluluk çarkı kurulmuştu
    Faiz oranları yükselince sistem çöktü
    Evi arabası olanların çokluğu ile toplumun refah seviyesi yüksek gösteriliyordu.

Malesef faiz düzeni işte böyle batıl bir düzen banka senin emeğini sömürüyor adı kredi oluyor
    Şahıs faizli para verirse faizci oluyor kötü biri oluyor

Hala faizlerin yüksek olduğu için para çekemeyen ev araba alamadığı için dövünen var. Alma arabayı 5 bine de araba var onu al
    Kirada otur paran yetmiyorsa
    Faize harama günaha girdiğine değer mi kardeşim
    Affedileceğine dair garantin mi var

Bunun bir de ahireti var

• Bütün faiz kampanyaları bu şekilde zaten. 0 faiz kampanyalarında da aynı şekilde banka faiz oranını toplam fiyata ekliyorlar. Bunu çok rahat test edebilirsiniz. Kampanyadan yararlanmak istemiyorum nakit ödeyecegim derseniz oran net olarak ortaya çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: s0Lid

Bütün faiz kampanyaları bu şekilde zaten. 0 faiz kampanyalarında da aynı şekilde banka faiz oranını toplam fiyata ekliyorlar. Bunu çok rahat test edebilirsiniz. Kampanyadan yararlanmak istemiyorum nakit ödeyecegim derseniz oran net olarak ortaya çıkar.
    Evet çok doğru söylediniz. Burada her zaman kasa kazanır mantığı var malesef. Bayi ile banka burada tüketiciye oyun oynuyor. Misal kendimden örnek vereyim ;

Şubay ayında 2019 model civic aldım. Almadan evvel bayide pazarlık yaparken cebimde nakit para olduğunu önce söylememiştim. Sadece peşin + faizsiz kredi kampanyasından yararlanmak istediğimi söylemiştim.. oda bana 70 bin peşin 50 bin 12 ay taksitle faizsiz olacak şekilde oluyor demişti... içimden bi an sevinmiştim derken AMA diye bir girişle araç fiyatımız ozaman şöyle olur dedi :) üstüne 3500 TL kredi kullandırma ücreti gibi saçma sapan bir fark ortaya çıkartmıştı. E hani faizsiz idi bu kredi ? Ne olduda 50 bin için 2500 tl ek maliyet çıkarttınız ? Neyse zaten kampanya sadece bireysel müşteriler içinmiş, benim sicilde ticari göründüğüm için yararlanamazmışım :) zaten böyle bir durumda yine almazdım. Dedim ki nakitte ne olur ? Uzun bir Pazarlık ile 119 bine aldım çıktım. Eğer faizsiz kredi ile alsaydım 124 bine gelecekti araç. Demem o ki, bu tür kampanyalar asla tüketicinin lehine olmuyor. Rakamlarla oyun oynayıp tüketiciyi aldatıyorlar.

Bu arada Şuan aracım 164 bin tl olmuş... bu ülkede araba almak için ne kadar beklersen bekle hep zarardasın. Geçen araşık ayında ÖTV gelecek diyip araba almayın diyen elemanı hatırlayın :) herkesten önce gidip almıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Kaliteli yağ değişimi ile çözülebiliyor. Ben aracı almadım daha gelmedi
    bence yinede arabayı aldıktan sonra yağ değişimi yaptır hocam, liqui moly yağlar en iyisi, fabrika çıkışı konulan yağ cok kötüymüş
  • Orta halli Sıfır yerli araç (Corolla örneğin) 19.000 - 20.000$ bandında satışla hem devleti vergiye, hem üreticiyi, hem de bayiyi doyurur diye hesaplanıyordu. Bu uluslararası değer kriterini çoğu otomobil üreticisi uyguluyor.

2017 ekimde aldığımda peşin olarak yaklaşık 74 bin liraydı, bugün 115 bin liraya maloluyor.
    41 bin liralık erimeyi öngöremeyen banka ne kadar faiz koysaydı ki arayı kapatsın? Şöyle söyleyim kademeli olarak ay ay toplayınca bankanın görünürde en az 15 bin lira zararı var.
    Peki şimdi satın alsak 2021 de ne olacak?
    Bu tip devalüasyon kaynaklı oranı artı kendi karını ekleyince 115bin liralık arabayı en az 130-135bin liraya satmak isteyeceklerdir. Peşin almak isteyene de aradaki fark çok belli olmasın diye 125 bin liraya iteleyecekler ve balonu kucağımıza alacağız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C E B R A I L -- 19 Ekim 2019; 22:33:17 >
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Hocam ikinci ele talep artınca fiyatlar artıyor anladık da sıfır 2019 modeli 200k olan arabanın 2017 modeline 185k istemek nedir peki? Bu durumda ikinci el alan enayidir net.
  • Geçen sene aynı araç 70 bin TL'ye satılırken sıfır almayın, 85 bin TL oldu almayın şimdi 115 bin TL oldu hala almayın tamam kimse birşey almasın diye yazan tarikata göre herkes ot gelip ot gitsin bu hayatta Hatta ev,eşya almaya da gerek yok kur dağa bir tane çadır orada yaşa,nasıl olsa üç gün sonra hepimiz ölmeyecek miyiz ne gerek var bankada ömrünü çalışıp tüketmeye değil mi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.