Şimdi Ara

SIFIR ARAÇ FİYATLARI - TEKLİFLERİ - STOK BİLGİSİ PAYLAŞIMLARI 2023 (1718. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
41 Misafir (3 Mobil) - 38 Masaüstü3 Mobil
5 sn
288.804
Cevap
4.622
Favori
46.998.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1050 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 17161717171817191720
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dix1

Hyundia, Honda, VW , Toyota, BMW, Mercedes gittiğim bayiler neredeyse hiç bir araç kalmamış, ya biz yanlış iş yapıyoruz ya da ekonomik kriz diye bir şey yok.
    Alakası yok. Az getiriyorlar araçları.
  • V2 kullanıcısına yanıt
    30 kasım günü 90 tane yeni 3 kasadan 1 günde 74 tane satıldı dendi, kendi sitesinde ki araç doluluğuna baktım 13-14 tane araç vardı. Niye alakası olmasın. Gidin kendiniz görün, hyundai tıka basa insan doluydu, dalga geçtim hatta resepsiyon kısmındaki kadına bedava mı dağıtılıyor diye

edit: şimdi baktım 1 tane araç satılıyor sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dix1 -- 10 Aralık 2019; 21:39:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanibene

Adamlar şaka gibi egea hb otomatik 150.000 tl istiyor daha 3-5 ay önce 100.000 lerin altındaydı. Dolar da aşağı yukarı bugünki fiyatta idi. Ne değişti çok merak içindeyim.
    Talep fazla olup araç az olunca ekonomilerde böyle şeyler olur. Normal olmayansa, 150bin degil 180 bin olsa bile bu aracı almaya hazır güdülenmis, itibarindan tasarruf edemeyen bir kitlenin varoluşu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dix1 kullanıcısına yanıt
    Nüfusa göre 1.5-2 milyon civarı araç satılması lazım, sene sonu bir araştırın ne kadar satılmış. Bir de şirketler önceden aldıkları aracın büyük bir kısmını vergiden düşüyorlardı, 2020 itibariyle bu da olmayacak. O yüzden bir yüklenme mevcut şu ara. Yine de yaklaşık 1 milyon civarı daha az satış olmuş olacak olması gerekenden. Kriz yok, araba kalmamış bayide diyenlerin ağzına kürekle vurmadıkça akılları başlarına gelmeyecek gibi duruyor :/
    İyi Forumlar...
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim bende aynı şeyi düşünüyorum da , bizzat tecrübe ettiğim şeyleri size aktarıyorum, hiç bir yerde adam akıllı araç kalmamış durum bu. Lüks segmentleri de dahil ediyorum bu listeye.. Kriz var olduğunu bende kabul ediyorum da bu kadar araç alanlar neyle alıyor (kredi bile olsa bu işin peşinatı var o'su var bu'su var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dix1

Güzel kardeşim bende aynı şeyi düşünüyorum da , bizzat tecrübe ettiğim şeyleri size aktarıyorum, hiç bir yerde adam akıllı araç kalmamış durum bu. Lüks segmentleri de dahil ediyorum bu listeye.. Kriz var olduğunu bende kabul ediyorum da bu kadar araç alanlar neyle alıyor (kredi bile olsa bu işin peşinatı var o'su var bu'su var)
    Şu örnekleme ile araç çokmu satılıyor azmı görülüyor
    2017 kasım 100859
    2019 kasım 58160
    2017 Ocak-kasım 819854
    2019 Ocak kasım 388560
    2019 ilk 6 ayda vergi indirimi vardı.
    2017 Aralık 136240
    2019 Aralık .....

• quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Nüfusa göre 1.5-2 milyon civarı araç satılması lazım, sene sonu bir araştırın ne kadar satılmış. Bir de şirketler önceden aldıkları aracın büyük bir kısmını vergiden düşüyorlardı, 2020 itibariyle bu da olmayacak. O yüzden bir yüklenme mevcut şu ara. Yine de yaklaşık 1 milyon civarı daha az satış olmuş olacak olması gerekenden. Kriz yok, araba kalmamış bayide diyenlerin ağzına kürekle vurmadıkça akılları başlarına gelmeyecek gibi duruyor :/
    İyi Forumlar...
    Kriz dememiz icin distributor ve otomotiv firmalarin ongordugunden az arac satmasi gerekiyordu,icinde bulundugumuz durum pazarin kuculmesidir.Suanda cogu firma ongordugu adeti yani kotalarini doldurdu.Otomotiv sektoru kirizde olsaydi suan hala bayilerde 2018model araclarin kalmasi gerekirdi ki cogu markada 2019 model arac dahi kalmadi.
    Otomotiv sektoru 2020 kotalarini olusturdu eger ki bu kotalari 2019’u rayic gorerek olusturup 2020 icin 2019’dan daha cok arac talep ettilerse bahsettiginiz krizi ozaman gorecegiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aaronprice

Feel adventure için 206.500 fiyat aldım.
    nereden aldınız acaba bu fiyatı.
    Hocam şuan da cidden araca ihtiyaçları olanlar alıyor kredi vs. ile. Firmalar ötv/hurda indirimi, düşük faiz beklemediği için stokları çok düşük tuttular. O yüzden daha doğru düzgün kullanıcısı bile olmayan modeller satılır oldu araç yokluğundan. Kredi olayına artı parantez açacak olursak bugün 80bin e peşin clio alacak adam bu parasını 3 yıllık faize yatırsa yüzde 10 dan 100 bini geçiyor ama 30 bin peşin 50 bin kredi ile alınca 3 yıldaki maliyeti 85-90 bin oluyor. Bunun gibi basit sebeplerden dolayı çoğu kişi krediye yönelmiş durumda.
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Yine de 350-400 bin tl'lik bmw'lerin bu kadar hızlı tükenmesi...aklım almıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn1.

Toyota Corolla 1.6 otomatik flame ve passion için yakın zamanda fiyat alan oldu mu? Bayilerde araç var mi?
    İzmir'de aldım 166.5 dedi flame x varmış sadece

Aracin neden olmadigi defalarca aciklandi. Firmalar kredi faizlerinin dusmesiyle beklentilerinin uzerinde talep gordu, durum bundan ibaret.

• Herkese merhaba, Citroen C5 aircross için el sıkıştık, kaporamızı verip aracı ayırttık. Fiyat ve özellikler aşağıda.,
    Citroen c5 aircross 1.6 130hp dizel eat8, shine paket, siyah tavan + cam tavan + platin gri + metropol bej iç ambiyans
    Ekstra olarak (burada şans devreye girdi çünkü hiçbir yerde bulunamıyor):
    - Otoyol sürüş destek paketi (dur kalk özellikli adaptif cc, levha tanıma, aktif yorgunluk tespit vs vs )
    - 360 derece görüş + park asistanı (bu paket bedavaya geldi diyebiliriz, bu da şans gelen araç bu şekilde gönderilmiş)

Alamadıklarım: 19 jant, connected cam, masajlı hafızalı koltuk.
    Toplam: 245700 TL aracı nasipse ay sonunda alacağım.

Selamlar
  • mace kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,iyi seçim.Tek sıkıntı 205 tabanlı 19” jantlar.18 m+s olsaydı daha iyiydi.Gerçi shine hangi lastikle veriyorlar bilmiyorum.Ama 18” alabilme şansınız varsa daha iyi olur.

Edit:19 alamadığınız çok iyi olmuş.19 ile sorun yaşayanlar var 3008 de.
    Lastikler m+s mi ve grip control varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 11 Aralık 2019; 1:30:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.J. Pacino

Talep fazla olup araç az olunca ekonomilerde böyle şeyler olur. Normal olmayansa, 150bin degil 180 bin olsa bile bu aracı almaya hazır güdülenmis, itibarindan tasarruf edemeyen bir kitlenin varoluşu.

Alıntıları Göster
    Yani fiyatlar cok enteresan bu yilin basina gore 20 bin seviyesinde en az artis var. Ayni yil icerisinde nasil olurda bu kadar artabilir fiyatlar diye sormadan edemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Evet 19 alamadım. Açıkçası sorun yaşandığını bilmiyordum, çok da üzülmiyim o zaman. jant 18. Lastikler michelin +s ne demek bilmiyorum açıkçası :) anlatabilirseniz ben de var veya yok diyebilirim. Grip kontrol var araçta.
    M+S yani çamur ve kar demek hocam. Ama bizim lastikler yoğun kar ve buz için uygun değil okuduğum ve izlediğim testlere göre. Konumunuz Ankara görünüyor, bende Ankaradayım ve güvenmeyip falken hs01 aldım en azından ekonomik kar lastiği olsun diyerek. İyi günlerde kullanmak nasip olsun kazasız belasız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Çok iyi Grip control varsa lastikler m+s dir.4 mevsim.Lastikte m+s yazar zaten.(mud-snow).Hiç üzülmeyin aksine sevinin.

• quote:

Orijinalden alıntı: maestrosef

Yani fiyatlar cok enteresan bu yilin basina gore 20 bin seviyesinde en az artis var. Ayni yil icerisinde nasil olurda bu kadar artabilir fiyatlar diye sormadan edemiyorum

Alıntıları Göster
    Marketten aldığım en basit ürünler bile %100 zamlandı sene başından beri . Sene başından itibaren 100-150 bin TL aralığında satılan araçlar 20-30 bin TL arasında fiyat artışı gördü. Çokça açıklandı geçmişte otomotiv sektöründe zam bir anda olmaz, o yüzden bu fiyat artışlarının kökeni geçen seneden başlıyor, azar azar arttırıyorum.

• Renault megane 1.3 joy Türkiye de tamamen bitmiş, bugün müşteri temsilcisi ile görüştüm araç yok 2020 model için herhangi bir fiyat belli değil diyor.

• 
Sayfa: önceki 17161717171817191720
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.