Şimdi Ara

Sıfır alınan motorsiklete sigorta ve ruhsat çıkarmazsak olur mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, sıfır motorsikleti ( vade farksız 12 ay taksit ile ) bayiden çıkarmadan bayi vitrininde veya bayinin 1km uzaklığındaki evimde muhafaza etmek ve yatırım amaçlı Haziran ayında satmak için motorsiklet almak istiyorum.Bu durumda diğer giderleri yaptırmak zorunda mıyım? Bayi faturasını alıp sattığım zaman da alacak kişinin üstüne yapıp ve sigorta, plaka gibi masrafları onun karşılaması amacıyla bunları yaptırmazsam olur mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• olmaz

• Motorun prim yapacağını mı düşünüyorsun dolar kurunu kenara yaz yaz gelince hesaplayalım bu arada motorun bir model düşük olacak

• Mand1ra_Hekimi kullanıcısına yanıt

Hocam olmayan parayla alıyorum,ayda 7500 TL taksit ile :)

• ccc123 C kullanıcısına yanıt

Taksitle dünyayı verseler al hocam sıkıntı yok:)

• 50cc alırsan mtv, sigorta yok bu nedenle aldıktan sonra yani satışı yaptıktan sonra ek bir masraf çıkmaz, koy garaja dursun.

125cc ve üzeri alırsan aldıktan sonra sigorta yaptırmasan bile satarken sanıyorum yaptıracaksın mutlaka ve o aradaki yaptırmadığın süre sigortasız olduğu için ek bir yaptırım varmı onu araştırman lazım. vergisini mutlaka ödeyeceksin.

Bu dönem enflasyonist bir dönem, TL de kalmamak lazım ama bu motor aldığında seni ne kadar korur bilemem, sen bir yatırım yapıyorsun, sonu hayır olsun, en kötü dediğin gibi aldığın paraya satarsın motoru, para biriktirmiş olursun, sigorta ve noter masrafları ise giderlerin olur...

Kişisel fikrim böyle birşey yapıyorsan al motorunu garajına koy, bayi de ne olur ne olmaz, 2 gün sonra bulamazsın bayi yi, ben olsam bırakmam orda....

• Çekme belgeli yaptiriliyor diye duymuştum

• volkan_efe kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler, 128 e aldım şuan 133 oldu.Muhtemelen hazirana kadar 160 olacak,bakalım Hayırlısı...

Gelir gelmez kapalı garaja çekeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccc123 -- 10 Ocak 2024; 17:50:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.