Şimdi Ara

Siemens EQ300 Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi - 4949 TL - 250TL Maxipuan veya Worldpuan Hediyeli (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
10
Favori
27.066
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unpop

1 cezve sütü ocakta ısıtıp icine 1-2 kasık kaşık nescafe gold atıp karıstırıyorsunuz, oluyor size sahane sütlü kahve. En pratiği, en temizi, en ekonomiği.

Sütlü olması tamam. Belki size göre şahane de oluyordur. Ama kahve olmadığı aşikar.

• brutal55 kullanıcısına yanıt

Burada fırsat görüp almadığım her şeyde ağır pişmanlık yaşadım.

Bu cihaz içinde aynısı olacağına eminim.

Yurt dışı vergisiz satış fiyatından belli zaten. Kesin zam yiyecek.

Seneye 15 binden aşağı otomatik makine kalmayacak.

Malesef ülke gerçekleri bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darktemplar1903 -- 15 Kasım 2022; 10:21:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

1 cezve sütü ocakta ısıtıp icine 1-2 kasık kaşık nescafe gold atıp karıstırıyorsunuz, oluyor size sahane sütlü kahve. En pratiği, en temizi, en ekonomiği.

edit : arkadaslar granül kahveyi tavsiye etmediler, haklılar. Bu en tembel işiydi, tabi bir level üste taşırsanız, gene cezvede ısıtın sütünüzü, french presste de filtre kahvenizi demleyin, bardagın ücte 1i filte kahve ücte 2 sini sıcak sütle doldurun, en uygun, ekonomik, sağlıklı sütlü kahve..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 15 Kasım 2022; 10:29:2 >
  • Bu arada akşam bakınırken bu modelin su haznesine takılan brita filtre olduğunu fark ettim. Orijinal ürün. Suyun sertlik ayarı ve kireçten korunma için yapmışlar. Üst modellerde galiba yanında geliyor, bizimkinde ekstra.

Hb'de 125 tl den satılıyordu, bir tane de ondan sipariş verdim. Filtresiz ve filtreli kullanıp lezzet farkı oluyor mu bir bakalım.

Kireç temizleme kapsülleri falan da varmış ama ona sonra bakarız artık.

Tartışmaya gerek yok arkadaşlar, herkesin kendi hayatı ve tecrübeleri. Herkes mutlu olduğunu yapsın, kimsenin diğerini ikna etmesi gerekmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 15 Kasım 2022; 10:45:10 >
  • unpop kullanıcısına yanıt

dostum sen kahve içmiyorsunki.

• otomatik kahve makinesi almayı düşünüyordum ama temizlik derdi fazlaymış. birkaç gün temizlemeyince küfleniyor içi. göründüğü gibi değil yani.

ve kahve lamadan önce boş su vermesi. kahveden sonrada boş su vermesi biraz eziyet gibi.

potlu kahve makinesi öneririm. yapıp suya tutuyosun potu temizlik bitti. potlularda fiyat çok hızlı arttı. 6 ay önce 2100 olan şimdi 6500

• realitych R kullanıcısına yanıt

Mehmet Efendi Colombian Filtre kahve içiyorum genelde, french press + cezve ekipmanım, filtre kahve , süt malzemelerim.

• greentooth kullanıcısına yanıt

Hocam filtrenin ayrıca alındığını bilmiyordum.

Denedikten sonra bilgi verirseniz bizde duruma göre sipariş verelim. Teşekkürler

• unpop kullanıcısına yanıt
    Ben de eskiden filtre icerdim de. Espresso ve americano yapmaya basladigimda. Filtre icinde camur gibi geliyo artik icemiyorum
  • realitych R kullanıcısına yanıt

Podlu olarak da aşağıdaki var. Hangisi daha mantıklı bilemedim.

• SwordsMan kullanıcısına yanıt

• Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt

Tabii ki, deneme sonuçlarını paylaşırım.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem_Alim

1 sene önce aralık ayında 2.599 TL' ye Mediamarkt mağazasından aldım.

2 ay sonra 3.600 TL' ye sattım...

İlginç bende sanırım aralıkta almıştım mediamarktan fiyatı 4099 du
  • Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

hocam ürün nasıldı kısaca bahseder misiniz?

• 4650 ye aldım bugün mağaza teslim umarım iyi çıkar
  • Ürünü sabah gidip mağazadan teslim aldım. Gelip kurdum ve kullanmaya başladım.

İlk izlenimlerim olumlu. Belki de normali budur veya haznesi küçüktür bilmiyorum ama biraz fazla kahve harcıyor gibi geldi :)

İlk yaptığım kahve ılıktan bir tık sıcaktı sadece. Üst üste birkaç tane kahve yaptık ve gittikçe daha sıcak çıkmaya başladı. Cezvede ya da starbucks'tan alıp da 10 dk da ancak içebilecek sıcaklığa inecek bir kahve beklemeyin. Seramik kupa da bir miktar sıcaklığı etkiliyor olabilir, kağıt bardak veya seramik kupayı ısıtıp deneme yapılabilir.

Öğütme biraz sesli çalışıyor, gece sessizlikte kahve yaparsanız panik oluşabilir. :)

Bence fiyat performans açısından yeterli, malzeme kalitesini beğendim. Su haznesi ince bir plastik değil, etli bir malzeme. Haznenin içinden brita'nın filtresinin tanıtım kağıdı çıkıyor, kendisi yok.

Toplamda keyif açısından manuel, 15 bar basan manuel cihazlar daha iyi sonuçlar verebilir. Fakat işyerinde 1-2 dk da kahvemi alayım işime bakayım için bence bu daha pratik. Notum 10 üzerinden 7.

• greentooth kullanıcısına yanıt

kahveyi yapmadan önce milk butonuna basıp boş bardağa buhar verebilirsiniz. bardağın sıcaklığı arttığı için gelen kahveyi soğutmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

Ürünü sabah gidip mağazadan teslim aldım. Gelip kurdum ve kullanmaya başladım.

İlk izlenimlerim olumlu. Belki de normali budur veya haznesi küçüktür bilmiyorum ama biraz fazla kahve harcıyor gibi geldi :)

İlk yaptığım kahve ılıktan bir tık sıcaktı sadece. Üst üste birkaç tane kahve yaptık ve gittikçe daha sıcak çıkmaya başladı. Cezvede ya da starbucks'tan alıp da 10 dk da ancak içebilecek sıcaklığa inecek bir kahve beklemeyin. Seramik kupa da bir miktar sıcaklığı etkiliyor olabilir, kağıt bardak veya seramik kupayı ısıtıp deneme yapılabilir.

Öğütme biraz sesli çalışıyor, gece sessizlikte kahve yaparsanız panik oluşabilir. :)

Bence fiyat performans açısından yeterli, malzeme kalitesini beğendim. Su haznesi ince bir plastik değil, etli bir malzeme. Haznenin içinden brita'nın filtresinin tanıtım kağıdı çıkıyor, kendisi yok.

Toplamda keyif açısından manuel, 15 bar basan manuel cihazlar daha iyi sonuçlar verebilir. Fakat işyerinde 1-2 dk da kahvemi alayım işime bakayım için bence bu daha pratik. Notum 10 üzerinden 7.

Latte macchiato tuşuna 3 sn basılı tutun yanıp sönmeye başlıyor ve kahve yapımına başlıyor.
    Siz tekrar basana kadar süt ısıtma ve köpürtme işlemi devam ediyor.
    Tekrar tuşa basınca hafızaya alıyor.
    Bir sonraki kahvenizi aynı standartta yapıyor.
    Böylelikle istediğiniz sıcaklığı elde ediyorsunuz.

Cafe crema ve espresso tuşlarına yine aynı şekilde 3 sn basılı tutarsanız ne kadar ölçüde vereceğini ayarlıyorsunuz. Fabrikasyon ayarlar çok az seviyede. O yüzden değiştirmek gerekiyor :)

• c0mpeng C kullanıcısına yanıt

Güzel fikir, teşekkürler :)

• Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt

İşyerinde hemen deneme yaptığımdan kullanma kılavuzunu okuma fırsatım olmadı. Akşam bakarım diyordum, altın bilgiler sizden geldi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.