Şimdi Ara

Sıcak Mobilya Fırsatları Dayanışması (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.204
Cevap
401
Favori
494.630
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim merak ettiğim asıl konu gürgen mürgen değil de aşağı yukarı aynı malzemelerle üretilen ürünler arasındaki fiyat uçurumlarının kaynağının ne olduğu...

Yani pahalı suntalam ile uluslararası standartlara uygun aynı kalınlıktaki en ucuz suntalam arasında fiyat ve kalite açısından nasıl bir fark vardır? Kullanılan kumaşlar arasında ne gibi kalite ve fiyat farkları bulunmaktadır? Benzer özellikteki menteşe, ray, kulp, vs malzemeler arasında ne kadar fiyat ve kalite farkı var? vs, vs...

Benim görüşüme göre ortalama kalitedeki benzer ürünler arasında inanılmaz fiyat uçurumları var ve alışveriş yaparken dikkatli olunmazsa söğüşlenme olasılığı çok çok yüksek...

Bir de söylemeden geçemeyeceğim: Birçok mobilya mağazasında gördüğünüz etiketlere ve liste fiyatlarına fazla itibar etmeyin. Eğer bir ürünü beğendiyseniz ve almayı düşünüyorsanız çok sıkı pazarlık edin. O liste fiyatlarında en az %20-30 pazarlık payı olduğunu düşünerek pazarlığa başlamanız menfaatiniz icabıdır. Bir de pazarlık bitip nihai fiyatta anlaşmadan KESİNLİKLE kapora filan vermeyin, aksi halde pazarlıktan zararlı çıkacağınız garantidir...

Kişisel düşüncem ise artık eski zamanlardaki gibi evladiyelik mobilya, beyaz eşya, TV, vs alma devri geçmiştir. Yok efendim gürgen olsun, 40 sene dayansın; almışken en iyisi olsun lafları geçerliliğini yitirmiştir. Tasarım ve işlevselliği yerinde olan, 5-10 sene dayanacağına kanaat getirdiğiniz uygun fiyatlı ürünü alın gitsin. Sonuçta aldığınız şey hiç bir yatırım değeri olmayan bir parça kumaş, sünger ve tahta... Ne fazla para ödeyip kendinizi sıkıntıya sokun, ne de atmak istediğinizde ödediğiniz paraya acıyıp kıyamamazlık yapın.

• Çoğu Mobilya sitesinin hali içler acısı ya, kimisinde ne fiyatı yazıyor ne ürün özelliği yazıyor, kalkıp inegöle gitmeden önce biraz fikir edinmek istiyorum fakat hiç tatmin etmedi ben, mobilyaminegolden den begendiğim 1-2 ürün var, gidip onlara bakcam üzerine bi oturur rahatlıgına bakar kumasına dokunurum, o an içim rahat ederse ugrasmadan alır gelirim yaa
  • Bir de bazı mobilyacılar için söylüyorum; ürünü beğenip evinize geldiğinde aynı model veya aynı malzeme olmama şansı da var. kaliteli olan menteşe kapak sistemi yada gardrop mekanizması dandik de çıkabilir. tek tek aldığımız herşeyi inceleyip kaydetmi gerekiyor anlamadım gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

Benim merak ettiğim asıl konu gürgen mürgen değil de aşağı yukarı aynı malzemelerle üretilen ürünler arasındaki fiyat uçurumlarının kaynağının ne olduğu...

Yani pahalı suntalam ile uluslararası standartlara uygun aynı kalınlıktaki en ucuz suntalam arasında fiyat ve kalite açısından nasıl bir fark vardır? Kullanılan kumaşlar arasında ne gibi kalite ve fiyat farkları bulunmaktadır? Benzer özellikteki menteşe, ray, kulp, vs malzemeler arasında ne kadar fiyat ve kalite farkı var? vs, vs...

Benim görüşüme göre ortalama kalitedeki benzer ürünler arasında inanılmaz fiyat uçurumları var ve alışveriş yaparken dikkatli olunmazsa söğüşlenme olasılığı çok çok yüksek...

Bir de söylemeden geçemeyeceğim: Birçok mobilya mağazasında gördüğünüz etiketlere ve liste fiyatlarına fazla itibar etmeyin. Eğer bir ürünü beğendiyseniz ve almayı düşünüyorsanız çok sıkı pazarlık edin. O liste fiyatlarında en az %20-30 pazarlık payı olduğunu düşünerek pazarlığa başlamanız menfaatiniz icabıdır. Bir de pazarlık bitip nihai fiyatta anlaşmadan KESİNLİKLE kapora filan vermeyin, aksi halde pazarlıktan zararlı çıkacağınız garantidir...

Kişisel düşüncem ise artık eski zamanlardaki gibi evladiyelik mobilya, beyaz eşya, TV, vs alma devri geçmiştir. Yok efendim gürgen olsun, 40 sene dayansın; almışken en iyisi olsun lafları geçerliliğini yitirmiştir. Tasarım ve işlevselliği yerinde olan, 5-10 sene dayanacağına kanaat getirdiğiniz uygun fiyatlı ürünü alın gitsin. Sonuçta aldığınız şey hiç bir yatırım değeri olmayan bir parça kumaş, sünger ve tahta... Ne fazla para ödeyip kendinizi sıkıntıya sokun, ne de atmak istediğinizde ödediğiniz paraya acıyıp kıyamamazlık yapın.

Aynen sana katılıyorum mobilya sektörü tamamen yasla gitsin furyası gidin modoko ya adamlar sanki araba satiyor 5 milyardan mobilya satiyor borumu. 3 takim alsan eder 15 bin tl git ikinci elden 2006 clio al bu paraya Kesinlikle fahis fiatlar 4 parca tahta biraz bez tasarım felam da hep hikaye hepsi yurt dısı markalardan model araklama ile yapılmış işler

Atölyedeki işi yapan usta alir bin tl aylik maas bi takımi satarlar öküz parasına kumasti sungerdi mazemeydi bunlarda ne kullanırsan kullan maliyet 500 - 800 gecmez gerisi tamamen kardır aksini iddia eden varsa
    Buraya yazsın tane tane fiyati yok yazamaz cunku maliyeti dusuk ama kar marji yuksek bi sektor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar1457 -- 4 Şubat 2012; 0:53:54 >

• Orijinalden alıntı: aare35

Verdiğiniz bilgiler için sağolun web siteniz v.s varmı fiyatlar ve ürün resimleri eklermisiniz..birde bir srü arkadaş evlilik hazırlığı yapıyor yada eşyasını yeniliyor forumda forumaa özel bir kampanya yapma imkanınız yokmu acaba?

Arkadaşım internet sitesi şu an aktif değil çünkü yenileniyor. Az önce verdiğim bilgeleri reklamımı yapmak için vermedim yanlış anlaşılmak istemiyorum.Yardımcı olmak adına facebook sayfam :https://www.facebook.com/profile.php?id=100002832970736&sk=photos Buradan masif mobilya örneklerini bulabilirsiniz. Zamanım oldukça fotoğrafta yüklerim siteye... Foruma özel kampanya hiç aklıma gelmedi ama neden olmasın :) şöyle bir durum var. sonuçta ben Manisa/Akhisar dayım. Bu işin satışı+montajı+nakliyesi var. O yüzden yapabileceğim kampanya sadece kendi çevreme yakın yerler olabilir.Sonuçta bu işte nakliye baya para tutuyor...

Sıcak Mobilya Fırsatları Dayanışması

yatak odası

yemek odası

duvar ünitesi

köşe koltuk birde..kısaca Armani serisi.

parça parça ve tüm takımların fiyatlarını yazarmısınız..ve komple alsak yatak odası yemek odası duvar ünitesi köşe koltuk fiyat ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Christopher Moltisanti -- 5 Şubat 2012; 11:44:58 >

• arkadslar moda life diye mobilyaci var ya. dugun paketlerini 2290tl.den baslayan fiyatlarla satiyor. yemek odasi takimi, koltuk takimi ve yatak odasi takimi hepsi bu fiyata. bu kadar ucuza olduguna gore pek kaliteli degii diye dusunuyorum. 5000tl.lik dugun paketleri de var, onlarin kalitesi nasildir acaba. kullanan varsa tecrubelerini paylasabilir mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrfrk88 -- 5 Şubat 2012; 11:03:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aare35
    Sizi şöyle aydınlatayım. Süngerin iyiliği dansitesine (sıklık) göre belli olur. 16-22-28-32 vb.. gibi dereceleri vardır. Süngerde renk ayrımı yoktur. Bir koltuğun uzun ömürlü olması için en az 32 dansite ve üzeri olması gerekir. Peki bunu nasıl anlarız. İşte burda ilk mesajımda belirttiğim gibi tamamen satıcının insafına kalmışsınızdır. Çünkü dansiteyi dışardan bakıp anlamak zordur.
    Yataklı takımlar dediğiniz gibi sert olur. Bunun en büyük nedeni yatak mekanizmasının üstüne yumuşak sünger kullanıldığın da o ahşabın,metalin sertliği belli olur. Eğer süngeriniz 32 dansite ve üzeri ise isten yumuşak(soft) olsun ister sert olsun bu gibi sorunla karşılaşmazsınız.tabii birde kaztüyü veya farklı elyaf çeşitleriyle üretim gene yumuşatılabilir...Şunu unutmayın sert sünger daha uzun ömürlü olarak bilinir bu kesinlikle yanlıştır. Kumaşta dansite önemlidir.

quote:

Orijinalden alıntı: Christopher Moltisanti
    parça parça ve tüm takımların fiyatlarını yazarmısınız..ve komple alsak yatak odası yemek odası duvar ünitesi köşe koltuk fiyat ne olur?

aynı şekilde ben de siesta takımını merak etmekteyim.

DH üyeleri için de bilgilendirme amaçlı olması adına buradan paylaşmak istedim.

özü sözü bir satıcılara her zaman itibar edilmelidir.

esnaf bir aileden gelen birisiyim. her zaman en iyi reklamın müşteri olduğu inancındayım.

• bağlars mobilya hakkında yorum yapabilecek var mı ...kalite nasıl acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bf
    çok teşekkürler bu bilgiler iyi oldu hafta sonu inegöle gitme planım vardı ama hava şartları yine vurdu artık eskişehirdeki mobilyacıları gezip inceleyeceğim en azından model ve fiyat araştıracağım bu arada süngerin dansitesinin yüksek olması demek sert olması ile aynı anlama gelmiyor dimi yanlış anlamadım

Dansite süngerde sıklık demektir. Sıklık ne kadar yüksekse kalite o kadar iyidir. Sertliğin kaliteyle hiçbir alakası yoktur arkadaşım...
  • Mobilyacıları ben de uzun süre dolaştım. Ağaç işleme işinde değilim fakat benzer bir iş ile ilgili olduğumdan mobilya kalitesinden anlarım. Mobilyada kar farkları kesinlikle satıcının giderleri ve kar hesabıyla ilgilidir. Ben İstanbul'da aynı kalitede yapılmış mobilyaları çok farklı fiyatlara buldum. Nedenini sorduğumda kaliteden bahsediyorlar işten anladığımı hissettiklerinde de dükkan kirasından :) Sonuçta mobilya da bir ticaret işi diğer sektörler gibi içinde hile, hurdası çok bol. Hele ki anlamıyorsanız ve paranız varsa vay halinize. Mobilya da aksesuar ve oynar parçaların kalitesi de çok önemlidir. Alacağınız mobilyanın kapağını açıp aksesuarlarına çok yakından bakın, uzaktan duruşunu değil yakından işçiliğini inceleyin. Emin olun bir çok beğendiğiniz ürünü eleyeceksiniz. Size başka bir ip ucu vereyim; mobilya seri üretim yapan büyük firmalardan değil, özel üretim yapan küçük firmalardan alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrfrk88

arkadslar moda life diye mobilyaci var ya. dugun paketlerini 2290tl.den baslayan fiyatlarla satiyor. yemek odasi takimi, koltuk takimi ve yatak odasi takimi hepsi bu fiyata. bu kadar ucuza olduguna gore pek kaliteli degii diye dusunuyorum. 5000tl.lik dugun paketleri de var, onlarin kalitesi nasildir acaba. kullanan varsa tecrubelerini paylasabilir mi.

Arkadaşım 2290 lıktan aldı.ÇOk saglam gorunuyor ama tabiiki o fiyata çok bişey beklememek lazım.Koltuklar çok rahat değil.Sert yapıda.

Bence kirada oturulacaksa başka markaya bakmadan bunlar alınmalı.Ben oyle yapmadım pişman oldum.İLk taşınmamızda bile ufak defek gevşemeler vs oldu.Ev alana kadar 2 kez daha taşınsak yeni eve mutlaka yeni mobilya almak gerekecek.Giiti çöpe 7000 lira.Ama modalife olsaydı dagılsa da koymazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dallamos

Benim merak ettiğim asıl konu gürgen mürgen değil de aşağı yukarı aynı malzemelerle üretilen ürünler arasındaki fiyat uçurumlarının kaynağının ne olduğu...

sorunuza şöyle cevap vereyim. Pahalı suntalem diye birşey yok sadece suntayı daha iyi işleyen firmalar var. Menteşe,ray,kulp konusu ise sonu olmayan bir sorun. Çünkü bu konuda üreticiler bile tam bilgi sahibi değil. Piyasa da iyi olarak bilinen firmahttp://www.blum.com/tr/tr/index.php dir. Siteyi incelerseniz bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şimdi markalı mobilyacıların suntalem ürünleri neden bu kadar yüksek satıyor. İstikbal firmasını ele alalım... Kanepe satın aldığınızı düşünün. Kanepe de kullanılan her türlü sünger, kumaş, yay vs. üreten gene istikbal grubudur. Maliyet açısından en dip fiyatı onlardan başka firma üretemez.Peki neden bu kadar yüksek satılıyor? fabrika+bölge bayii+alt bayii = tüketici ... size ulaşıncaya kadar en az 3-4 el değiştiriyor ve maliyet artıyor.Birde Televizyon,radyo, gazete reklamlarının ürün başı maliyeti de binince sıradan bir ürünün fiyatı alternatiflerine oranla baya bir pahalı oluyor.

Mobilya zevk işidir.Kimi 2-3 yıl kullanıp değiştirir mobilyaya fazla para ayırmaz, Ki mi 5-10 yıl kullanır mobilyaya para ayırır. Bunlar tercih meselesidir.Saygı duyulması gerekir...

• Christopher Moltisanti ve canverse

Fiyat hakkında ki sorularınızı pazartesi mesai saatlerinde cevaplayacağım.İyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

konu iyi düşünülmüş gerçekten ankara cebeci taraflarındayım şöle öğrenci işi çekyat almayı düşünüyorum uygun bir yer biliyorsanız yada kampanyalı bilgilendirirseniz sevinirim ...

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-841953001-softflex_senfoni_kanepe_aci_kahve.aspx

böle bir model işimi görür ama bunlarında nakliyesi masraflıdır sanırım

Siteler (ANKARA) tarafından bu tür ürün alırsanız yakın olmanız sebebiyle nakliyesini ücretsiz ya da enfazla 20tlye yaparlar.

• ANKARA/Siteler' de 7 yıldır koltuk imalatı yapıyoruz. Ürün ve fikir danışmak isteyenlere elimden geldiğince yardımcı olabilirim.
  • istanbul da kaliteli koltuk alınacak yer yok mu? Hep istanbul dışı çıkıyor imalatçılar :)
  • Süper konu..Mesajım bulunsun
  • Yakında evlenecek birisi olmam sebebiyle mesajım bulunsun.
  • guzel konu..tesekkurler..evlilik hazirliklari yapan birisi olarak kutluyorum..
  • http://www.tekinmobilya.com.tr oturma grubunu ve yatak odasını burdan almayı düşünüyorum, niğde mağzalarına gittik gördük pek güler yüzlülerdi, fiyatlarıda uygun geldi salon takımı olarakhttp://www.tekinmobilya.com.tr/inegol_mobilyasi.aspx?ID=26 bunu almayı planlıyorum tekin mobilya hakkında iyi kötü bilgisi olan varmı aceba

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.