Şimdi Ara

Shutter sayısı ve değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • shutter sayısı 110k olan bi 60d ye 1400 lira istiyor sahibinden.com da. Bu shutteri değiştik diyelim makine eski performansa devam eder mi? Durum nasıl olur tam olarak?

• Nasil değişecek yeni bir perde mi takacaksiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Nasil değişecek yeni bir perde mi takacaksiniz?
    aynen yeni perde
  • 110 bin perde ömrü çok aşırı bir kullanım değildir yine de. Temiz kullanılmışsa 350-400 bine kadar başınız agrimadan rahatça makinenizi kullanabilirsiniz. Şu etapta değişime gerek yok derim. Ne zaman perde de sorun çıkarsa o zaman değiştirirsiniz.

Perde sayısı ile uğraşmak istemezseniz m43 mirrorless makinelere geçebilirsiniz. Hem shutter sayısı ile işiniz olmaz hem de küçük boyutlarda profesyonel bir makineniz olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

110 bin perde ömrü çok aşırı bir kullanım değildir yine de. Temiz kullanılmışsa 350-400 bine kadar başınız agrimadan rahatça makinenizi kullanabilirsiniz. Şu etapta değişime gerek yok derim. Ne zaman perde de sorun çıkarsa o zaman değiştirirsiniz.

Perde sayısı ile uğraşmak istemezseniz m43 mirrorless makinelere geçebilirsiniz. Hem shutter sayısı ile işiniz olmaz hem de küçük boyutlarda profesyonel bir makineniz olur.
    Şu anda aynasıza para veremem. Yoksa aklımda A6000 var. Şimdilik başka makinelere bakıyorum. 60d yi görünce bi bakayım dedim, 110k shutter görünce emin olamadım. Perde değişimi yapınca eski performansı devam eder mi makine de?
  • O perde mekanik bir parça. Yenisi takılır ise performansı + yada - yönde zerre etki edecek bir parça değil. Ayrıca alsanız da sizin onun perdesinin ömrünün sonunu görebilmeniz zor bence. 5-6 yıllık bir süreçte gelmiştir 110.000'e profesyonel olarak fotoğrafçıda kullanılmadı ise eğer. Normal bir hobistin elinde hatta 5-6 yılda da ulaşamam ben mesela 100.000'e En uzun süre ve en çok kullandığım makinayı sattığımda 2.5 yıldır elimdeydi ve shutter 18.000'de falandı. Yani kullanma tarzıma göre 10 yılda ancak 100.000'e ulaşırdı benim shutter :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

O perde mekanik bir parça. Yenisi takılır ise performansı + yada - yönde zerre etki edecek bir parça değil. Ayrıca alsanız da sizin onun perdesinin ömrünün sonunu görebilmeniz zor bence. 5-6 yıllık bir süreçte gelmiştir 110.000'e profesyonel olarak fotoğrafçıda kullanılmadı ise eğer. Normal bir hobistin elinde hatta 5-6 yılda da ulaşamam ben mesela 100.000'e En uzun süre ve en çok kullandığım makinayı sattığımda 2.5 yıldır elimdeydi ve shutter 18.000'de falandı. Yani kullanma tarzıma göre 10 yılda ancak 100.000'e ulaşırdı benim shutter :)
    1400 lira demiş 60d ye, kozmetik 10-9 diyor. Başka ilanda da 1400 tl ye 600d var 75-300 lens ile beraber 12500 shutter da. Valla siz böyle deyince kafam karıştı biraz. Çünkü 60d ileriye dönük benim için. 600d ise yeni makine alana kadar idare edecek türde :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.