Şimdi Ara

Nepto kombiye ht 300 termostatı baglayamadım.yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar kombiye termostatı bağlayamadım.
    resimde kombi baglantı yerleri gözükmekte. ama araştırdıgım kadarıyla nette mavi kabloyla birlikte birde sarı kablo var.
    bende sadece mavi kablo var. sarı kabloyu nerden çıkarıpda mavi kablonun bulundugu yuvaya yerleştireceğim.bilen yardımcı olabilir mi acaba?sarı kablo sanırım topraklama ama bende yok.kombinin içindede bulamadım.bilen var mı yardımcı olun lütfen.deli etti beni.
    bu arada kombiye termostatı tanıttım.onda sıkıntı yok.yani kombinin parametre ayarları tamam. eksik olan tek şey sarı kablo sanırım.sarı kablo olmayınca termostat kumanda etmiyor...
     Nepto kombiye ht 300 termostatı baglayamadım.yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruk33 -- 27 Ocak 2014; 23:23:11 >

• uruk33 kullanıcısına yanıt
    Kombi tarafında bir sorun gözükmüyor, termostat tarafını yanlış bağlamış olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Kombi tarafında bir sorun gözükmüyor, termostat tarafını yanlış bağlamış olabilirsiniz.

termostat tarafınıda doğru bagladıgıma eminim. belki 1 aydır bunla ugrasıyorum. ve gercekten yoruldum artık.
    inattan servisde çağırmıyorum.

incelediğim resimlerde mavi kablonun girdiği yuvaya sarı bir kablo daha yerleştirmişler. sorun bu sarı kablonun olmayışı olabilir mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruk33

quote:

termostat tarafınıda doğru bagladıgıma eminim. belki 1 aydır bunla ugrasıyorum. ve gercekten yoruldum artık.

incelediğim resimlerde mavi kablonun girdiği yuvaya sarı bir kablo daha yerleştirmişler. sorun bu sarı kablonun olmayışı olabilir mi acaba

köprü yoktur bu cihazda parametre ile oda termotatı aktif edilmesi lazım boşuna uğraşma çalışmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: uruk33

quote:

köprü yoktur bu cihazda parametre ile oda termotatı aktif edilmesi lazım boşuna uğraşma çalışmaz

hocam parametre girildi zaten ama gene yapamadım.nerde hata yapıyorum anlamadım.
    köprü olmadıgını söylediğiniz iyi oldu. teşekkür ederim

• hocam o sarı toprak kablosu sonradan takıldı önemli degil oda termostatının çalışmasını etkileyecek bişey degil.Baglantın dogru eger parametreyi dogru ayarladıysan çalışması gerekiyor.Parametreyi nasıl ayarladınki
  • hocam nepto için parametre ayarını nasıl yapacağımızı yazarmısınız? bende aynı termostattan alacağım....yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.