Şimdi Ara

3.değişim yapılan iphone+ testler(4.iphone geldi)güncel:17.12.2013 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
3
Favori
9.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben ip5 kullanıyorum, (Avea hat) bizim evimizde 3g iki diş çektiği halde internet bağlantısı yok. merak ettim ve Turkcell hatta denedim Turkcell'de 3g çektiği halde internet bağlantısı yapılamadı. Sadece Vodafone hat ile internet bağlantısı yapılabiliyor. Ben Avea ve Turkcell baz istasyonları açısından evin kör bir noktada olduğunu düşündüğümden uğraşmadım. Ama dışarıda gezerken, hatta evin önünde (balkonda da aynı şey oluyor) bahçede 3g ile ilgili sıkıntı yok, tıkır tıkır çalışıyor, belki sizin evde baz istasyonları açısından kör bir noktadadır. Evin baz istasyonunu görmesi birşeyi değiştirmiyor, Fazla yakın olunca da bildiğim kadarıyla bağlantı sağlıklı çalışmıyor... Mesela iş yerinizde durum aynı mı, yada başka bir yerde oturan bir arkadaşınızın evinde, eğer aynıysa sorun var demektir, geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkanayran

Ben ip5 kullanıyorum, (Avea hat) bizim evimizde 3g iki diş çektiği halde internet bağlantısı yok. merak ettim ve Turkcell hatta denedim Turkcell'de 3g çektiği halde internet bağlantısı yapılamadı. Sadece Vodafone hat ile internet bağlantısı yapılabiliyor. Ben Avea ve Turkcell baz istasyonları açısından evin kör bir noktada olduğunu düşündüğümden uğraşmadım. Ama dışarıda gezerken, hatta evin önünde (balkonda da aynı şey oluyor) bahçede 3g ile ilgili sıkıntı yok, tıkır tıkır çalışıyor, belki sizin evde baz istasyonları açısından kör bir noktadadır. Evin baz istasyonunu görmesi birşeyi değiştirmiyor, Fazla yakın olunca da bildiğim kadarıyla bağlantı sağlıklı çalışmıyor... Mesela iş yerinizde durum aynı mı, yada başka bir yerde oturan bir arkadaşınızın evinde, eğer aynıysa sorun var demektir, geçmiş olsun

eski telefonum .3g ile sorunsuz internete giriyordu.
    2. gelen iphone 5s te internete sorunsuz bağlanıyordu.
    ilk telefonda sorun olduğu kesindi zaten. diğer hatlarla başka yerlerdede denemeler yapmıştım.

3. telefon dağıtıma çıkmış inşallah sorunsuz çıkar.

• quote:

Ben ip5 kullanıyorum, (Avea hat) bizim evimizde 3g iki diş çektiği halde internet bağlantısı yok. merak ettim ve Turkcell hatta denedim Turkcell'de 3g çektiği halde internet bağlantısı yapılamadı. Sadece Vodafone hat ile internet bağlantısı yapılabiliyor. Ben Avea ve Turkcell baz istasyonları açısından evin kör bir noktada olduğunu düşündüğümden uğraşmadım. Ama dışarıda gezerken, hatta evin önünde (balkonda da aynı şey oluyor) bahçede 3g ile ilgili sıkıntı yok, tıkır tıkır çalışıyor, belki sizin evde baz istasyonları açısından kör bir noktadadır. Evin baz istasyonunu görmesi birşeyi değiştirmiyor, Fazla yakın olunca da bildiğim kadarıyla bağlantı sağlıklı çalışmıyor... Mesela iş yerinizde durum aynı mı, yada başka bir yerde oturan bir arkadaşınızın evinde, eğer aynıysa sorun var demektir, geçmiş olsun

benimde iphone 5 a1428 aynı yerde yanyana koyuyoruz arkadaşın telefonu xperia l ikimizde vodafone 3g 2 diş çekiyor onunki internete giriyor benimki girmiyor binadan çıkınca benimkide başlıyor girmeye :D

• quote:

Orijinalden alıntı: soyturk58

quote:

benimde iphone 5 a1428 aynı yerde yanyana koyuyoruz arkadaşın telefonu xperia l ikimizde vodafone 3g 2 diş çekiyor onunki internete giriyor benimki girmiyor binadan çıkınca benimkide başlıyor girmeye :D

3g de her zaman girmesi lazım internete.1 diş çekse bile.

• telefonum geldi 7.0.4 e güncelledim.yedeğimi atıyor şuan.

3g de 10mbiti geçiyor vodafone da.

kasanın sağ üst kısmında plastik çerçevenin olduğu kısımda açıklık var.
    1. ve 2. gelen telefonda da vardı .hatta arkaşın gri 5s i geldi bugün ondada var.
    ama 3. gelen telefonda biraz fazla.

kameranın içinde 3-4 tane toz var yine ama küçük ve kenarlarda.

plastik çerçeve de yine bir kırık gibi birşey var ama hissedilmiyor.

tüm telefonlarda sorunlar var sanırım.ama kullanımı engellemediği sürece sorun yok.

sunspider 1.0.2 da 388 çıkıyor skor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

telefonum geldi 7.0.4 e güncelledim.yedeğimi atıyor şuan.

3g de 10mbiti geçiyor vodafone da.

kasanın sağ üst kısmında plastik çerçevenin olduğu kısımda açıklık var.
    1. ve 2. gelen telefonda da vardı .hatta arkaşın gri 5s i geldi bugün ondada var.
    ama 3. gelen telefonda biraz fazla.

kameranın içinde 3-4 tane toz var yine ama küçük ve kenarlarda.

plastik çerçeve de yine bir kırık gibi birşey var ama hissedilmiyor.

tüm telefonlarda sorunlar var sanırım.ama kullanımı engellemediği sürece sorun yok.

sunspider 1.0.2 da 388 çıkıyor skor.

başkan sende çok çektin ha :)

bende tık ççıkmadı nasıl iş anlamadım. yalnız şunu söyliyim siparişi 00.02'de bitirmiştim :) hatta 5-6 kez ödeme bölümü açılmıyordu ben sipariş verirken :)

• ekranı içinde 2 adet toz var.
  • quote:

ekranı içinde 2 adet toz var.

hocam yüzünüz gülmeyecek heralde para iadesi isteyin bence istanbul apple store açılana kadarda almayın
  • quote:

quote:

ekranı içinde 2 adet toz var.

hocam yüzünüz gülmeyecek heralde para iadesi isteyin bence istanbul apple store açılana kadarda almayın

bi öncekini daha gelip almadılar.
    tnt den aradılar yarın alıcaklar mış.

14gün sürem var belki bunuda iade edip para mı geri alırım.

o zaman kesin ipad mini alırım ama mini lerinde ekranları kötüymüş

• hocam bi gusül abdesti al bence şaka bi yana böyle şey görmedim hiç. sanırım bunlar iade gelen telefonları tekrar jelatinleyip gönderiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

hocam bi gusül abdesti al bence şaka bi yana böyle şey görmedim hiç. sanırım bunlar iade gelen telefonları tekrar jelatinleyip gönderiyorlar.

arkadaşın gri iphone 5s i geldi.
    hiçbiryerinde problem yok.

ekranın içinde bile toz çıktı.

kasada yamukluk çıkmadı sadece şimdiye kadar ki gelenler arasında :)

gri renk alıcam yada iade edip paramı istiyeceğim.

iphone almazsam androidli alırım.onlarda çok pahalı.güncellemeleri geç geliyor.
  • 3.ye değişime yolluyacağım sanırım.

1.de 3g sorunu vardı.

2.de kamerada toz ve plastik çerçevede kırık vardı.

3.de yine plastik çerçevede bozukluk var-ekranın içinde 2 tane toz var-metal kasada 2 tane iğne ucu kadar eziklik var-kamerada yüne toz var ama rahatsız edecek seviyede değil.fenerle bakınca gözüküyor-
    kasanın sol üstünde açıklık var.açıklık bütün 5s lerde var sanırım ama bendekinde biraz fazla.

yarın gelip alıcaklar 2. gelen telefonu.
    3. gelenide mi beraber yollasam acaba ?
  • ekrandaki tozlar çekmiyorum.çok net gozüküyorlar zaten.

kasa açıklığının fotoğrafları

3.değişim yapılan iphone+ testler(4.iphone geldi)güncel:17.12.2013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 23 Kasım 2013; 0:34:58 >

• cihazların zaten 10/6'sı kusurlu fakat bunu farkedebilen %3 kadarı üzgünüm ama bu bir gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

cihazların zaten 10/6'sı kusurlu fakat bunu farkedebilen %3 kadarı üzgünüm ama bu bir gerçek.

son geleni kullanamaya karar vermiştim.metal kısımlarda iğne ucu kadar çizikler vardı.plastik çerçevede de biraz bozukluk vardı. olsun dedim rahatsiz etmediği için.
    kasa açıklığı ve ekrandaki tozlarla kabul edemeyeceğimi anladım.

örneğni kasa açıklığı tüm iphone larda var hatta ipad mini almıştım ondada baya vardı yarım milimetre civarı onuda iade etmiştim :)

4-5 hatanın hepside olmaması lazım bence.
    telefonun arkasına film çektim. arkasında çizikler ve ekranın içindeki tozlar gozüküyor.
    ekran filmini takarken toz bile kaçırmadım.apple montajda toz kaçırmış :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

cihazların zaten 10/6'sı kusurlu fakat bunu farkedebilen %3 kadarı üzgünüm ama bu bir gerçek.

son geleni kullanamaya karar vermiştim.metal kısımlarda iğne ucu kadar çizikler vardı.plastik çerçevede de biraz bozukluk vardı. olsun dedim rahatsiz etmediği için.
    kasa açıklığı ve ekrandaki tozlarla kabul edemeyeceğimi anladım.

örneğni kasa açıklığı tüm iphone larda var hatta ipad mini almıştım ondada baya vardı yarım milimetre civarı onuda iade etmiştim :)

4-5 hatanın hepside olmaması lazım bence.
    telefonun arkasına film çektim. arkasında çizikler ve ekranın içindeki tozlar gozüküyor.
    ekran filmini takarken toz bile kaçırmadım.apple montajda toz kaçırmış :)

kötü bir durum senin toz kaçmış ben ipad almıştım ekranın içinde ufacık bir çakıl taşı çıkmıştı hatta konum bile vardı

• quote:

quote:

quote:

3g de her zaman girmesi lazım internete.1 diş çekse bile.

Valla evde 5 diş çeksede avea ve turkcellde çekmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• az önce aradım apple ı
    satış birimi çalışmıyormuş bugün

satış birimi berlinde
    teknik destek birimi atinadaymış.

garanti olayı.mobil operatöremüze götürüyrmuşuz telefonu.onlar ilgileniyormuş.değişim kararı çıkarsa değiştiriliyormuş.kvk genpa bakıyor sanırım.

ocak gibi mağaza açılınca işlemler direk oradan yapılcak mış.
  • şu mağaza ocakta bari açılsaydı kesin onunda işini baya yavaşlattılar
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    hocam geçmiş olsun ne şans be.Bizim de teller gelcek o zaman çok dikkatli davranmalıyız.Bu gibi sorunlar her telde olur.Bakacak olduğumuz
    1.Power vw home tuşalarındaki sesler
    2.Telin yamuk olma durumu
    3.Kasa açıklığı
    4.5Ekrandaki toz durumları
    Var mı başka dikkat edeceğimiz nokta.O kadar bekliyoruz inşallah çıkmaz kimse de bir daha böyle sorunlar....
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.