Şimdi Ara

Optoma Projeksiyon Kullanıcıları - ANA BAŞLIK (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.144
Cevap
42
Favori
128.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanemre34

Arkadaşlar. 3mt mesafeden 3d projeksiyon almak istiyorum. 120hz ve 144hz olayına takılmış bulunmaktayım. İkisi arasında ne fark var. 144hz almaya değermi. Hangi marka modelde bu özellik var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Günimüzde sinema salonlarında 144 hz destekleyen digital projeksiyonlar kullanılmaktadır ve pasif gözlüklerle 3d izlersiniz. 144 hz nin anlamı sağ ve sol göz için ayrı ayrı 72 hz görüntü tazeleme hızı anlamına gelirki, 60 hz ye göre saniye de fazladan %20 daha fazla gözle görülebilir görüntü demektir. Bu da daha iyi 3d demektir. Aynı zamanda gözünüz çok yorulmadan 3d izlemenize yardımcı olan görüntü yenileme hızıdır.
    Bildiğim kadarı ile optoma hd25e modelinde 144hz desteği bulunmakta ...
    144 hz tercihi tamamen size kalmış ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 7 Kasım 2013; 13:13:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: max-well

quote:

Orijinalden alıntı: hakanemre34

Arkadaşlar. 3mt mesafeden 3d projeksiyon almak istiyorum. 120hz ve 144hz olayına takılmış bulunmaktayım. İkisi arasında ne fark var. 144hz almaya değermi. Hangi marka modelde bu özellik var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Günimüzde sinema salonlarında 144 hz destekleyen digital projeksiyonlar kullanılmaktadır ve pasif gözlüklerle 3d izlersiniz. 144 hz nin anlamı sağ ve sol göz için ayrı ayrı 72 hz görüntü tazeleme hızı anlamına gelirki, 60 hz ye göre saniye de fazladan %20 daha fazla gözle görülebilir görüntü demektir. Bu da daha iyi 3d demektir. Aynı zamanda gözünüz çok yorulmadan 3d izlemenize yardımcı olan görüntü yenileme hızıdır.
    Bildiğim kadarı ile optoma hd25 vehd25e modellerinin 144hz desteği bulunmakta ...
    144 hz tercihi tamamen size kalmış ....

144hz sadece pasif sistemdemi işe yarıyor yoksa benmi yanlış anladım. Görüntü kalitesi ve 3d efektlere bir etkisi olurmu. Hd25 te 144hz varmı acaba. Ben 25e de var diye okumuştum forumda. Eğer 25 te varsa tercih ederim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 144 hz nin etkisi 3d nin pop out efewktlerinden daha çok görüntünün akıcılık ve gözle görülür imaj kalitesini artırır. hd25 te 144 hz desteği yok ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: max-well

144 hz nin etkisi 3d nin pop out efewktlerinden daha çok görüntünün akıcılık ve gözle görülür imaj kalitesini artırır. hd25 te 144 hz desteği yok ...

Hd25 e stoklarda pek bulamadım. Ona alternatif ne önerirsiniz. Başka marka falan. Mesela epson tw5900, benq marka falan

• Bildiğim kadarı ile 5900 ve benq larda 144hz desteği yok. Belki bilmediğim modellerinde 144hz destediği varsa da bilmiyorum açıkcası. Optoma hd25e çok çabuk tükenmiş. Bu modele ilginin fazla olduğu söylenmişti banada. Zira size tavsiyem bütçenize uygun modelleri görerek test etmeniz. Tabi ki İstanbul da iseniz işiniz kolay ... Bu arada hd25e nin ne zaman stoklara gireceğini boyut digital firmasından Kürşat bey le tel görüşerek öğrenebilirsiniz ...
  • Sayın hakanemre34,

hd25e cihazı kullanıyorum. 120hz ile 144hz arasında gözle görülür farklar var.
    Cihazın 3d performansından oldukça memnunum.

Sizin icin 3d önemliyse ve demo etme şansınız varsa;
    - Sammy's Adventures: The Secret Passage
    - Life of pi
    - imax under the sea
    - Legends Of Flight
    - Amazing Ocean 3D
    - The Hobbit: An Unexpected Journey
    - Journey 2: The Mysterious Island

bu bluraylardan birisi ile deneme yaparsanız 3d de 144hz görüntünün ne kadar fark ettiğini test etme şansınız olur.
  • Bu arada, vaktim oldukça akşamları ev sinema sistemi başlıklarını takip ediyorum.
    1 haftadır kafam allak bullak oldu :)
    Şimdiki aklım olsa LG HB1100RE ve egreat r6s ye o kadar para vereceğime düzgün bir avr alıp sistemi yavaş yavaş
    geliştirme yoluna giderdim. ps3 ile birlikte bu 3 cihaz arasında aynı bluray görüntüsünde şaşırtıcı farklar var.

Sanırım bu işlere bulaşmak çok tehlikeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkmedia

Sayın hakanemre34,

hd25e cihazı kullanıyorum. 120hz ile 144hz arasında gözle görülür farklar var.
    Cihazın 3d performansından oldukça memnunum.

Sizin icin 3d önemliyse ve demo etme şansınız varsa;
    - Sammy's Adventures: The Secret Passage
    - Life of pi
    - imax under the sea
    - Legends Of Flight
    - Amazing Ocean 3D
    - The Hobbit: An Unexpected Journey
    - Journey 2: The Mysterious Island

bu bluraylardan birisi ile deneme yaparsanız 3d de 144hz görüntünün ne kadar fark ettiğini test etme şansınız olur.

Tavsiyeniz için çok teşekkürler.. Kesinlikle 144hz olan projeksiyon alacağım..

• turkmedia T kullanıcısına yanıt
    aradaki farklar nasıl hangisi iyi hangisi kötü?
  • rica ederim. listesini verdigim bluraylar izlediğim, gerçek 3d görüntüler. emin olun 3d de, iyi bir perde ve 144hz nin avantajıyla sinemalardaki 3d deneyimini yaşarsınız.
  • onkal kullanıcısına yanıt
    Sayın onkal,
    Tv de bu cihazları kullanırken renk değerleri haricinde keskinlik ve detay gibi değerler çok fazla dikkat çekmiyordu.
    LG HB1100RE de tv ile uyumlu kullanıyorduk. Ekran büyüyünce durum değişti.
    Görüntü büyüyünce efektler ile birlikte nedense ses sisteminden artık memnun olmamaya başladım.
    Ses konusunda uzman değilim ama belli oluyor, birşeyler eksik. Netlik, doğallık....
    Amaç çok fazla ses gücü ise bir ev için tamam yeterli.. Tv ile kullanırken bu kadar göze batmıyordu.
    Görüntü konusuna gelince, egreat r6s cihaza kaç defa yazılım güncelledim denemeler yaptım hatırlamıyorum bile..
    Sırf bu cihazı bluray.iso larda altyazı desteği sunduğu için elimde tutuyorum. Yoksa bana göre çöp bir cihaz...
    isolarda takılmalar, cihazın yavaş calışması vb bir sürü sorunu var. (battlecast yazılımı ile şimdilik idare ediyorum)
    2d bluray görüntüde ps3 keskinlik ve detay konusunda çok daha başarılı.

Ayrıca iso icin başka cihaz, bluray cd icin başka cihaz, ağdan dizi izlerken başka cihazı kapatıp açmak artık sıkıntı vermeyede başladı.
    Avr sistemleri konusunda acemiyim ama araştırıyorum forumu. zamanla geçiş yapacağım.
    Tek mutlu olduğum konu ise tvyi de değiştirmeyi düşünüyordum..
    iyiki gidip 3d tv almamışım. Projeksiyondan sonra 3d tv bana göre saçmalık olur. Küçücük ekran :)
    (sadece 3d içindir yorumum)

Projeksiyon işine girmeden önce şahsen bu tür şeyler pek fazla göze batmıyordu.
    şimdi ise kafam çok karışık

• turkmedia T kullanıcısına yanıt
    Play station 4'ü bekliyorum almak için aynı zamanda medya player da alacağım.
    Play stationların medya playera göre görüntü kalitesini bilemediğim için sormuştum teşekkür ederim.

Avr'ler bence projeksiyon olayına girdikten sonra illa ki lazım. Biraz psikolojik biraz ihtiyaç. Dediğiniz gibi görüntü büyünce diğer donanımlarınızı ona göre seçiyorsunuz ve detaylandırıyorsunuz. Doğal olarak kullandığınız alet sayısı artıyor kontrol için avr şart oluyor. Aynı zamanda görüntü büyüyor ancak bir şey hep eksik kalıyor çünkü beyin görüntüyü ses ile tamamlamak istiyor. Bu anlamda da en uygun şekilde yine avr şart oluyor.
    Yani hep masraf hep masraf.

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Play station 4'ü bekliyorum almak için aynı zamanda medya player da alacağım.
    Play stationların medya playera göre görüntü kalitesini bilemediğim için sormuştum teşekkür ederim.

Avr'ler bence projeksiyon olayına girdikten sonra illa ki lazım. Biraz psikolojik biraz ihtiyaç. Dediğiniz gibi görüntü büyünce diğer donanımlarınızı ona göre seçiyorsunuz ve detaylandırıyorsunuz. Doğal olarak kullandığınız alet sayısı artıyor kontrol için avr şart oluyor. Aynı zamanda görüntü büyüyor ancak bir şey hep eksik kalıyor çünkü beyin görüntüyü ses ile tamamlamak istiyor. Bu anlamda da en uygun şekilde yine avr şart oluyor.
    Yani hep masraf hep masraf.

Bu işlerde masraf bitmiyor arkadaşım. Cihazı aldığın gün başka model,seriye bakıyorsun.Elimdeki cihazların bana yettiğini iyi biliyorum ama belirttiğiniz psikoloji yerinde durmuyor bir türlü.

Saygılar, selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Elite screen yada specta var aklımızda ve benim de tercihim gri olması yönünde (hatta imkan olsa da siyah olsa ). Bakalım aslında stereo ile uğraşıyor arkadaşım tüm sistemi o yöndeydi o yüzden galiba önceliği avr'ye verecek ondan sonra perde gelecek.
    Ama önerinizi dikkate alacağız teşekkür ederim bilgilendirme için.

Ben projeksiyon cihazı alırken, sizin bahsettiğiniz gri ve siyah perdeden gördüm. Gri olan bambaşka bir şeydi. Görüntü muhteşemdi. Fakat elimle temas ettiğimde normal projeksiyon perdesi kumaşından yapılmadığını gördüm. Kumaş değildi kesinlikle fakat dediğim gibi görüntü kalitesindeki berraklık beni çok şaşırttı. LCD ekran gibiydi. Siyah filmide ters projeksiyon filmi olarak gördüm. Kontrast olayı muhteşemdi. Siyahlar tam siyahtı. Fakat dediğim gibi ters projeksiyon filmi idi. Yani görüntüyü filmin arkasından vermek gerekiyordu.
    Bahsettiğim Gri perdeyi almak için bu ay başını bekliyorum. İşin güzel yanı istediğiniz ölçüde kesip size verebiliyorlar. İsterseniz rool up isterseniz çerçeve yapıp duvara as.
    Ben kestirip alıp, kendi çerçevemi evin mobilyasına uygun yaptıracağım..

• Bu gri perdelerin fiyatları nekadar ortalama olarak

• Bana tam fiyat söylemediler. Gümrükten çıktıktan sonra fiyatı belli olacak dediler. Genişlik ölçüsü 154 cmdi ben 154 x 274 cm (16:9) kestirip alacağım. Kendi çerçevemi buna göre kendim yaptıracağım. m2 fiyatı takriben çıplak olarak 100 $ + KDV gibi ya da gümrüğe göre üç aşağı beş yukarı değişir dediler.
  • @onat Virüs vücuda girdiğinde senelerce yatsa da en ufak bir aralık bile olsa dürtüyor illa ki :D

@irobot54 Bahsettiğiniz perde internette varsa linkini atar mısınız merak ettim açıkçası. Montajdan sonra testlerini bizimle de paylaşırsanız sevinirim. Arkadaşım yukarıdaki linkteki gri perdeyi aldık ancak montaj işleri bitmemiş daha bitince fotoğraflarını paylaşacağız burada.
  • Selamlar;
    Anlamadığım anlamakta zorlandığım bir konu Projeksiyon cihazları.
    Elimizde LG AF115 var ama olmuyor. Yerimiz tuhaf abajurlar kubbe biçimli tavan falan falan hep problem. Araştırmalarım sonucu kısa mesafe projeksiyon cihazlarının benim sorunlarıma çare olacağı yönünde.
    Projeksiyon cihazı perde arası maksimum 2,5m olacak, cihaz 2,5 m den yere doğru bir açı ile perdeye görüntü aktarabilecek, görüntü boyutları 2,5m x1,5 m veya fazlası yansıtabilecek, HD cihazları destekleyecek, parlak net görüntü verebilecek, gündüzde izlenmesi tercih edilebilir. Fiyat kriterim yok. düşük - orta - yüksek fiyat kriterleri olursa değerlendiririm.
    Konunun uzmanlarına danışılır...
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cajun

Selamlar;
    Anlamadığım anlamakta zorlandığım bir konu Projeksiyon cihazları.
    Elimizde LG AF115 var ama olmuyor. Yerimiz tuhaf abajurlar kubbe biçimli tavan falan falan hep problem. Araştırmalarım sonucu kısa mesafe projeksiyon cihazlarının benim sorunlarıma çare olacağı yönünde.
    Projeksiyon cihazı perde arası maksimum 2,5m olacak, cihaz 2,5 m den yere doğru bir açı ile perdeye görüntü aktarabilecek, görüntü boyutları 2,5m x1,5 m veya fazlası yansıtabilecek, HD cihazları destekleyecek, parlak net görüntü verebilecek, gündüzde izlenmesi tercih edilebilir. Fiyat kriterim yok. düşük - orta - yüksek fiyat kriterleri olursa değerlendiririm.
    Konunun uzmanlarına danışılır...
    Saygılar

2,5 metreden 2,5 metre genişlikte görüntü verecek bir projeksiyon cihazı yok sanıyorum...

varsa lütfen düzeltin arkadaşlar...

kısa mesafe cihaz tercih etmelisiniz...

ancak onlar da 2,5 metreden en az 3 metre ekran verirler...

• cajun C kullanıcısına yanıt
    Lg Af115 güzel cihazdır ama ortamınızdaki kısıtlı ölçülerde LG den istediğiniz görüntü büyüklüğünü alamazsınız. Eğer izleme mesafeniz de bu ölçülerde ise 60 - 65 inç panel kullansanız daha isabetli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi max-well -- 11 Kasım 2013; 17:36:57 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.