Şimdi Ara

Sanal bellek Uyarısını Kapatmak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Win7 64bit kullanıcısıyım, sistemimde 4gb ram var. SSD kullandığım için sanal belleği kapatıyorum, ancak şöyle bir sorunum var:
    Sistemde boş RAM miktarı çok fazla olmasına rağmen arada sırada yetersiz bellek gibisinden uyarılar çıkıyor, görev yöneticisinden bakıyorum 2gb kullanılıyor 2gb boş! Yani bana 4gb ram sanal belleksiz rahatça yetmesine rağmen windows uyarıp duruyor. ben bu uyarıyı kapatmak istiyorum?
    En ağır oyunlarda bile kullanılan bellek 2.5-3 GB, daha ne diye sanal bellek açıp ssd yi yorayım diye düşünüyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Saygılar.

• Aynı sorunu bende yaşıyorum bilen biri cevaplarsa SSD kullananların en büyük sıkıntısını çözmüş olacak.
  • Eski işe yaramaz ama çalışır durumdaki bir mekanik diski sanal bellek olarak kullanmayı deneyebilirsiniz (SSD kullanmıyorum ve de böyle bir sorunla karşılaşmadım sadece bir fikir)
  • bende çok araştırdım ssd kullanıyorum ram de fazla ancak windows7 bu işte çok hassas kapatmaya gelmiyor biyerden muhakkak bi uyuzluk yapıyor.
  • sanal bellek sürekli kullandığın bir bölüm değil. ram belleğinin yetmediği anlarda devreye girdiği için,(teoride) görev yöneticisinden yaptığı değerlendirme, güvenilir olmayabilir. 2. bir sabit diskin varsa, sanal belleği kurman daha yararlı olur. ayrıca windows'u kurmadığın bir diskte(mantıksal değil.) sanal belleği kurman daha verimli olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.