Şimdi Ara

İ7 2600K vs X4 955 4 ghz Karşılaştırmalı Oyun Testleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
5
Favori
12.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Öne Çıkar
0 oy
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
  • quote:

    Orijinalden alıntı: Vip3r

    Test sonucu beni aydınlattı açıkçası phenomun hafife alınamayacağını ve şu anki işlemcimin tam emin olmasam da 7850yi besleyeceğini düşünmeye başladım Yeri gelmişken bir soru sorayım bende imzamdaki işlemci sizce 7850yi besleyebilir mi?

    İnceleme için tekrar teşekkürler

    Alıntıları Göster
    Kanka eline sağlık uğraşmışsın cidden ve aranılan bir konunun cevabı olmuş çok da güzel olmuş.

    Ama ben sana güveniyorum Skyrim gibi bir kaç oyunu incelemeye bir ara ekleyip, incelemeyi daha da güzel hale getireceksin şu an gözüne zor gözükse de

    Bu arada BF3'ü lü tablo nasıl yapılıyor cahil cühela olarak bir soru sorayım Onu da simage olarak koysan da tıklayınca büyüse daha güzel olabilir
    _____________________________
    don't let the evil be your inspiration..!



    Ekran Kartı Sevenler Ölmesin..!




  • quote:

    Orijinalden alıntı: cianni

    Kanka eline sağlık uğraşmışsın cidden ve aranılan bir konunun cevabı olmuş çok da güzel olmuş.

    Ama ben sana güveniyorum Skyrim gibi bir kaç oyunu incelemeye bir ara ekleyip, incelemeyi daha da güzel hale getireceksin şu an gözüne zor gözükse de

    Bu arada BF3'ü lü tablo nasıl yapılıyor cahil cühela olarak bir soru sorayım Onu da simage olarak koysan da tıklayınca büyüse daha güzel olabilir

    Alıntıları Göster
    Çok güzel inceleme olmuş eline sağlık.Temiz tarafsız ve bir o kadarda doğruyu yansıtmış.Şimdi burda sorulması gereken asıl soru FX2 işlemcilerde performans ne olacak ve malum artık phenom yeni ekran kartlarını besleyemez duruma geliyor.
    Phenom serisi gibi güzel bir işlemci bekliyor AMD kullanıcısı AMD'den
    _____________________________
    ''Hababam Sınıfı da olsak ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİNİ ezbere biliriz''




  • quote:

    Orijinalden alıntı: lapry

    Çok güzel inceleme olmuş eline sağlık.Temiz tarafsız ve bir o kadarda doğruyu yansıtmış.Şimdi burda sorulması gereken asıl soru FX2 işlemcilerde performans ne olacak ve malum artık phenom yeni ekran kartlarını besleyemez duruma geliyor.
    Phenom serisi gibi güzel bir işlemci bekliyor AMD kullanıcısı AMD'den

    Alıntıları Göster
    güzel inceleme ama x4 955 4ghz de çalışıyor
    bir de bunun 3.4 ya da 3.2ghz lerdeki testlerini alabilirsen o zaman fark anlaşılır diye tahmin ediyorum
    _____________________________
    AMD Ryzen 7 5800x3d - Arctic Liquid Freezer II 420 aio - Asus x570 ROG Crosshair VIII Hero - Gskill 2 x 16gb 3200CL14 Ram(3800CL16) - Asus Rtx4090 TUF OC - Samsung 990 PRO 2tb m2 SSD, Samsung 980 PRO 1tb m2 SSD, 3 x Samsung 870 QVO 8tb SSD - Samsung G8 OLED Monitor - Phanteks Enthoo Pro 2 Case - Corsair AX1000 Platinum Psu - Creative Sound Blaster AE-9 Sound Card - Noctua NF-A12x25 PWM Chromax, Arctic P14 PWM PST fans, Corsair Icue Commander Core XT - Logitech G815 Tactile Keyboard - Logitech G PRO X SUPERLIGHT Mouse - ARTISAN FX HAYATEOTSU X-SOFT X-LARGE Mousepad - Sennheiser HD 800s hi fi Headphone
  • quote:

    Orijinalden alıntı: lapry

    Çok güzel inceleme olmuş eline sağlık.Temiz tarafsız ve bir o kadarda doğruyu yansıtmış.Şimdi burda sorulması gereken asıl soru FX2 işlemcilerde performans ne olacak ve malum artık phenom yeni ekran kartlarını besleyemez duruma geliyor.
    Phenom serisi gibi güzel bir işlemci bekliyor AMD kullanıcısı AMD'den

    Alıntıları Göster
    Buğraya buradan çok teşekkür ediyorum. Bu inceleme için ricanın ötesinde ısrarcı olduğum da olmuştur. Sağolsun oda beni kırmadı, uğraştı yaptı. Bun lar ha diyince olan şeyler değil, sök/tak, kur/sil, test al/emin olmak için tekrarla derken bazen günler süren bir emek istiyor. Emeğine sağlık.

    Sonuçlar AMD lehine beklediğimden çok daha iyi şekilde çıkmış. Ben daha fazla fark bekliyordum. Mutlaka işlemci seçen bazı oyunlarda (Far Cry2 ilk aklıma gelen -ki intel işlemcileri sever-) fark ortaya çıkacaktır.

    Sonuç itibariyle dar bütçe ile oyun sistemi toplayacak arkadaşlarımın işlemciden ziyade paralarının büyük kısmını ekran kartına yatırmalarının, elinde phenomII X4 gibi bir işlemci olanların komple sistem değişimi yerine ekran kartını yükseltmelerinin daha doğru olacağını destekler nitelikte bir konu oldu.

    Ek: Testlerin 1080p çözünürlükte yapılmasının bir amacı vardı arkadaşlar. Buradaki çıkış noktamız illede işlemcinin fark göstereceği düşük ayar-düşük çözünürlük testlerinden ziyade, gerçek hayat testleri yapmaktı. Sonuçta elinde belli bir seviyenin üzerinde ekran kartı olan kullanıcı çözünürlük/kalite ayarlarını da üst seviyede tutarak oyun oynuyor. Yoksa 2700K alan adam 1440*900 mediumda oyun oynuyorsa zaten diyecek bir şey kalmamıştır artık.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    _____________________________
    Asla kendisi gibi olmaya cesaret edemeyecekleri bir adamın ölüsüne, ömür boyu ve her gün tekrar tekrar yenilenler, "yaşayan ölüler"
    "...biz O’nun gövdesine tapan bir putperest değil, ölmez eserine ve mânasına bağlı bir şuuruz. O, kendi vücuduyla beraber kaybolacak fani bir milletin değil, kendi manasıyla beraber yaşayacak ebedi bir milletin yaratıcısıdır.”





  • quote:

    Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

    Buğraya buradan çok teşekkür ediyorum. Bu inceleme için ricanın ötesinde ısrarcı olduğum da olmuştur. Sağolsun oda beni kırmadı, uğraştı yaptı. Bun lar ha diyince olan şeyler değil, sök/tak, kur/sil, test al/emin olmak için tekrarla derken bazen günler süren bir emek istiyor. Emeğine sağlık.

    Sonuçlar AMD lehine beklediğimden çok daha iyi şekilde çıkmış. Ben daha fazla fark bekliyordum. Mutlaka işlemci seçen bazı oyunlarda (Far Cry2 ilk aklıma gelen -ki intel işlemcileri sever-) fark ortaya çıkacaktır.

    Sonuç itibariyle dar bütçe ile oyun sistemi toplayacak arkadaşlarımın işlemciden ziyade paralarının büyük kısmını ekran kartına yatırmalarının, elinde phenomII X4 gibi bir işlemci olanların komple sistem değişimi yerine ekran kartını yükseltmelerinin daha doğru olacağını destekler nitelikte bir konu oldu.

    Ek: Testlerin 1080p çözünürlükte yapılmasının bir amacı vardı arkadaşlar. Buradaki çıkış noktamız illede işlemcinin fark göstereceği düşük ayar-düşük çözünürlük testlerinden ziyade, gerçek hayat testleri yapmaktı. Sonuçta elinde belli bir seviyenin üzerinde ekran kartı olan kullanıcı çözünürlük/kalite ayarlarını da üst seviyede tutarak oyun oynuyor. Yoksa 2700K alan adam 1440*900 mediumda oyun oynuyorsa zaten diyecek bir şey kalmamıştır artık.

    Alıntıları Göster
    Böyle insanları harbiden taktir ediyorum abi. Benim diyen insan uğraşıp da şu testleri yapmaz. Ben gidipte anandtech, tomshardware gibi inceleme sitelerinin testlerinden ziyada bu tür testlere daha çok güveniyorum. En azından incelemeyi yapan kişi tarafsız ve gerçeği yansıtıyor. Aslına bakarsanız 955 den böyle bir performans beklemiyordum ne yalan söyliyim fakat şaşırttı beni. Strateji oyunlarında 2600k farkını ortaya koyacaktır fakat günümüzde ne yazık ki 10 tane sağlam FPS oyunu çıkıyorsa 1 tane STRATEJİ oyunu çıkıyor bu bir gerçek. 3-5 strateji oyunu içinde 2600k ya 2 katından fazla para vermek akıl karı bir iş değil
    _____________________________

    Herşeyi anladığında hiç birşeyi anlamamış olduğunu anlamanın verdiği hüznün tarifini yapayım mı sana?
    -Sevilmediğini anladığında yaşadığın kalp ağrısının 100 katı daha ağır..





  • arkadasim gercekten allah razi olsun.Emegi gecenlerdende...sonuclar 250tl lik bi islemciye gore harika gercekten.955in daha cok gideri var anlasiliyor ki.boyle bir konu gercekten cok sevindirdi

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    _____________________________
  • quote:

    Orijinalden alıntı: kaiser_q

    arkadasim gercekten allah razi olsun.Emegi gecenlerdende...sonuclar 250tl lik bi islemciye gore harika gercekten.955in daha cok gideri var anlasiliyor ki.boyle bir konu gercekten cok sevindirdi

    Tamam artık 955be ların değeri arttı vallaha görün şimdi 150-160 a satan insan bu testi gördükten sonra 200 den aşağı fiyat vermicek gerçi ben fx-4100 aldım 955 ile aralarında fark olduğunu sannetmiyorum oyunlarda kafa kafaya olduğunu düşünüyorum.
    _____________________________

    Herşeyi anladığında hiç birşeyi anlamamış olduğunu anlamanın verdiği hüznün tarifini yapayım mı sana?
    -Sevilmediğini anladığında yaşadığın kalp ağrısının 100 katı daha ağır..





  • quote:

    Orijinalden alıntı: Braymm

    quote:

    Orijinalden alıntı: kaiser_q

    arkadasim gercekten allah razi olsun.Emegi gecenlerdende...sonuclar 250tl lik bi islemciye gore harika gercekten.955in daha cok gideri var anlasiliyor ki.boyle bir konu gercekten cok sevindirdi

    Tamam artık 955be ların değeri arttı vallaha görün şimdi 150-160 a satan insan bu testi gördükten sonra 200 den aşağı fiyat vermicek gerçi ben fx-4100 aldım 955 ile aralarında fark olduğunu sannetmiyorum oyunlarda kafa kafaya olduğunu düşünüyorum.

    Alıntıları Göster
    eline sağlık güzel inceleme.
    _____________________________




  • quote:

    Orijinalden alıntı: akakiakakiyevic

    eline sağlık güzel inceleme.

    Alıntıları Göster
    Vay be, yaklaşık 2,5 yıldır kullandığım işlemcime bak. Bir zamanların Q6600'ü gibi mübarek.
    Zamanında X4 955 alarak çok doğru bir hamle yapmış olduğumu bir kez daha hatırlamış oldum böylece.
    _____________________________
  • quote:

    Orijinalden alıntı: cianni

    Kanka eline sağlık uğraşmışsın cidden ve aranılan bir konunun cevabı olmuş çok da güzel olmuş.

    Ama ben sana güveniyorum Skyrim gibi bir kaç oyunu incelemeye bir ara ekleyip, incelemeyi daha da güzel hale getireceksin şu an gözüne zor gözükse de

    Bu arada BF3'ü lü tablo nasıl yapılıyor cahil cühela olarak bir soru sorayım Onu da simage olarak koysan da tıklayınca büyüse daha güzel olabilir

    Doktorum Bf3 için en güzeli bunu yapmak.

    GTX580 Hıgh 4XAA Motion BLUR ve HBAO kapalı. Yani Multi için oyuncuların en çok tercih ettiği ayarlarda STOK:
    Min fps 54

    GTX580 Hıgh 4XAA Motion BLUR ve HBAO kapalı. Yani Multi için oyuncuların en çok tercih ettiği ayarlarda 900 MHZ OC:
    min fps 62

    Bu testle oynanış süresince kartın nabzı tansiyonu şekeri tuzu biberi hepsi belli olur Ne fraps ne de başka bir test aracı. Hepsi çıkar burada. Aşırı dalgalı bir grafik varsa ya oyun optimize edilir, ya OC voltajı gözden geçirilir, ya kartın o seviyede çapı o kadardır. Sen doktorsun fps ve sıcaklık grafiklerine bakınca benden iyi analiz edersin
    _____________________________
    “Tarih’i” “tekerrür” diye tarif ediyorlar;
    Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?







  • quote:

    Orijinalden alıntı: setek01

    quote:

    Orijinalden alıntı: cianni

    Kanka eline sağlık uğraşmışsın cidden ve aranılan bir konunun cevabı olmuş çok da güzel olmuş.

    Ama ben sana güveniyorum Skyrim gibi bir kaç oyunu incelemeye bir ara ekleyip, incelemeyi daha da güzel hale getireceksin şu an gözüne zor gözükse de

    Bu arada BF3'ü lü tablo nasıl yapılıyor cahil cühela olarak bir soru sorayım Onu da simage olarak koysan da tıklayınca büyüse daha güzel olabilir

    Doktorum Bf3 için en güzeli bunu yapmak.

    GTX580 Hıgh 4XAA Motion BLUR ve HBAO kapalı. Yani Multi için oyuncuların en çok tercih ettiği ayarlarda STOK:
    Min fps 54

    GTX580 Hıgh 4XAA Motion BLUR ve HBAO kapalı. Yani Multi için oyuncuların en çok tercih ettiği ayarlarda 900 MHZ OC:
    min fps 62

    Bu testle oynanış süresince kartın nabzı tansiyonu şekeri tuzu biberi hepsi belli olur Ne fraps ne de başka bir test aracı. Hepsi çıkar burada. Aşırı dalgalı bir grafik varsa ya oyun optimize edilir, ya OC voltajı gözden geçirilir, ya kartın o seviyede çapı o kadardır. Sen doktorsun fps ve sıcaklık grafiklerine bakınca benden iyi analiz edersin

    Alıntıları Göster
    bu Afterburner grafikleri her gördüğümde aklıma gelen soru: BF3 gibi bir oyunun multisinde 4xAA'da ısrar etmenin anlamı nedir?

    @bugra34
    eline sağlık hocam, çok güzel bir paylaşım olmuş.
    _____________________________
    Ey millet! İyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat medeniyet (uygarlık) tarikatıdır. Uygarlığın emir ve isteklerini yapmak, insan olmak için yeterlidir...
    (Atatürk, 30 Ağustos 1925)




  • quote:

    Orijinalden alıntı: sahafiec

    bu Afterburner grafikleri her gördüğümde aklıma gelen soru: BF3 gibi bir oyunun multisinde 4xAA'da ısrar etmenin anlamı nedir?

    @bugra34
    eline sağlık hocam, çok güzel bir paylaşım olmuş.

    Alıntıları Göster
    HBAO ne işe yarıyor tam olarak?
    _____________________________




  • quote:

    Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

    Buğraya buradan çok teşekkür ediyorum. Bu inceleme için ricanın ötesinde ısrarcı olduğum da olmuştur. Sağolsun oda beni kırmadı, uğraştı yaptı. Bun lar ha diyince olan şeyler değil, sök/tak, kur/sil, test al/emin olmak için tekrarla derken bazen günler süren bir emek istiyor. Emeğine sağlık.

    Sonuçlar AMD lehine beklediğimden çok daha iyi şekilde çıkmış. Ben daha fazla fark bekliyordum. Mutlaka işlemci seçen bazı oyunlarda (Far Cry2 ilk aklıma gelen -ki intel işlemcileri sever-) fark ortaya çıkacaktır.

    Sonuç itibariyle dar bütçe ile oyun sistemi toplayacak arkadaşlarımın işlemciden ziyade paralarının büyük kısmını ekran kartına yatırmalarının, elinde phenomII X4 gibi bir işlemci olanların komple sistem değişimi yerine ekran kartını yükseltmelerinin daha doğru olacağını destekler nitelikte bir konu oldu.

    Ek: Testlerin 1080p çözünürlükte yapılmasının bir amacı vardı arkadaşlar. Buradaki çıkış noktamız illede işlemcinin fark göstereceği düşük ayar-düşük çözünürlük testlerinden ziyade, gerçek hayat testleri yapmaktı. Sonuçta elinde belli bir seviyenin üzerinde ekran kartı olan kullanıcı çözünürlük/kalite ayarlarını da üst seviyede tutarak oyun oynuyor. Yoksa 2700K alan adam 1440*900 mediumda oyun oynuyorsa zaten diyecek bir şey kalmamıştır artık.

    Alıntıları Göster
    quote:


    Ek: Testlerin 1080p çözünürlükte yapılmasının bir amacı vardı arkadaşlar. Buradaki çıkış noktamız illede işlemcinin fark göstereceği düşük ayar-düşük çözünürlük testlerinden ziyade, gerçek hayat testleri yapmaktı. Sonuçta elinde belli bir seviyenin üzerinde ekran kartı olan kullanıcı çözünürlük/kalite ayarlarını da üst seviyede tutarak oyun oynuyor. Yoksa 2700K alan adam 1440*900 mediumda oyun oynuyorsa zaten diyecek bir şey kalmamıştır artık.


    Tamamen katılıyorum

    Buğracım emeğine sağlık çok aydınlatıcı bir karşılaştırma yapmışsın

    cpu nb frekansı kaçtı 955'in ?
    _____________________________
    FX 8350--Crosshair V Formula--Gskill 2400 mhz 2x4Gb 2400mhz--Asus R9 270X Top--OCZ Vertex 4 128 GB--WD CB 1TB SIII--Thermaltake Qfan 750W--Edifier x600+Logitech X230--Logitech G105--HP 2310ei 24" led-Corsair Carbide 400R-Fujifilm XE2-Fujinon xf 18-55-(Fujinon xf10-24




  • Herkeze Güzel Yorumları İçin Teşekkür Ederim.

    quote:

    Orijinalden alıntı: cianni


    Doktorum oyun eklemesini su sıralar yapamam fakat bir ara söz daha kım ne ıstıyorsa konuda sorup hepsını yapıcam. Bf 3'teki tablo nasıl yapılıyor hiç bilmiyorum Yalçın abi saolsun bana hazır halini attı.
    quote:

    Orijinalden alıntı: yogitech
    2500K'yı da teste dahil etmek isterseniz, bir testte ben yapabilirim, tabi isterseniz :)

    Elinde 7950 varsa bu süper olur dostum.
    quote:

    Orijinalden alıntı: tg2601
    cpu nb frekansı kaçtı 955'in ?

    Abi çarpanla o.c yaptım nb ve ht ile oynamadım.
    _____________________________




  • quote:

    Orijinalden alıntı: setek01
    Bu testle oynanış süresince kartın nabzı tansiyonu şekeri tuzu biberi hepsi belli olur Ne fraps ne de başka bir test aracı. Hepsi çıkar burada. Aşırı dalgalı bir grafik varsa ya oyun optimize edilir, ya OC voltajı gözden geçirilir, ya kartın o seviyede çapı o kadardır. Sen doktorsun fps ve sıcaklık grafiklerine bakınca benden iyi analiz edersin

    Aynen abi Holter Monitorizasyon candır

    Holter'e tıklayınız :)
    _____________________________
    don't let the evil be your inspiration..!



    Ekran Kartı Sevenler Ölmesin..!




  • quote:

    Orijinalden alıntı: cianni

    quote:

    Orijinalden alıntı: setek01
    Bu testle oynanış süresince kartın nabzı tansiyonu şekeri tuzu biberi hepsi belli olur Ne fraps ne de başka bir test aracı. Hepsi çıkar burada. Aşırı dalgalı bir grafik varsa ya oyun optimize edilir, ya OC voltajı gözden geçirilir, ya kartın o seviyede çapı o kadardır. Sen doktorsun fps ve sıcaklık grafiklerine bakınca benden iyi analiz edersin

    Aynen abi Holter Monitorizasyon candır

    Holter'e tıklayınız :)

    Alıntıları Göster
    4 cekirdek islemciyle 4 cekirdek 4 ht islemciyi test etmek biraz insafsizlik olmus.ht'yi kapatsaydiniz re5'te o kadar fark cikmazdi diye dusunuyorum cunku o oyun 4 cekirdek uzerini destekliyor.

    955'in nb'sini ekstra voltaj vermeden 2600 yapabilirsiniz testlerde etki eder.
    _____________________________
    Wilson Fisk - .45 ACP - cyrix120

    https://ibb.co/JFcsQyQL




  • quote:

    Orijinalden alıntı: .45 ACP

    4 cekirdek islemciyle 4 cekirdek 4 ht islemciyi test etmek biraz insafsizlik olmus.ht'yi kapatsaydiniz re5'te o kadar fark cikmazdi diye dusunuyorum cunku o oyun 4 cekirdek uzerini destekliyor.

    955'in nb'sini ekstra voltaj vermeden 2600 yapabilirsiniz testlerde etki eder.

    Bazen HT performansı kaybı da yaratabiliyor. Ekran kartı ve işlemci söz konus olduğunda eğer ortaya rakamlar dökülecekse oyun testlerinin single ve easy olarak yapılması taraftarıyım. Min max fps ve dalgalanması en sağlıklı o şekilde görülür ve ortalama fps daha net görülür...
    Multide deploy olma yani vurulduktan sonra oyuna girme aşamasında fps 30'un altına geliyor. Yükleme esnasında SSD varsa min fps noktaları daha kısa süreli oluyor. AfterBurner grafiklerde veya fraps ile ölçümde ortalama fps hesabına etkisi daha az oluyor. Yani oyunda ayakta kalış sürelerini test etmek lazım. Single olarak easy seçiyorum ki vurulmadan uzun süre oynanış süresindeki testi alayım.
    Amaç iki işlemci veya kartın aynı noktada hangi performansı verdiğini görmek. Fraps olsun AfterBurner olsun oyundan masaüstüne çıkmadıkça oluşan fps'e göre sürekli test alacaktır. Ama o test süresince aksiyonun uzun olması esastır bence...



    < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 6 Mayıs 2012; 14:51:08 >
    _____________________________
    “Tarih’i” “tekerrür” diye tarif ediyorlar;
    Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?







  • quote:

    Orijinalden alıntı: setek01

    quote:

    Orijinalden alıntı: .45 ACP

    4 cekirdek islemciyle 4 cekirdek 4 ht islemciyi test etmek biraz insafsizlik olmus.ht'yi kapatsaydiniz re5'te o kadar fark cikmazdi diye dusunuyorum cunku o oyun 4 cekirdek uzerini destekliyor.

    955'in nb'sini ekstra voltaj vermeden 2600 yapabilirsiniz testlerde etki eder.

    Bazen HT performansı kaybı da yaratabiliyor. Ekran kartı ve işlemci söz konus olduğunda eğer ortaya rakamlar dökülecekse oyun testlerinin single ve easy olarak yapılması taraftarıyım. Min max fps ve dalgalanması en sağlıklı o şekilde görülür ve ortalama fps daha net görülür...
    Multide deploy olma yani vurulduktan sonra oyuna girme aşamasında fps 30'un altına geliyor. Yükleme esnasında SSD varsa min fps noktaları daha kısa süreli oluyor. AfterBurner grafiklerde veya fraps ile ölçümde ortalama fps hesabına etkisi daha az oluyor. Yani oyunda ayakta kalış sürelerini test etmek lazım. Single olarak easy seçiyorum ki vurulmadan uzun süre oynanış süresindeki testi alayım.
    Amaç iki işlemci veya kartın aynı noktada hangi performansı verdiğini görmek. Fraps olsun AfterBurner olsun oyundan masaüstüne çıkmadıkça oluşan fps'e göre sürekli test alacaktır. Ama o test süresince aksiyonun uzun olması esastır bence...

    Alıntıları Göster
    teşşekkürler inceleme için gerçekten çok yararlı olmuş. 1 2 ay içinde 955 ten ivy bridge geçmeyi düşünüyordum tekrar düşünmeme neden oldunuz valla. :) gtx 680 alacağım sizce bi sıkıntı yaratır mı 955 ?
    _____________________________




  • quote:

    Orijinalden alıntı: archerdeno

    teşşekkürler inceleme için gerçekten çok yararlı olmuş. 1 2 ay içinde 955 ten ivy bridge geçmeyi düşünüyordum tekrar düşünmeme neden oldunuz valla. :) gtx 680 alacağım sizce bi sıkıntı yaratır mı 955 ?

    Gördügün gibi 7950'ye 0 darbogaz yapti gtx680ne yapacagini zannetmem.

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    _____________________________
  • quote:

    Orijinalden alıntı: BuĞrA

    quote:

    Orijinalden alıntı: archerdeno

    teşşekkürler inceleme için gerçekten çok yararlı olmuş. 1 2 ay içinde 955 ten ivy bridge geçmeyi düşünüyordum tekrar düşünmeme neden oldunuz valla. :) gtx 680 alacağım sizce bi sıkıntı yaratır mı 955 ?

    Gördügün gibi 7950'ye 0 darbogaz yapti gtx680ne yapacagini zannetmem.

    Alıntıları Göster
    En çok dikkatimi çeken olay 2600K'da 4.00 GHZ arkadaşlar bunu es geçmeyin, zaten çok hızlı bir işlemci iyice hızlandırılıp test edilmiş, merak ettiğim şey ise 2600k stok amd 4.00 GHz olsaydı sonuçlar nasıl olurdu.
    Minimum ve avg'de denklerse hala AMD x4 iş yapıyor demektir, testler için teşekkürler
    _____________________________




  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.