Şimdi Ara

Ubuntu X-fi ses kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar amd 64 bit versiyonu 8.04 ubuntu kurdum. Linuxa yabancıyım. Yabancı forumlarda kısıtlı ingilizcemle yazılanlardan bişeler yapmaya çalıştım, creative in beta sürücüsünü kurdum ve malesef sistemi çökerttim.

x-fi kullanıpta ubuntu altında ses alabilen bir hayırseverden nasıl yapıldığını burada yazmasını rica ediyorum

ALSA veya OSS olayına bir açıklık getirisenizde iyi olur. Sanırım OSSnin yüksek versiyonları ile x-fi den ses almak mümkünmüş, gerekiyorsa onun kurulumunu, sistemi nasıl modifiye edeceğimi, getirisinin götürüsünün ne olacağını anlatmanızda yeterli, Yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takeru -- 8 Eylül 2008; 16:02:01 >

• Alsa yeni yapı OSS ise terk edilen bir yapı yeni programlar Alsa üstüne.X-fi kullanp ubuntu kuran kişi sayısı sanırım azdır.
    İndirdiğin sürücü içindeki README dosyasını buraya aktarırsan sanırım daha kolay bir çözüme ulaşabilirsin.
  • tekrar selam arkadaşlar, akşam iş sonrası sakin kafayla uğraştım.

Aşağıdaki adrestekileri satır satır yaparak ALSA yı pasifleyip OSS kuruyoruz. Normalde ubuntuda ALSA yüklü olarak geliyor, OSS ile x-fi ses kartı sorunsuz olarak çalışıyor. Şuan tek eksiğim 5+1 ses almak kaldı o da yarın akşama

OSS kurulumu : tıklayın
  • creative doğru dürüst windoswa driver çıkaramıyor. lunuza çıkardığı driverdan ne hayır gelir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.