Şimdi Ara

DİZEL ARABA YÜKSEK RAKIMDA MAZOTU İÇİYOR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GEÇENLERDE ARKADAŞLARLA ERCİYESE GEZMEYE GİTTİK 3 ARAÇ 4 ER KİŞİ VARDI ARAÇLARDA ERCİYESİ BİLEN BİLİR TÜRKİYENİN EN YÜKSEK 2. DAĞI BASINÇTAN KULAKLARIMIZIN RESMEN SU DOLMUŞ GİBİ OLDUĞUNU HİSSETİK O KADAR YÜKSEKTEYDİK Kİ , HAVADA BAYAĞI SOĞUKTU , HER NEYSE LAFI UZATMADAN SADETE GELELİM DÖNÜŞ YOLUNDA BİR BAKTIKKİ ARABADA 4/3 ORANINDA OLAN MAZOT DEPO YARIYA DÜŞMÜŞ SADECE 30 KMLİK YOLDA!! (BENİM ARABA CLİO DİZEL) ARKADAŞTA 98 TDI PASSAT VARDI ODA AYNISINI SÖYLEDİ , BİRDE ŞAHİN VARDI LPG Lİ O ARKADAŞIM İSE SIKINTI OLMADIĞINI SÖYLEDİ , DİKKATİMİZİ ÇEKEN BİR KONU İSE BENDE VE ARKADAŞIMIN CANAVAR GİBİ PASSATINDA NERDEYSE PERFORMANS DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞTI YÜKSEKLERDEYKEN , KÖTÜ ŞAHİN BİZLERLE DANS EDER GİBİ GİDİYORDU , ANLAŞILAN YÜKSEK RAKIMLI BİR BÖLGEDE LPG VE BENZİN DAHA İYİ GALİBA , NORMAL ŞARTLARDA ŞAHİN PASSATIN VE CLİONUN 10 KM GERİSİNDEN GELİRDİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tufan50 -- 25 Aralık 2006; 22:30:47 >

• yüksek rakımda hava basıncı düşük dolayısıyla havanın yoğunluğu azdır.o yüzden turbonun çekebildiği hava daha azdır diyebiliriz.dolayısıyla yakıt/hava oranı yükselir.araça zengin yakıt karışımında daha fazla yakıt tüketir.aynı şey bu kadar bariz farklar yaratmasada çok sıcak havalarda da gerçekleşir.turbo motorlar serin akşam havalarını daha çok severler:)
  • nasıl anladın passatın canavar olduğunu?

quote:

Orjinalden alıntı: tufan50

GEÇENLERDE ARKADAŞLARLA ERCİYESE GEZMEYE GİTTİK 3 ARAÇ 4 ER KİŞİ VARDI ARAÇLARDA ERCİYESİ BİLEN BİLİR TÜRKİYENİN EN YÜKSEK 2. DAĞI BASINÇTAN KULAKLARIMIZIN RESMEN SU DOLMUŞ GİBİ OLDUĞUNU HİSSETİK O KADAR YÜKSEKTEYDİK Kİ , HAVADA BAYAĞI SOĞUKTU , HER NEYSE LAFI UZATMADAN SADETE GELELİM DÖNÜŞ YOLUNDA BİR BAKTIKKİ ARABADA 4/3 ORANINDA OLAN MAZOT DEPO YARIYA DÜŞMÜŞ SADECE 30 KMLİK YOLDA!! (BENİM ARABA CLİO DİZEL) ARKADAŞTA 98 TDI PASSAT VARDI ODA AYNISINI SÖYLEDİ , BİRDE ŞAHİN VARDI LPG Lİ O ARKADAŞIM İSE SIKINTI OLMADIĞINI SÖYLEDİ , DİKKATİMİZİ ÇEKEN BİR KONU İSE BENDE VE ARKADAŞIMIN CANAVAR GİBİ PASSATINDA NERDEYSE PERFORMANS DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞTI YÜKSEKLERDEYKEN , KÖTÜ ŞAHİN BİZLERLE DANS EDER GİBİ GİDİYORDU , ANLAŞILAN YÜKSEK RAKIMLI BİR BÖLGEDE LPG VE BENZİN DAHA İYİ GALİBA , NORMAL ŞARTLARDA ŞAHİN PASSATIN VE CLİONUN 10 KM GERİSİNDEN GELİRDİ

• quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

nasıl anladın passatın canavar olduğunu?

quote:

GEÇENLERDE ARKADAŞLARLA ERCİYESE GEZMEYE GİTTİK 3 ARAÇ 4 ER KİŞİ VARDI ARAÇLARDA ERCİYESİ BİLEN BİLİR TÜRKİYENİN EN YÜKSEK 2. DAĞI BASINÇTAN KULAKLARIMIZIN RESMEN SU DOLMUŞ GİBİ OLDUĞUNU HİSSETİK O KADAR YÜKSEKTEYDİK Kİ , HAVADA BAYAĞI SOĞUKTU , HER NEYSE LAFI UZATMADAN SADETE GELELİM DÖNÜŞ YOLUNDA BİR BAKTIKKİ ARABADA 4/3 ORANINDA OLAN MAZOT DEPO YARIYA DÜŞMÜŞ SADECE 30 KMLİK YOLDA!! (BENİM ARABA CLİO DİZEL) ARKADAŞTA 98 TDI PASSAT VARDI ODA AYNISINI SÖYLEDİ , BİRDE ŞAHİN VARDI LPG Lİ O ARKADAŞIM İSE SIKINTI OLMADIĞINI SÖYLEDİ , DİKKATİMİZİ ÇEKEN BİR KONU İSE BENDE VE ARKADAŞIMIN CANAVAR GİBİ PASSATINDA NERDEYSE PERFORMANS DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞTI YÜKSEKLERDEYKEN , KÖTÜ ŞAHİN BİZLERLE DANS EDER GİBİ GİDİYORDU , ANLAŞILAN YÜKSEK RAKIMLI BİR BÖLGEDE LPG VE BENZİN DAHA İYİ GALİBA , NORMAL ŞARTLARDA ŞAHİN PASSATIN VE CLİONUN 10 KM GERİSİNDEN GELİRDİ

işte konunun koptuğu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impress -- 3 Ocak 2007; 17:02:24 >

• passat clioya göre canavar gibidir , yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım fesatlığa gerek yok bende clio kullanıyorum , iyi arabaya iyi derim ama bizim milletin özelliğidir kimsenin üstünlüğünü kabul etmeyiz bunda gocunacak bişey yok arkadaşım iyiyse iyidir kötüye ise kötü denir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tufan50 -- 3 Ocak 2007; 16:52:43 >
  • quote:

passat clioya göre canavar gibidir , yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım fesatlığa gerek yok bende clio kullanıyorum , iyi arabaya iyi derim ama bizim milletin özelliğidir kimsenin üstünlüğünü kabul etmeyiz bunda gocunacak bişey yok arkadaşım iyiyse iyidir kötüye ise kötü denir

aynen öyle
  • dizel konusu için bişey diyemeyeceğim ama clionun yakıt göstergesine inanmıyorum ben kafasına göre inip çıkıyor. bi tek kırmızı ışığına inanıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.