Şimdi Ara

megane II kronik sorunlar...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
31.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sahibi olduğum 2004 model megane 2 aracımın iç kapı kolları soyulmaya başladı ayrıca el freni 2 yerden çatladı .. araç 69000 kmde aracı yanlız ben kullanıyorum ve özenli kullanmaya çalışıyorum ama genede burada renonun kaliteden ödün verdiği gerçeği ortaya çıkıyor megene II si olanların kapı kollarının hepsinin soyulacağına eminim şimdiden hazırlıklı olsunlar.... işte resimler..
    http://img137.imageshack.us/my.php?image=resim304di9.jpg
    http://img164.imageshack.us/my.php?image=resim308uc3.jpg

http://img164.imageshack.us/my.php?image=resim306ym4.jpg
    http://img164.imageshack.us/my.php?image=resim305re1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 1 Nisan 2007; 14:22:28 >

• Kapı kollarının soyulma olayın bendede olmuştu ama kendi kendine olmadı.arkadaşımın çoçuğu tırnaklarıyla kazımıştı.30000 bakımı sırasında garanti kapsamında değiştirdiler diğer kollarda hala bi sorun yok işin gerçeği
  • kronik falan değil kardeşim o sorun , senin ki soyuluyor diye genel kronik olaya çevirme ,, bak ayıp oluıyor
    İndir elini şişşşt aloo :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi düttürüleyla -- 2 Nisan 2007; 4:30:30 >
  • Megane topiğini baştan sona bir okuyun kronikmi değilmi karar verin.
  • kardeş aracı ne kadar özenle kullandığın resimlerden belli oluyor vallahi megane tr deki en sağlam ve dayanıklı araçlardan birisi sen arabayı hor kullanırsan sonuç zaten ortada hemde 70bin km ye gelmişsin 2 yılda nasıl insan o kadar yol yarapar tamam mesleğin gereği olabilir ama bu kısa sürede aracı bu kadar fazla kullandığına göre demekki hor kullanıyorsunel frenine kimbilir nasıl asıldında çatlattın kapı kollarınıda bişeyler mutlaka sürtüp aşındırmıştır kendiliğinden olacak bir şey değil
  • Arkadaşlar yanıldığınız bir nokta var. Arabaya bindikten sonra 300-500 km yaparak bu kmlere ulaşmak o kadar kolay ki. şehiriçinde 3-5 km yapıp inmekle aynı eş değerdedir. bir aracın 500000 km'yi düzgün bir sürüşle rahatlıkla yaptığını da ilave edersek km'ye bakıp iyi bakmamışsın demek oldukça yanlıştır.
  • İlk resimdeki malzeme gerçekten kalitesiz bişey gibi görünüyor, ki zaten kaliteli olsaydı red powerin bahsettiği çocuk tırnaklamasıyla değil dişle bile koparmak çok zor olması gerekirdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ft_fatalrhymer

kardeş aracı ne kadar özenle kullandığın resimlerden belli oluyor vallahi megane tr deki en sağlam ve dayanıklı araçlardan birisi sen arabayı hor kullanırsan sonuç zaten ortada hemde 70bin km ye gelmişsin 2 yılda nasıl insan o kadar yol yarapar tamam mesleğin gereği olabilir ama bu kısa sürede aracı bu kadar fazla kullandığına göre demekki hor kullanıyorsunel frenine kimbilir nasıl asıldında çatlattın kapı kollarınıda bişeyler mutlaka sürtüp aşındırmıştır kendiliğinden olacak bir şey değil

arkadaş bizi reprezant felan sandı heralde
    arkadaşım altımızdaki şirket arabası deil hor kullanalım
    mesleğimiz konuyla alkası yok ama dişhekimiyim
    çekilen resimler 1cmden makro ile çekildi ortalığın okadar pis ve tozlu gibi görünüyor olmasının sebebi budur yoksa aracım çoğunuzun aracından herzaman temizdir bu konuda kendime güveniyorum
    yapılan kmye gelince araç hergün 160 km (ankara kırıkkale ) gidip geliyor kilometresi ondan arttı şehir içi kullanarak bu kmlere gelse eminim daha farklı sorunlarda oluşurdu.
    olaya biraz objektif bakmaya çalışın ezbere konuşmayın herkez elfrenini nasıl kullanıyorsa bizde öyle kullanıyoruz bu kalite ile ilgili bir konu ve bir aracın el freni çatlarsa(3 yılda)tabiki bu hoş bişey olmaz...

şimdi gelelim bir diğer konuya araçlarınız kaç model bilmiyorum ama 2004 olanlarda (dinamiklerde) aynanın önündeki bombeli plastikte iki tarafına delikler var(2006 ve 2007) lerde yokturbu deliklerin bir tarafındadigital klimanın iç ısı sensörü var ve bu sensörün arkasında çok minik bir fan bulunuyor bu fan araç içindeki havadan bir parça devamlı emerek iç ısıyı kontrol ediyor araç çalışır çalışmaz fanda çalışıyor ve araç durana kadar durmuyor ve malesef bu kış ilk çalışmada bu fanndanda ses gelmeye başladı (çok minik bir fan)oranında resimlerini ekleyeceğim
    şimdiki modellerde o delikler ve fan büyük ihtimalle yok ısı sensörü aynanın arkasındaki plastiğin alt orata kısmında dışarıdan görünüyor
    ayrıca renaultun bunu gibi(içten kararan dikiz aynaıs gibi 2004 te var 2006 da yok 2005 tede yok sanırım)malzemeden çalarak aynı aracı üretimde tutmasınadadiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulpa -- 3 Nisan 2007; 21:23:46 >

• Pulpa arkadaşım bu tür uzun dönem kalite zaafları piyasaya yeni çıkan çoğu modelde görülebiliyor,keşke garanti kapsamında parçalarınızı değiştirseydiniz,örneğin 2002 de aldığımız C200K nın hız sabitleme kolu daha ilk dokunduğumuzda yerinden fırlayıp gitmişti,aracı 56.000 Euro ya almıştık.Önemli olan firmanın bu tür problemleri ar-ge ile yeni modellerde gidermesidir,tahminim yeni takılan-takılacak parçalarda kalite problemi olmayacaktır.
    Ancak yeni modellerde donanım eksiltildiğinden eminseniz bu gerçekten hoş olmayan bir durum,bu da görülebilen bir durumdur örneğin Vw yeni nesil araçlarında plastik aksamı ucuzlaştırdı,henüz çıkmamış modellerinde ise muhtemelen kaportayı incelteceklermiş..
  • Arkadaşlar makyajlı veya makyajsız Megan II sahiplerine sesleniyorum.Aracınızın ön camlarından biri veya her ikiside arızalanırsa(kendi kendine kapama-açma,açık kalma,kapalı kalma gibi)sorun cam krikosundan değil.Sorun kapı içi elektrik donanımının şaseye bağlandığı soket fiş takımının su almasından dolayı korozyona uğrayıp bozulması.Sorunun başında iseniz kolay,fakat ilerlemişse bütün kabloların değişmesi gerekebiliyor.Ayrıca bu arıza diğer elektrik sisteminede zarar veriyor...
  • bendede soyulma problemi var araç 2005 megane hb katılıyorum ayrıca aynadaki motoru iki sefer değişti yine ses yapıyor...
  • Daha önce duymamıştım.Demekki renault almayalım
  • Ama bu kronik sorunlar genelde çok kullanılan arabalarda oluyor galiba
  • kronik sorun olarak gordugum tek sey devamli ve kat'i surette az yakmasi...
    dci...
  • az yakması bende de kronik sorun , bir de kapıdan ses gelmesi, bunada alıştım artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lotus1

az yakması bende de kronik sorun , bir de kapıdan ses gelmesi, bunada alıştım artık.

aslında her araçtan farklı ses gelmeye başladı mesela benim arabanın sağ arka kapısındaki vida gevşediği için ses yapıyormuş onu sıkınca hiçbir ses kalmadı bazı megane kullanıcılarınında araçlarının farklı yerlerinden ses geliyor bence sesi çok iyi dinleyin ardından ne taraftan geldiğini söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz
  • aracın garantisi devam ediyorsa hemen servise gidin bitti ise yapacak bişey yok zaten tam 2 yılgeçip 2.5 e varırken soyuluyor ne hikmetse sanki ayarlanmış gibi...
    arkadaşlar şunu kabul edelim megane fiyat performans oranı olarak iyi bir araç ama direk kalite olarak sınıfında çok iyi bir araç deil..
  • arkadaşlar benim 2006 model megane II var 16 v 15hp bunu nasıl modifiye edebilirim ve gücünü,hızı nasıl arttıra bilirim
  • bendede 2008 megane 2 extreme sedan var.ön iç kapı kolları bendede soyuldu.çok pis bi görüntü mevcut.ayrıca daha önemlisi elferini aldığımdan beri adam gibi hiç tutmadı 2 defa elfreni tabancası değişti ama sonuç aynı.kolu sonuna kadar da çekseniz tekerler kitlenmiyor.araç giderken yavaşça frene basmışsınız gibi duruyor.diğer meganlarda tekerler kitleniyormu acaba???2 3 sende 2 defa klima kompresörü değişti biri garantisi bittiğinde ücretli değişti.1 defa kartlı anahtarı bozuldu(kasko karşıladı.450tl.).aracın tek(en güzel yanı)dışarıdan güzel gözükmesi:))))
  • 2006 makyajlı meganeda da kapı kolları aynı şekilde malesef.. ben el freninden çok memnunum (arkalar disk, megane arkalarda kampana olan donanımı varmı bilmiyorum gerçi), düz yolda 3 te bırakıyorum dik yokuşlarda da 4. dişte tam kilitliyor tekerlekleri. 2011 sıfır clionun el frenini belki 10+ diş çekiyorum ancak tutuyor (bu kampana malesef), elimde kalcak diye korkuyorum

bi de meganeda kapı içine su dolma muhabbeti var. benim başıma gelmedi ama forumda okumuştum, kapının içi açıldıysa içerdeki su aktarma parçasının düzgün takılmamasıyla yağmurlu hava veya araç yıkama sırasında iç kapı ceplerine su dolma durumu oluşabiliyor, aklınızda bulunsun...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.