Şimdi Ara

ESKİ İNSANLARIN TEKNOLOJİSİ BİZDEN İYİ MİYDİ ? [7.GÜNCELLEME]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
68
Favori
11.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıldır aklımı kurcalayan soru.Sizce eskilerin teknolojisi gelişmiş miydi?
    Mesela aşağıda gördüğünüz kristal kafatası Mayalar döneminde yapılmış. Günümüzdeki teknoloji ile bir kristali böylesine bir şekle sokmak imkansız.Ne varki bunda demeyin.Kafatasına alttan ışık verilince göz yuvalarından ışık yansıtılıyor.(Fantastik film misali)

İkinci resimde ki pilde 1936 yılında Bağdatta bulunmuş.Yaşı inanılmaz M.Ö 200 ! Günümüzdeki pillerle aynı işlevde sadece biraz daha büyük.Pil bulunduğana göre buda demek oluyor ki elektrikte bulunmuştu!

Sizcede insanlar teknelojiyi bu günkünden fazla geliştirmişti ancak bir felaket gelip yokmu etmişti? Einstein bir sözü bu tezi destekliyor
    "3.dünya savaşında nelerin kullanılacağını bilmiyorum ancak 4.dünya savaşında taş ve sopaların kullanılacağını biliyorum."
     ESKİ İNSANLARIN TEKNOLOJİSİ BİZDEN İYİ MİYDİ ? [7.GÜNCELLEME] ESKİ İNSANLARIN TEKNOLOJİSİ BİZDEN İYİ MİYDİ ? [7.GÜNCELLEME]

Antikythera Düzeneği astronomik konumları hesaplamak için tasarlanan eski mekanik bir hesap makinesi imiş. 1900-1901 yılları arasında Girit ve Mora Yarımadası arasında bulunan Yunan Küçük Çuha (Antikythera) adası yakınlarında keşfedilmiş Antikythera enkazından çıkarılmış.M.Ö50-100 yılları arasında yapılmış.Gerçekten insan şaşırıyor.

Arkadaşlar yeni bulgular elde ettim.Daha önce izlediğim bir video aklıma geldi.Videoda mısırda bulunan bazı hiyoroglifler var bunların resmini yüklüyorum.
    Hiyorogliflerde uçak ,helikopter ,zeplin vb. nesneler açıkça belirtilmiş.Tamamen gerçek.

Burada'da uzay elbisesi giymiş iki insan var.İnsanlar uzaya gitmiş olabilirler miydi?

ESKİ İNSANLARIN TEKNOLOJİSİ BİZDEN İYİ MİYDİ ? [7.GÜNCELLEME] ESKİ İNSANLARIN TEKNOLOJİSİ BİZDEN İYİ MİYDİ ? [7.GÜNCELLEME]

Bu bulguyuda Yorozuya Gin-chan göndermiş.Rusyada bir fosil araştırması yapılırken 250 milyon yaşında bir çip bulunmuş.Yeryüzünde yaşamış önceden bilinmeyen bir medeniyet olduğunu belirten bilim adamları, taşın yaklaşık 250 milyon yıl önce kayalaşmış olduğunu belirtmişler.

Rain.Man'e teşekkürler.65 Milyon yaşında olduğu söylenen bir çekiç

Çin'de bir kazıda bulunan generalin kemer tokası.M.S 300 yılında yapılmış.%85 aliminyum içeriyormuş(İşlenmiş).İşin ilginç yanı Aliminyum 1700 de keşfedilmiş ve ilk defa 1825 yılında işlenmiş.

Bulduğunuz şeyleri cevap kısmına yazarak(resim destekli) beni haberdar ederseniz ana mesaja ekleyeceğim.İyi forumlar.

Kara delik nedir?Görüşleriniz.Konu açılmıştır.Link:http://forum.donanimhaber.com/m_103512515/f_//tm.htm#103512612

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wüste -- 8 Mart 2015; 11:10:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binlerce yıldır insanlık durdu son 100 yılda mı gelişti?

Olasılıksız [Adam Fawer] adlı kitaptan alıntı :

"Şimdi de düşük olasılıklı bir olaydan söz edelim: Dünyaya dev bir gök taşı çarpacak ve uygarlık yok olacak. Jeofizikçilere göre, her yıl bunun olma olasığı milyonda bir.
    İnsanoğlunun atalarını da hesaba katarsak, yedimilyon yılı aşkın bir süredir bugüne kadar bizi yok etmiş olma olasılığı yüzde yedi yüz. Yani anlayacağınız, bir kere değil,yedi kere ölmüş olmalıydık şimdiye."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökbilge -- 9 Mart 2015; 16:06:50 >
  • Yav he he. CSB.
  • Bana da böyle düşünceler geliyor arada :)

Ben şöyle düşünüyorum ilim olarak bizden öne geçenler vardı ama uygulamaya(teknoloji) bu kadar dökülmemişti bence

• Takip, yararlı konu

• Çok eski zamanlardan olabilir sonra çeşitli afetlerden dolayı unutulup yerin altına gömülmüş veya parçalanmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omisis046 -- 7 Mart 2015; 19:06:55 >
  • mesajım bulunsun. takipteyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rain.Man

Binlerce yıldır insanlık durdu son 100 yılda mı gelişti?

Olasılıksız adlı bir kitap var ilk sayfasını oku bulabilirsen.

Birazdan editlerim.

Bakıp araştırcam hocam eyvallah.

• Olasılıksız'ı okudum ama ilk sayfasını hatırlamıyorum. Editlersen bana da haber verir misin
  • Bence binlerce yıl önce çok teknolojik insanlar yaşadı, Piramit'leri falan onlar yaptı. Lakin nükleer savaşlar sonucu soyları kurudu, sonra bizim yaşadığımız nesil devam etti 0'dan. Bu ilerde de böyle olacak bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu şimdi güncelliycem arkadaşlar.

• Einstein in sözü yüzde yüz doğru

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aaron7

Bence binlerce yıl önce çok teknolojik insanlar yaşadı, Piramit'leri falan onlar yaptı. Lakin nükleer savaşlar sonucu soyları kurudu, sonra bizim yaşadığımız nesil devam etti 0'dan. Bu ilerde de böyle olacak bence.

Çok mantıklı geldi

• Fantezi başka bişe değil

• Tarih tekerrürden ibarettir. Dünyanın manyetik kalkanı çöküyor ve elektrikli ev aletleri arabalar gemiler hiçbiri çalışmayacak. Yani başa döneceğiz. Bu oldukça yakın bir tarih

• quote:

Bence binlerce yıl önce çok teknolojik insanlar yaşadı, Piramit'leri falan onlar yaptı. Lakin nükleer savaşlar sonucu soyları kurudu, sonra bizim yaşadığımız nesil devam etti 0'dan. Bu ilerde de böyle olacak bence.

Peki soyları kuruduysa nasıl sıfırdan başka insanlar meydana geldi ? Birde böyle bi sorun var.Birkaç insan kalıp sıfırdan başlasaydı bile radyasyondan etkilenmiş olurlardı.Bunun sebebiylede bi takım biyolojik değişimlere uğrardık.Nükleer olayların neden olduğunu sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rain.Man

Binlerce yıldır insanlık durdu son 100 yılda mı gelişti?

Olasılıksız adlı bir kitap var ilk sayfasını oku bulabilirsen.

Birazdan editlerim.

hocam editleyince nickimi mesaja etiketler misiniz?

• Bu bir teori. İnsanlık çok gelişiyor ama bir yıkım oluyor kalanlar 0dan başlıyor vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

quote:

Çok mantıklı geldi

Mantıklımı eğer öyle bişe olsaydı bunun kalıntıları olurdu

• quote:

Hz Musa nın lahit sandığı var ve araştırırsanız bir güç kaynağının anahtarı olduğunu yorumlayabilirsiniz. Sözünüz oldukça mantıklı

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.