Şimdi Ara

KARA DELİK NEDİR? GÖRÜŞLERİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
3
Favori
1.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kara delik her türlü maddesel oluşumun ve ışının kendisinden kaçmasına izin vermeyecek derecede güçlü olan , Kozmik cisimdir.Görünüşe bakılırsa şu an ki teknoloji ile bir kara deliğe yaklaşmamız imkansız.Kara delikler üç boyutlu değiller dolayısıyla sıfır hacimli oldukları bilim dünyasında kabul görüyor.

Kara deliklerin birçok türü mevcut.Bunlardan en çok bilineni ise ''Yıldızsal kara deliktir''.Yıldızsal kara delikler ölen bir yıldızın kendi içine çökmesi ile oluşur. Bu kara delikler galaksilerin merkezinde bulundukları takdirde birkaç milyarlık “güneş kütlesi”ne kadar çıkabilen devasa bir kütleye sahip olabilirler ve bu durumda “dev kara delik” (veya galaktik kara delik) adını alırlar.

Sizce ileride bir kara deliğe ulaşabilecek teknolojiye sahip olsaydık ve bir kara deliğin içine giriş yapsaydık ne olurdu?
    Benim tahminim zaman dururdu ve evrende asılı kalırdık.

Bir yıldızsal kara delik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wüste -- 8 Mart 2015; 11:21:42 >

• Bence oyle bişey var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doodle Jump oynarken sürekli yakalandığım deliktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

Doodle Jump oynarken sürekli yakalandığım deliktir.

Bir kere ne oluyo yakınına gelince diye denemiştim çekiyormuş
  • quote:

(Bknz:eksi sozlukde gibi cevap vermek)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sözlüğe çevirdiniz buraları

• quote:

Orijinalden alıntı: Bysteve

Kara delik nedir?

Kara delik her türlü maddesel oluşumun ve ışının kendisinden kaçmasına izin vermeyecek derecede güçlü olan , Kozmik cisimdir.Görünüşe bakılırsa şu an ki teknoloji ile bir kara deliğe yaklaşmamız imkansız.Kara delikler üç boyutlu değiller dolayısıyla sıfır hacimli oldukları bilim dünyasında kabul görüyor.

Kara deliklerin birçok türü mevcut.Bunlardan en çok bilineni ise ''Yıldızsal kara deliktir''.Yıldızsal kara delikler ölen bir yıldızın kendi içine çökmesi ile oluşur. Bu kara delikler galaksilerin merkezinde bulundukları takdirde birkaç milyarlık “güneş kütlesi”ne kadar çıkabilen devasa bir kütleye sahip olabilirler ve bu durumda “dev kara delik” (veya galaktik kara delik) adını alırlar.

Sizce ileride bir kara deliğe ulaşabilecek teknolojiye sahip olsaydık ve bir kara deliğin içine giriş yapsaydık ne olurdu?
    Benim tahminim zaman dururdu ve evrende asılı kalırdık.Geçtiğimiz senenin ekim ayında Yıldızlararası filmi vizyona girmişti.Konusu kara deliğin içine giriş yaparsak ne olacağıydı.İzlemenizi tavsiye ederim.

Bir yıldızsal kara delik.

evet kardesim evet.Hollywooood yapimi filmdeki gibi uzay aracimizla girerdik icinden hic birsey olmadan diger tarafindan cikardik.La oglum uzayla kafayi yedim ben,Kac saatlik kitaplar einsteinin kitaplari diger serileri okudum.Ne varsa okudum.Uzayla ilgili ne belgesel varsa 3-4 saat suruyor her biri izledim.Ama diyorumki hala uzayla olan bilgim cok az nasil daha belgesel bulurum nasil akici anlatan daha guzel kitap bulurum diye.Gecenlerde intersteller cikti.Millet ooouuwww OOOOUWWWW WOOOWWW diye filmden uzay bilimcisi olarak cikti yok nasadan adam aciklama yapmismis benim bilgim 0 kalir filmin yaninda falanmis.Ya oglum saka misin ya sinirimden oluyorum kara deligin ne oldugunu anlamak icin intersetellari izleyin dedin ya kalbime ivme indi yigildim suracikta ya.Kardesim ben orta tarihimizi ogrenmek icin lord of the rings te izleyim.Osmanli tarihi icin dracula untoldu izliyim.Ama kardesim naptin sen uzayi ogrenmek isteyen adam gitsin STAR WARS izlesin. ama simdi 6 serilik filmle sokersin uzayi.

• Karadeliğin içine biri girerse giren kişi için zaman devam eder. Ama bütün atomları tek bir sıra haline dizilecek şekilde ezilir. Dışardan bakan birisi ise içeri giren kişinin girmeden önceki halini görür. Çünkü kara delik ağırlığı dolayısı ile dışardan bakan kişi için uzay zamanı büker.
  • Maddeyi en küçük haline dek ayırıp içine hapseden bir yapı sadece.

• Karadelik içindeki parçacıkları dışarı doğru ayar buda kara deliğin küçülmesine ve bir süre sonra yok olmasına sebep olur

• portal

edit: yok yok solucan deligi

edit2: simdi konunun icerigini okudum interstellar da kara delige degil solucan deligine giriliyodu, yani birbirinden alakasiz seyler solucan deligi uzayi 2 boyutlu hale getirip galaksiler arasi yolculugun gerceklesmesini ve daha kisa zaman diliminde yapilmasini sagliyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fokof -- 8 Mart 2015; 11:19:04 >
  • quote:

Mubarek duygulandirdin

• quote:

Orijinalden alıntı: Tormintor

Karadeliğin içine biri girerse giren kişi için zaman devam eder. Ama bütün atomları tek bir sıra haline dizilecek şekilde ezilir. Dışardan bakan birisi ise içeri giren kişinin girmeden önceki halini görür. Çünkü kara delik ağırlığı dolayısı ile dışardan bakan kişi için uzay zamanı büker.

Nerden biliyon? Daha önce girdin mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıldızın patlayıp yoğunluktan içine çökmesi hali.

• Black hole

• girmek imkansız ancak olay ufkuna girmeden yaklaşabilmek belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tormintor

Karadeliğin içine biri girerse giren kişi için zaman devam eder. Ama bütün atomları tek bir sıra haline dizilecek şekilde ezilir. Dışardan bakan birisi ise içeri giren kişinin girmeden önceki halini görür. Çünkü kara delik ağırlığı dolayısı ile dışardan bakan kişi için uzay zamanı büker.

Nerden biliyon? Daha önce girdin mi?
  • Aynı delikten mi bahsediyoruz beyler

• bence kara delikler baska galaksilere veya evrenlere acilan kapilar .

• Eğlenceli bilgide okumuştım bi ara öte tarftan çorba olarak çıkma ihtimalimizde varmış yani buda bi teori
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.