Şimdi Ara

Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
706
Cevap
33
Favori
52.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 850 EVO da 150 tbw ye kadar garanti var senin 5 ayda 0,93 olmuş bunu 1 tbw den sayarsak 5=1 tbw ise 150x5=750 ay çıkar yani toplamda 750 ay ömrü var en az buda bölü 12 yaparsak yaklaşık 62 yıl yapar. Kısaca kokulacak bişey yok .SSD in fazlasıyla iyi durumda herrşey yolunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ts2000 -- 21 Ocak 2016; 16:14:16 >
  • Bilgisayarının hazırda beklet özelliğini kapatmanı öneririm. İşe yarayacaktır. Şuraya bir gözat istersen.

Şura
  • quote:

Orijinalden alıntı: ts2000

850 EVO da 150 tbw ye kadar garanti var senin 5 ayda 0,93 olmuş bunu 1 tbw den sayarsak 5=1 tbw ise 150x5=750 ay çıkar yani toplamda 750 ay ömrü var en az buda bölü 12 yaparsak yaklaşık 62 yıl yapar. Kısaca kokulacak bişey yok .SSD in fazlasıyla iyi durumda herrşey yolunda.

Hocam evo ların ömrü 75 TB. Ek olarak 2.5 aydır aktif kullanımda.

Cevap için çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalet635

Bilgisayarının hazırda beklet özelliğini kapatmanı öneririm. İşe yarayacaktır. Şuraya bir gözat istersen.

Şura

Windows kurulu olduğu günden beri kapalı hocam .

• Pardon doğru 250 lik 850 evoda 75 tb ömür demişler.Ben 500 gb olana bakmışım ona 150 tb ömür denmiş.Eğer aynı şekilde kullanılmaya devam edilirse en kötü 6-7 sene daha ömrü var o zamana ssd ler hdd civarında olur zaten :)
  • Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle konu sahibine teşekkür ederim. Çok güzel bir inceleme çıkartmış her zaman ki gibi. Eline emeğine sağlık

Yeni topladığım sistemde ssd olarak bu modelli tercih ettim. Dün akşam Windows ve program kurulumlarini yaptım. Bir kaç test sonucunu sizlerle paylaşmak istedim.

Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi

Değerler bu şekilde. Herhangi bir ince ayar vs. gerekiyor mu ?

• Sipariş verdiğim ssd elime ulaştır kurulumları yaptım ve test sonuçları (Önceki harddisk ile karşılaştırma)
    Düzetme:SSD de RAID MOD u aktif hala getirdim ve aman tanrım dedim :D
    Bunu şimdiye kadar niye almadık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ts2000 -- 23 Ocak 2016; 15:37:49 >

• daha düne kadar orijinallik dogrulamasından gecen ssd'm bugun gecmiyor acaba sorun ne arkadaşlar

• Benim değerler:

Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi

• Ürün TLC mi MLC mi derken şöyle bir yazı gördüm ne dersiniz?

quote:

850 EVO uses 3-Bit MLC 3D-VNAND.
    850 Pro contains 2-Bit MLC 3D-VNAND.
  • bu urunu bende sıparıs etmek ıstıyorum laptop da kullanacagım ve anakart a uyar mı bılmıyorum anakart ın sata destegı var mevcut hdd de zaten sata 2 zaten dahılı olarak kullanacagım dısk ı
  • arkadaşlar yaklaşık 370gb veri yazmış smart verisinde B1 (wear range delta) 1 puan oldu.. sanırım ssd ömrü azaldıkça bu veri artacak. sizde de durum aynımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Tamam hocam. Çok teşekkür ederim. Samsung dan ararlarsa, beni cevap listenize ekleyip, son durumu paylaşabilir misiniz?

Vatan da ki 128GB 850 EVO fiyatı PRO olanının fiyatıdır, Çünkü, 128GB lık düz EVO o fiyattan satılmıyor. 250GB düz EVO o fiyatlarda.

Hocam cahilligimi mazur gorun evo ve pro arasinda garanti sureleri disindaki farkliliklar nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Tamam hocam. Çok teşekkür ederim. Samsung dan ararlarsa, beni cevap listenize ekleyip, son durumu paylaşabilir misiniz?

Vatan da ki 128GB 850 EVO fiyatı PRO olanının fiyatıdır, Çünkü, 128GB lık düz EVO o fiyattan satılmıyor. 250GB düz EVO o fiyatlarda.

Hocam cahilligimi mazur gorun evo ve pro arasinda garanti sureleri disindaki farkliliklar nelerdir?

Evo 5 Yıl veya 75TB garantili, Pro 10 Yıl veya 150TB garantili.
  • Pro'nun garantisinin 10 yıl olduğunu bilmiyordum. Etkileyici Üreticiler, sanırım SSD lerdeki bozulma sorununu aştılar. Çok bozulan ürünler olsalardı bu kadar uzun garanti vermezlerdi. En azından Samsung aşmıştır diye düşünüyorum. Çünkü, malına güvendiği için bu kadar uzun garanti verebiliyor.
  • Arkadaşlar merhaba.. MacBook Pro mid 2011 early kullanıyorum .. Bütçem dahilinde donanımı güncellemeyle çalışıyorum.. 4 gb olan ram i 16 gb A çıkardım.. Şimdi ise üzerinde 320 gb hdd yi 250 gb ssd ile değiştirmeyi planlıyorum .. Bütün gün iş yerinde aktif bilgisayar kullanıyorum ve dolayısı ile evde savaşıcı MacBook ü ufak tefek şeyler için kullanıyorum (daha doğrusu fotoğrafları depoluyorum bunun yanında bir de harici hdd var.. Düzenli olarak bilgisayarın yedeğini alıyorum ) bilgisayarın açılması , Safari'de gezerken yada bir programı açmam bazen uzun sürüyor.. Birde ssd lerin fiyatları biraz ucuzlayınca böyle bir değişiklik istedim.. Sizce benim gibi bir kullanıcı için Samsung evo 850 nasıldır ? Tavsiye eder misiniz??kolay bozulur mu? Bir fikir vezirseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

daha düne kadar orijinallik dogrulamasından gecen ssd'm bugun gecmiyor acaba sorun ne arkadaşlar

aynı sorun bende de var hocam cıhazı yenı aldım 2 gun oldu cozdunuz mu sorunu sız
  • bu değerler normal mi nerde yanlışlık yaptım acaba?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Aynı ürünün 120 GB olanını da tavsiye eder misiniz ?
  • SAYKOOO14 kullanıcısına yanıt
    sıfırdan format attım hocam çözüldü sorun
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.