Şimdi Ara

Shingeki no Kyojin (Attack On Titan) (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.500
Cevap
26
Favori
118.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3.sezondan sonra ben öyle yaptim ama Mangası hiç istediğim gibi gitmedi.Konusu cok farkli yerlere gitti gerçekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mangasının farklı yerlere gitmesi iyi bir şey bence :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilemiyorum mangasından zevk alamadim 100 civarından sonra.Animesi çıkarsa bu kısımlar için cok daha iyi olur benim için

• victor zsasz kullanıcısına yanıt
    Nerde gösterdiler ben yakalayamadim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzumaki D Kurosaki. kullanıcısına yanıt
    Bölümde gece ilerlerken mikasa burayı hatırlıyorum dediği sahne odun toplamaya geliyorduk dedi hatta işte o sahneden bahsediyorum; kısa da olsa ilk bölümdeki erenin kabustan sonraki ağladığı görüntüyü anlık gösterdiler orada
  • Su gibi akıyor bölümler. 1 hafta beklemek sıkıyor olsada yapacak bir şey yok.
  • Şu bölümün savaş stratejilerini game of thrones senaristlerine bir göstermek lazım. Erwin evet mükemmel bir komutan ama kendine has bencilliğiyle gri bir karakter.Ölülerden oluşan dağ ve en tepesinde erwin'in olması mükemmel bir sahneydi ve bencilliği yüzünden kaybettiği yoldaşlarının psikolojik yükü çok güzel anlatıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 6 Mayıs 2019; 17:34:12 >
    Son yıllarda dizi de hic izlemem Game of Thrones istinadır baya rezalet bir 8.sezon senaryosu görünce animelerin kıymetini daha iyi anlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeavenlyBlue -- 8 Mayıs 2019; 19:57:36 >
  • Manganın yeni bölümü mükemmel.
  • KanYeE kullanıcısına yanıt
    Bir göz gezdirdimde son sahnesi güzelmiş bir sonraki bölüm daha da güzel olacak gibi

• Tüm OVA'ları nerden izleyebiliriz Türkçe altyazılı ya da İngilizce altyazılı farketmez sadece link lazım :))
  • Güzel bölümdü.
  • İzlediğim bir çok anime arasında Saitama reyiz haricinde ki tek favori karakterim Erwin reistir. Erwin reis adamdır. Kendi fikri için bile olsa sonuna kadar gider, ne tam iyidir ne de tam kötüdür, cesetlerden oluşan dağın en tepesinde duran adamdır. O cesetlerden birisi olma ihtimali bile olsa hedefinden asla vazgeçmeyen, adamdır. Kolunun koptuğu sahneyi hatırlayanlar bilir, çok pis gaza gelmiştim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Game of Thrones hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum hocam. Bazıları klavye başında eleştirmek haddinize mi diyebilir ancak yabancı basında ayrıntılı makale bile yayınlandı askeri tarihçi bir uzmana "Battle of Winterfell" savaşını incelettiler ve uzman insanların savaş planını yerden yere vurup aptallıkla suçladı.
    https://www.washingtonpost.com/arts-entertainment/2019/05/02/military-historian-rips-apart-plan-defend-winterfell-spoiler-alert-humans-were-idiots/?noredirect=on&utm_term=.d97842b6635f

Hatta reddit'te -GoT'un başaramadığını SnK başarıyor şeklinde- sizinkine benzer serzeniş içeren konu bile gördüm buraya bırakıyorum ancak çok ciddi Manga spoiler'ı içeriyor manga takipçisi olmayan lütfen girmesin :

Diğer yandan Erwin Smith hakkında farklı düşünüyoruz. SnK gibi acımasız bir evrende Erwin'i gri bir karakter olarak kabul etmeyelim. Jaime Lannister gri bir karakter denebilir. Veya Witcher evrenindeki çoğunluk gibi Nilfgaard İmparatoru Emhyr. Ya da çizgi romanlarda Deadpool. Erwin ile diğerlerinin arasında ciddi bir felsefe farkı var. Evet Erwin ölümüne sebep olduğu insanlardan mesuliyet duyuyor (bu da ahlak/kod sahibi olduğuna işaret) ve cesetlerden oluşan dağ sahnesi bunu çok iyi anlatmış. Ancak Komutan hiç kimseyi kendisinin gerisine koymuyor. Tek derdi "gerçeğe" ulaşmak ve insanoğlunu özgür kılmak. Hedefini yerine getirebilmek için kendisini de tek kalemde harcamaya hazır vaziyette, 2. sezonda kolunu kaybettiği sahne ile 3. sezonda hükümete karşı durduğu sahneler bunlara örnek.

Senarist/Mangaka'nın "Eren" ismini Almanya'da yaşadığı sırada denk geldiği Türklerden öğrendiğini ve hoşuna gittiği için kullandığını okumuştum. Büyük ihtimal Erwin karakterini de Almanların meşhur komutanı Erwin Rommel'den ilham alarak oluşturdu. Bunun yanında mangakanın Erwin üzerinden oluşturduğu askeri savaş disiplini ve hareket/manevra taktiklerini hayranlıkla takip ediyorum. Özellikle Doğu'da askerliğini yapan veya başka yerde yapıp İç Güvenlik tatbikatına katılanlar bana hak verecektir. Erwin'in titanlara karşı arazide ilerleme ve savaş düzeni alma taktiklerini büyük ihtimalle askeri harekat uzmanı bir subay ile birlikte geliştirdiler. Çünkü mangayı okurken fark etmiştim 3 boyutlu manevra cihazını tasarlayan mühendis dostlarına teşekkür ediyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Riddle

Game of Thrones hakkındaki düşüncelerinize katılıyorum hocam. Bazıları klavye başında eleştirmek haddinize mi diyebilir ancak yabancı basında ayrıntılı makale bile yayınlandı askeri tarihçi bir uzmana "Battle of Winterfell" savaşını incelettiler ve uzman insanların savaş planını yerden yere vurup aptallıkla suçladı.
    https://www.washingtonpost.com/arts-entertainment/2019/05/02/military-historian-rips-apart-plan-defend-winterfell-spoiler-alert-humans-were-idiots/?noredirect=on&utm_term=.d97842b6635f

Hatta reddit'te -GoT'un başaramadığını SnK başarıyor şeklinde- sizinkine benzer serzeniş içeren konu bile gördüm buraya bırakıyorum ancak çok ciddi Manga spoiler'ı içeriyor manga takipçisi olmayan lütfen girmesin :

Diğer yandan Erwin Smith hakkında farklı düşünüyoruz. SnK gibi acımasız bir evrende Erwin'i gri bir karakter olarak kabul etmeyelim. Jaime Lannister gri bir karakter denebilir. Veya Witcher evrenindeki çoğunluk gibi Nilfgaard İmparatoru Emhyr. Ya da çizgi romanlarda Deadpool. Erwin ile diğerlerinin arasında ciddi bir felsefe farkı var. Evet Erwin ölümüne sebep olduğu insanlardan mesuliyet duyuyor (bu da ahlak/kod sahibi olduğuna işaret) ve cesetlerden oluşan dağ sahnesi bunu çok iyi anlatmış. Ancak Komutan hiç kimseyi kendisinin gerisine koymuyor. Tek derdi "gerçeğe" ulaşmak ve insanoğlunu özgür kılmak. Hedefini yerine getirebilmek için kendisini de tek kalemde harcamaya hazır vaziyette, 2. sezonda kolunu kaybettiği sahne ile 3. sezonda hükümete karşı durduğu sahneler bunlara örnek.

Senarist/Mangaka'nın "Eren" ismini Almanya'da yaşadığı sırada denk geldiği Türklerden öğrendiğini ve hoşuna gittiği için kullandığını okumuştum. Büyük ihtimal Erwin karakterini de Almanların meşhur komutanı Erwin Rommel'den ilham alarak oluşturdu. Bunun yanında mangakanın Erwin üzerinden oluşturduğu askeri savaş disiplini ve hareket/manevra taktiklerini hayranlıkla takip ediyorum. Özellikle Doğu'da askerliğini yapan veya başka yerde yapıp İç Güvenlik tatbikatına katılanlar bana hak verecektir. Erwin'in titanlara karşı arazide ilerleme ve savaş düzeni alma taktiklerini büyük ihtimalle askeri harekat uzmanı bir subay ile birlikte geliştirdiler. Çünkü mangayı okurken fark etmiştim 3 boyutlu manevra cihazını tasarlayan mühendis dostlarına teşekkür ediyordu.
    Hocam Erwin hakkında ki tüm yazdıklarınıza '' insanoğlunu özgür kılmak'' dışında katılıyorum.Erwin'in tek amacı babasının teorisini kanıtlamaktır, onurlu ve gururlu olmasının yanında kendisi bir ''Devil''dir.Kenny'nin dediği gibi insanlar ilerlemek için bir fikire sarhoştur.Erwin'in tek derdi gerçeği öğrenmekti.Hatta manganın 72.sayısında Erwin Levi'a gerçeği öğrendikten sonra ne yapacağını bilmediğini açıkça söylemiştir.İnsanlığı kurtarmak isteyen biri için biraz tuhaf cümleler, kendisi hayalinin peşinden koşmuş kendi canı dahil bir çok canı bu uğurda harcamış bir adamdır.

• Harika bir bölümdü. Erwin zor ama doğru bir karar aldı.
  • K.J kullanıcısına yanıt
    KİMSE GÖRMEDEN LÜTFEN YAZDIKLARINIZIN SON KISMINI SİLİN HOCAM (veya spoiler içine alın!!) , bir sürü insan için hem anime hem manga tadını kaçırmış oluyorsunuz. Tam da dün yayınlanan bölüm itibariyle insanların çoğunun konuya henüz vakıf olduğu zannetmiyorum, biraz süre verelim takipçiler izleyebilsin.
  • Haftaya bol ekşın var
  • Bölüm güzeldi ama böyle beklemesi zor oluyor. En iyisi bitmesini bekleyip peş peşe izlemek.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.