Şimdi Ara

Shingeki no Kyojin (Attack On Titan) (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.500
Cevap
26
Favori
118.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

merhaba spoiler yememek için direk mesaj yazıyorum

final sezonu yeni başlayacak olan sezon mu. Kaç bölüm sürecek. Son bölümü ne zaman gelicek acaba

sezon1den başlayıp tekrar izleyip son sezonla noktalyacağım. önceki gibi sezon arasına mola vericeklermi.Yani final bölümü yakın mıdır :)

Eldeki bilgilerle şu an başlayan sezon son sezon ve 16 bölüm olacak ama 16 bölümde yetişmesi İmkansız olduğu için ya filmi gelecek ya da part 2 gelecek diye düşünüyorum. Veya en kötü ihitmal final yapmadan bırakacaklar animeyi.

Finali en iyi ihitmal 2021 sonunda görürüz diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Final sezonu gayet iyi başladı, olayların arka planını izlemek hoş. Çizimler ilk başta göz tırmalasa da, alışıyor insan bir süre sonra.

İyi çeviri ile izlemek isteyenler planetdp'de paylaşılan altyazı ile izlemenizi öneririm.

• 3. bölüm de bitti.

Bizimkileri eski haliyle olsa bile gördük. Eren'e çok güldüm ya. Canı sıkılmış, tuhaf bir şeyler olsa keşke diyor 2020'nin başında ben de öyle düşünüyordum.
    Reiner bayağı başrol gibi animeyi götürüyor bu sezon. Nereye kadar böyle gidecek merak ettim. Annie'den güzel dayak yedi ama. Yalnız bana mı öyle geliyor? Sanki Annie'nin tipi daha değişik gibi geldi.

• Genel olarak bölümleri beğeniyorum bazı şeyleri atlasalar da. Ama bu bölüm bir sahneyi atlamışlar gıcık oldum o sahneyi atlamalarına; çünkü sadece anime izleyip manga okumayan kesim yanlış yorumlayabilir o sahneyi. Ayrıca manga 95, 96 ve 97. sayı 31. sayfaya kadar okumanızı tavsiye ederim. Hem olayları daha iyi kavrar hem karakterleri daha iyi anlarsınız(spoiler yemezseniz merak etmeyin). Anime bazı olayları maalesef atlamış veya çok kısa kesmiş

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Normalde reinerlar duvara saldırdığı zaman annie dişi titan gücünü kullanarak saf titanları bölgeye çekiyordu. Sonra bu gücünü çok kullandığından dolayı bayılıyordu. Anime de ise sanki reiner annie'nin boğazını sıkıp bayıltmış gibi bir izlenim oluşmuş. Doğrusu budur arkadaşlar

• maybe4you kullanıcısına yanıt

Onceden kemerli burnu cok belli olurdu daha cirkindi, simdi biraz guzel gibi burnuda az kemerli.

• Yedaself kullanıcısına yanıt

Hocam bence anime efsane şuan  

• KitapMeraklisi kullanıcısına yanıt

Ben bunu yazdığımda dolar bile 1.3 liraydı

• Yedaself kullanıcısına yanıt

Bu arada kötü niyetle hortlatmadım hocam. :)

• KitapMeraklisi kullanıcısına yanıt

Ben de espri olsun diye yazdım zaten  

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. -- 22 Aralık 2020; 15:5:58 >
  • Bölümlerde blur var gibi. Blu-ray versiyonda umarım düzelir. Bu arada 16 bölüm deniyor ama bölümlerin 24 dk. olacağı kesin mi ki ? Re:Zero gibi olmasında

Isayama 3. ve sonraki bölümlerin keyfini çıkarın demişti eğer serinin yapımcısının içine siniyorsa ne âlâ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Are You Hitting On Me -- 22 Aralık 2020; 23:4:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Are You Hitting On Me

Bölümlerde blur var gibi. Blu-ray versiyonda umarım düzelir. Bu arada 16 bölüm deniyor ama bölümlerin 24 dk. olacağı kesin mi ki ? Re:Zero gibi olmasında

Isayama 3. ve sonraki bölümlerin keyfini çıkarın demişti eğer serinin yapımcısının içine siniyorsa ne âlâ.

Re:Zero gibi yapmazlar çünkü Re:Zero ile uğraşan ekip gerçekten seriye çok önem veriyorlar yani openingi atlayıp özel sahneler eklemek zorunda olmadıkları halde uğraşıp eklediler verdikleri emek gözardı edilemez.

AoT konusunda MAPPA bence adaptasyon olarak aşırı kötü ve bu sadece CGI konusunda değil. Mangadan çok kritik kesimler var, öyle bir execution var ki mangadan alakasız animede dönen olay kafa karıştırabilir. Sonra ki bölümlerde böyle olacaksa mangayı okuyun geçin derim.

Animeyi çıkartmak için bu kadar acele etmeye ne gerek vardı, yazık oldu.

Blur olayı ise wit animasyonunun kalitesini düşürmek için yapmışlar gibi geldi. Armored Titan sahnesi ilk sezonda çok daha iyi gözüküyorken burada daha kötüleştirmişler ki insanlar kendilerinin kötü bir iş çıkardığını anlamasın ama sonda kendi CGI titanlarını göstererek zaten ne kadar boktan olduğunu gösterdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 23 Aralık 2020; 4:35:19 >

• Okeanix kullanıcısına yanıt

Yok hocam sadece bu bölüme özel değil her bölüm var.

Gifler:

Örnek resim:

Üstteki blurlu alttaki blursuz.

Ayrıca bence manga herkesin söylediği kadar hızlı değil. Evet kestikleri güzel sahneler var. Mesela Female Titan'ın koşarak devleri toplama kısmı gibi. Ama bu kestikleri kısımlar anime-only kesim için çok fark eder mi emin değilim. Manga okuyanlar kesim ise fast-pacing diyor  Ayrıca Armored Titan CGI çok göze batmıyor -elle çizilse daha güzel olurdu- ama Beast Titan kesinlikle elle çizilmeliydi bence.

Bakalım gelecek bölümün Animasyon Yönetmeni çok sağlam işlerde çalışmış. O bölümler geliyor sanırım  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Are You Hitting On Me -- 23 Aralık 2020; 19:39:27 >

• Are You Hitting On Me kullanıcısına yanıt

Warhammer düzgün yapmazlarsa iyi küfür yicekler zaten.

• Okeanix kullanıcısına yanıt

Her titan CGI değil demişlerdi hocam. Bu bölümde gördük her titan CGI değil. Zaten Warhammer'ı CGI yapacak kadar aman aman detay da yok. Kesin 2D'dir  

• Fragman müziğinden başka müzik yapmamış herhalde bunlar döndürüp döndürüp onu çalıyorlar. Ses yönetimi de çok kötü; sahneye uymayan, alakasız müzikleri koyuyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama sanki çok hızlı ilerliyor gibi geldi anime bana. Mangayı okurken hızlı okumama rağmen hatırlıyorum da Reiner'ın hikayesi daha dolu hissettirmişti. Belki üzerinden 9 - 10 ay geçtiği için de öyle gelmiş olabilir.
    Şimdilik görünen göre mangadaki annie - reiner - berthold sahnesinin bir kısmı gibi sürekli böyle çıkarmalar olmazsa animesi de tatmin edecek. Bazen keşke mangayı okumasaydım diyorum, şüphesiz çıkarılan şeylere takılmadan daha çok zevk alarak izlerdim yeni sezonu.
    Ha bir de müzikler hakkında endişeliyim. Bildiğiniz gibi 3 sezonda da müzikler atmosfere çok büyük katkı sağlıyordu. Sahnelerden alınan zevki 3'e 5'e katlıyordu. Umarım stüdyonun değişmesi müzikleri etkilemez. Epik anlarında aniden "Ist das der zerstörer, oder der Schöpfer?" diye müzik girmeyen sahneleri napayım ben?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Smoke Of Many Fires -- 24 Aralık 2020; 19:37:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar daha böyle diğer cepheden göreceğiz hikayeyi? 4.Bölüme geldik daha ereni, mikasayı (Bizim ekibi) filan göremedik. Sorun değil diğer tarafı işlemeleri de arada bizimkiler ne yapıyor ne ediyor görseydik   Belki de gösterdiler de ben mi farketmedim acaba? Yeni yapımcıdan sonra karakterleri tanıyamaz oldum  

• quote:

Orijinalden alıntı: .Meraxes.

Ne kadar daha böyle diğer cepheden göreceğiz hikayeyi? 4.Bölüme geldik daha ereni, mikasayı (Bizim ekibi) filan göremedik. Sorun değil diğer tarafı işlemeleri de arada bizimkiler ne yapıyor ne ediyor görseydik   Belki de gösterdiler de ben mi farketmedim acaba? Yeni yapımcıdan sonra karakterleri tanıyamaz oldum  

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Hocam Ereni gördük sanki son bölümde.

• .Meraxes. kullanıcısına yanıt

az kaldı sabret görürsün 

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.