Şimdi Ara

Shenmue 1 -- PC -- Türkçe Yama (1.4 versiyon için) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
16
Favori
6.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bence önce shenmue 1-2 yayınla bir sürü insan bekliyor, ayın 19'unda da 3. oyun gelecek zaten, muhtemelen onu türkçe yama olmadan oynayacağım, türkçe yama çıkınca da tekrar bitiririm.Sırf yama gelecek diye başlamadım ilk iki oyuna bekliyorum.

Emeğe saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-72F89107A -- 14 Kasım 2019; 19:25:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-72F89107A

Hocam bence önce shenmue 1-2 yayınla bir sürü insan bekliyor, ayın 19'unda da 3. oyun gelecek zaten, muhtemelen onu türkçe yama olmadan oynayacağım, türkçe yama çıkınca da tekrar bitiririm.Sırf yama gelecek diye başlamadım ilk iki oyuna bekliyorum.

Emeğe saygılar.
    sadece ilk oyun çevirisi yapıldı yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: cozepud

sadece ilk oyun çevirisi yapıldı yalnız

Alıntıları Göster
    Hayal kırıklığı oldu benim için biraz baştan beri 2 oyun çevrildi zannediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim içinde hayal kırıklığı oldu diyebilirim, çünkü 2 oyunun toplamı 95 100k arası, ilk oyun ikinci oyuna oranla çok daha küçük bir dünyada geçtiği halde 35k, ikinci oyun ise 65 70k arası.
    (Ayrıca ikinci oyunun sadece dialog text dosyası 70k civarı, diğer item açıklamaları, teknik açıklamarı ayrı texte onlara bakmadım bile.) İnanın tek kişinin altından kalkacağı bir yük değil ikinci oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Teknik -- 15 Kasım 2019; 11:39:53 >
  • 10 yıldır testte yama :D
  • Yamayı yayınlasanızda bizde test aşamasına katılmış olsak :D Erteleye erteleye bir hal oldum oyunu.Çok geçmiş olsun bu arada
  • Gerçekten Türkçe yama olmadan anlaşılması ve bitirilebilmesi zor bir oyun. Günümüz oyunları gibi elinden tutup gideceğin yere bırakan yardımlar yok. Gerçi ikinci oyunda bu var ama olsun. Hele ki npc'lere yol sorupta şuradan düz git sonra sağa dön köşedeki dükkan vs. dediler mi yıl 2019 ama hala şaşırıyor insan. O yıllarda böyle bir çalışma, vallahi helal olsun. Remastered bitsin hemen 3.oyuna dalacağım.

• Arkadaşlar aslında yama bitti testleri yapıldı, illa 35bin satır içerisinde oynarken gözümden kaçmış hatalar olabilir ama çıkmamasının sebebi o değil, 1.7 updateye uyarlamak gerekiyor.
    uyarlamada ki sıkıntı şu, bilen arkadaşlar var ben oyunun 1.4 versiyonuna font yaptım. Ama oyunu çıkaran arkaşlar hiç üşenmemiş her update ile birlikte hem data dosyasının adını ve yerini değiştirmiş, yetmemiş font isimlerini değiştirmiş oda yetmemiş font dizilimini değiştirmiş. oyunda 140 adet font var arkadaşlar her dil 20 font. 10 font 10 gölge şeklinde. zar zor 1.7 de ingilizce menü fontunu bulup yaptığımı üzerine attım karakterler sapıttı, tekrar 2 fontu dds yapıp açtığımda ise bir birleri ile alakalarının olmadığını gördüm. Kısaca ben yapamam bir daha sıfırdan font ama, yapacak arkadaşlar çıktı, hele şu medan çıksın aradan tüm yamaları peş peşe vereceğim toparlayıp.
  • Türk Teknik kullanıcısına yanıt
    Keşke 1.4'e uygun yamayı beta olarak paylaşsaydınız da biz de 6-7 aydır beklemeseydik. İş fontu yapacak başka arkadaşlara düştüyse umarım daha fazla sürmez.

• Humble Monthly'den gelen paketi satan bir arkadaştan oyunu alarak yamayı bekleyenler arasına katılmış oldum. Üçüncü oyunun twitch yayınlarına denk gelmiştim de inanılmaz çok minigame var oyunda. İlk oyunda da böyleyse yandık. Kolay gelsin, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s-adebisi

Keşke 1.4'e uygun yamayı beta olarak paylaşsaydınız da biz de 6-7 aydır beklemeseydik. İş fontu yapacak başka arkadaşlara düştüyse umarım daha fazla sürmez.
    6 -7 yıl diyerek abartmazsan sevinirim zaten oyunun yamasına 2 yıl önce dreamcast versiyonu ile başladım, allahtan çok çevirmeden pc duyurusu geldi bende bırakıp pc sürümünü bekledim.

diğer arkadaşın mini game olayına gelirsek ilk oyunda çok yok 2. oyunda biraz var. Ama zorunlu değiller. 3. oyunu oynamadığım için zorunlu mu değiller mi bilemiyorum tabi.
    ama muhtemel kaşınırsam man of medan yamasından sonra eksik kalan tüm oyunları 1 defa da çıkarıp 2. ve 3. oyunlara dalabilirim. Çevirisine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Teknik -- 28 Kasım 2019; 0:10:11 >
  • Türk Teknik kullanıcısına yanıt
    Martta test duyurusunu yaptığınızı hatırlıyorum, herhangi bir abartma yok. Tabiki yama sizin, herhangi bir imada bulunmuyorum fakat 7 ay %100 bitmiş bir yamayı beklemek için biraz uzun bir süre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Türk Teknik

Arkadaşlar aslında yama bitti testleri yapıldı, illa 35bin satır içerisinde oynarken gözümden kaçmış hatalar olabilir ama çıkmamasının sebebi o değil, 1.7 updateye uyarlamak gerekiyor.
    uyarlamada ki sıkıntı şu, bilen arkadaşlar var ben oyunun 1.4 versiyonuna font yaptım. Ama oyunu çıkaran arkaşlar hiç üşenmemiş her update ile birlikte hem data dosyasının adını ve yerini değiştirmiş, yetmemiş font isimlerini değiştirmiş oda yetmemiş font dizilimini değiştirmiş. oyunda 140 adet font var arkadaşlar her dil 20 font. 10 font 10 gölge şeklinde. zar zor 1.7 de ingilizce menü fontunu bulup yaptığımı üzerine attım karakterler sapıttı, tekrar 2 fontu dds yapıp açtığımda ise bir birleri ile alakalarının olmadığını gördüm. Kısaca ben yapamam bir daha sıfırdan font ama, yapacak arkadaşlar çıktı, hele şu medan çıksın aradan tüm yamaları peş peşe vereceğim toparlayıp.
    Hadi ya üzüldüm valla.Yapacak arkadaşlar kim acaba? Tahmini bir zaman veremiyoruz değil mi ? Yakın bir tarihte ise erteleyeceğim çünkü oyun gerçekten karışık duruyor.

Not : Oyunu bitirdim :D O kadarda karışık değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShinkaShiranui -- 8 Aralık 2019; 3:30:53 >

• bir gelişme yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GodsClown

bir gelişme yok mu?
    Yama filan boşuna beklemeyin.
  • yamanın son durumu nedir ne zaman yayınlamayı düşünüyorsunuz?
  • metmete. kullanıcısına yanıt
    Çeviriyi yapan beyefendi ne DM'den ne de buradan herhangi bir bilgi vermiyor. Yama bir yıldır testte ve font uyarlaması bekliyor. Beklememenizi öneririm.
  • Şuana kadar üç yamasına denk geldim mgs, fear ve bu hepsi de çeşitli sebeplerle sonlarda bırakılmış yamaya ne olduğunu soran kişilerede gelen ters yanıtlar konu tamamen donanım haber draması kokuyor

• Bu konu sahibi hangi yamayı nihayete erdirmiş ki bunu çıkarsın. Öyle açıyor konuları testte deyip bırakıyor 5 sene de geçse hala testte. Boşuna beklemeyin.
  • Yalandan iki laf. Başka bir şey yok

Test de ise verirsin müsait birine. Adam test eder yayınlar

Bir tek bayannatta yapmış ona da para istiyor

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.