Şimdi Ara

Shadow of The Tomb Raider %100 Türkçe Yama v292 - 294 v2 [Seçkin Sefa Durası - Anonymous Çeviri] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
30
Favori
27.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bulkathos

Far Cry 5 atılımını başlatmandan dolayı taktir ettiğim birisin ancak diğer konularda pekte hoş olmayan tavırlar içerisindesin. Bir oluşum içindeyken sorunları oradakilerle birebir paylaşman ve çözmeye çalışman daha etik olacaktır. Herkes hata yapabilir önemli olan tekrar etmemektir. Bir konuda da benimle gereksiz bir polemiğe girmiştin. Konu kapatılsın gereksiz yorumlar olmasın çevirmenler etkilenmesin demiştim hatırlarsın belki.

Oyunun yaması için konuşursak dün başladım çok çok az oynadım ana hikaye, diyaloglar vs gayet güzel elinize sağlık. Ayrıntılara henüz giremedim dolayısyla karşılaştığım bir sıkıntı yok. Olursa yamayı yapan arkadaşlara mail, pm bir şekilde ss alıp atarım. Bu iş bu şekilde güzelleşir. Birileri yapar diğerleri daha iyi olması için yapıcı olarak çabalar. Ortaya da çok güzel işler çıkar.

ME, DA2, ACO vb yamalarda yardımcı oldum bundan sonra ki yamalarda da olurum. Bu aslında "tester" olmanın bi şartı değil sadece oynayan her oyuncunun bir parça yapması etik olarak gerekli bir durum. Varsa sıkıntı uygun üslupla paylaşın ve düzeltilmesine yardımcı olun. Bir düzeltme olmuyorsa o zaman eleştri dozunu uygun şekilde koruyarak arttırabilirsiniz. Ama "elinize sağlık" demekten de çekinmeyin sonuçta bu işler paralı bile olsa bizim, biz oyunların faydasına. Kaç çeviri grubu kaldı ki şurada? Bari eldekilerle yetinip onları destekleyelim.

Alıntıları Göster
    Hatırladım. Konunun kapatılmasını istemedim sadece. Çevirmen arkadaşlar hiç gelmesin konuya zaten Onların yerine biz cevap veririz, "Nerde kaldı bu yama" diyenlere yada diğer olumsuz hakaret tarzındaki yorum yazanlara. İletişim kurabileceğimiz yerlerden birisi. Kafalarına takılan soruları buradan cevaplarız diğer soruları olanlara. Bu şekilde belki Abone de çekeriz diye konunun kapatılmasını istemedim pek

• Oyunu henüz bitirmedim ama evet, hikayenin gidişatı oyunun devam oyunu olduğunu gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unraiser -- 11 Şubat 2019; 13:21:36 >
  • Yeni DLC eklendi ve oyun şu an rusça oldu 270 sürümü yakında gelir mi acaba ?
  • Korsanes K kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

270 sürümüne ait dosyalar arasında aşağıdaki dosyaları iletebilirseniz yardımcı olabilirim müsait olduğumda.

"bigfile.update1.002_english_allvo_allplt.000.tiger"
    "bigfile.update1.002_russian_allvo_allplt.000.tiger"
    "bigfile.update2.002_english_allvo_allplt.000.tiger"
    "bigfile.update2.002_russian_allvo_allplt.000.tiger"

ve eğer varsa aşağıdakileri de;

"bigfile.update3.002_english_allvo_allplt.000.tiger"
    "bigfile.update3.002_russian_allvo_allplt.000.tiger"

En kötü oyun klasörünün bana bir ekran görüntüsü atın gerekli olanları bakayım.
  • Oyunun bende orijinali var ama DLC paketlerini satın almadım. İşini görür mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korsanes

Yeni DLC eklendi ve oyun şu an rusça oldu 270 sürümü yakında gelir mi acaba ?
    Bende de aynı olay oldu. Ama yeniden yamayı yükleyince tekrar tr oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: unraiser

Selamlar,

270 sürümüne ait dosyalar arasında aşağıdaki dosyaları iletebilirseniz yardımcı olabilirim müsait olduğumda.

ve eğer varsa aşağıdakileri de;

En kötü oyun klasörünün bana bir ekran görüntüsü atın gerekli olanları bakayım.

İstediğiniz ilgili dosyaları buldum Google Drive üzerine paylaştım linkini ÖM ile size gönderiyorum. (Steam) Deluxe/Croft Edition alanlar için "Shadow of the Tomb Raider: The Price of Survival" DLC'si eklenmiş olması gerekiyormuş bana eklendi mi ne oldu bilemedim ama oyunun kendi .exe sürümü 270 gözüküyordu.

Eğer varsa diye istediğiniz "bigfile.update3" dediğiniz dosyalar bende yoktu:

'Müsait olduğumda yardımcı olabilirim' dediğiniz bu yeni 270'e uyarlanmış yamayı eskisinin üstüne kurarak mı yoksa eski yamayı silerek mi yapsak nasıl olurdu ki save'lerle uyumsuzluk bir şey olmaz herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 13 Şubat 2019; 19:36:16 >

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, şuan çalışıyorum gece 12 civarı eve gireceğim eğer enerjim kalırsa hızlıca incelerim.
  • bende tr yama çalışmadı. oyun halen ingilizce. oyun versiyonuna nerden bakıyoruz?
  • quote:

Teşekkürler, şuan çalışıyorum gece 12 civarı eve gireceğim eğer enerjim kalırsa hızlıca incelerim.
    @UnbLesseD öncelikle SoTR'a gelen v270 update/patch konusunda ilgilendiğiniz için sağolasın, peki şu an yama konusunda ne durumdayız? 13 Şubat'dan bu yana haber alamadık merak ediyoruz. Oyuna gelen 270 güncellemesinden beri oyuna ara verdim yamanın uyarlanmasını bekliyordum, umarım dil dosyalarında bir sorun çıkmamıştır. Bir de yeni gelen DLC'nin içeriklerini çevirisini düşünüyorsanız açıkçası bunun yerine yamanın geneline v270'e uyarlamaya ağırlık verilse sanki daha iyi olurdu.
  • Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Birkaç gündür rahatsızım pek bakma fırsatım olmadı. Yamayı 270'e göre uyarladım, ancak yeni 300 satır falan eklenmiş çevirmedim ve text düzenlemesi de yapmadım. Tek yaptığım şey yeni eklenen yazılara göre adaptasyon sağlamak oldu.
    Setup olarak değildir ve setup hazırlamak ile uğraşmayacağım (virüs muhabbetinden dolayı).
    Bu dosyayı indirdikten sonra "SOTTR.exe" dosyasının bulunduğu dizine .rar içindeki dosyaları bırakın. Eğer sorun çıkar ise steam üzerinden dosya kontrolü yaparak eski haline getirebilirsiniz.
    Benim düzenleme yaptığım dosyalar "bigfile.update1.002_english_allvo_allplt.000" ve "bigfile.update1.002_russian_allvo_allplt.000".
    Eğer bu dosyaları kullanıyor ise oyununuz Türkçe olacaktır, diğer türlü birinden teamviewer bağlantısı alarak dosyaları incelemem gerekiyor.

Test eden ve başarıyla kullanan var ise başlığı açan arkadaş linki ana konuya koyabilir.

http://dosya.co/dqnfb8j83g58/270.rar.html

• quote:

Selamlar,

Birkaç gündür rahatsızım pek bakma fırsatım olmadı. Yamayı 270'e göre uyarladım, ancak yeni 300 satır falan eklenmiş çevirmedim ve text düzenlemesi de yapmadım. Tek yaptığım şey yeni eklenen yazılara göre adaptasyon sağlamak oldu.
    Setup olarak değildir ve setup hazırlamak ile uğraşmayacağım (virüs muhabbetinden dolayı).
    Bu dosyayı indirdikten sonra "SOTTR.exe" dosyasının bulunduğu dizine .rar içindeki dosyaları bırakın. Eğer sorun çıkar ise steam üzerinden dosya kontrolü yaparak eski haline getirebilirsiniz.
    Benim düzenleme yaptığım dosyalar "bigfile.update1.002_english_allvo_allplt.000" ve "bigfile.update1.002_russian_allvo_allplt.000".
    Eğer bu dosyaları kullanıyor ise oyununuz Türkçe olacaktır, diğer türlü birinden teamviewer bağlantısı alarak dosyaları incelemem gerekiyor.

Test eden ve başarıyla kullanan var ise başlığı açan arkadaş linki ana konuya koyabilir.

http://dosya.co/dqnfb8j83g58/270.rar.html
    buda ingilizce

• Ayarlardan dili Türkçe yapın. Oyun son sürümde çalışıyor.
    Shadow of The Tomb Raider %100 Türkçe Yama v292 - 294 v2 [Seçkin Sefa Durası - Anonymous Çeviri]
  • Arkadaşlar denesin. Bende yarın ana konuya linki ekleyeyim. Bende mlsf orijinal yok

• Benim orijinal de DLC'ler yok. Orijinalde şu an çalışıyor yama.
  • Rise of the TR'dan sonra bu oyunu da Türkçe yama ile bitirmiş bulunmaktayım. Gerçekten güzel, anlaşılır bir çeviri olmuş. Tekrardan ellerinize sağlık.
  • Verdiğiniz dosyaları atınca Türkçe oldu teşekkürler. Oyunum orjinal ve DLC yok.
  • Yeni Gelen DLC ler çevirilecek mi peki ?
  • Korsanes K kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen çevrilir. Ama net bir tarih verilemez şu an için.
  • Yama güncellenmiyor değil mi. Yani yazıtlar vs hatalı çevrilmiş kısımlar var deniliyordu. Şuanda indirimdeyken forumdan +indirimli olarak alabilirim oyunu.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.