Şimdi Ara

SGP Incredible Shield Ultra Matte & Ultra Crystal Ekran Koruyucu Video İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Satın almış olduğum SGP Incredible Shield Ultra Matte (Mat tam gövde koruma & Ultra Crystal Screen Protector (Ekran koruyucu film) için kısa bir video inceleme hazırladım.

Kutu İçeriği:
    - 1 adet SGP Incredible Shield Ultra Matte tam gövde koruma seti (Telefonun ekranı hariç her yerini kaplıyor)
    - 1 adet SGP Ultra Crystal ekran koruyucu
    - 1 adet filmi uygularken kullanacağınız solüsyon (eğer solüsyon yetmez ise su da koyabilirsiniz içine)
    - 1 adet baloncuk giderici
    - 1 adet mikrofiber temizlik bezi.
    - 4 adet toz silici bant
    - 1 adet ürünün orijinalliğini sorgulamanızı sağlayan kod
    - Bilgi broşürü

üstteki resim temsilidir.

Uygulama:
    Ürünün uygulaması çok kolay. hata yaptığınızda söküp ıslatarak tekrar yapıştırmanız mümkün. Fakat bunu da abartmamak lazım ben üst tarafı kaplayan parçada 7-8 kez söktüm ve hafiften beyazlık kaldı. Uygulamadan önce birkaç uygulama videosu izlemeniz yararınıza olacaktır. İnternette birçok uygulama videosu olduğu için bu kısımı uzun uzadıya anlatmayacağım.
    Yalnız Arc S bol kıvrımlı bir telefon olduğundan ilk başta kıvrımlı bölümlerin yapışmayacağına dair endişelerim vardı. Nitekim özellikle arka kapağın koruyucusunu yapıştırdığınızda eğimli kısımlar bir süre yapışmıyorlar. Ama 5-10 dakika beklediğinizde kolaylıkla yapıştığını göreceksiniz. Eğer beklemenize rağmen yapışmıyorsa saç kurutma makinesiyle yapışmayan kısma bir süre sıcak hava üfletip öyle deneyin
    Unutmadan şunu da söyleyeyim: Ekran koruyucuyu takmadan önce Arc ve Arc S'te takılı olarak gelen ekran koruyucuyu çıkarmayı unutmayın.

Uygulama Sonrası İzlenimler:
    Önce ekran koruyucusundan başlayayım. Mat gövde koruma setinden parlak bir ekran koruyucu çıkmasını garip karşıladığımı belirtmeliyim. Ekran koruyucu parlak yüzeye sahip ve ışığı yansıtıyor. En sinir bozucu yönü ise çok fazla parmak izi tutuyor.
    Olumlu yönü yok mu? Tabii ki var: Ekran koruyucu ekranın parlaklığında ve kalitesinde hiçbir kayıp yaşatmıyor...

Gelelim tam gövde koruma filmine. Telefonun kamera camı, yan taraflardaki giriş ve butonlar hariç her yerini tam olarak kapatıyor. Kameranın camı biraz içeride olduğundan onun için ekstradan bir koruma filmine ihtiyaç olmaz diye düşünmüşler sanırım, bilemiyorum.
    Olumlu yönleri:
    - Parmak izi bırakmıyor,
    - Mat ve kaygan olmayan yapısı sayesinde telefonun kaygan arka kapağından kaynaklanan o "her an elden kayıp düşecekmiş hissi"ni yaşamıyorsunuz
    - Diğer silikon vb. kılıflar gibi telefonun tasarımına etki etmiyor, oldukça ince ve şık.

Olumsuz yönleri:
    - Tarif etmesi çok zor ama özellikle arka kapağın yan kısımları elinize değdiğinde, kapağın üzerinde bir bant varmış da her an köşelerden açılacakmış gibi bir his veriyor, bilmem anlatabildim mi
    - Koruyucu filmin kenar kısımları bazen toz toplayabiliyor.

Bunlar dışında şu an için aklıma başka bir şey gelmiyor, zamanla yaşadığım sıkıntılar olursa ekleme yaparım.

Fiyatı ve Temini:
    Ürün Türkiye'de satılmıyor ne yazık ki, yurt dışındaki bir siteden aldım:

http://cretouch.com/xperia-screen-body-protector-incredible-shield-series-ultra-matte-p-1411.html

Mat görünümden hoşlanmayanlar için bu koruyucunun normal versiyonu da mevcut.
    Fiyatı kargoyla birlikte 30$ yani yaklaşık olarak 55 TL. Kredi kartı veya Paypal ile ödeme yapabiliyorsunuz. Teslimat süresi ise 7-15 gün arasında değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 6 Mart 2012; 18:54:59 >

• beğendim güzelmiş ömrü ne kadar gider acaba
  • Çok fazla kir tutuyor bu tür ürünler. Zamanında ZAGG ürünlerinden kullanmıştım, gerçekten rezalet. Verdiğiniz paraya içiniz gidiyor bir süre sonra. Üstelik burada bahsi geçen ürün çok daha pahalıymış. 55 liralık nedir bu allah aşkına...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Çok fazla kir tutuyor bu tür ürünler. Zamanında ZAGG ürünlerinden kullanmıştım, gerçekten rezalet. Verdiğiniz paraya içiniz gidiyor bir süre sonra. Üstelik burada bahsi geçen ürün çok daha pahalıymış. 55 liralık nedir bu allah aşkına...

ZAGG gibi parlak olsa kir ve parmak izi tutması muhtemeldi ama bunda öyle bir sıkıntı yok. Fiyat açısından da rakiplerinden bir farkı yok, SGP'nin ekran koruyucularının bile 20-30 lira arası bir fiyata satıldığını düşünürsek fiyatı makul aslında

@AnarcHiest

Ömrü konusunda kendi adıma bir yorum yapmak için çok erken ama bu tip koruyucularda en çok rastlanan sıkıntı bir zaman sonra sararması. SGP en parlak koruyucusunun bile sararmaya dirençli olduğunun altını çizmiş, mat bir koruyucuda bu problemi yaşamam sanırım.

• İyi hoş da 55 tl çokmuş gerçekten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.