Şimdi Ara

SGK'nın bütçe açığı 30 milyar TL'ye dayandı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
2.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu ülkede Chp iktidarı bitti Akp mi bitmeyecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merak ettim ne öğretiyorlar?sonuçta devlet'de bir kurum,bütçe açık veriyorsa bu zarar etmek demektir.sonuçta sgk açığını devlet karşılamak zorunda,ve bu açığı karşıladıktan sonra bütçe 50 milyar açık veriyorsa demekki kambur sgk oluyor.yok bütçe açığına dahil olmuyorsa,bu çark nasıl dönüyor?
  • emeklilik hayali yaşayanlara bir müjde daha vermiş sgk'yı yönetenler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: echonia

1 yılda maaşımdan kesilen SGK kesintisi 12.000 lira

1 yılda doktora 1 defa gittim (özele)

aldığım ilaç toplamda 3 tane. basit ilaçlar, soğuk algınlığı için

devlete verdiğim 12.000 TL aldığım 40-50 liralık ilaç

25 yılda devlete vereceğim toplam para yıllık olarak artacağı için 450.000 TL'den fazla eder.

ben 6 senedir sigortalı çalışıyorum şimdiye kadar SGK'ya verdiğim para 50.000 TL'den fazladır. Bu 6 sene içinde toplasan devletten 300 liralık ilaç almışımdır. Bu 6 sene içinde 1 kere devlet hastanesine gittim, 4 kere özele gittim çünkü hastanelerde randevu almak hayal.

1 vatandaştan 6 yılda 49.700 lira kar yaparken SGK'nın 25 milyar TL borç yapması inanılmaz

Hocam böyle dusunmeyin ben de böyle diyordum hastaliklar silsilesi gecirdim hastanelerde bulunmak zorunda kaldım dusuncemden tövbe ettim resmen saglik kadar iyi bir şey yok nerdeyse

Suanki düşüncem su ki her sigortami yatirayim ama hastanenin önünden bile gecmeyeyim sagligim hep iyi olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece bunlar değil bunların öncesini de katın işin içine
    SSK yada SGK hiç farketmez
    Bu kurumları kurumların başındaki adamlar değil
    Bizzat iktidarı yönetenler batırır

Yani dün SSK'yı batıran yada Bugün SGK'yı batıran kurumun başındaki insanlar değildir

Yüksek faizli devlet tahvilleri ile borçlanan da devlet
    İş adamlarına SSK'ın paralarını düşük faizli kredi olarak veren de devlet

SSK'nın paralarını yıllarca sıfır faizle çalıştıran da devlet
    Diyanetin parasını özel faizle çalıştıran da devlet

Kendi vatandaşına bedava tüp bebek yok diyen de devlet
    Suriyeliye gelince milyarlarca liralık tedaviyi hazineden karşılayan da devlet

Daha bu rakamlara terör için harcanan legal paraları dahil etmedim
    Daha bu rakamlara terör örgütlerine el altından yapılan yardımları dahil etmedim
    Daha bu rakamlara bir liralık işi on liraya yaptıran yap-işlet-ırzına geç ile sömürülen rakamları yazmadım

Bu ülkede il sağlık müdürlükleri her sene baskılı ürünler, tişört, bisiklet gibi kalemlere para harcar
    Neden....

Geçenlerde bir arkadaş UCUZ KASABA TÜCCARLARI ÜLKEYİ YÖNETİYOR demişti
    Doğrudur

Din ile beslenmiş, din ile sömüren, kendi malı götürürken ağzından vatan millet edebiyatı düşmeyen zübük benzeri siyasilerimiz var

Bu ülkenin bunca zübük, bunca göçmene katlanıp sosyal güvenlik kurumları dahil batmaması mucizedir zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: carpenokte

Zerre kadar çalıştırsan saksıyı aslında doğruyu bulacaksın da maksat başka..

Bazıları da saksıyı zerre kadar çalıştırsa 1999 yılından SSK'nın borcunun 18 yıl içinde kapanabileceğini bulabilir

ama Gılışdar SSK'yı batırdı değil mi?

ne borçmuş be 18 yıldır ödenemedi.

Melih Gökçek şöyle bir laf etmişti "Ankara'da dönemim öncesinden gelen borcu halen ödüyoruz"

Ya arkadaş Melih belediye başkanı olduğunda Dünya'da dinazorlar vardı be. Yuh yani ki ne yuh. 30 sene başkanlık yaptı ama neymiş halen Karaoğlan'ın borçları ödüyormuş.

Birileri 18 yıl önceki SSK borcu yüzünden SSK'yı Kılıçtar batırdı diye cahil cühelayı kandırıyor siz de "zerre kadar saksıyı çalıştırsan diyorsunuz"

IMF'ye borcumuz kalmadı diye bas bas bağırdılar ama özel Katar fonlarına olan borçlarımızı ağızlarına almazlar,

28 yıl önceki borç yüzünden SSK'yi Gılıçdar batırdı derler ama bugünki 30 milyar borcu ağızlarına almazlar,

Üniversite hastanelerinin borçlarını kapatmak için hiçbir girişimde bulunmadıkları gibi bunu sür manşet haber yaptırırlar

Buraya yazıyorum, 2 sene içinde üniversite hastaneleri yandaşlara satılacak bu borçlar yüzünden. O zaman anlarsınız "saksıyı"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echonia -- 17 Ocak 2018; 9:28:56 >

• Dumisini kullanıcısına yanıt
    Milletimiz senin ne kadar karaktersiz yalancı cahil olduğunu da biliyor.
  • Şehmistan kullanıcısına yanıt
    Farzedelim Kılıçdaroğlu ssk yı batırdı yani gereksiz borca soktu olamsı gerekenden fazla. Ulan kaç yıl geçti eskiyi konuşmanın faydası ne. O zaman Kılıçdaroğlu batırdı şimdi akp batırdı. Kılıçdaroğluna laf ediyorsunda akp ye niye edemiyorsun. çünkü takım tutar gibi parti tutuyorsun. 2side batırdıysa başka birine şans ver o zaman. Çocuk gibi ama o da böyle yapmıştı bu da böyle yapmıştı. Bugüne bak bugüne. akp artık kötüyse yeter oy vermeyi bırakın chp yede vermeyin. iyi partiyede vermeyin. Başka bir partiye verin veya oy vermeyin o zaman. Tutarlı olun tutarlı.
  • Ülke batmış, o nedenle devlete ait tüm kurumların batması normal. Batan SSK değil, devlet.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gılışdar sesahayı bat... oha o açık ne öyle?

on tane gılışdar gelse bu kadarını yapamazdı bravo.

bir ampul on gılışdara bedel hüloğğğğ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Evet akp

güneşi balçıkla sıvayamassınız
    kafanın içinde beyin varsa anlayabilirsin
    rakamları üst üste toplamakla olmuyor o işler
    bu tablolar ak partinin büyük bir başarısını gösteriyor çünkü
    ak parti devraldığında sgk gelirlerinin %50 kadar açık varmış
    şu an bu açık %9 düşmüş

• gılıştarın işidir o, o batırmıştır. vurun vurun
  • uykuadam U kullanıcısına yanıt
    Senin gibi uzaylı trolleri ciddiye alıp cevap bile vermiyorum.
    Git şimdi kumda oynamaya devam et ve kafanın basmadığı işlere burnunu sokma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 18 Ocak 2018; 2:12:58 >
  • Kılışdar öyle bir bataklığa batırdı ki Reis ve adamları kurtarmaya çalıştıkça daha çok batıyor.
  • Devlet islevini yitirip mafya olmus milletten harac kesiyor yaptilarida en buyuk mafya benim demekten baska bisey deil bakin gorun cokdeil 3 yil sonra sgk yi sehir hastaneleri batiracak ozel yonetim isletmesi dogru faturami kesecek saniyosunuz noylinu gectil hepsi plastik fatura olacak ve ozaman tc deki vatandasim abd deki insanlik disi saglik politikasina sende maruz kalacaksin

• quote:

Senin gibi uzaylı trolleri ciddiye alıp cevap bile vermiyorum.
    Git şimdi kumda oynamaya devam et ve kafanın basmadığı işlere burnunu sokma...

senden cevap isteyen yok zaten

canlı örnekte olduğu gibi senin gibiler hakaret etmekten başka bir işe yaramassınız

rakamlar ve oranlar ortadayken konuşacak birşey yok zaten
    Okuduğunu anlayamayan adamdan cevap beklemiyorum.
    Sen git senin ipini salanlar gelsin.
  • Kılışdar olsaydı en az 10 katı olurdu

• quote:

Okuduğunu anlayamayan adamdan cevap beklemiyorum.
    Sen git senin ipini salanlar gelsin.

sanamı sorcaz kim geleceğini moskof
    Sus la troll tatava yapma uza yumruk kadar beyninle ortalıkta dolanma
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.