Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.748
Cevap
138
Favori
187.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam diğer forumlarda kasanın konularını açan sizsiniz sanırım. İki ayrı modelden bahsetmişsiniz. Tek model mi var elinizde yoksa direk mini itx anakart ve sfx psu takılan model de var mı?

• Evet diğer forumlarda konu açan bendim toplam da 4 ayrı model var

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

• cassiyer97 kullanıcısına yanıt

Özel mesaj gönderdim hocam.

• Huan8 H kullanıcısına yanıt
    Machine &more bununla ilgili çok fazla inceleme paylasti. Ve en iyi degerler intake olarak elde edilmisti. Max versiyonda ise egsoz olarak kullandiginda ustteki ve alttaki fanlarda dahil daha iyi sonuc cikmisti. Tabi mesh panelde bu şekilde negatif basinc olusuyor ve daha iyi sonuc olusuyor fakat tg panelde farkli olacaktir.. Ben aldigimda test edecegim güzel bir şekilde, musait olursamda paylasacagim..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sonradan edit:Ohoo beyler ben de bilgilendirmek icin bakmadan direk burada paylastim siz coktan asmissiniz olayi zaten helal

Merhaba degerli arkadaslar bugün size kendi kasam olan nr200p yi göstermek istiyorum.

Kasanin ön paneline fan kontrol ünitesi taktim bu sekilde anakartimda az olan fan kontrolcusunu pwm olarak 12 ye cikarmis bulunmaktayim ve hepsi 3 pin argb led de desteklemekte.

Imzamdaki sistem mevcuttur kasanin tam ismi assagida vericem. Kasa ile beraber cam yan panel de gelmekte lakin 280mm radyatörüm ( evet 280mm destekliyor ) sadece yana takilabildigi icin su anlik izgarali olani kullaniyorum. Yakin zamanda 3d printer ile tophat bastiracam bu sekilde 280mm aio yu tepeye takip cam panel yerlestirecegim. Ayriyetten ayaklarini da 3d yazici ile bastirip altina da 2x120mm kasa fani yerlestirmeyi düsünüyorum.

Kasa kompakt ama icine 3 slot kart da takayim yok efendim her yani acilsin tertemiz kablo düzenleyeyim yok bir de 280mm radyatör takiyim icinde at kosturayim diyorsaniz 10 numara kasadir kendisi. Hali hazirda miniitx i olmayan ve almayi düsünen var ise direk nr200p Max modeli var bu modelin icinde 850w mini psu ve 280mm yukariya monte ( evet 3 d yazici ile ugrasmamak icin daha iyi benim zamanimda yoktu ) aio sivi sogutma kiti ile geliyor.

Alt ekran kartinin sagi solu önü acik oldugu icin cok serin calisiyor. Benim planlarimda 4090 oldugu icin altina ek 2 adet fan takmayi düsünüyorum. Cpu su an icin direk disaridan hava aldigi icin olabilecek en serin sekilde calisiyor. 3d parca yazildiktan sonra tepeye geldigi zaman icerideki sicak havayi alip disari egzos olarak atacagi icin muhtemelen ekran kartinin sicakligi vs daha da sicak olacaktir ama sogutucu cok cok fazlasiyla yeterli. Cogu zaman gidip hava sogutma alsam mi diye sormadim degil. Bu kasa olabilecek en iyi mini itx lerden bir tanesi arkadaslar alacak arkadaslara kesinlikle öneriyorum. 3090ti ve 5950x ile güzel sicakliklarda calisabilecek sayili mini itxlerden bundan iyisi uzay tipi acik sistemler.

Konu disi edit: Masayi kendim zimparalayip boyadim altina da tekerlek taktim. Cok fazla kablo arkada bagli oldugu icin birsey ekleyip cikarttigimda cok kolaylik oluyor. Bu masayi komple kablo tutturmak icin yaklasik 200 adet kablo kelepcesi kullanildi.

-- Cooler Master NR200P --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loses -- 26 Eylül 2022; 1:0:26 >

• Arkadaşlar elimde fazlalık iki sıfır ürünü satıyorum. Adet 2000TL. Kasa garantisiz; Amazon Türkiye üzerinden Amazon Almanya gönderimli. Güç kaynağı Ağustos 2022 Amazon Türkiye faturalı, 2 yıl garantili. İlgilenen ulaşabilir.

Jonsbo A4 Siyah

乔思伯JONSBO

Cooler Master V850 SFX V2

V850 SFX Gold 850W Full-Modular 80 Plus Gold SFX Power Supply | Cooler Master

• Sf600 platinum ile 3080ti kullanan var mi acaba? Düz 3080 ile sorun yok. Cpu 5600x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperMert -- 28 Eylül 2022; 13:40:7 >
  • SuperMert kullanıcısına yanıt

SF600 Platinum ile 5600x ve 3080Ti çalışır çalışmasına da SF600 yıpranır.

• ROG X670E-I Gaming tanıtılmış:

SFF / MINI ITX Severler Kulübürog.asus.com
    ROG STRIX X670E-I GAMING WIFI | ROG Strix | Gaming Motherboards|ROG - Republic of Gamers|ROG Global
    https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-x670e-i-gaming-wifi-model/

ITX'lerin standart sınırları dışında ATX boy kartlardan bir eksiğini göremedim ben. 10+2 VRM fazı, 2 tane USB 4.0 portu mevcut, ses yongası gayet üst düzey, WIFI 6E var. SATA port sayısı 2'ye düşmüş (sonunda). Yalnız satışa çıkınca ne olur bilmiyorum, çünkü henüz stok yok ama ürünü aratınca Google'da şu fiyat çıkıyor:

Newegg fiyatı 469 dolar, normalde 10K'dan pek fazla olmaması lazım. Yalnız MSI Z690 Godlike da Newegg'de 1200 dolar ama burada 47K'dan aşağı satan yok.

• hocam senin ağızın ne diyor SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

@Jarmusche

• Xit kullanıcısına yanıt

Bu tabii en üst chipset, sonu E ile bitenlerin oldukça pahalı olacağı belliydi ama 17K gerçekten de çok çok abartı. B650 chipset gelecekmiş önümüzdeki ay, onlar bir tık daha uygun olur ama o anakartlar bu kadar dolu olmaz tabii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mart yada nisanda X570-i anakartı sıfır olarak 2200TL'ye almıştım SFF / MINI ITX Severler Kulübü En fazla 5800X3D kullanır, pc hayatıma son veririm bu fiyatlarla. Emeği geçenlerin de Allah belasını versin SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

• ufuks36 kullanıcısına yanıt
    Düz 3080 ile devam edeceğim muhtemelen.. 4xxx serisindeki power muhabbeti netleşip alt seriler çıkana kadar...

• Jarmusche J kullanıcısına yanıt
    Anakartın eksiği var. Diğer anakartlarda m.2lerden iki adedine gen 5.0 verilirken bu anakartta biri 4.0.

• https://caseend.com/data/zzaw/zzaw-b3

Micro-atx anakart takılabilir en küçük kasalardan birisi, çok astronomik rakamlara temin edilebiliyor... 50$'lık bir ürüne ulaşmak bu kadar zor olmamalı.

• SFF / MINI ITX Severler Kulübü

Yeni anakartlar görünmeye başladı.

• Jarmusche J kullanıcısına yanıt

3090 suprim x taktım 336mm altta 2-3cm boşluk kaldı sanırım kasa değiştirme işinden yırttım.4090 da sığacak gibi duruyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Merhaba arkadaşlar. Asus Rog Strix X570i anakartım var. Wi-Fi / Bluetooth anteni kablolu bir şey. Bunun yerine standart anten almak istedim. Özelliklerine baktım, 2.4ghz/5ghz yazıyor ve şu antenleri buldum aynı özellikte:

Sekiz odun WiFi Anten 2.4G/5G Çift Bant WiFi Anten MIMO RP SMA WiFi Anten 2 Adet WiFi Kartı WLAN PCI Kartları Kablosuz Yönlendirici Bluetooth Yeniden Kullanılabilirhttps://www.amazon.com.tr/dp/B07R4LRTDB/ref=cm_sw_r_cp_api_i_RXFS0M6SWV441GX5207W?_encoding=UTF8&psc=1

Farklı markalarda 5.8ghz ek özellikli olanı da gördüm. Kapsama alanı daha mı geniş oluyor, bilgisi olan var mı? Pc modemin yanında, 3-4mt mesafeden Bluetooth aygıt bağlasam, bağlantı gidip gelmese yeterli benim için.

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt

hocam hem linkteki, hem linkteki ürünün daha küçüğü serçe parmağı gibi olan antenlerden kullandım. Hiçbiri o kablolu kutu içinden çıkan kaba anten kadar performasnlı değil. şık duruyor ama işlevsel değiller.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.