Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.747
Cevap
138
Favori
187.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni tanıtılan 4090 ve 4080 gibi kartların çok güç çekeceği tanıtımdan önce zaten biliniyordu ama beklentinin ötesinde hacimli de olmuşlar. Soğutmak kadar birçok ITX kasaya sığdırmak da pek mümkün olmayacak bu kartları. Her yeni nesille birlikte ufak niş kasalar giriş seviye sistem kasalarına dönüyor. 2018’in top tier kartı 8 litrelik Ghost S1 ve A4-SFX’e sığarken 4000 serisinde anca 4050 falan sığabilecek sanırım, o da kesin değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jarmusche J kullanıcısına yanıt
    Ben xproto nun 2 modeli arasında kararsız kalmıştım. İyiki large versiyonunu almışım 345mm e kadar ekran kartı desteği var.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Zaten en hafif hasarla siz atlatacaksınız sanırım bu geçişi. AX1000’i bile sığdırmışsınız, ekran kartı boydan sığarsa enden de sığacaktır her türlü o kasaya. Yalnız açık kasalarda sıcaklığı atacak bir egzoz fan olmadığından sıcaklıklar nasıl oluyor bilmiyorum, serin oluyordur herhalde.

Evet boyutlar çok büyümüş göründüğü üzre fakat tdpler düşmüş diye gördüm yanılıyor muyum?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Egzoz fana gerek yokki direkt open air kasa sıcak havanın dolacağı bir yer yok direkt dışarda sıcak hava zaten.

• Ben de öyle düşünüyordum ama kasaya takılan intake ve egzoz fanların yarattığı hava akımı soğutma konusunda daha verimli diyorlardı Reddit’te. Intake kısmı değil de egzoz konusu mantıklı geldi, ekran kartı radyatöründe biriken sıcak havayı hızlıca karttan uzaklaştırabilmek için fanın havayı çekebilmesi açısından.

@SuperMert o da pazarlama hilesi gibi duruyor. TDP düşmüş ama her kart için iki farklı TDP verisi var, biri normal öteki max TDP. 16GB’lık 4080 için TDP 320W, max TDP 516W demişler. Bence ROG, Suprim gibi modeller RT açık halde 450W’ın üstünü görür. VRAM bant genişliği de düşmüş 3080’e nazaran ama VRAM hızı daha yüksek görünüyor.

Bu arada fotoğraf temsili mi bilmiyorum ama Mini-ITX bir anakartta ROG 4080/4090 kartların boyutu şöyleymiş, durum vahim SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

Aynen öyle ben 12gblık ver. düşünüyorum zaten :)

Ne yapalım uygun fiyatlı bir 3080 alıp devammı yoksa sf600ü değiştirmem gerecek muhtemelen...

• Birkaç gündür kart fiyatları hızlı düşüyor. 11bine palit gamerock 3080, xfx 6900xt Tr garantili gördüm. Yurtdışı alımlı kartlar daha da düşecektir. Açıkçası ikinci el bu kadar düşmüşken ve bu düşüş devam ederse mantıklı gibi duruyor.

• SuperMert kullanıcısına yanıt

Bence kağıt üzerindeki 2 katı 4 katı söylemleri ham FPS anlamında tutmayacak. Yani özellikle RT kapalı durumda çok uçuk farklar görmeyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü L2 cache, FT32 TFlop değerleri dışında kağıt üstünde RTX 3080 daha iyi gibi, çekirdek sayıları olsun, VRAM bant genişliği olsun. Reel dünya testlerini görmeden ben bir şey yapmazdım.

Hayda asus strix 357mm miş 4080 ve 4070 de aynı soğutucuyu kullanır bizim kasa da değişecekSFF / MINI ITX Severler Kulübü 

https: //pchocasi.com.tr/asus-geforce-rtx-4090-serisi-duyuruldu-yeni-tasarim-geliyor-132725/

Jonsbo A4 ve i100 vardı. Çok gittim geldim. i100 ile topladım. Eğer arkaya takılan pci slot da 2 olursa mis gibi olacak SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Zaten yeni seride adamlar 4k ya oynadılar..4k da ile rt ve dlss 3 yuksek fps vaadediyorlar.

Fakat benim monitorum zaten 1440p ki ayrıca 4k istedigim monitor fiyatları ise şuan da benim için ulaşılabilir değil.
    4serisi ile belki daha ileriye dönük bir yatırım olarak düşünüyordum.

Oynadığım oyunlara baktığımda aslında 3080 veya 3080ti uzun süre işimi görür.

Güzel fiyat yakalarsam ki 10-11k bence yeterli 3serisi için o zaman alabilirim.

Belki de 4070 i beklemeli...l

Tabi bizim ülke şartları da çok değişken. Döviz o zaman nolur? gümrük sınırı 150€’ya düşürüldü; amazon, newegg yolu kapandı. Ticari ahlaktan yoksun firmaların kucağındayız resmen. O yüzden eldekine sahip çıkmak, ikinci el yada sıfır iyi bir şey yakalanırsa uyguna almak şuan en mantıklısı gibi duruyor.

RTX 4080 Noctua versiyonu beklemek lazım belki de, onun boy kısa olur ama kaç slot olur bilmem SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

Ben yurtdışındayım fakat bazen turkiye fiyatları avruparadan daha iyi olabilir açıkçası. Ki burada kredi karti taksit gibi durumlar yok ayrıca...

Turkiye de iyi fiyat yakalarsam alabilirim fakat biraz daha zaman gerekiyor sanırım.

Tabi oraya bilmiyorum ama taksit olayını saymazsak buraya göre daha avantajlıdır. En azından gelir / gider dengesi makul. Burda bilmem kaç tane asgari ücret verip alabiliyoruz maalesef ki böyle giderse daha da artacak.

• Geçen sene mffpc olarak Sama IM01 kasayı almıştım.Micro atx kasalar arasında en küçüklerden biriydi.NR200P den biraz daha büyük ve Matx anakart destekli olanı olarak düşünülebilir.Bir de ASUS Prime AP201 var.Ama ikisi de Asus 4090 Ti ları desteklemiyor.Kasalarda da yeni gpu boyutları ile uyumlu modeller duyurulacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 21 Eylül 2022; 15:15:38 >
    Tabiki öyle. Ayrıca ikinci elde bakıyorum. Enteresan 2 fiyat yakaladım gerçi 2 ürün de bana uygun değil.

Şöyle 600€ gibi 3080 bulursam alıcam.
    SFF / MINI ITX Severler Kulübü SFF / MINI ITX Severler Kulübü

• Arkadaşlar fan yönlerim nasıl olmalı sizce?

Nr200p kasa u12a soğutucu a12x25 fanlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• MEMATİ kullanıcısına yanıt

4) sol ve alt içeri, üst dışarı olabilir mi hocam?

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.