Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: VgrooveR Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
5.729
Cevap
138
Favori
186.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
19. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam velka 7 düşündünüz mü hiç? ekran kartınız sığıyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omara kullanıcısına yanıt

Hocam malesef tam sığmıyor, r/sffpc de bir-iki örnek var: https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/k4ognl/perfect_fit_velka_7_w_evga_3080_xc3_ultra/

https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/ji00ns/rtx_3080_in_a_velka_7/

Panel hafif eğik oturuyor, görüntü açısından pek hoş değil bence. Arkadaş ta sıcaklıkların yüksek olduğundan bahsetmiş fakat onun kart 3080. Benim 3070 xc3 bu kasada küçük bir undervolt ile 70-75 derecelerde çalışır büyük ihtimalle.

Panel kapansa aslında gerçekten perfect fit :)

• Alpostros kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.Haklısınız SM580 biraz daha büyük diğerlerinden.Bekleyişinizin sonunda sizi memnun edecek kasanız şimdiden hayırlı olsun :)

• Bütün gün bilgisayar başında oturunca akşamları da bilgisayarda oyun oynamak yorucu geliyor. Mevcut bilgisayar parçalarım için mini kasa alıp konsol gibi kullanmak istiyorum.(Oyun kolu, kablosuz klavye mouse aldım.) Sormak istediğim birkaç konu var.

1. Mevcut olarak 1600AF işlemci ve B450m s2h anakartım var. 3060 veya 3060ti ekran kartı almayı düşünüyorum. Parçalar kasa için uygun mudur? Mini ekran kartları performans olarak fark eder mi?
    2. Oyuna göre 1440p veya 4k için işimi görür mü?
    3. Isınma sorunu yaşar mıyım?
    4. f/p olarak önerebileceğiniz mini kasalar nelerdir?

Almayı düşündüğüm modelin linkini ekledim. Görüş, eleştiri ve önerilerinize sonuna kadar açığım.

https://www.amazon.com.tr/dp/B00T85E8P6/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_SKHM4ZXZHR1G8X8065R7

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xtx510

Bütün gün bilgisayar başında oturunca akşamları da bilgisayarda oyun oynamak yorucu geliyor. Mevcut bilgisayar parçalarım için mini kasa alıp konsol gibi kullanmak istiyorum.(Oyun kolu, kablosuz klavye mouse aldım.) Sormak istediğim birkaç konu var.

1. Mevcut olarak 1600AF işlemci ve B450m s2h anakartım var. 3060 veya 3060ti ekran kartı almayı düşünüyorum. Parçalar kasa için uygun mudur? Mini ekran kartları performans olarak fark eder mi?
    2. Oyuna göre 1440p veya 4k için işimi görür mü?
    3. Isınma sorunu yaşar mıyım?
    4. f/p olarak önerebileceğiniz mini kasalar nelerdir?

Almayı düşündüğüm modelin linkini ekledim. Görüş, eleştiri ve önerilerinize sonuna kadar açığım.

https://www.amazon.com.tr/dp/B00T85E8P6/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_SKHM4ZXZHR1G8X8065R7

anakartın uygun değil, 3 fanlı ekran karetı bile bu kasaya takabilirsin. Güç kaynağı sıkıntında olmaz atx güç kaynağıda takabilirsin. Fiyat performans en iyi kasa bu. sadece anakartını, kullandığın işelyciye uygun bir mini itx anakart alarak kullanabilirsin.

• xtx510 kullanıcısına yanıt
    Kasanın boyutu daha büyük olsun ama piyasadaki içine en büyük ekran kartı da girsin dersen cooler Master nr200 veya nr200p öneririm (şu an stokta yok) Atx psu da girer içine zorlarsan ve güç kaynağı 15 cmden uzun değilse. Paran varsa 3060a bakma 3060 ti bu nesilde alisilageldik farktan daha fazlasına sahip. 3060 2070 Super'e eşitse 3060 ti 2080 Super'e eşit. İşlemci ryzen 5600x veya intel 10600k/f alabilirsin. Intel anakartlar daha pahalı, ryzen işlemci daha pahalı piyasaya göre seçersin. 5600x stok soğutucu ile de iş görür. Monitör elinde hazır olarak 1440p veya 4K yoksa hiç yeltenme bence. Ray tracing olduğu için 3090 bile 4k 60 fps dlss açık halde veremiyor. Ekran kartın güçlü gelirse de 1080p için Nvidia kontrol panelden DSR açılabilir ya da güncel oyunlarda resolution scale desteği oluyor onu açarsın standart 1080pye göre ciddi fark ve keskinlik görürsün yine. Kartının da ömrü 2 sene uzar.

Not: Nr200p bende var, ekran kartı altına iki fan koydum. İşlemci sıcaklığı uzay kurulum ile aynı, ekran kartı 3/5 derece daha sıcak oluyor oyunda (mesh yan panel ile).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 2 Haziran 2021; 15:26:53 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Uzun zamandır stokta hocam.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    980 tlye Qpden alırken fazla gelmişti Şubat'ta, neyse :D

• Evet 900 e almıştım inventusdan %50 zam gelmiş neredeyse.SFF / MINI ITX Severler Kulübü 

SFF / MINI ITX Severler Kulübü
  • Eylül'de üniversite açılırsa sistemi taşımak istiyorum sırt çantası ile.Monitor+kasa. Kasanın içinde 3080 ve scythe Fuma ve atx psu olduğu için neredeyse hiç boşluk yok. Ama boşluklara eski tül (bildiğimiz pencere tülü tek başına kasayı doldurur muhtemelen, plastik yerine boşluğa göre şekil alacağı için daha ideal geliyor) kabarcıklı paket plastiği koyarsam sıkıntı olur mu? Otobüste bagaja vermeyeceğim hem kasa hem de monitörü alacak boyutta outdoor sırt çantası aldım, otobüste önümde duracak yerde.

• Cevabınız için çok teşekkür ederim. İşlemciyi ileride yükseltmeyi düşünüyordum. Mini itx anakart almam gerekeceğinden intele geçmek daha makul görünüyor. Asıl hedefim en az 1440p olduğundan 11400f yeterli gelir diye düşünüyorum.

4k tv ye bağlayarak kullanmayı düşünüyorum. Elbet 3060ti yetersiz kalacaktır. Ayarları düşürerek kartın gücü yettiği ölçüde artık. :)

• Xit kullanıcısına yanıt

Yardımınız için teşekkürler. Uygun bir anakart ile işlemciyi değiştirmek mantıklı görünüyor. Zaten mevcut işlemcimin performansından çok memnun değilim.

• xtx510 kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende 4k tv de kullanıyorum. Ryzen 3600(boost pasif) rtx zotac rtx2070 mini ile ac valhalla odyysey 4k yüksek ayarda akıcı oynuyorum. Rtx 3060 var 12gb pny tek fan bir bakın isterseniz

• byorkouk kullanıcısına yanıt
    Benim dediğim kasayı alırsa arkadaş ekran kartı tasarımında beklenmedik değişim olmadığı müddetçe istediği her kartı takıp kullanabilir. 2,75 slotluk Asus Tuf gaming Rtx 3080 OC ve altında da iki adet 140 mm slim fan ile sıkıntısız kullanıyorum. Scythe Fuma 2 gibi büyük sayılabilecek hava soğutmalari, 240 mm aiolari da kullanabilir.

• byorkouk kullanıcısına yanıt

Merhaba siz hangi kasayı kullanıyorsunuz? Isınma sorunu yaşıyor musunuz? Mini kartın performansa etkisi oluyor mu? Silverstone kasayı sipariş verdim. 11400 veya 3600 ile anakart siparişi vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtx510 -- 12 Haziran 2021; 7:33:48 >
  • NR200P kasa içinde 2 adet kasayla gelen 120mm Sickleflow fanlar

ve 2 adet te Noctua NF-A9x14 pwm fanlar hepsi Asus ROG B550-I gaming anakartın

üstünde bulunana TEK chasis fan çıkışından besleniyor.

Söyle sorum olacak

Anakart üstünden, tek çıkıştan 4fan çalıştırmak sıkıntı çıkartır mı?

Sata beslemeli bir pwm fan çoklayıcı kullanmak daha mı mantıklı olur?

• hoper01 kullanıcısına yanıt
    hocam daha önce benzer şekilde 1 çıkıştan çok fan kullanmıştım. sanırım durum şöyle: anakart üzerindeki çıkışın verebileceği değer 1A. fanların arkasında da değerleri yazıyor, o çıkıştan kullandığınız toplam 1A’yı geçmiyorsa sorun olmaz sanırım. fazlası anakartı kızartır diye okumuştum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoper01

NR200P kasa içinde 2 adet kasayla gelen 120mm Sickleflow fanlar

ve 2 adet te Noctua NF-A9x14 pwm fanlar hepsi Asus ROG B550-I gaming anakartın

üstünde bulunana TEK chasis fan çıkışından besleniyor.

Söyle sorum olacak

Anakart üstünden, tek çıkıştan 4fan çalıştırmak sıkıntı çıkartır mı?

Sata beslemeli bir pwm fan çoklayıcı kullanmak daha mı mantıklı olur?

Omara hocamın söyledikleri doğru. Ek bilgi olarak söyle bir şey söyleyebilirim. Fanların arkasında yazan amper değeri maksimum rpmdeki amper değeridir. Örneğin fanın arkasında 12v 0.25A yazıyor diyelim, siz bu fani yüzde 50 kapasite ile ayarlarsanız tahmini 0,12A akim çekecektir.

Anakart üzerindeki çıkış ise toleransi ile birlikte 1A diyebiliriz. Yukarıda bahsettiğim fani yüzde 50 kapasite ile çalıştırırsak yaklaşık 7 tane bağlayabiliriz, 8. fan problem oluşturabilir. 1A değerine ulaştığı için.

• hoper01 kullanıcısına yanıt
    Ben nr200p'yi bir Sickleflow iki adet de Scythe kaze Flex Slim ile kullanıyorum, martın ortasından beri. Fanlar otomatik devirde sıkıntı olmadı. Anakart da aynı bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 14 Haziran 2021; 16:37:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtx510

Yardımınız için teşekkürler. Uygun bir anakart ile işlemciyi değiştirmek mantıklı görünüyor. Zaten mevcut işlemcimin performansından çok memnun değilim.

https://www.teknobiyotik.com/ana-sayfa-vitrini/cilgin-indirimler/silverstone-sugo-sg13b-type-c-mini-itx-performans-kasasi-sst-sg13b-c.html

450 ye dusmus Distribitorunde...

Anakart icin de ya 1200TL civarına A520 ITX ya da 1300TL civarına MSI,Asrock B450I ITX ve 3000TL ye Box 5600X alacaksınız.

Ya da B560 veya Z590 + 11400F-11600K alacaksınız.

Harici Ekran Kartı ALıncak ise Ben https://www.qp.com.tr/gigabyte-x570-i-aorus-pro-wifi-am4-mini-itx-anakart + 2. El Faturalı Garantili 2400-2700 arasına Ryzen 5600X alırdım.

Aerocool Air Frost 4 125W TDP Fan 150TL ile de ideal bir sistem olurdu.

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.