Şimdi Ara

SFF / MINI ITX Severler Kulübü (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.747
Cevap
138
Favori
187.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Simetri hastalari tepedeki fanlara şuan cildiriyordur:D Ne kadara geldi hocam? Kargo kaç tuttu? Güle güle kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.Oldukça pahalıya geldi...Kasa ve kargo 3181 TL + gümrük 580 TL.

PTT sağolsun kargo tutarının da gümrüğünü aldı.

• psleda kullanıcısına yanıt

hocam keşke yazsaydınız bana temsilciler aracılıyla taobao dan 1500 civarına getirtirdik :(

Son 1-2 gündür Cssbuy (Taobao acentesi) ile iletişim halindeyim.45 dolarlık "SAMA QUZAO IM SFF MATX" kasa için 180 dolar kargo fiyatı çıkıyor.Ağırlığa göre hesaplanıyor kargo ve rakamlar oldukça yüksek.Jonspro i100 Pro'nun Aliexpress linkini bırakıyorum;

https://www.aliexpress.com/item/1005001787712108.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4diDBWum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 4 Mayıs 2021; 4:5:37 >

Aklla a4v2 için 50 dolar kargo istemişlerdi benden, hatta aliexpressdeki saticida da 150dolar yaziyordu kargo ücreti konuştuğumda 50 dolara indirmişti. Ama alide normal satış fiyati %50 fazla. Kargolar ayni fiyat oluyor genelde benim gördüğüm kadarıyla. Sizinkiler mff olduğu için belki bu kadar fazla tutuyordur

• Arkadaşlar borsa işlemleri için (Matriks İQ programı kullanacak) mini bir pc toplama niyetindeyim. (Ekran kartının ne kadar önemi var bilmiyorum teknik servise sordum yanıt bekliyorum) ancak ben tek anakarta bütün bileşenleri sığdırma peşindeyim. Kablo ve fazla bileşen hiç sevmiyorum. Ne kadar az kablo fan rgb vs o kadar iyi. En cok ihtiyacım olan şey işlemci gücü sanırım. Grafiklerde geçmişe yönelik hızlı parametre taraması yapmak istiyorum. Kasaya fazla para vermek hiç istemiyorum. Eğer APU kurtarırsa Apu yapmak istiyorum. Bütçem aşşağı yukarı 5bin TL. Hafıza 128Gb yeterli. Bu civarlara f/p olarak hangi anakart ve kasa kombinasyonu yapabilirim sizce? Matriks teknik destek ekibi İntel işlemci tavsiye ediyor  threath yapmadan tek çekirdekte daha iyi performans sağladıkları için ancak güncel ryzen özellikleri nasıldır bilmiyorum.

Hatta kasa olmadan açık çalıştırmak için basit bir işlemle bir iskelet oluşturabilirsem sistemi açıkta kullanmakta uyabilir bana evde küçük cocuk veya evcil hayvan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 4 Mayıs 2021; 21:49:18 >

Benim seçtiğim kasanın ambalaj dahil toplam ağırlığı 7.8 kg olduğundan ve FedEx ile kargo istediğim için yüksek tutuyor olabilir.Bugün bir mesaj daha aldım acenteden.Kasa + kargo fiyatının üstüne bir de 550 yuan servis ücreti talep ediliyor.Kendimce ucuz bir kasa seçip deneme alışverişi yapayım dedim ama maliyeti baya yüksek oldu.Bakalım daha bir de gümrüğü var bunun...

• modifix06 kullanıcısına yanıt
    Açık sistem kötü gözükür,
    128gb yetmez min 240 gb al,
    Diğer dediklerin doğru.

30 40 yuan istiyorlardı ben denediğim de ücretler mi arttı acaba? Bu şekilde olursa ben direkt taobaodan alırım mail yoluyla konuştuğumda onlarda 50 dolar kargo ücretiyle yollayabileceklerini söylemişlerdi bana

• Corsair sf750 sonunda 1655 TL fiyatıyla İtopya stoklarına girmiş. Ben ocakta güç kaynağı olurken yoktu. Mecbur 15 cm uzunlukta atx psu almıştım, cooler Master nr200p için. Bir ara sistem paylaşımı yaparım 1 aya belki. Ekran kartı tuf Rtx 3080 oc ve altında iki fan var. Güç kaynağı sadece kablolar yukarı gelecek şekilde ters takınca ekran karti montajına engel olmuyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aslında 1 ay önce 1500tl maliyetle almıştım yazmıştım buraya da, 1815 tl 24 taksit şeklinde aldım.(itopya 9 taksite bu fiyata satıyor) Mesela şuan aynı sitede peşin 1840 tl benim aldığım 24 taksitli fiyatı ise 2415 tl.Fakat ben peşin çalışırım diyenler için itopyadaki fiyat şuan en iyisi sanırım. O zamanlar nakite çevirmek için bile alınırdı. Bir de o zamanlar 5900x ucuzdu bayağı, en ucuz webdenal satıyordu ve faizsiz 24 taksit vardı o da nakite çevirmek veya kullanmak için iyi fırsattı 4300 tl gibi maliyeti oluyordu tabi ben de para yoktu fırsat kaçtı hala para yok :D

Genellikle SFF pclerde kullanıldığı için buraya atıyorum, yasaksa öm'den uyarırsanız sileyim mesajı.Proje değişikliği nedeniyle satılık.

ARCTIC Alpine AM4 Passive Fansız CPU Soğutucu: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/149137968

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 16 Mayıs 2021; 3:42:59 >

• arkadaşlar selamlar. 8 ay önce yazmıştım kasa arayışındayken o zaman k55 karar verip almıştım aliexpress'ten. şu an gayet memnunum sistemden.

mb: gigabyte aorus pro wifi b450i

cpu: ryzen 5 3600 stok soğutuculu

gpu: gigabyte rtx 2060

ram: corsair vengeance 2x8gb 3200 ddr4

ssd: samsung 970 evo m.2 1tb

psu: corsair sf600 platinum

kasa: sgpc k55 (yan kapakları alüminyum olarak değişti)

çevre birimleri

monitör: asus vp249qgr

mouse: logitech g305

klavye: anne pro 2 cherry red

ryzen 3600 kafasına göre fanı gazlayıp kafa ütülemesi ve anne pro 2 bluetooth ile kullanımda arada kafasına göre bağlantıyı koparması dışında her şey istediğim gibi. monitör hariç her şeyi çantaya koyup taşıyabilmek çok güzel. anne pro 2 aliexpress üzerinden alındı. %60 klavyeler arasında en iyilerinden birisi ve gerçekten çok yetenekli bir mekanik klavye, taşınabilirliğe katkı sağlaması ve minimalist bir sistem olması için tercih ettim. k55 kasayı seçme sebebim ise dan case a4 klonu olması. dan case ilk olarak linus tech tips kanalında görmüştüm ve sandviç kasa tasarımına hayran kalmıştım. resmen e-gpu boyutunda full sistem kurulabilmesi muhteşem bir şeydi. ama ulaşmak çok zor ve fiyatı çok yüksek gelmişti. malum bu tarz sandviç tasarım kasalar bir türlü seri üretim hale gelemediği için altından değerli muamelesi gösteriliyor yurtdışında ki sıra bize gelsin. umarım daha çok insan sff sistemlere yönelir de ülkemizde de donanım, kasa vs. bulmak daha kolay ve ulaşılabilir olur.

SFF / MINI ITX Severler Kulübü

• ÇOk güzel gözüküyor güle güle kullanın yalnız bir kac etraftan foto olsa daha iyi anlasılırdı kasanın içinide merak ettim acıkcası.

• quote:

Orijinalden alıntı: discjockeyyy

arkadaşlar selamlar. 8 ay önce yazmıştım kasa arayışındayken o zaman k55 karar verip almıştım aliexpress'ten. şu an gayet memnunum sistemden.

mb: gigabyte aorus pro wifi b450i

cpu: ryzen 5 3600 stok soğutuculu

gpu: gigabyte rtx 2060

ram: corsair vengeance 2x8gb 3200 ddr4

ssd: samsung 970 evo m.2 1tb

psu: corsair sf600 platinum

kasa: sgpc k55 (yan kapakları alüminyum olarak değişti)

çevre birimleri

monitör: asus vp249qgr

mouse: logitech g305

klavye: anne pro 2 cherry red

ryzen 3600 kafasına göre fanı gazlayıp kafa ütülemesi ve anne pro 2 bluetooth ile kullanımda arada kafasına göre bağlantıyı koparması dışında her şey istediğim gibi. monitör hariç her şeyi çantaya koyup taşıyabilmek çok güzel. anne pro 2 aliexpress üzerinden alındı. %60 klavyeler arasında en iyilerinden birisi ve gerçekten çok yetenekli bir mekanik klavye, taşınabilirliğe katkı sağlaması ve minimalist bir sistem olması için tercih ettim. k55 kasayı seçme sebebim ise dan case a4 klonu olması. dan case ilk olarak linus tech tips kanalında görmüştüm ve sandviç kasa tasarımına hayran kalmıştım. resmen e-gpu boyutunda full sistem kurulabilmesi muhteşem bir şeydi. ama ulaşmak çok zor ve fiyatı çok yüksek gelmişti. malum bu tarz sandviç tasarım kasalar bir türlü seri üretim hale gelemediği için altından değerli muamelesi gösteriliyor yurtdışında ki sıra bize gelsin. umarım daha çok insan sff sistemlere yönelir de ülkemizde de donanım, kasa vs. bulmak daha kolay ve ulaşılabilir olur.

"ryzen 3600 kafasına göre fanı gazlayıp kafa ütülemesi"

Bunun çözümü basit, underovolt.

Forum içinde konu ile ilgili detaylı rehber konusu da mevcut.

• Merhabalar arkadaslar sf 750 corsair platinium power suppley’iminde arasinda bulundugu itx dolu kasami satiyorum. Amazon dan alinmistir faturasi mevcuttur. Herkese iyi gunler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • KAZUYA MISHIMA kullanıcısına yanıt

aslında üzerinde gelen yan kapaklar şeffaftı ve içini gösteriyordu lakin hava akışı bakımından başarısızlar bi ara üşenmezsem içini de çekerim :)

• undervolt denemiştim ama başarısız oldu. kendisine elletmedi resmen, çok ufak dokunuşlarda dahi çökme yaşattı. 3dmark ile stres testi yaparak tekrar denemeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: discjockeyyy

undervolt denemiştim ama başarısız oldu. kendisine elletmedi resmen, çok ufak dokunuşlarda dahi çökme yaşattı. 3dmark ile stres testi yaparak tekrar denemeyi düşünüyorum.

Ryzen 5 3600 işlemciler araştırılmadan satın alındığında üzebiliyor. Malesef silikon kaliteleri arasında çok büyük farklar var. Size de muhtemelen takoz işlemci denk gelmiş. İşlemci üzerinde "BF" harfleriyle başlayan kod yazar. Mesela BF2010 gibi. İlk iki rakam yılı son iki rakam haftayı belirtir. BF19'lu işlemcilerin hepsi silikon anlamında çok kötü. Ben de aynı işlemciyi 3 defa değiştirdim bu detayları öğrendikten sonra.

• custmod sitesinden alışveriş yapan oldu mu? Gümrük durumu nedir?

• Xit kullanıcısına yanıt

Ben SXM 6.3 lt modelini satın almıştım.Ödemeyi Western union ile yaptım.PTT ile bana ulaştı,292 TL gümrük vergisi ödedim.

24.12.20 verdiğim sipariş 31.12.21 Türkiye'ye geldi.

05.01.21 e kadar PTT onlineda hareket olmadı.

2-3 telefon görüşmesi sonucunda benden istenen belgeleri mail ile gönderdim,.

Bunlar yeterli olmadı,eve UKİM'e gitmem gerektiğin söyleyen belge geldi.

11.01.21 tarihinde UKİM'e gidip tesiim aldım.

Bana söylenen paket içeriğinin ne olduğu anlaşılamamış o yüzden çağrılmışım.

Aslında gönderdiğim belgelerde,ürün linki,yapılan ödemeye ait dekont vs hepsi vardı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 28 Mayıs 2021; 13:5:14 >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.