Şimdi Ara

Sesten 6 kat daha hızlı elektromanyetik top: ŞAHİ-209 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
1.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gayet standart top mermisi bu.Gerçek bir rail gun'ın sesini duyunca elektriğin gücünü anlıyorsunuz. Hedefi bile vuramamış. Ya yeni başladılar çalışmaya ya da becerememişler test esnasında.

• Araplar için değil Türkler için savasmaliyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Araplar için değil Türkler için savasmaliyiz.
    Ben Arap kökenli Türk Vatandaşıyım. Hatay'lıyım. Hatay için savaşmaz mısın.
  • Hatay için savaşmak Araplar için savaşmak değildir. Sen Türkiye vatandaşın dolayısıyla benim kastettigim yurtdışında başkaları için savasamayiz. Ülkemiz tehdit altında kendimiz için mücadele vermeliyiz.

• quote:

Hatay için savaşmak Araplar için savaşmak değildir. Sen Türkiye vatandaşın dolayısıyla benim kastettigim yurtdışında başkaları için savasamayiz. Ülkemiz tehdit altında kendimiz için mücadele vermeliyiz.
    Yurt dışındaki Türkler için ben savaşırım. Yurt dışında Zulme uğrayan Yahudi varsa onun içinde savaşırım. eğer zalime karşı savaşmaz isem bir gün o zalim benim başımı ezer.
  • Senin evin yaniyorken sen başka bir yerdeki yangını mi sondurursun ?

Bak Suriye'de Arapları kurtaracağız diye Suriye'de PKK devleti kurulmasına yol açtık.

Şu an durum olabilecek en fena şekilde aleyhimize gelisti. Biz önce bu ülkenin vatandaşlarından sorumluyuz. Türkiye üzerinde tehditler varken yurtdışında savaş aramak bizim cikarimiza değil.

Araplara yapılan her yardım Türkiye'yi uluslararası arenada yalnizlastiriyor. Çünkü Araplar fanatik dindarlara dönüşmüş durumdalar. Ortadoğu'da evet başlarında diktatörler bulunuyor ama bu diktatörleri devirmek Arapların görevi yurtdışından gelen bir gücün görevi değil.

• quote:

Silahların adlarını Arapça değil Türkçe koymalıyız.
    Şahi ismi bizimle özdeşleşmiş bir isim artık. Sanki el habib koymuşlar ismini. Şahin olsa tamam diyeceksin o da farsça bir isim yalnız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maliyetler daha düşük değil. Her atış için ne kadarlık bir elektrik gerektiğini de hesap edin.

• kanarya75 kullanıcısına yanıt
    Korkum gelecekte el Habib , Gazanfer, mücahid gibi bütün silahlarınızı adının Arapca ve Farsça seçilmesi.

• quote:

Senin evin yaniyorken sen başka bir yerdeki yangını mi sondurursun ?

Bak Suriye'de Arapları kurtaracağız diye Suriye'de PKK devleti kurulmasına yol açtık.

Şu an durum olabilecek en fena şekilde aleyhimize gelisti. Biz önce bu ülkenin vatandaşlarından sorumluyuz. Türkiye üzerinde tehditler varken yurtdışında savaş aramak bizim cikarimiza değil.

Araplara yapılan her yardım Türkiye'yi uluslararası arenada yalnizlastiriyor. Çünkü Araplar fanatik dindarlara dönüşmüş durumdalar. Ortadoğu'da evet başlarında diktatörler bulunuyor ama bu diktatörleri devirmek Arapların görevi yurtdışından gelen bir gücün görevi değil.
    Benim dinim zulme uğrayan tarafında olmamı emreder. savaş sadece silah ile yapılmaz. hiç gücüm yok ise Allah'a zulme uğrayanlara yardım etmesi için dua ederim. Ben bir Arabım, dinim İslam, Türk vatandaşıyım. Araplar fanatik dindarlara dönüşmüş dersen beni fanatik dindar olarak görüyorsun demektir.

• Fanatizmin her türlüsü kötüdür.

Fanatik dindar kötüdür.
    Fanatik laik kötüdür.
    Fanatik ideolojik manyaklar kötüdür.

Her zaman akıl mantık ve sağduyu ile hareket eden insan iyidir.

Bir devlet başkanı inancına göre körü körüne bir politika izleyemez. En başta kendi yönettiği halkın can ve mal güvenliğinden sorumludur. İdeolojik veya dini onyargilarla ülkeyi dış tehditlerle yüzyüze bırakıyordu görevini yanlış yapıyor demektir.

Senin bireysel görüşün ve davranışların seni ilgilendirir ama bir devlet başkanının davranışları kendini ilgilendirmez ülke çıkarlarına uymak zorundadır.

• quote:

Fanatizmin her türlüsü kötüdür.

Fanatik dindar kötüdür.
    Fanatik laik kötüdür.
    Fanatik ideolojik manyaklar kötüdür.

Her zaman akıl mantık ve sağduyu ile hareket eden insan iyidir.

Bir devlet başkanı inancına göre körü körüne bir politika izleyemez. En başta kendi yönettiği halkın can ve mal güvenliğinden sorumludur. İdeolojik veya dini onyargilarla ülkeyi dış tehditlerle yüzyüze bırakıyordu görevini yanlış yapıyor demektir.

Senin bireysel görüşün ve davranışların seni ilgilendirir ama bir devlet başkanının davranışları kendini ilgilendirmez ülke çıkarlarına uymak zorundadır.
    Bireysel yorumumu devlet başkanı ile ilişkilendiriyorsan seni Siyasi fanatik olarak görürüm

• Sadece senin bireysel öngörüleri devlet yönetmek ülkeyi felakete sürükler. Yani zulüm neredeyse ben ordayım diye devlet yönetirken belki bir noktada ülkem savaşlarla coker.

Ülkemizin çıkarları herşeyin önündedir devlet yönetiminde. Ülke yonetorken duygusal davranamazsin. Çünkü sen kendinden değil milyonlarca insandan sorumlusun. Sorumluluk duygularından önce gelir.

• nebulabado N kullanıcısına yanıt
    sürtünme ve aşırı yüksek elektirikten kaynaklı havadaki patiküllerin ve sürtünmeyle çıkan metal tozlarının yanması elektirik kaynağı yapan birini gördüyseniz aynı durumun kat kat fazlası

• quote:

Sadece senin bireysel öngörüleri devlet yönetmek ülkeyi felakete sürükler. Yani zulüm neredeyse ben ordayım diye devlet yönetirken belki bir noktada ülkem savaşlarla coker.

Ülkemizin çıkarları herşeyin önündedir devlet yönetiminde. Ülke yonetorken duygusal davranamazsin. Çünkü sen kendinden değil milyonlarca insandan sorumlusun. Sorumluluk duygularından önce gelir.
    Ben duygularımdan bahsetmiyorum. Dinim olan İslamdan bahsediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

elimizde ne varsa onunla savaşırız. Seyrüsefer denen birşey var. eski usul matematik hesaplamaları
    gecede seyrüsefer yaparız artık
  • askerlik yaptığım yerde bu silahları deniyorlardı (konya atis poligonu)

israilden geldiler. skyshield adında bir mühimmat denediler. uçaktan atılan bomba / füze vs bu skyshield tarafından tespit edilip havada vuruluyor. deneme sonucu 100% başarı. tüm denemeler başarı ile sonuçlandı. bir haftada herşeyi halledip gittiler

aradan 1 ay falan geçti. bizimkiler deniz topu yapmış. 8 Km uzaklığa 200 metreye 200 metre hedef koyuldu. 3 ay boyunca ateş ettiler. 1 tane isabetli atış yok.

zerre yorum yapmadan buraya yazdim. yorumu size bırakıyorum arkadaşlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

MÖ. 209'da Türk Hava Kuvvetleri?
    Kara yazıyor sanki orada.

Şahi-209, ismini 1453’te İstanbul’un fethinde surları yıkmakta kullanılan top silahı Şahi’den ve Türk Kara Kuvvetleri’nin kuruluş tarihi M.Ö. 209’dan alıyor
  • Duygularından bahsediyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Finwe.

gecede seyrüsefer yaparız artık

Alıntıları Göster
    gerekirse yapacaksın. Atatürk bu ülkeyi savunurken Düşmana göre techizat bakımından zayıfdı. ölmek var teslimiyet yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.