Şimdi Ara

Sese Duyarlı Şerit Led Yapıldı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
3.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Vmetre - Ses Duyarlı Neon Gibi Bir Çok Malzemeye Rakip Basit Yapımlı Bir Devre oldugunu Sanıyorum.
    Yapımı Sizlerin 1-2 Dknizi Alabilecegini Düşünüyorum.
    Denedim Ben Calısıyor.

şerit ledler Farketmez İstediniz Renkte Olabilir.

Gerekli malzemeler;
    12 V luk güç kaynağı, adaptör yada pil olabilir,
    3,5 luk ses girişi, Jack
    tip31 transistör,
    şerit led

Şema da Bu

http://a1112.hizliresim.com/s/z/1h7p5.gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Holmes -- 1 Ocak 2012; 13:43:02 >

• denenebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir0034

Arkadaşlar Vmetre - Ses Duyarlı Neon Gibi Bir Çok Malzemeye Rakip Basit Yapımlı Bir Devre oldugunu Sanıyorum.
    Yapımı Sizlerin 1-2 Dknizi Alabilecegini Düşünüyorum.
    Denedim Ben Calısıyor.

şerit ledler Farketmez İstediniz Renkte Olabilir.

Gerekli malzemeler;
    12 V luk güç kaynağı, adaptör yada pil olabilir,
    3,5 luk ses girişi, Jack
    tip31 transistör,
    şerit led

Şema da Bu

http://a1112.hizliresim.com/s/z/1h7p5.gif

arkadaşım yardımcı olabilir misin bu şemanın linki kırık resmi varsa koyabilir misin. ve ben şimdi şerit led alacagım 12v 2A adaptör ve tip31c transistörü sipariş ettim. ama şema lazım lütfen bir de. 3.5mmto3.5mm mi yani aux mu o dedigin 3.5mm lik olan. kimse yardımcı olmuyor bari sen bi el at sevaba girmiş olursun cok sagol.

• arkadaşım gerkli tüm bilgiler burada mevcut....

http://forum.donanimhaber.com/m_49669428/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49669428

sadece + ve - çıkısına led i bağlıyacaksın tamam...

sana led konusunda yardımcı olabilirim

hatta buda benim ledlerim

http://www.youtube.com/watch?v=KBt01H6xEBA

• 3.5luk jack nerde bulabilirim?

tip31 transistörü Aydındaki tüm elektrikçilere baktım bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

3.5luk jack nerde bulabilirim?

tip31 transistörü Aydındaki tüm elektrikçilere baktım bulamadım

bd 241c de olabilir ben onla yaptım..
  • şerit ledler Farketmez İstediniz Renkte Olabilir.
  • denemek lazım
  • http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=842&isim=bilgisayar_kasasina__muzige_gore_yanip_sonen_led_lamba_yapimi Bunu yapmanızı tavsiye ederim.Hem her zaman yanma modu var istersen müziğe göre yanıp sönüyor.TIP31 yerine TIP41C kullanlabilir.Çünkü TIP31 çok zor bulunuyor boşa aramayın
  • arkadaşlar tip41 ile yaptım stereo kabloyu da çektik son seste bile çok duyarsız az yanıp sönüyor. bunun yerine 5+1 in 1 kolonu iptal ettim yaptım herneyse ama 4+1 de kullanmak istemiyorum şimdi. 5+1 i kullanıp stereodan tekrar çıkış aldım ledler çok az yanıyor. bunu arttırmak için tip41 e direnç attım yine farkeden birşey olmadı. Aklımda şimdi stereo çıkışın oraya amfi koymak var ama çok uğraştırıcı bu yapacağım. acaba tip31 ile tip41 deki duyarlılık aynı mıdır? bd243 müydü neydi onuda denedim o da aynı şekilde duyarlılığı az dı..

ledlerin parlaklığını arttırmak için ne yapmam lazım (düz bağlantıda mükemmel yanıyor sadece gelen ses seviyesini yükseltmem lazım yada az sesle birşeyler yapmam lazım)

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

arkadaşlar tip41 ile yaptım stereo kabloyu da çektik son seste bile çok duyarsız az yanıp sönüyor. bunun yerine 5+1 in 1 kolonu iptal ettim yaptım herneyse ama 4+1 de kullanmak istemiyorum şimdi. 5+1 i kullanıp stereodan tekrar çıkış aldım ledler çok az yanıyor. bunu arttırmak için tip41 e direnç attım yine farkeden birşey olmadı. Aklımda şimdi stereo çıkışın oraya amfi koymak var ama çok uğraştırıcı bu yapacağım. acaba tip31 ile tip41 deki duyarlılık aynı mıdır? bd243 müydü neydi onuda denedim o da aynı şekilde duyarlılığı az dı..

ledlerin parlaklığını arttırmak için ne yapmam lazım (düz bağlantıda mükemmel yanıyor sadece gelen ses seviyesini yükseltmem lazım yada az sesle birşeyler yapmam lazım)

hocam aynı sorunu bende yaşıyorum tip31c var ondan önce bd241 denedim ledler çok sönük kalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: C0LDWAVE

quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

arkadaşlar tip41 ile yaptım stereo kabloyu da çektik son seste bile çok duyarsız az yanıp sönüyor. bunun yerine 5+1 in 1 kolonu iptal ettim yaptım herneyse ama 4+1 de kullanmak istemiyorum şimdi. 5+1 i kullanıp stereodan tekrar çıkış aldım ledler çok az yanıyor. bunu arttırmak için tip41 e direnç attım yine farkeden birşey olmadı. Aklımda şimdi stereo çıkışın oraya amfi koymak var ama çok uğraştırıcı bu yapacağım. acaba tip31 ile tip41 deki duyarlılık aynı mıdır? bd243 müydü neydi onuda denedim o da aynı şekilde duyarlılığı az dı..

hocam aynı sorunu bende yaşıyorum tip31c var ondan önce bd241 denedim ledler çok sönük kalıyor

Ben bass cikisina baglamistim direkt herhangi bir adaptor vs kullanmadan o sekilde iyi olmustu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Bassa göre yanmasi pek hos olmuyor hocam isyerimde oyle bagladim ama sesi ve basi sonuna kadar acmak gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam a dostlar,
    Bunu yapmak istiyorum fakat 1-2 sorum var, internette baya araştırdım ama anlayamadım. Ben 3-5 metre şerit led kullanmak istiyorum bunun için tip31 yetersiz mi kalır? Kalırsa 2-3 tip31 transistör kullanmaktan bahseden arkadaşlar vardı o nasıl yapılabilir?

Bir de ek olarak ben bu devreyi yaptım adaptör ile fişe bağladım, jak ile laptop'tan müziğe bağlı her şey tamam diyelim. Ben laptop bağlantısı olmadığı zamanlarda da ledi'i prize bağlı normal ışık kaynağı olarak kullanmak istiyorum. Bunu yapmam nasıl mümkün olur?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.