Şimdi Ara

Ses ve müzik prodüksiyonu için sistem toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba. Müzik prodüksiyonu için sistem topluyorum. Haliyle ekran kartına ihtiyacım yok ama ilerde oyun için ilerde R9 380x/ GTX 960 tarzı bir kart ekleyebilirim. Ama şimdilik işlemcinin içindeki hd 530 ile yetinmeyi düşünüyorum. Ayrıca elimde bir 1 ssd, 1 hdd ve 3 adet monitör olduğu için bunları eklemedim. Müzik prodüksiyonun işlemci ve ram oldukça önemlidir. Ondan 6600k gibi bir işlemci seçtim. Normal 6700k seçerdim ama maaleef daha fazla para veremem. Sistemi vatana toplatacağım. Aklımda ki sistem aşağıda mevcut. Sizce herhangi bir uyumsuzluk var mı? Önerilerinizi bekliyorum

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 1 Kasım 2017; 23:12:10 >

• pena kutusu kullanıcısına yanıt
    O soğutucu olmaz hocam,1151 soket desteklemiyor.Hocam vatandan baktım da 1151 soket destekleyen soğutucular hep pahalı pahalı bu nedir ya...
  • LoliconOtaku kullanıcısına yanıt
    peki önerebileceğiniz bir soğutucu var mı? Hepiburada.com ve teknosa'dan soğutucu alabilirim. Harddisk ve soğutucu gibi basit parçaları takarım ama güç kaynağı ve anakart bağlantıları karışık geliyor.
    Hocam açıkçası benim tavsiyem sisteminizi tekno biyotikden toplamanızdan yana.Hem 100 tl'ye kadar daha ucuz hem de 18 tlye montaj yapabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoliconOtaku

Hocam açıkçası benim tavsiyem sisteminizi tekno biyotikden toplamanızdan yana.Hem 100 tl'ye kadar daha ucuz hem de 18 tlye montaj yapabiliyorlar.

Cevabınız için teşekkür ederim. Ekledğiniz kasa çok şık görünüyor. Yardımınız için teşekkür ederim. Bu site aklıma gelmemişti. Daha önce technopat'tan duymuştum.

Önemli değil hocam;kasa benim de çok hoşuma gidiyor içinde ki 750 watt güç kaynağı da 12v kanalından 58 amper ile birlikte 696 watt güç veriyor.Almayı düşünürseniz resimlerinizi bekliyorum :)
  • LoliconOtaku kullanıcısına yanıt
    Tabikide resim atarım Hatta oc'lu ve oc'suz olarak benchmark yapıp buralara atarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pena kutusu

Tabikide resim atarım Hatta oc'lu ve oc'suz olarak benchmark yapıp buralara atarım :)

Üstad tam olarak ne yapacaksın

Kayit mi alıyorsun yoksa edm turu parçalar mi yapıyorsun? Birde daw olarak ne kullanacaksin niye soruyorum bende bunun için bir sistem toplayacam da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sabuncu S kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen Pro Tools kullanacağım. Aranje, kayıt ve mix amaçlı kullanacağım. Daha önce Macbook Pro ile logic Pro X kullanıyordum. Cihaz performans olarak yetmiyordu en sonunda anakart yanınca masaüstû toplayayım dedim. Ufak tefek aranje, kayıt ve mix yapıyorum, muhemelen Windows platformunda Pro Tools kullanacağım. Ya skylake toplayacağım ya da beklediğim gibi 1000-1500 lira daha bulursam x99 sistem toplayacağım. Tabi x99 toplamak prodüksiyon için çok daha mantıklı. Tabi onun için de para gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 19 Şubat 2016; 13:37:05 >
  • Teknobiyotik ile ilgili kullanılmış/hasarlı parça göndermesiyle ilgili yorumlar okuyunca kendim toplamaya karar verdim. Parçaları hem vatandan hemde hepsiburada.com'dan söyledim.

Biraz daha para bulduğum için bazı parçaları değiştirdim. Bronze sertifikalı güç kaynağına sahip olan bir kasayla değiştirdim. Daha iyi bir sıvı soğutma seçtim.

Kasa: XIGMATEK SHOCKWAVE VEKTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA = 469.27 TL (Vatan)
    İşlemci: Intel Core i5 6600k = 911.95 TL
    Ram: Kingston HyperX Fury Black 8GB(2x4GB) 2400MHz = 210.91 tl
    Anakart: MSI Z170-A PRO = 361.67 TL TL (Vatan)
    Soğutucu: Cooler Master Nepton 120XL = 385.58 TL (Vatan)

Toplam= hepsiburada.com'un 8.21 TL'lik kargosu dahil 2566.58 TL tuttu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 19 Şubat 2016; 19:20:34 >
  • Muzik icin pc ve harici duzgun ses karti yok ilginc
    Oyun pcsi olmus bir ekran karti eksik onuda alin tam olsun
    K li islemciye z serisi anakarta su sogutmaya gereksiz yuksek powere sacmissiniz paralari

• *666* kullanıcısına yanıt
    Ses kartı müzik prodüksiyonun genelde usb, firewire ve thunderbolt portuna sahip olanlar kullanılır. Bu işlerde aranan özellik seslerin flat verilmesi. Kasa içine konulan ses kartlarının üstündeki amfiler genelde buna uygun değildir. Zaten ses kartı, monitör, mikrofonlar, mikser vs içeren bir stüdyom var. Sadece kasa almam gerekiyor. Güç kaynağını yüksek tutma sebebim de ilerde oyun için ekran kartı almayı düşünüyorum Sıvı soğutmayı da gürültüyü minimize etmek için iyisinden seçtim. Bana kalırsa sistem uygun olmayan şey önbellekleri sebebiyle işlemci. Bunun yerine en az 6700k hatta x99 toplamak gerekiyor ona da şimdi ki maddi durumum yetmez Zaten geçici olarak bu kasayı topluyorum. Seneye bu sistemi oyunda kullanıp yanına xeon'lu bir workstation kurmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 19 Şubat 2016; 20:01:38 >

• Hocam pro tools kullanan adam para mı olmaz allahı severseniz yapmayın :)

Upgrade bilmem kaç dolar ayrıca mac bu işler için biçilmiş kaftan niye mac den devam etmediniz ki ?

Onu da geçtim ben ableton kullanmayı düşünüyorum vsti plugin vss.. bir sürü elimde ses kütüphaneleri var .Ben 5 kanal açıp tıkanacaksa müzik yada program almam daha iyi ben öyle bir şey istiyorum da sizin de dediğiniz gibi baya baya bir tuzlu
  • sabuncu S kullanıcısına yanıt
    Aslında Macbook'ta iyi gidiyordu. Logic Board arızalandı. Haliyle 2000 lira masrafı var. Hem bu paranın o cihaza değmeyeceğini düşündüm hem de Mac'ler artık ateş pahası olduğu için 10 senelik Macintosh macerasına son verip Windows'a geçiş yapmaya karar verdim. Pro tools kullanan davulcu bir arkadaş var. O artık uğraşmadığı için lisansını bana verecek. Tabi lisans usb'sinden cartından curtundan Logic Pro'cu olduğum için anlamıyorum, kurulumunu da ona yaptıracağım :) Şu sıralar ciddi anlamda borçluyum(ihtiyaç kredisi ve bir kaç senet). En büyük nedeni yazın yatmak. Millet yazın inanılmaz paralar kazandı. Bende ağustos böceği misali komple yattım.

Madem bu lisans başka bilgisayara taşınabiliyor, bende bu cihazla idare edip ilerde xeon'lu bir workstation ile Pro tools'un hakkını verebileceğimi düşünüyorum. Sonrasında elimdeki 6600k'lık sistemi oyun bilgisayarına dönüştürürüm diyorum. Şimdilik yarı ticari işlerde 6600K'nın bana yeteceğini umuyorum :) Tabi 60 GB'lık Apple kütüphanelerinden geçmenin sıkıntısını yaşayacağım. O synth'lerin eksikliğini gerçekten de yaşayacağım. Bir sürü ses sentezlemiştim, tabi hepsi ssd'de duruyor ama ssd File vault 2 var. Zaten Pro tools desteklemediği için bir manası kalmadı. :(

Pro Tools'a okulda ilk gördüğümden bu yana hep özenmiştim, tam sahip olduk o da bu müşkül duruma denk geldi. Ama bilgisayarım tamamen öldü diyince en azından bir çok insanın yardımı gördüm. Bir arkadaşım benim için tanıdığı servislerle görüştü (pek iyi sonuç çıkmadı ama) diğeri de taşınabilir bilgisayarını geçici olarak verdi bir diğeri de bana bedavaya DAW veriyor. Akrabalardan bu kadar yardım görmedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 20 Şubat 2016; 1:48:30 >

• 6600k beni ikilemde bıraktı. Belki X99'a çıkamam ama testlerde i7 6700k'nın neredeyse %70 daha fazla performans vermesi 300 liralık fark için değeceğini düşündüm. Sisteme yaptığım son upgrade:

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pena kutusu -- 20 Şubat 2016; 2:38:35 >
  • Hocam sizinle daha ayrıntılı görüşmek isterim

Malum şu işler için ben macintosh almayı düşünmüştüm mini modellerinden ama arkadaşlar sağolsun uyardılar işte her vsti bulamazsın vs.. o yüzden vazgeçtim

Bilmiyorum bu işi ne kadar ciddi yapıyorsunuz?(Ben daha yolun başındayım)ama bu işler için sermaye tam olarak belli değil her geçen gün kolaylaşan arayüzler arabağlantılar fiyatları alt üst edebiliyor.Launchpad gibi bir cihaza 1000 tl gibi bir rakamın istenmesi hakikaten trajedi alt tarafı midi aracı

Valla hocam yaza bir kaç planım var alt üst olmazsa bu işlere girmeyi düşünüyorum :) hatta pikap falan alacam bulursam inşallah :)
  • quote:

O soğutucu olmaz hocam,1151 soket desteklemiyor.Hocam vatandan baktım da 1151 soket destekleyen soğutucular hep pahalı pahalı bu nedir ya...

ya şu 1-2 yıldır ülkemizde abuk subuk teknoloji merakı var.
    her yeni çıkan ürünü alan asosyal bir kitle var ortada.

mesela adamlar gidip 5-6 ay garsonluk yapıyor sadece s6 mıdır nedir o telefonu alabilmek için.
    şu foruma biraz göz attıysanız, bazı başlıklar göreceksiniz,
    aciiiiiiiiiiiillllllllllllllllllllllll gtx970 gibi başlıklar var.

işte bu başlıklar bitmedikçe,
    bir dahaki yıl, bir işlemci soğutucusuna 1000 lirada öderiz.
    çünkü ortada doğru dürüst bir ülke kalmadı. bu teknoloji marketleri ise, enayiler bir ekran kartına 3500 tl veriyorlar diyip onu 4500 tl yapıyorlar.
    zaten ülkede pc ve cep telefondan başka birşey kalmadı... o elektronik ürün satanlarda bunları bildikleri için ona göre basıyorlar.

• quote:

Supported Platforms Intel LGA 2011-3 / 2011 / 1366 / 1156 / 1155 / 1151 / 1150 / 775
    AMD FM2+ / FM2 / FM1 / AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2

vatanda cartda curtda yazmıyor diye desteklemiyor demeniz uygun olmamış 1151 destekliyor o soğutucu. Size naçizane önerim ürünlerin orjinal sayfalarındaki teknik özelliklere bakmanız.
  • Ahmetsarıalioğlu A kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuna kadar haklısınız fakat ülkeyi içten değiştirmedikçe bu fiyatlar düşmez...
  • Benim de size naçizane tavsiyem,insanların hatalarını daha uygun bir şekilde söylemeniz.
    Edit:Sade hyper 612 almış,kendi sitesinde 4 modeli var bunlardan birisi sadece 1151 soket destekliyor,o da Hyper 612 Ver.2.
    TPC 612,Hyper 612S ya da Hyper 612 PWM desteklemiyor.Ürününü isimlerine de dikkat etseniz iyi olur hani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoliconOtaku -- 20 Şubat 2016; 12:09:05 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.