Şimdi Ara

Ses ve müzik prodüksiyonu için sistem toplama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    İnternet de tabletleri kullanılmış çıkanlar var,ki kullanılmamış olanlarıyla kolay bir şekilde değiştirilmiş.Outlet ve isminde ''(kutusuz)'' yazanlar dışında tüm ürünler kutulu ve 1. el geliyor.Yinede siz bilirsiniz sonuçta siz alıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black modern

Aynı mesajı kopyalayıp her konuya yapıştırmaktan sıkılmadın mı bak adam yazmış müzik prodüksiyonu için sistem kuruyorum diye üstelik eski bileşenlerinide degerlendiriyor senin burda tüketiciye degil bu ürünlere bu kadar vergi koyan devlet büyüklerine atarlanman gerekiyor tabi oda yerse türkiyede şuan 650tl olan razer kraken 7.1 usb yi amerikadan 130 dolara aldım yani 380tl ye tekabül ediyor sagdan soldan kulagına çalınan kafanda kurup kurup gelip burda kimseye boşuna atarlanma sayın koyun

öyle deme 5 şeritli yollar yapılıyor o vergilerle o yollardada şehitlerimiz rahat rahat getiriliyor

• sabuncu S kullanıcısına yanıt
    Hocam mesaj attım.
  • quote:

Aynı mesajı kopyalayıp her konuya yapıştırmaktan sıkılmadın mı bak adam yazmış müzik prodüksiyonu için sistem kuruyorum diye üstelik eski bileşenlerinide degerlendiriyor senin burda tüketiciye degil bu ürünlere bu kadar vergi koyan devlet büyüklerine atarlanman gerekiyor tabi oda yerse türkiyede şuan 650tl olan razer kraken 7.1 usb yi amerikadan 130 dolara aldım yani 380tl ye tekabül ediyor sagdan soldan kulagına çalınan kafanda kurup kurup gelip burda kimseye boşuna atarlanma sayın koyun

bir mesajımdan hükümet yanlısı koyun olabileceğimi nerden çıkardın?

suç sadece devletin değil. ortada 350 liraya aynı 5+1 sistemi başka bir mağazada gördüm 390 liraydı.
    eee devlette bir yere kadar. bu dolandırıcı teknoloji marketlerinde bitiyor. devlette denetlemiyor orası ayrı.
    ama sizde haklısınız ortada bitik bir devlet olmayan bir hükümet var. kafanız karışmış neyse.

NOT:ben ne yazıyorum siz ne algılıyorsunuz :S ortada sadece 5 para etmez cep telefonları var. milletin kafası ona gitti. ne sosyallik var ne birşey. tenis kortları yok. adam akıllı spor salonları yok. sadece bir teknoloji var oda dış ülkelerin artığını kullanıyoruz. bu teknoloji marketleride fiyatlara zam yaptıklarca yapıyorlar. çünkü bu ülkede cep telefonu ve bilgisayarcan başka bir eğlence kalmadığı için millet 1000 lira etmeyecek pclere 3500 lira veriyor. çünkü ortada aşka bir eğlenceleri yok.

umarım anlarsınız mesajımı. en sevmediğim şey yanlış anlaşılmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmetsarıalioğlu -- 20 Şubat 2016; 15:21:24 >

• quote:

koyun savunduguna göre burda yok öyle koymuşlar yok böyle koymuşlar dedigine göre ne halt oldugun gayet açık boşuna kafa ütüleme ayrıca ben halimden memnunum askeriyeden tamamen ayrıldıgımda komple amerikan vatandaşlıgına geçiyorum işim gücümde hazır sanada çobanınla mutluluklar dilerim gütsün dursun seni ve senin gibileri.

kardeş mesajımı tekrar oku editledim. bende anlatım bozukluğu var kusura bakmayın. sadece bunun için özür dilerim.
    yanlız sizdede anlama bozukluğu var.

ben siyaseti sevmem o yüzden mesajlarımda hükümetin bitik olduğunu dile getirmedim.
    hükümet kötü yönetebilir yalnız, ortada fırsatçı teknoloji marketleri var.

ortada zaten düzgün bir devlet kalmadı. yönetimde sıfır.
    insanların sosyal hayatı kalmadı.
    ne tenis kortları, ne spor salonları nede yüzme havuzlar. hiçbir sosyal etkinlik yok.
    sadece dış ülkelerin artıkları cep telefonlar ve bilgisayar var.
    ve bu bilgisayar bu ülkede bu paraları haketmiyorlar.

insanların sosyal yaşamları olmadıkları için bilgisayar ve cep telefonlarına mahkumlar.
    teknoloji marketleride bunları fırsat bilip istedikleri zammı yapıyorlar. nasıl olsa millet kafayı yedi 1500 tl ye aldığımız ekran kartlarını bu delilere 3500 tl den rahatlıkla satabiliriz diyip satıyorlar.

bence yönetimden çok, bu teknoloji marketleri daha zararlı. bu satıcılar yani.
    bir ürün 390 tl başka markette 450 tl. hani devlet yüzde yüz vergide alsa bunlar üzerlerine düşeni yapsa
    biz yine fazla zarar etmeyecektik.

tamam yönetimi sevmiyor olabiliriz. yanlış herşeyide yönetimden beklemeyiz. bizde birşeyler yapmalıyız.
    yönetim kendi çıkarları uğruna birşeyler yapıyor. bizi umursamıyor. bizim üzerimize düşen bu fiyatları dile getirmek. ve ben üzerime düşeni yapıyorum.

amerikaya gitmenize sevindim hayatınız kurtulur.
    tekrar diyorum. benim en çok sevmediğim şey yanlış anlaşılmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmetsarıalioğlu -- 20 Şubat 2016; 14:46:08 >

• mac sistem kullanmak istiyorsan googledan hackintosh diye aratırmısın illa mac almana gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black modern -- 20 Şubat 2016; 14:54:03 >
  • Ülkede ki pahalılık teknomarketten çok vergi ile ilgili. Bende telefon çılgınlığına karşıyım. Ama %20 ÖTV, %16 TRT bandrolü ve %18 KDV var. Türkiye'deki teknoloji mağazaları Amerika'da ki aynı boyuttaki teknoloji mağazalarının çeyreği kadar bile kazancı yok. Tamam bazıları kazıkçı ama kalkıpta kazıkçıyı temel alıp diğer işletmecileri suç tahtasına oturtmak ahlaki değil. Bana kalırsa öğrenciden bilgisayar gibi şeylerden bazı vergiler muaf tutulmalı. Mesela ben müzik teknolojisi okudum. Kesinlikle iyi bir bilgisayara sahip olmak gerekiyor. Madem bu ülke beni yetiştiriyor, o zaman bana imkanları tanıyacak. Ki Amerika'daki üniversitelerin müzik teknolojisi bölümlerinde bedava Macbook Pro veriyorlar. Hatta bazı eyaletlerde öğrencilere vergi indirimleri yapılıyor. Amerika'ya giden arkadaşın bununla ilgili bilgisi vardır. Tamam yoksul ülkeyiz her imkanı tanıyamaz ama eğitime kıysın artık. Vergi indirsin, vergi iadesi versin. Ama bizim devletimiz bu imkanı tanımak yerine gitti ülkenin öğrencilerine/tüm işsizlerin gss borcu kitledi. Bu kişilerde zaten para yok sen ne demeye bir de para almaya çalışıyorsun. Bunu geçtim hastaneye gitmiyorum. Gitmek istemiyorum. Sözde ücretsiz ama bir eczaneye gittiğimizde 150 Liraya kadar para istenebiliyor. Yok şu kadar girişiniz var yok muayeneymiş. Kamu demek herkese ait demektir. Devletin benim vergimle yaptığı hastahaneye para ödemem bile büyük bir mantık hatasıdır.

• black modern kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hackintosh olaylarını biliyorum hocam. Parçalar gelsin, sistemi toplayayım sonra bu olayları denerim. Hem yeni iMac'lerin Skylake ile gelmesi El Capitan 10.11.3 ile birlikte skylake desteğinin geldiği anlamına geliyor. Sonuçta 600 küsür liralık yazılımım var.
  • pena kutusu kullanıcısına yanıt
    katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black modern -- 20 Şubat 2016; 15:17:41 >
  • LoliconOtaku kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. Tanımadığım, deneyimlemediğim bir yer hakkında olumsuz yorum okuyunca vazgeçtim. Belki dediğiniz gibi outlet bölümünden alıp kötülemiş olabilirler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.