Şimdi Ara

Ses ve görüntü sisteminizden, maksimum performans almak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
3
Favori
6.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ses ve görüntü sisteminizden, maksimum performans almak!

Bilinçsizce ya da bilinçli olarak, pek çok kişi, ses ve görüntü sistemini devamlı yenileyip hep daha iyinin arayışı içinde. Ancak, bu durum, hem maddi hem de ciddi zaman kayıplarına ve bazen de can sıkıntısına yol açıyor. Aslında belki de pek çok kişinin bilip de önemsemediği bir kaç basit uygulama ile ses ve görüntü sisteminizden maksimum performansı almak elinizde.

Forum da, bu konular da değişik Topicleri değişik başlıklarla çeşitli zamanlar da açmıştım. Ancak, tüm konuları genel bir özetleme yaparak bu topic de toplamanın, özellikle forum'a yeni gelen arkadaşlar ve diğer yazıları farketmeyen arkadaşlar için de faydalı olacağı inancındayım.

Peki neler yapılabilir?

Binbir zorlukla yeni bir ses veya görüntü sistemi ya da her ikisini satın alıp evinize geldiniz ve kurdunuz.

Sonuç ne?

Belki de aradığınızı bulduğunuzu düşündünüz ya da tam bir hayal kırıklığı yaşadınız.

İşte burada sistemlerinize resmen sınıf atlatacak uygulamalardan bahsedeceğiz.

Yakında!

• sabırsızlıkla bekliyoruz

ancak tavsiyeleriniz ne tür sistemlere göre olcak? üst düzeymi yoksa her sınıftan sistemlere göremi açıklamalar olcak?
  • Böyle bir konu üzerinde yoğunlaşıp insanları bilgilendirmek adına yaptıklarınızdan ve yapacaklarınızdan dolayı teşekkürler... Ben foruma uzun süredir üyeyim. ortalama 4 - 5 yılı gecmistir. Lakin mesaj sayılarına bakarak değerlendirenler var. Ama ben yinede elimden geldiği kadar burada ve bu konu adı altında bilgimin varoldugunca paylasmayi ve suallere cevaplar verip, problem gidermekte elimden geleni yapmaya calisirim... Herkese iyi eglenceler dilerim...Hoscakalin..
  • Belli bir sisteme yönelik değil bu tavsiye ve bilgiler.

Genel olarak olacak. Yani herkesin uygulaması gereken ama pek dikkat edilmeyen ve önemsenmeyen konular tavsiyeler.
  • Evet farkındayım. Bende zaten bu hususda gayet dikkatli ve titiz oldugum icin söyledim bunu.... hic önemsenmeyen, dikkate alinmayan ve düsünülmeyen seyleri dile getirmeye calisalim diyorum.... neyse size kolay gelsin... yanlis bir anlasilma cikma ihtimali olmasini istemem...hoskalın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Belli bir sisteme yönelik değil bu tavsiye ve bilgiler.

Genel olarak olacak. Yani herkesin uygulaması gereken ama pek dikkat edilmeyen ve önemsenmeyen konular tavsiyeler.

merhaba sayın teknika?
    dz260 gibi bi ürün hakkında bilgi sahibimisiniz? öneriyor musunuz?

teşekkürler
  • Maalesef. Compact sistemlerin çoğu incelemediğim ve dinlemediğim ürünlerden. Ama mutlaka bilen arkadaşlar vardır. Yardımcı olacaklardır.

quote:

Orjinalden alıntı: dravdan

quote:

Orjinalden alıntı: teknika

Belli bir sisteme yönelik değil bu tavsiye ve bilgiler.

merhaba sayın teknika?
    dz260 gibi bi ürün hakkında bilgi sahibimisiniz? öneriyor musunuz?

teşekkürler
  • Bu konu ile ilgili gelişmeleri merakla bekliyorum.
  • ben olacagi soyleyeyim, teknika ozveriyle birseyler arastirip deneyip tecrubelerini aktaracak. sonra az-bilen cok-yazanlar itiraz edecek, ortalik karisacak
  • Valla cevap yazan istediği gibi yazar ama ben merakla bekliyorum yazıyı, hele benimki gibi kıytırık sistemleri kullananlar için çok yararlı olacağına eminim

• Aman ne yapıyorsun yaa? Kavga çıkaracan forumda.

Yok öyle bir şey.

quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

ben olacagi soyleyeyim, teknika ozveriyle birseyler arastirip deneyip tecrubelerini aktaracak. sonra az-bilen cok-yazanlar itiraz edecek, ortalik karisacak
  • Tamam yakında tamamlayıp yazacağım yazımı.

Bu ara vakitsizlikten yazamadım buraya. Bekleyen arkadaşlar için özür.

Ama beklediğinize değecek emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Aman ne yapıyorsun yaa? Kavga çıkaracan forumda.

Yok öyle bir şey.

quote:

ben olacagi soyleyeyim, teknika ozveriyle birseyler arastirip deneyip tecrubelerini aktaracak. sonra az-bilen cok-yazanlar itiraz edecek, ortalik karisacak

alistik artk DH'in genel icerigi bu oldu. Konu hic fark etmez illa bir gerilim olur neyse yaziyi gorelim bakalim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: teknika

Aman ne yapıyorsun yaa? Kavga çıkaracan forumda.

Yok öyle bir şey.

quote:

alistik artk DH'in genel icerigi bu oldu. Konu hic fark etmez illa bir gerilim olur neyse yaziyi gorelim bakalim...

Sen odunları diz, çıraları araya koy, üstüne benzini dök, ateşi yak, ondan sonra neden yangın çıktı diye sor ?? Fıkra gibi...

• Boyle heyecanli bir konu basligini acip da sonra yazacagim demek, insanlari sabirsizliga surukleyerek, gereksiz yazismalara yol acacaktir (benimki gibi.
    Sabirsizlikla bekliyoruz, keske boyle onceden yazacagim diyerek bizi bekletmeseydin ustad, yaziver artik....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NOKIAN -- 23 Temmuz 2009; 11:54:05 >
  • Ben teknikadan daha önce keşfettim bunları beni dinleyin siz
    Aldığınız sistemden keyif alma ve bir daha bozulana kadar değiştirmemenin püf noktaları:

1-Dinlediğiniz seti sürekli kendi kendinize övün.
    2-Seti odanıza fenk şui ye uygun bir şekilde yerleştirin ve tipine hayran hayran bakın.
    3-setinizi dinlemek isteyen (kötü yorumcu) misafirlere alt kattakinin çocuğu uyuyor diyip dinletmeyin.
    4-genellikle gece kullanın çünkü o zaman sesi daha bi güzel geliyo
    5-İnternette sisteminizle ilgili kötü yorumlar olduğunu farkedince hemen o sayfayı kapatın.

İşte bunları yaparak egomuzdan ve onun bitmek tükenmek bilmeyen ses sistemi isteğinden kurtulabiliriz.[;)

@teknika nın tekniğini merakla bekliyorum fazla bekeltme bizi haaa.

• tabi bu öneriler ses görüntü sistemimizden max %5 performans artışı sağlar inanılmaz şeyler beklememek gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: John PHILIPS

Ben teknikadan daha önce keşfettim bunları beni dinleyin siz
    Aldığınız sistemden keyif alma ve bir daha bozulana kadar değiştirmemenin püf noktaları:

2-Seti odanıza fenk şui ye uygun bir şekilde yerleştirin ve tipine hayran hayran bakın.
    3-setinizi dinlemek isteyen (kötü yorumcu) misafirlere alt kattakinin çocuğu uyuyor diyip dinletmeyin.
    5-İnternette sisteminizle ilgili kötü yorumlar olduğunu farkedince hemen o sayfayı kapatın.

İşte bunları yaparak egomuzdan ve onun bitmek tükenmek bilmeyen ses sistemi isteğinden kurtulabiliriz.[;)

valla süper tespitler @john phılıps hayran kaldım

• quote:

• Yahu kardeş sen işi çözmüşsün.

Dur ben de bu taktikleri deniyeyim.

quote:

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.