Şimdi Ara

Ses Sistemini TV' ye bağlayamıyorum. YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DVD li ses 2+1 ev sinema sistemim var. Bu sinema ses sisteminden sadece ses almak istiyorum. (DVD si zaten çalışmıyor) Buna göre HDMI kablo bağlantısı ile ses alabilmem mümkün değil mi? TV de AUX girişi yok sanırım. O yüzden Aux kablolar ile bir deneme yapamadım. TV yeni teknoloji, ancak ses sistemim eski teknoloji. TV de Digital (Optical) OUT çıkışı var. DVD ses sisteminde ise Digital in (yalnız optical değil) girişi mevcut. Bu şekilde bir kablo var mı bağlantı kurabileceğim.

• Aşağıdaki gibi bir çevirici ile optik çıkıştan audio in yazan yere bağlantı yapabilirsiniz. TV' de hdmi nin aşağısında sarı ve mavi renkli çıkışlar neler?

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/digital-to-analog-stereo-rca-optik-ses-cevirici-4555a-donusturucu-tos-adaptor-tv-lcd-sinema-sistemi_pdp_619341833

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasocu -- 2 Mart 2021; 12:14:26 >
  • hocam aslında onlar aux girişi sanırım ama aux kablo tam oturmadı.

gönderdiğiniz linkteki dönüştürücüye denk geldim internette araştırma yaparken.

Benim amacım Uydu yada netflix izlerken ses sisteminden ses almak.

birde şöyle bir kablo var uyar mı sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulforever -- 2 Mart 2021; 12:28:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulforever

hocam aslında onlar aux girişi sanırım ama aux kablo tam oturmadı.

gönderdiğiniz linkteki dönüştürücüye denk geldim internette araştırma yaparken.

Benim amacım Uydu yada netflix izlerken ses sisteminden ses almak.

birde şöyle bir kablo var uyar mı sizce?

Zaten orada "AV IN" yazıyor sanırım. Eğer AV IN ise oradan ses alamazsınız.

Ses çıkışı alabileceğiniz tek yer optik ses çıkışı gibi görünüyor. Onun için de dönüştürücüler kullanacaksınız. Arkadaşın yukarıda linkini verdiği dönüştürücü olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.