Şimdi Ara

Ses Sistemindeki sorun (Yardım Talebi Tecrübeleriniz Gerekli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Araç değişikliği nedeniyle sattığım aracımdaki ses sistemini söküp diğer aracıma kurulumunu tamamladım.
    Pioneer 3 anfi çıkışlı (1 adet SW,1 adet R,1 adet L) ana ünite,2 adet JBL gto 16 cm önlerde,2 adet JBL GTO oval arkalarda,JVC stereo anfi,1 adette markasını unuttum mono anfi bağlantısı yaptım.
    --2 adet güç kablosunu aküden arkaya çektim.
    --2 adet RC kablosunu ana üniteden arkaya çektim.
    --2 adet ses kablosunu stereo anfiden ön hoparlörlere çektim.
    --2 adet ses kalbosunu stereo anfiden arka hoparlörlere çektim.
    --1 adet bass kablosunu mono anfiden Subwoofer a çektim.
    --Remote anfi tetik kablolarını ana üniteye bağladım.
    --Anfilerin önce şaşelerini daha sonrada aküden gelen + güç kablolarını bağladım.
    Sistem sorunsuz çalıştı.Işıklar tamam kıvılcım patlama çatlama yok.Ana üniteden ve anfi üzerinden ses ayarlarınıda yaptım.
    Araçtan çok temiz çok net bir ses çıkmaya başladı.Ciddi anlamda güçlü bir ses çıktı ortaya.Mid,Tiz,Bass olarak temiz bir ses elde ettim.
    Ancak araçla gezerken ana ünite üzerinde ses ayarlarından HPF adlı ayarı yanlışlıkla kapattım ve bir anda hoparlörlerden çok boğuk bir ses geldi.Hemen HPF yi geri açtım.ses te bir değişiklik yoktu aynı netlik ve temizlikte çalıyorduki 5 dk sonrasına kadar.
    Ortalama 5 dk sonra hoparlörlerin sesi nerdeyse 3 te 1 ine düştü ve ses sanki anfide süzülmüyormuş gibi boğuk ve kalitesiz çıkmaya başladı.
    Aracı durdurup tüm bağlantıları ve anfi sigortalarını kontrol ettim.Herşey sağlamdı.Hoparlörleri kontrol ettim onlarda sağlamdı.

Sorun stereo anfide gibi duruyor.Peki bu anfiye ne olmuş olabilir ?
    Yanmış olsa çalışmaz diye düşünüyorum.Yinede ses çıkıyor ancak çok boğuk ve kalitesiz anfisizmiş gibi.
    Önerileriniz nelerdir gerçekten yeni araca binerken çok hayal kırıklığı yaşadım.
    Bassta herhangi bir sorun yok SW çok güzel gümbürdetiyor.
    Sorun hoparlörlerde.Muhtemelen anfi kaynaklı.
    Daha önce bu şekilde yaşadığınız tecrübeleriniz varsa yardım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gölge_SakaL -- 27 Mayıs 2014; 9:54:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.