Şimdi Ara

Ses sistemimle ilgili sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımda aşağıdaki sistem mevcut fakat teyp çalıştığı vakit bir tıss sesi gelmekte sizce bu sorun kablolamada mı yoksa teyp'tenmi amfiden değil çünkü başka bir amfi ilede denedik yine aynı ses geliyordu. Ayrıca şöyle bir sorunumda mevcut arada sırada bir anda bass dahil tüm hoparlörler pat pat pat vurmaya başlıyor ama amfinin hbf ve full switch tuşuna dokunduğum zaman pat diye bir ses geliyor ve sesi kesiyor sizce ne yapmalıyım ?

4 adet x TSa6976S 550w 90w nom 4 impedance

2x AudioMax Dom Tweeter mx257

Piranha titan c type Teyp

1x Forwel Flt 4080 4x150W

1x SoundStream Örümcek serisi 1200w 400 rms bass

• AyKoGF kullanıcısına yanıt
    tesisat kablolarını komple elden geçirmek gerekir. rca kablolarına teypden şase verilmeli.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt

Hocam Merhaba Teybin arkasından kırmızı rca kablosuna ayrı bir kablo ile şase vermeyi denedim ama bir işe yaramadı teyibimde sadece 1 amfi çıkışı var oda sokette teybin kasasında değil

• AyKoGF kullanıcısına yanıt
    kırmızıya şase verin. tesisat komple elden geçmesi gerekir. daha kaliteli rca kablosu kullanılabilir. y kabloyu söküp deneyin. power kablosu ile rca kabloları ayrı yerden gitmeli. amfinin şase aldığınız yerde boya vs olmamalı, direk şaseye sağlıklı temas etmeli. denemek lazım çözümsüz değil. en son çare 2 çift rca çıkışlı kaliteli teyp ile deneyin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ecrasniann kullanıcısına yanıt

Kırmızıya Şase verdim değişen olmadı şase almadı. y kablo dediğiniz hangisi hocam onu anlamadım. power ve rca ayrı yerlerden gidiyor power sol rca sağdan geliyor şase kablosu koltuk arkasında kaldığı için yerini tam göremedim ama büyük ihtimalle boyalı ondan olabilir. arkadaşta 200 tllik teyple parazit almazken benim titan c type'da almam biraz ironik

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.