Şimdi Ara

SES SİSTEMİ TAVSİYESİ--1500TL CİVARI--

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba bir ses sistemi almaya karar verdim fakat bu konuda hiç bir bilgiye sahip değilim kısaca kullanım amacı belirteyim;

-Kullanacağım oda 24mt2
    -Bütçem 1500-2000TL
    -Kullanacağım cihazlar
    -PS4
    -D-smart Decoder
    -Samsung 55UJ6450 curved TV

---En önemlisi internettten indirdiğim 1080p 5.1 DTS mkv filmleri,dizileri oynatabilmek şuan TV'ye USB'den bağlatıp oynatabiliyorum fakat ses sisteminde de 5.1 ses almak istiyorum.

Şuana kadar bulabildiğim alınır mı diye sorabileceğim ürünler.

http://www.hepsiburada.com/pioneer-htp-329-5-1-kanal-3d-1000w-dvd-ev-sinema-sistemi-p-EVPIOHTP329

http://www.hepsiburada.com/harman-kardon-avr-151-5-1-kanal-375-watt-ev-sinema-sistemi-hkts5-hoparlor-p-EVHARMANAVR151HKT

Şunu alıp başka yerden hopörlerde alabilirim.

http://www.teknosa.com/urunler/110100769/harman-kardon-avr-151-sinema-av-receiver

FİKİR VEREN,GÖRÜŞ PAYLAŞAN KISACA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞAN TÜM FORUMDAŞLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unborn -- 16 Nisan 2016; 1:01:12 >

• Bir media Player lazım size
    Bir Avr lazım
    Birde 5.1 hoplar seti

Ama verdiğiniz bütçe içerisin de olacak is degil malesef

Ama bir yerden başlayım derseniz

İkinci el urun bakmanız lazım
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Media player ne için lazım olacak acaba bilmiyorum da ?

Bir de teknosa'dan 600TL avr 151 ile JBL alsam 400 liralık şu standart 1000-1500 liralık ev sinema sistemlerine eş değer bir ses elde edebilir miyim bu şekilde bir şeyle yapılamaz mı ?

Cevabınız için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unborn

Media player ne için lazım olacak acaba bilmiyorum da ?

Bir de teknosa'dan 600TL avr 151 ile JBL alsam 400 liralık şu standart 1000-1500 liralık ev sinema sistemlerine eş değer bir ses elde edebilir miyim bu şekilde bir şeyle yapılamaz mı ?

Cevabınız için çok teşekkürler.
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_harman-kardon-hd-com-1515-avr151-hkts5-5-1-kanall%C4%B1-ev-sinema-sistemi-1154738.html

• quote:

Herkese merhaba bir ses sistemi almaya karar verdim fakat bu konuda hiç bir bilgiye sahip değilim kısaca kullanım amacı belirteyim;

-Kullanacağım oda 24mt2
    -Bütçem 1500-2000TL
    -Kullanacağım cihazlar
    -PS4
    -D-smart Decoder
    -Samsung 55UJ6450 curved TV

---En önemlisi internettten indirdiğim 1080p 5.1 DTS mkv filmleri,dizileri oynatabilmek şuan TV'ye USB'den bağlatıp oynatabiliyorum fakat ses sisteminde de 5.1 ses almak istiyorum.

Şuana kadar bulabildiğim alınır mı diye sorabileceğim ürünler.

http://www.hepsiburada.com/pioneer-htp-329-5-1-kanal-3d-1000w-dvd-ev-sinema-sistemi-p-EVPIOHTP329

http://www.hepsiburada.com/harman-kardon-avr-151-5-1-kanal-375-watt-ev-sinema-sistemi-hkts5-hoparlor-p-EVHARMANAVR151HKT

Şunu alıp başka yerden hopörlerde alabilirim.

http://www.teknosa.com/urunler/110100769/harman-kardon-avr-151-sinema-av-receiver

FİKİR VEREN,GÖRÜŞ PAYLAŞAN KISACA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞAN TÜM FORUMDAŞLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

dediğiniz cihazlara eşdeğer cihazlar ile birlikte pioner htp 329 kullanıyorum. son derece memnunum avr nin boyu biraz büyük bilginiz olsun.
    fiyatı 1399 tl idi ben aldığımda 150-200 tlyede bir media player alabilirsiniz. ben pc den film izliyorum müzik dinliyorum ekran kartının hdmi ini vsx 329 un hdmi inie taktım. her türlü seside çözüyor. surroundlar küçük ama efektleri gayet iyi hissettiriyor. ön kuleler çok ihdişamlı duruyor. istersen önündeki siyah tülü cıkarıp kullanabilirsin. o zamanda sond erece spor vede şekil duruyor takınca ise klasik bir salona bile yakışır nitelikte. giriş seviyesi bir sistem tabiki, ama lg nin olsun samsung un olsun hazır paket sistemlerine 5 basar. bu fiyatada düşünmeden al.
    zaten bütçen buna yetiyor bir tek. ileride istersen sub ı değiştir bilmem ne yap kafana göre takıl, surroundlarıda kule tipi yaparsın gene pioner hoplarlor alırsın iki tane kule tipi takımda bozulmaz. sub woofer i eh işte dedirtiyor, ama gayet yeterli. ses sistemi yada ilk defa bir avr ye sahip oluyorsan eğer eh işte dediğime bakma bass lar içinden geçer :)

saygılar hayırlı alış verişler.

• can-can-can kullanıcısına yanıt
    Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Dediklerinizi anladım fakat şuraya takıldı kafam medya player neden almam gerekiyor ben şuan HDD'yi televizyona takıp direk televizyondan girip açıyorum istediğim mkv formatını televizyon DTS çözüyor ama 5.1 olmadığı için kendi hopörlernden veriyor bir de bugüne kadar ses anlamında kulaklık saymazsak hiç bir sistem kullanmadım dediklerinize göre epey tatmin edici olacaktır çok büyük beklentilerim yok zaten kulaklarım da pek hassas değildir şu medya olayına da bi açıklık getirirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Dediklerinizi anladım fakat şuraya takıldı kafam medya player neden almam gerekiyor ben şuan HDD'yi televizyona takıp direk televizyondan girip açıyorum istediğim mkv formatını televizyon DTS çözüyor ama 5.1 olmadığı için kendi hopörlernden veriyor bir de bugüne kadar ses anlamında kulaklık saymazsak hiç bir sistem kullanmadım dediklerinize göre epey tatmin edici olacaktır çok büyük beklentilerim yok zaten kulaklarım da pek hassas değildir şu medya olayına da bi açıklık getirirseniz çok sevinirim.

Televizyon da dts ve dts hdma ve truhd. Leri Avr pass Modul varsa eyvallah yoksa mecbur alacaksınız. Pass etmek icin çözmeden çözer se olmaz

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Dediğinin olup olmadığına emin değilim ki TV'de de öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum sadece DTS filmleri USB'den açıyor ve soruyor 5.1 mi açayım normal stereo mu ben de normal diyorum ayarlardan değiştirilebiliyor bu her neyse.PS4'e USB'den takıp oradan açsam o da sesi avr üzerinden sesi hopörlere vermez mi illa media player almam mı gerekiyor ona vereceğim ekstra da değilim ama koyacak yerim olmayacak onu her şey üst üste gelmek zorunda kalacak
  • quote:

Dediğinin olup olmadığına emin değilim ki TV'de de öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum sadece DTS filmleri USB'den açıyor ve soruyor 5.1 mi açayım normal stereo mu ben de normal diyorum ayarlardan değiştirilebiliyor bu her neyse.PS4'e USB'den takıp oradan açsam o da sesi avr üzerinden sesi hopörlere vermez mi illa media player almam mı gerekiyor ona vereceğim ekstra da değilim ama koyacak yerim olmayacak onu her şey üst üste gelmek zorunda kalacak

Taşınabilir Hdd kadar bir cihaz el kadar yanı kafaya takma

Himedia q3 ornek tabi çok var bütçe ile alakalı q3 fiyata göre iyi

Deneyip Alman lazım sevdiğini

• yemin ederim insan sevdigini nasil dener diye dusundum
  • Olmaz mı yanı :)
  • Olur mu olur :)
  • quote:

dostum tv de arc varsa eğer ekstra bir harici oynatıcıya ihtiyacın yok sesi ses sisteminden 5.1 olarak duyarsın.
    arc yoksa bile, optik kablo ile bağlar gene duyarsın ama optik kablo ile dts üstündeki sesleri ne yazıkki duyamazsın. dts üstü frmatlı filmlerde yok gibi biş. zaten türkçede adam akıllı dts bile yok. geçtim true hd yi. :)

ps4 varsa oynatıcı olarak onu kullanabilirsin. direk ps ün hdmi sini avrnin inine takıcan görüntüyüde sesi de avr çözeccek. avr nin kutusundan hdmi ve optik fln cıkmıyor bilgin olsun. bir tane hdmi gerekecek fazladan. elinde yoksa almanı tavsiye ederim.
    yani sorunun yok oynatıcıyada ihtiyacın yok. gönül rahatlığı ile alabilirsin. avr fabrikadan geldiği iççin farklı marka hoplarlada çalaışabileceği düşüncesi firmware den ayarlar bozuk çıkıyor. ince bir kaç ayar yaptıktan sonra muazzam bir ses alırsın. hatta senin durumunda ilk defa bu işe girişecek biri için wowww dersin. huwww dersin.

öyle yani güzel kardeşim. gidip lg samsung paket sistem almadan öncede bizlere tdanışabildiğin içinde cok şanslısın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: can-can-can

quote:

dostum tv de arc varsa eğer ekstra bir harici oynatıcıya ihtiyacın yok sesi ses sisteminden 5.1 olarak duyarsın.
    arc yoksa bile, optik kablo ile bağlar gene duyarsın ama optik kablo ile dts üstündeki sesleri ne yazıkki duyamazsın. dts üstü frmatlı filmlerde yok gibi biş. zaten türkçede adam akıllı dts bile yok. geçtim true hd yi. :)

ps4 varsa oynatıcı olarak onu kullanabilirsin. direk ps ün hdmi sini avrnin inine takıcan görüntüyüde sesi de avr çözeccek. avr nin kutusundan hdmi ve optik fln cıkmıyor bilgin olsun. bir tane hdmi gerekecek fazladan. elinde yoksa almanı tavsiye ederim.
    yani sorunun yok oynatıcıyada ihtiyacın yok. gönül rahatlığı ile alabilirsin. avr fabrikadan geldiği iççin farklı marka hoplarlada çalaışabileceği düşüncesi firmware den ayarlar bozuk çıkıyor. ince bir kaç ayar yaptıktan sonra muazzam bir ses alırsın. hatta senin durumunda ilk defa bu işe girişecek biri için wowww dersin. huwww dersin.

öyle yani güzel kardeşim. gidip lg samsung paket sistem almadan öncede bizlere tdanışabildiğin içinde cok şanslısın :)

Sizin gibi tecrübeli insanların bu forumda olması bizler için büyük şans,her geçen gün yeni birşeyler öğreniyoruz....

Cevaplarınız için şok teşekkür ederim sistemi aldım dün sabah media markt dan avr 151s ve hkts5 aldım 1400 liraya açılışa özel indirim vardı ve iki gündür wooow demekten başka bir şey yapmıyorum harika tek kelimeyle bugüne kadar kulağım bir şey duymamış onu farkettim.

Ama bir türlü HDD'deki mkv+5.1DTS filmleri oynayamadım HDD girdiğinde kendi hopörlernden veriyor sesi hiç bir şekilde sisteme aktarmıyor bu yüzden himedia q12 almaya karar verdim bi arkadaşla anlaştım bugün gidip alıcam ne dersin yapabileceğim bir şey var mı ? PS4 de harddiskimi görmüyor fat32 olması gerekiyor ntfs değil.Ağ üzerinden aktarım yapmayı denedim cihazda dlna var o da sadece MP3 ve awr aktarıyor mkv DTS değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

quote:

Sizin gibi tecrübeli insanların bu forumda olması bizler için büyük şans,her geçen gün yeni birşeyler öğreniyoruz....

gene mi sen sakaryalı düş yakamdan:) kardeşim millet senin gibi zengin değil. öyle 7-8 bin liraya sistem toplayamıyor ne diyelim adama, kötü mü diyelim. kötü desek ne olacak o paraya daha iyisinimi alacak.
    geldin gene ille piooner almayıncılık yapacan dimi :D:D
    aldım alsın cok memenun kalacak. geçen gene bir konu vardı. adama aldırdım. msj atmış yorumuzunuzu okudum cok memnum kaldım. sizin yorumunuz sayesinde almaya karar verdim. demiş. yok hani piooner bana maaşta vermiyor bedavadan marka elçiliği yapıyoruz.

• quote:

Cevaplarınız için şok teşekkür ederim sistemi aldım dün sabah media markt dan avr 151s ve hkts5 aldım 1400 liraya açılışa özel indirim vardı ve iki gündür wooow demekten başka bir şey yapmıyorum harika tek kelimeyle bugüne kadar kulağım bir şey duymamış onu farkettim.

Ama bir türlü HDD'deki mkv+5.1DTS filmleri oynayamadım HDD girdiğinde kendi hopörlernden veriyor sesi hiç bir şekilde sisteme aktarmıyor bu yüzden himedia q12 almaya karar verdim bi arkadaşla anlaştım bugün gidip alıcam ne dersin yapabileceğim bir şey var mı ? PS4 de harddiskimi görmüyor fat32 olması gerekiyor ntfs değil.Ağ üzerinden aktarım yapmayı denedim cihazda dlna var o da sadece MP3 ve awr aktarıyor mkv DTS değil.

hdd yi nereye bağlıyorsunuz onu anlayamadım??

Televizyonun usb girişine
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

quote:

gene mi sen sakaryalı düş yakamdan:) kardeşim millet senin gibi zengin değil. öyle 7-8 bin liraya sistem toplayamıyor ne diyelim adama, kötü mü diyelim. kötü desek ne olacak o paraya daha iyisinimi alacak.
    geldin gene ille piooner almayıncılık yapacan dimi :D:D
    aldım alsın cok memenun kalacak. geçen gene bir konu vardı. adama aldırdım. msj atmış yorumuzunuzu okudum cok memnum kaldım. sizin yorumunuz sayesinde almaya karar verdim. demiş. yok hani piooner bana maaşta vermiyor bedavadan marka elçiliği yapıyoruz.

Can kardeşim zengin falan değiliz yaw,doğru söylüyorsun bu bütçelere en iyi senin önerdiğin sistemler zaten.Alanlarda memnunsa ne güzel işte

• quote:

Televizyonun usb girişine

tv nizde arc varsa o özellik sayesinde sisteme aktarabilirsiniz yada optik kablo kullanmanız gerekecek.
    optik kablodada gene tv hoplarından ses gelir en temizi media player zaten alacakmışsınız yada minik bir laptobunuz varsa onuda kullanabilirsiniz avrnin üstünde hep takılı durur.
    ama sırf bunun için para verecekseniz vermyin. tvnizde hdmi arc samsunglarda cec diye gecer hem tv den hem avr en aktif edin, tv nizi media player gibi kullanın paranızda cebinizde kalsın. ama cok uyguna media oynatıcı buldum diyorsanız alabilirsinizde. hdmi cıkışını direk avrye bağlarsınız avr üstünden yürür. ama media playeri her kullanacagınızda hep avr yide acmanız gerekir. yada tak cıkar yapacaksınız.
    hayırlı olsun. iyi günlerde kullanın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.