Şimdi Ara

ses kartı ve ekran kartını birbirine bağlamak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ses kartı ve ekran kartı birbirine neden bağlanır? ses kartık asus xonar d2x ekran kartımda zotac gtx 295. bunu bana açıklarsanız sevinirim. birde dvd romlarda ses kartına bağlanıyormuş bunun sebebi de nedir acaba?

• Bende merak ettim. İlk defa duyuyorum bu olayı.. bilen birisi varsa cevaplaması rica olunur
  • ekran kartının HDMI çıkışı varsa...
    bu tür çıkışlar görüntü bilgileri yanısıra ses bilgilerinide iletebildiği için...
    anakartın üzerindeki ses çıkışından kısa bir ara kablo ile...
    ekran kartına üzerine ses bilgisi enjekte edilir....
    ses ve görüntü bilgileri HDMI kablo üzerinden LCD-PLAZMA televizyona aktarılır...

bazı anakartlar bilgisayarı açmadan DVD sürücünün müzik dinleme amaçlı kullanımına müsade ediyor...
    bu tür uygulamada dvd sürücüden çıkan ses bilgileri ide-sata veri kablosu yerine...
    kısa bir ara kablosu ile anakart ses çıkış noktasına getirilir...
  • 1. çözümüne katılıyorum.
    Yalnız eski bilgisayarlarda track cd dinlerken ses alabilmek için o bağlantının yapılması gerekiyordu, zaten mp3 olayı daha sonra çıktı. Win98 den sonra gerek kalmadı. Artık ses verisi data kablosu üzerinden iletiliyor.
    Bilgisayar kapalı iken ses kartıda kapalı olacağından ses alamazsın, yalnız cd romlar bilgisayar kapalı iken track cd çalabilir ve varsa sesi cdromun ön paneline kulaklık takarak dinleyebilirsin.
  • ASUS P4P800SE anakartta bulunan INSTANT MUSIC özelliği...
    bilgisayarı açmadan cd sürücü üzerinden müzik dinlmeyi sağlıyor...
    klavyenin bazı tuşları da olaya destek veriyor...
    başlatma-durdurma-parça atlama vb. işlevlerini sağlıyor...
    sistem stand-by gücü ile çalışıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.