Şimdi Ara

Ses kartı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır yaklaşık 4-5 yıldır hep bir ses kartı almak istiyordum, gerek bütçe ayıramamaktan gerek türkiyede ki ses kartı seçenekleri az olmaktan almaya fırsat bulamadım. Genel olarak müzik/oyun/film olarak kullanmayı planlıyorum. Şu an ki kulaklığım Cloud alpha, Steelseries Arctis prime e geçip daha sonradan da Beyerdynamic 770 pro veya 990 pro gibi bir kulaklık kullanmak istiyorum, dinlediğim müzikler Trap, R&B tarzı. Evimde bir de philipsin sinema sistemi 5+1 mevcut. Edefier 2+0 hopalör düşünüyorum ileride.

Aklımdaki ses kartları,

• Creative Sound Blaster Z SE (1400 TL),
    • Creative Sound Blaster X4 (2600 TL)
    • Creative Sound BlasterX G6 (Türkiye de 4.500 TL)
    • Syba Sonic (2400 TL)
    • Fiio K3 Amp/Dac (2500 TL),
    • Fiio K5 Pro Amp/Dac (Türkiyede 5000 TL),

Aslında geçen yıl K5 Pro almayı düşünüyordum. 2500 gibi fiyatlardaydı ama malum dolar enflasyon derken 5000 küsur olmuş bu da bütçemi aşıyor sadece ses kartı için, ama derseniz ki değer biraz daha bütçe elde edip K5 Pro al diye düşünmüyor da değilim.

G6 fiyatına çıkmaya değer mi veya K5 Pro'ya, Yoksa Sound Blaster Z SE, Creative Sound Blaster X4 veya K3 yeterli midir dersiniz?

• 4 5 ay önce bende araştırmıştım. G6 da 32bit/384 destekliyordu x4 e göre sadece bu yanı iyiydi birde 130 db ve daha düşüm ohm lari destekliyordu lakın ileride muzik setine bağlamak istersenız dolby digital plus özellikleri isterseniz optik cıkısı sadece sterio destegi sunuyor

müzik icin k5 yabancı forumlarda daha skorlara sahip

oyun vs odaklı ise x4 daha mantıklı geliyor ohm 16 dan düşük kullaklık kullanmaycaksanız

• Öncelikle teşekkür ederim, 16 ohmdan düşük kulaklık kullanmam zaten. Oyun odaklıdan çok müzik odaklıyım ama oyun da oynayacağım tabi. Sanal 7.1 ler zaten ses bozduğu için kullanmam büyük ihtimal. Peki SB Ze ile x4 arasında sizce 2 kat fiyat farkına değecek kadar iyileştirme netleştirme mevcut mu?

• Godsume G kullanıcısına yanıt

tr şartlarında ben olsam x4 giderdim cok daha kullanışli ve ileriye yönelık sanal 7.1 den ziyade gercek 7.1 destekli olası ve bir cok yazılımı desteklemesi ile bir adım onde bence ama g6 yi da düşünebilirsiniz sadece muzik istiyorsanız

• Berk1030 B kullanıcısına yanıt

Gerçek 7.1 sunduğunu bilmiyordum, genel olarak müzik için kullanacağım evet ama fps de oynuyorum genel olarak oyun oynarken dinliyorum. LOL, Knight gibi oyunlarda müzik dinliyorum. Warzone falan da oynuyorum yani. G6 Türkiye de 4500 tl, bu fiyat çok fazla x4 ile arasında 10-15 dolar olmasına rağmen. Amazon Almanya’dan alırsam da x4 ü 2600 tl ye denk geliyor. Amazon Almanya da satılsaydı g6 ya giderdim büyük ihtimal ama puanlık x4 düşünüyorum. Ama bir yandan da uygun olmasından dolayı SB Ze mi alsam diyorum ama ses kartları bir kere alınıyor tabiri caizse ömürlük. Ama aralarında fiyat iki katı yani bu fiyat farkına değerse x4 de alabilirim. Aralarında bu kadar performans farkı var mıdır? Hiçbir yerde incelemesini göremedim ikisinin karşılaştırmasını.

yabancı forumlarda var hatta nicel ölcümler yapılarak kıyaslayanlarda var. x4 almak cok daha mantıklı

• G6 siparişini verdim, teşekkürler öneri için.

Üründen menun musunuz?

• Memnunum şuanlık tatmin edici bir ses kartı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.