Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SES KARTI SORUNU... YARDIM LÜTFEN..

15
Cevap
0
Favori
181
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> SES KARTI SORUNU... YARDIM LÜTFEN..
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1758 Mesaj
      16 Şubat 2005 21:50:32 Konu Sahibi
      arkadaslar benim gigabyte 1000MK board um var. bordun on-board ses kartı ve benim takmıs oldugum creative ses kartı var. on-board ses kartını kullanmak istedigimde creative ses kartını donanımdan devre dısı bırak diyorum. bios tan on-board ses kartını auto yapıyorum ancak windowsu yeniden baslattıgımda on-board ses kartını tanımıyor. bunun icin ne yapmam gerek?.. sorun nerde sizce?

|
      |
      16 Şubat 2005 21:57:54
      şimdi ilk olarak bir insan o/b ses kartından memnunsa neden pci takar yada tam tersi yada neden böyle bir sorun çıkarmak için bukadar uğraştın anakarta su dök mesela yada kahve yada en güseli çıplak tel sok anakarta ala ala yaaaaaaaaaaa

|
      |

• Yüzbaşı
      726 Mesaj
      16 Şubat 2005 21:59:40
      creativi pci slottan çıkardığında da aynı sorun oluyor mu?
      |
      |
      16 Şubat 2005 22:01:55 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: Neyzena

creativi pci slottan çıkardığında da aynı sorun oluyor mu?

hyr aynı sorun olmuyo.. ama zırt pırt tak cıkart ugrasmak istemiyom...
      |
      |
      16 Şubat 2005 22:03:26
      tipik bir çakışma durumu bu o zaman...creative in slotunu değiştirip dener misin birde ...
      |
      |
      16 Şubat 2005 22:06:30
      ses kartlarında değişiklik yapçaksan devre dışı bırak yapmana gerek yok denetim masasından ses de hangi ses kartını(on board yada creative i)kullancağını belirliyebiliyorsun böyle daha kolay olur ;;)Kolay gelsinn
      |
      |
      465 Mesaj
      16 Şubat 2005 22:17:26
      quote:

Orjinalden alıntı: Neyzena

tipik bir çakışma durumu bu o zaman...creative in slotunu değiştirip dener misin birde ...

nasıl tipik yaaaaaaa sene 2005 ve XP gibi herşeye uyumlu bir işletim sistemi var tamamen otomatik teknoloji almış yürümüş sense çakışma gibi anakart üreticilerinin korkulu rüyası olan bir şeyi tipik diye nitelendiriyorsun ala ala

yok arkadaşım tipik falan değil bence beceriksizlik şöyleki bir işletim sisteminde 2 ses kartı aynı anda çalışabilir sadece kullandığın aygıt tercihini yap kabloyu tak yeter
      |
      |
      16 Şubat 2005 23:27:00
      kardeş onboard varken creativeyi anladıkta creative varken onboard neden kullanıyosun onu anlayamadık bi deyiver bi zahmet ????
      |
      |
    • Binbaşı
      1169 Mesaj
      16 Şubat 2005 23:32:35
      quote:

Orjinalden alıntı: FZKDeviL

şimdi ilk olarak bir insan o/b ses kartından memnunsa neden pci takar yada tam tersi yada neden böyle bir sorun çıkarmak için bukadar uğraştın anakarta su dök mesela yada kahve yada en güseli çıplak tel sok anakarta ala ala yaaaaaaaaaaa

her soru soranla böyle dalga geçecekseniz ve de çözüm üretmiycekseniz hiç kimse soru sormasın kimse de yanıtlamasın
      |
      |

• Yüzbaşı
      465 Mesaj
      16 Şubat 2005 23:38:16
      quote:

Orjinalden alıntı: yumurt

quote:

Orjinalden alıntı: FZKDeviL

her soru soranla böyle dalga geçecekseniz ve de çözüm üretmiycekseniz hiç kimse soru sormasın kimse de yanıtlamasın

yumurt arkadaşım sen sadece işine yarayan yerini kuyruğa eklemişin oysaki orda """"yok arkadaşım tipik falan değil bence beceriksizlik şöyleki bir işletim sisteminde 2 ses kartı aynı anda çalışabilir sadece kullandığın aygıt tercihini yap kabloyu tak yeter """" çözümde var
      |
      |

• Yüzbaşı
      744 Mesaj
      16 Şubat 2005 23:54:21
      arkadaşım harici ses kartını her çıkardığında ob ses kartının driverlarını yüklemelisin.. bunu yapıyormusun?
      |
      |
      17 Şubat 2005 03:54:02
      ben hala cevabını merak ediyorum kardeş ,ne gerek var böyle bir işe ????????
      |
      |
    • Çavuş
      45 Mesaj
      17 Şubat 2005 06:36:20
      vardır bi bildiği ki öyle birşey yapıyordur. Ama düşünüyom düşüyom nedeni bulamıyom. Alla alla garip
      |
      |
      17 Şubat 2005 12:40:43
      ya adam ses kartını bir başka bilgisayarda kullanıyordur veya slotları boşaltmak için böyle bir yola gidiyordur veya anakartla bazı durumlarda uyuşmazlık yaşıyordur; düşünülünce birçok neden bulunabilir.. arkadaş cevabını alabiliyormu bir yazsın buraya...
      |
      |
      17 Şubat 2005 12:44:56
      FZKDevil yazmış;

quote:

nasıl tipik yaaaaaaa sene 2005 ve XP gibi herşeye uyumlu bir işletim sistemi var tamamen otomatik teknoloji almış yürümüş sense çakışma gibi anakart üreticilerinin korkulu rüyası olan bir şeyi tipik diye nitelendiriyorsun ala ala

yok arkadaşım tipik falan değil bence beceriksizlik şöyleki bir işletim sisteminde 2 ses kartı aynı anda çalışabilir sadece kullandığın aygıt tercihini yap kabloyu tak yeter

sayın arkadaşım XP çıktıktan sonra çıkan yama ve sp lerin boyutu ne kadar hiç merak edip baktınız mı?
      yani xp çıktı dertler bitti diye düşünmeyin...zira sp-2 den sonra bile tonla açıklaması var MS un...
      aman şunu şöyle yapın bunu böyle yapın diye...
      |
      |
      17 Şubat 2005 18:27:31 Konu Sahibi
      arkadaslar soyle bir durum soz konusu. bilgisayarda gitar calmam icin bi program var. o program on-board ses kartında calısıo. oburunde sorun oluyo. creative ses kartınıda muzik dinlerken kullanıyorum. ses kalit6esi creative de daha iyi oluyor. yani gitar calcagım zaman ob, muzik dinlerken creative.... umarım anlatabilmisimdir derdimi.
      |
      |
Ankara Web Tasarım
üniversite
Satılık Köpek
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.