Şimdi Ara

Seri Vidalama Yapmak İçin matkap Tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar evde fason iş yapan bayanların kullanacağı sadece ufak vidaları yerlerine vidalama yapmak için cihaz arıyorum, gürültüsüz ve kablosuz olduğundan şarjlı olursa iyi olur, özellikle şarjı uzun giden sürekli çalışmada sorun çıkarmayan seri çalışmadan ötürü yedek bataryası olan en sorunsuz ve fiyatı en uygun cihaz tavsiyeleriniz nelerdir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: erhan_kilic

Arkadaşlar evde fason iş yapan bayanların kullanacağı sadece ufak vidaları yerlerine vidalama yapmak için cihaz arıyorum, gürültüsüz ve kablosuz olduğundan şarjlı olursa iyi olur, özellikle şarjı uzun giden sürekli çalışmada sorun çıkarmayan seri çalışmadan ötürü yedek bataryası olan en sorunsuz ve fiyatı en uygun cihaz tavsiyeleriniz nelerdir ?

Ne tip vidalar sıkacaksınız?
  • Prize talikan fisin ic kismi yapiliyor yani kabloyu icerde sıkan bir kelepce var ondaki 2 vida ve kablonun uclarinin girdigi 2 tane sari renkli metal parcanin uzerindeki 2 vida kisaca bir fisin icindeki toplam 4 vida bundan gunde yaklasik 2000-3000 adet yapilacak yani bu vidalardan gunde ortalama 10000 adet sıkılacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bosch'un GSR serisinin 10,8 Volt olanları işinizi görür. Ama sıkacağınız vida sayısı çok fazla, akülerin ömrü çok uzun olmaz.

Kompresör alıp havalı modellere bakabilirsiniz, onlarında ağırlık dezavantajı var 10,8 Volt modellere göre.

Saygılar....

• Peki elektrikli modeller isimi gormezmi ?

• quote:

Peki elektrikli modeller isimi gormezmi ?

Elektrikli modeller alçıpan vidalamak içindir çoğunlukla, onların dışında bir kaç model var sadece. 10,8 Volt akülü vidalamalar ufaktır ve eli yormaz, ufak vidaları sıkmak için idealdir. Elektrikli tornavidaların veya daha büyük akülü makinaların ağırlık dezavantajı vardır, bileği yorar. Akü ömrünüde kullanım yoğunluğunuz belirleyecektir, aküler öldüğünde yenisini almak çok masraflı olacaksa güç kaynağı yaptırıp direk beslersiniz, kablolu olur.

Saygılar....

• en iyisi,,, şarjlı el matkabı alıp,,, pil yerine uygun güç kaynağı girilirse, hem cihaz hafifler hemde şarj derdiniz olmaz.. ye tek tek güç kaynağı ile beslenecek. yada her çalışan için yukarıdan matkaba kablo inecek..
    peki piyasada ortalama 20tl ye satılan dbk marka el matkabı bu iş için uygun olurmu. 6v diye biliyorum. içeriğindeki pilleri ben 2000mA diğer piller ile değiştirince kullanışlı oluyor. kendi şarj cihazı 500mA olduğundan drekt çalışmıyor.. tekrar söylüyorum, alperbugra arkadaşımızın yöntemi zaten atölyede çalışılacağından bence iyi fikir.

• Fikir iyide nasıl yapıcağız hic anlamamki o işlerden yardımcı olabilirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

en iyisi,,, şarjlı el matkabı alıp,,, pil yerine uygun güç kaynağı girilirse, hem cihaz hafifler hemde şarj derdiniz olmaz.. ye tek tek güç kaynağı ile beslenecek. yada her çalışan için yukarıdan matkaba kablo inecek..
    peki piyasada ortalama 20tl ye satılan dbk marka el matkabı bu iş için uygun olurmu. 6v diye biliyorum. içeriğindeki pilleri ben 2000mA diğer piller ile değiştirince kullanışlı oluyor. kendi şarj cihazı 500mA olduğundan drekt çalışmıyor.. tekrar söylüyorum, alperbugra arkadaşımızın yöntemi zaten atölyede çalışılacağından bence iyi fikir.

Mevcut şarjlı matkabımı bataryaları öldüğü için o şekilde kullanıyorum çok memnunum sadece seyyar kullanımda sorun oluyor.

Saygılar...

• İşte tam olarak nasıl yaptınız bende o şekilde yapsam işmii görür ama hic bilgim yok .
  • quote:

Fikir iyide nasıl yapıcağız hic anlamamki o işlerden yardımcı olabilirmisiniz ?

Uygun bir şarjlı vidalamayı alın, bataryaları kullanılamayacak duruma geldikten sonra durumu değerlendirin yeni batarya almak mı yoksa elektrikli hale getirmek mi işinize gelecek ona göre seçim yaparsınız.

Makinaları gidip yerinde test edin(malzemenizide götürün), işinize yarayacaksa alın.

Saygılar...

• quote:

dediğiniz olay şu iki modelde olurmu ?

http://www.akakce.com/vidalama-makinasi/en-ucuz-blackdecker-kc4815-fiyati,2620500.html

http://www.akakce.com/vidalama-makinasi/en-ucuz-bosch-ixo-4-fiyati,21568.html

Bosch IXO' yu kullanıyorum bu amatör üründür devri düşüktür geç şarj olur sizin mavi seriye bakmanız lazım. Fiyatları 400-500 TL üzeri.

• Bu;http://resim.donanimhaber.com/ilanlar/240179/ilan_12118_4.jpg <<<. İlgili konuda yeterlimidir (Dc 5v 3000mA ile beslense),, bence yeniden vida yeri açmıyorsa vidaları tam sıkmıyordur, tekrar kullanımı için.. basit tahta, sac vidalama, ve montaj işlerini yaparda, kesin karar veremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 13 Ekim 2014; 0:06:54 >
  • Ben bunlardan birini alip dediginiz yontemle elektrikle calismasini saglaya bilirmiyiz diye sormustum.

• Şu anda buhttp://resim.donanimhaber.com/ilanlar/240179/ilan_12118_4.jpg ürüne bakıyoruz,,, alpernbugra arkadaşımız onaylarsa yeteceğine dair. , amcamda aynısı var. ben bir denerim olmazsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 13 Ekim 2014; 0:11:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Bu;http://resim.donanimhaber.com/ilanlar/240179/ilan_12118_4.jpg <<<. İlgili konuda yeterlimidir (Dc 5v 3000mA ile beslense),, bence yeniden vida yeri açmıyorsa vidaları tam sıkmıyordur, tekrar kullanımı için.. basit tahta, sac vidalama, ve montaj işlerini yaparda, kesin karar veremiyorum.

Yapar ama ürün profesyonel değil, konuyu açan üyenin belirttiği üretim rakamı çok yüksek. Bunlar iş görmeyecektir, amatör olmasının yanı sıra tork kontrolsüz olması ve düşük devirli olması da profesyonel kullanımı zorlaştırıyor.

Parçalar biraz daha büyük olsa havalı makina önereceğim ama çok ufak. 10,8 Volt profesyonel makinalar tek çözüm gibi.

Saygılar...

• Hocam o cihazlarda cok pahali daha uygun fiyatli alternatifler lazim dediginiz yontemle sarjli uygun fiyatli bir vidalama cihazi alip direk elektrikle calismasini saglamak daha mantikli gibi

• quote:

Hocam o cihazlarda cok pahali daha uygun fiyatli alternatifler lazim dediginiz yontemle sarjli uygun fiyatli bir vidalama cihazi alip direk elektrikle calismasini saglamak daha mantikli gibi

Bir tane alıp deneyin o zaman, çok sayıda almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Hocam o cihazlarda cok pahali daha uygun fiyatli alternatifler lazim dediginiz yontemle sarjli uygun fiyatli bir vidalama cihazi alip direk elektrikle calismasini saglamak daha mantikli gibi

Bir tane alıp deneyin o zaman, çok sayıda almayın.

Ustte linkini vetdigim.iki cihaz deneme icin uygunmudur ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.