Şimdi Ara

Serbest Sohbet Köşesi (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.031
Cevap
17
Favori
401.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradaki çoğu kullanıcının gittiği herşeyin serbest olduğu bir forum tamamen dini tartışma platformuna dönmüş durumda...
    Biz daha özgürlüğün ne olduğunu bilmiyoruz, o yüzden yasaklar bize gerekli...
  • Özlemişim
  • @biturk, insanlar öğrenmek için ya da inanılan şeyin olumlu olumsuz yanlarını eleştirmeyle ilgilenmiyorlar.
    Onların derdi "neden inanıyorsun?"

Düzeltme: Burada ortaya konan sorun din değildir. Dini falan da tartışmıyoruz.
    Bir kısım insanların art niyetli davranışlarını anlatmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 25 Ocak 2009; 10:29:45 >
  • Vallabende burayı özlemişim. Bu okulun son senesi nekadar uğraştırıyor, herşeye ara vemiş gibiyim:D
  • Kraliçe Victorya döneminde yaşamış bazı bilim adamlarının SANDIĞI gibi, sözkonusu (yaratılışı yapan) kimyasal elementler dünyaya DIŞARIDAN gelmemiştir. İlkel yerküre atmosferinde, YAŞAM verici moleküllerin daha karmaşık bileşiklerini (miniralleri) ortaya çıkaracak gerekli maddelerin HEPSİ vardı. BU GERÇEK, yakın zamanlarda toplanan KANITLARLA doğrulanmıştır.

En basit BİTKİ, HAYVAN ve İNSANLAR bir tek hücre (Tuhum/sperm)'den ibarettir. Bu tek hücrede bir canlı bedeninde olması gereken bütün faaliyetleri görürüz.

Bunlardan bir çeşidin (tohum/sperm)'in 43.000 NESİL boyunca yaşadığı TESBİT edilmiştir. Bili adamları buna dayanarak tohum/spermin EBEDİYEN yaşayabileceğini söylüyorlar.

Ortada BİR GERÇEK varsa o da şudur ki, bugün hayatta olan her bitki, hayvan ve insan protoplazmasından bir kısmı YÜZYILLARDAN BERİ KESİLMEDEN yaşayan bir DNA zincirinden geliyor. Protoplazmanın bu kısmı tohum/sperm ve hücre çoğalması ile ilgilidir. Ana- babanın özelliklerini NESİLDEN nesile aktaran da budur. Hücreler ancak birey olarak yaşarlar ve ölürler.

• Sınıfımın duvarına tablo yaptırıp asabileceğim Türkçe ve Türkçeye hizmet eden kişiler ile ilgili afişlere ihtiyacım var.

Baskısını, çıktısını vs. ben yapabilirim.
    Sadece örneklere ihtiyacım var.

Elinde olan ve yardımcı olmak isteyen var mı?
  • BEYT

Ebedi Cennet ni'metleri halâldir o kimseye
    ELİNİ dudağını sürmez CİHÂN Nİ'METLERİNE

BEYT
    <<Âdemi öldürür o reftârı
    Mürde ihyâ eder o güftârı>>

Reftâr:
    Mürde: Ölmüş adam.
    Güftâr: Söz, lakırdı.
  • Evet bu aalar C4 ve Feylesof abiler yoklar hoş bende yokum uzun zamandır ama şimdi aranan adamlar farklı:))))
  • quote:

Orjinalden alıntı: neverlate

Özlemişim

Özlettiniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: driver

quote:

Özlemişim

Özlettiniz...

Tanıdıkları görmek çok güzel
  • Evet eskilerden bir kaç kişi, ben sizlae göre baya genç sayılırım ha
  • quote:

Orjinalden alıntı: abdullahors84

Evet eskilerden bir kaç kişi, ben sizlae göre baya genç sayılırım ha

Çok da emin olma diyeyim ben. Ne olur ne olmaz.
    Forum ortamı yaşları pek göstermiyor. O yüzden seviyorum burayı.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: abdullahors84

Evet eskilerden bir kaç kişi, ben sizlae göre baya genç sayılırım ha

Çok da emin olma diyeyim ben. Ne olur ne olmaz.
    Forum ortamı yaşları pek göstermiyor. O yüzden seviyorum burayı.

Ben buradaki yaşı forumdaki geçirilmiş yılları göz önünde bulundurarak söylemiştim. ben pek genç sayılmam artı yaş 26 ya geldi

• Onca kişinin fikrini (bir insanın en değerli şeyi) paylaştığı bir konu daha dh çöplüğünde yerini aldı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metalok

Onca kişinin fikrini (bir insanın en değerli şeyi) paylaştığı bir konu daha dh çöplüğünde yerini aldı.

Bir hafta içinde neredeyse 10 konu silindi. Bazı konularda forum konseptine aykırı en ufak bir ayrıntı bile yok. Ne kavga var ne küfür var.

Mesajlarımın yaklaşık %80'i konularla birlikte uçtu. Şikayete yazdım. Modlara pm ler attım. Kimseden yanıt yok. Daha fazla uğraşmayacağım.

Bu durumda buraya yazı yazarak zaman kaybetmek istemiyorum. Güle güle Kültür-Bilim.
  • quote:

Bu durumda buraya yazı yazarak zaman kaybetmek istemiyorum. Güle güle Kültür-Bilim.

nereye neverlate;

daha dün geldin bugün gidiyorsun ...

• quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

quote:

nereye neverlate;

daha dün geldin bugün gidiyorsun ...

Merhaba Deep abi. Yeni geldim ama bıraktığım gibi bulamadım burayı maalesef. İnsanar, tartışma ortamı böyle değildi eskiden.
    Zaman harcadım, bir sürü yazı yazdım. Hepsi gitti.
    Ben de gideceğim... Zaten işim gücüm çok artık eskisi gibi zaman bulamıyoruz

• quote:

Merhaba Deep abi. Yeni geldim ama bıraktığım gibi bulamadım burayı maalesef. İnsanar, tartışma ortamı böyle değildi eskiden.
    Zaman harcadım, bir sürü yazı yazdım. Hepsi gitti.
    Ben de gideceğim... Zaten işim gücüm çok artık eskisi gibi zaman bulamıyoruz

tabii ...

eskisi gibi değil ama yine de kültür bilim işte.

ilk göz ağrımız, az yazsak da bırakıp gidemiyoruz.

• @neverlate

Hoş geldin, sefalar getirmişsin.
    Kalite yazarlara şu günlerde pek ender rastlanıyor.

Kültür bilimin durumu hali hazırda malumunuz.
    İstersen birde yeni mekanı dene ;)

Firarilerin buluşma noktası :)
  • Diğer tarafı bukalemuna çevirdiler.
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.